search
Підписатися

logo

Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?

12 Липня, 2018, 10:00 5

Чим спекотніше стає на вулиці, тим частіше ми вмикаємо кондиціонер, адже виживати в умовах сонячного Апокаліпсису без цієї диво-техніки дійсно важко. Скоріше навіть просто нереально. Та й у холодну пору року кондиціонер буде корисним — моделі з функцією обігріву здатні підтримувати цілком комфортну температуру в кімнатах. Але саме влітку, коли спека виснажує всіх — і дорослих, і дітей, і навіть домашніх улюбленців, а прохолода, яку дарує нам кліматична техніка, перетворюється на саму бажану цінність.

І тут виникає цілком резонне питання — як у гонитві за комфортом не опинитися в мінусі по здоров’ю? Адже через різницю у температурах, через занадто сильний потік холодного повітря можна серйозно захворіти, і якщо для дорослих це може стати дуже неприємною проблемою, то для дитини, особливо для зовсім маленької, подібна застуда нерідко обертається справжньою катастрофою.

Зміст:

  • Як правильно використовувати кондиціонер?
  • Коли кондиціонер може нашкодити
  • Правила та рекомендації щодо використання кондиціонера

На допомогу молодим батькам: Швидко, смачно, корисно — кібер-помічники на кухні

Ребенок на бежевом коврике

Коли у родини з’являється малюк, життєвий уклад завжди змінюється — маленька людинка має слабкий імунітет та настільки беззахисна перед зовнішнім світом, що багато речей, найзвичайніших для нас, дорослих, виявляються для неї просто небезпечними. І деякі батьки настільки прагнуть вберегти дитину від будь-яких ризиків, що доходять у такій своїй перестраховці до дійсно крайніх заходів. Маніакальна чистота з виварюванням та перекипячуванням речей, одягу та іграшок, суворі дієти для запобігання жодних можливих та неможливих алергічних реакцій, укутування нещасного малюка у десяток одежинок — щоб не застудився — лише вершинка айсберга такого гіперпіклування.

Не потрібно навіть і казати, що така надмірна опіка не йде дітям на користь — крайнощі рідко бувають доречними. І коли ми закриваємо всі вікна та двері, вимикаємо кондиціонер та ховаємо подалі навіть вентилятор, щоб не було найменшого натяку на найслабший протяг, ми не робимо краще своїм дітям.

Радимо почитати: Побутова техніка, корисна для малюків

Ножки малыша в ладонях

Користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина, потрібно, але робити це необхідно з розумом, обираючи правильні налаштування та режими. За умови правильного використання такий пристрій не тільки охолоджує квартиру до комфортної для сну та неспання температури, але і очищає повітря від пилу, алергенів та інших шкідливих речовин, які на користь малюкові точно не йдуть. І якