search
Підписатися

logo

Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери

16 Липня, 2018, 03:00 11

Влаштовуйтеся зручніше та беріть велику чашку смачного чаю або освіжаючого лимонаду — у нас сьогодні час захоплюючих історій та лякалок. Так, ми будемо розповідати страшні казки про кондиціонери. Бу!

Людська фантазія не має меж, а коли вона поєднується у гримучий коктейль з вигадками та фобіями, то тут вже настає глобальне фантазійне божевілля. І начебто дорослі люди, знайомі хоча б із загальними положеннями законів фізики та хімії, які знають анатомію та біологію, як мінімум, у межах шкільної програми, раптово починають вірити у всілякі дивні байки.

Не верим мифам

Ну, наприклад, про те, що фільтрувати і тим паче кип’ятити воду категорично не можна, бо все корисне з неї піде. До категорії потрібних людині речовин послідовники таких теорій, напевно, відносять «корисні» бактерії, що привільно живуть у водопровідних трубах, сполуки хлору та металів. Подібні теорії «великого неможна», нерідко супроводжуються аргументами на кшталт «раніше так робили/не робити, і все було добре».  Почути їх можна  щодо найрізноманітніших правилах, явищах і речах. У тому числі і про майже будь-які види сучасної техніки.

Але сьогодні ми будемо говорити саме про кондиціонери та розберемо чотири найпопулярніші міфи про кліматичну техніку. А ще розповімо, як правильно використовувати кондиціонер, і з’ясуємо, у яких випадках він насправді може нести загрозу.

Зміст:

  • Міф про кондиціонер №1: Від кондиціонера можна захворіти
  • Міф про кондиціонер №2: Кондиціонер може отруїти фреоном
  • Міф про кондиціонер №3: Вмикати кондиціонер на максимум
  • Міф про кондиціонер №4: Відкривати вікна не можна

Девушка у кондиционера

Міф про кондиціонер №1: Від кондиціонера можна захворіти

Коли говорять, що від кондиціонера можна підхопити застуду, перед очима ось просто встає картина, як підходить такий весь з себе застуджений кондиціонер у червоненькому вовняному шарфику до людини, чхає на нього, шморгає якимось фільтром і йде геть. Пити чай з малиновим варенням, ага.

Від чого ми застуджується та хворіємо? День у день ми спілкуємося або, як мінімум, просто стоїмо якийсь час поруч із самими різними людьми, багато з яких є переносниками різноманітних вірусів та бактерій. Ми торкаємося брудних поверхонь та беремо у руки найрізніші предмети, що не відрізняються особливою чистотою. Так ті ж самі гроші — ви ніколи не замислювалися, скільки рук торкалися цієї монети або банкноти до вас, де вона могла лежати і куди падати? І з усім цим бацильним розмаїттям зі змінним успіхом справляється наш імунітет.

Радимо почитати: Кондиціонер — порятунок від літньої спеки! Як правильно вибрати модель?

Как не заболеть от кондиционера

Застуди, ангіни та інші подібні неприємності відбуваються з нами, коли опірність організму знижується. При цьому вони не з’являються самі по собі — щоб почалася хвороба, в організмі вже мають знаходитися осередки хвороботворних мікробів. Стреси, недосипання, ослабленість організму після травм та інших захворювань пробивають широку пробоїну в нашому імунітеті для всієї цієї гидоти, і далі вистачить найменшого поштовху, щоб почався новий виток хвороби. А яку роль у цьому всьому насправді може зіграти кондиціонер? Тут може бути кілька варіантів.

Якщо потік холодного повітря спрямований униз, на людей, які знаходяться у приміщенні з кондиціонером, створюється локальне переохолодження. Як від сильного протягу. А якщо в організмі є навіть найслабші вогнища запалення, подібна точкова «заморозка» створює ідеальне для бактерій середовище та майже завжди стає тим самим поштовхом, який запускає процес хвороби.

Радимо почитати: Як зменшити ризик застудитися через кондиціонер?

Холод из кондиционера

Ще захворіти через кондиціонер можна, якщо не чистити та не міняти своєчасно фільтри всередині пристрою — майже всі моделі такої кліматичної техніки відфільтровують у процесі роботи пил, алергени та навіть ті ж самі бактерії, а осідає усе це «багатство» на уловлювачах кондиціонера. Забиті фільтри, особливо після того, як техніка не використовувалася протягом кількох місяців, стають небезпечними — спори цвілі, алергени та бактерії направляються назад до кімнати зі струменем повітря з кондиціонера, і очевидно, чим це може загрожувати.

У яких випадках кондиціонер може завдати шкоди здоров’ю: Неправильний монтаж кондиціонера, використання невідповідних температурних режимів та налаштувань, відсутність своєчасного догляду за технікою.

Мастер работает

Міф про кондиціонер №2: Кондиціонер може отруїти фреоном

Отруїтися фреоном насправді можна, але щоб отримати інтоксикацію, людина має безпосередньо контактувати з цією речовиною або перебувати у закритому приміщенні з досить серйозною концентрацією фреону. Отруєння фреоном трапляється дуже рідко і майже завжди пов’язане з витоком цього холодоагенту з дуже великих пристроїв. Причиною можуть стати, наприклад, пошкодження промислових рефрижераторів, що використовуються на підприємствах чи в спеціалізованому транспорті, призначеному для перевезення великих швидкопсувних вантажів.

Витік фреону з сучасної побутової техніки дуже малореальний, оскільки кондиціонери, холодильники та інші прилади, у роботі яких він задіяний, передбачають надійну ізоляцію систем охолодження. Крім того, виробники побутової техніки використовують більш нейтральні та безпечні, аніж у промисловому обладнанні, різновиди холодоагентів, наприклад, R407C або R410A. Що стосується саме можливості витоку фреону з кондиціонера, тут шанси отримати отруєння близькі до нульових, оскільки на всіх етапах виробництва кліматичного та побутового холодильного обладнання герметичність систем охолодження строго контролюється.

Корисні поради тут: Як підбирати кондиціонер відповідно до площі приміщення

Девушка с увеличительным стеклом

Перші ознаки отруєння фреоном у людини:

  • опіки при попаданні фреону на шкіру
  • запаморочення, поява відчуттів, схожих зі сп’янінням
  • порушення координації рухів
  • сильне почервоніння слизових оболонок
  • задишка та проблеми з диханням
  • біль у горлі, захриплість

Головний сигнал про наявність витоку фреону з кондиціонера — погіршення ефективності роботи пристрою. Якщо ви помітили, що кондиціонер став гірше охолоджувати та нагрівати приміщення, з’явилися очевидні відхилення у температурних режимах, потрібно уважно оглянути кліматичну систему. Симптомами витоку холодоагенту можуть бути іній або навіть шари льоду на випарнику, потемніла термоізоляція на компресорі, часті спрацювання термозахисту пристрою, поява сторонніх запахів під час роботи ґаджета. Кондиціонер з ознаками несправності умикати не можна, замість цього потрібно звернутися до сервісного центру та викликати майстра для перевірки пристрою і усунення неполадок.

Зазирніть сюди: Правила ефективної та делікатної чистки кондиціонера

Осматриваем и проверяем кондиционер

Міф про кондиціонер №3: Вмикати кондиціонер на максимум

Що ми робимо, коли повертаємося додому зі спекотних вулиць, розпечених літнім сонцем? Правильно, включаємо кондиціонер. Та ще й не просто включаємо, а так, щоб ух! Логічно ж — поставиш температуру кондиціонера на 18°C, і у кімнаті стане прохолодно швидше, аніж якщо встановити 25°C. Але ні. Це також міф, до того ж дуже шкідливий.

Девушка в шапке

Насправді температура, яку ми налаштовуємо, впливає не на потужність охолодження, а на його тривалість. Ви вказуєте кондиціонеру температурний рівень, який хочете отримати. Далі прилад охолоджує приміщення до заданих вами параметрів, після чого на деякий час вимикається, якщо у ньому встановлений лінійний компресор, або максимально скидає оберти, якщо кліматична техніка оснащена інверторним компресором. Коли температура повітря у приміщенні піднімається, режим охолодження знову активується.

Про різновиди та моделі: Мобільний, дизайнерський або звичайна спліт система?

Чим небезпечне включення максимально низької температури в кондиціонері? По-перше, це підвищує ризик застудитися — занадто холодне приміщення, особливо у контрасті з розпеченою вулицею, стане для організму серйозним випробуванням, і ангіна може виявитися цілком реальним логічним завершенням такого екстриму. Ну а другий важливий момент, який також варто враховувати при виборі налаштувань — встановлюючи занадто низьку температуру, можна пошкодити сам кондиціонер. Особливо якщо вік техніки становить вже не один рік — ви просто поставите перед своєю кліматичною системою важкі у виконанні або взагалі нездійсненні завдання, і пристрій буде працювати без зупинки багато часу поспіль.

Яку температуру можна встановлювати: Задавайте відразу той температурний режим, який вам реально потрібен, а не «з запасом». Пам’ятайте, що різниця між вулицею та приміщенням не має перевищувати 6-8°C, інакше можна серйозно захворіти. Якщо у будинку є маленька дитина, обов’язково знижуйте температуру повітря поступово протягом декількох годин. Почніть з 2-3 градусів нижче вуличної, і кожні 30-40 хвилин зменшуйте її ще на декілька градусів.

Управление кондиционером через приложение

Міф про кондиціонер №4: Відкривати вікна не можна

Гучна команда «Закрили вікна — включаю кондиціонер!», що час від часу лунає в усіх офісах, будинках та квартирах, повністю обґрунтована. Відкритих дверей, вікон і навіть невеликих кватирок під час роботи кліматичної техніки не повинно бути — це збільшує витрату електроенергії, оскільки частина нагрітого / остудженого повітря благополучно йде на вулицю. А кондиціонер знову і знову намагається досягти потрібної температурної позначки, намотуючи додаткові кіловати. А ще у деяких варіантах планування приміщень при поєднанні відкритих вікон та працюючого кондиціонера утворюються досить сильні протяги.

Открытые окна

Але без провітрювання у приміщеннях, які обслуговує кондиціонер, погіршується якість повітря — падає вміст кисню та підвищується кількість вуглекислого газу. Велика частина спліт-систем, які пропонуються сьогодні на ринку, не передбачає функції додаткового припливу повітря. Тобто вони нескінченно проганяють повітря з приміщення, що обслуговується, через систему фільтрів та охолоджуючий радіатор. Це дозволяє очистити і остудити його, але на зміни співвідношення кисню і вуглекислого газу такі прилади не впливають. І чим більша кількість людей перебуває у кімнаті, тим швидше скорочується кількість кисню у повітрі, яким вони дихають.

Це цікаво: Огляд кондиціонерів Samsung з інноваційною технологією Wind-Free

З цієї ситуації є три виходи. Перший — встановити дорогу кліматичну систему з функцією припливу свіжого повітря. Такий кондиціонер під час роботи додає в кімнату очищене та охолоджене повітря, взяте з боку вулиці. Другий спосіб підтримати нормальний рівень кисню — вимикати кондиціонер та добре провітрювати приміщення кожні три години.

Увлажнение воздуха

Корисна порада: Кліматична техніка сильно пересушує повітря як у режимі охолодження, так й у режимі нагріву, тому, якщо ваша модель кондиціонера не передбачає опцію зволоження, розумним рішенням стане покупка спеціального приладу-зволожувача для підтримки оптимального мікроклімату у приміщенні.

Здоров’я вам та комфорту!

А ще радимо підписатися на Telegram-канал Comfy, щоб завжди першими дізнаватися про всі найкорисніші новини, акції та спеціальні пропозиції! Заглядайте до нас частіше — з нами цікаво! 😉

54972 0 cookie-check Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери

Читайте також:

Android та його приховані функції
Android та його приховані функції
13 Липня, 2018, 07:31 1106 8
Найбільш популярною і поширеною операційною системою для мобільних гаджетів, є Android, але далеко не завжди ми вміємо ним користуватися повноцінно. Операційна система Android ось уже...
Смотреть результаты
Що подарувати мамі на день народження? 11 цікавих подарунків!
Що подарувати мамі на день народження? 11 цікавих подарунків!
Наближається матусин день народження, і ви досі не визначилися, що їй подарувати? Відставити паніку, адже у нас є багато дійсно крутих ідей подарунків для мам,...
Смотреть результаты
Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?
Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?
Чим спекотніше стає на вулиці, тим частіше ми вмикаємо кондиціонер, адже виживати в умовах сонячного Апокаліпсису без цієї диво-техніки дійсно важко. Скоріше навіть просто нереально....
Смотреть результаты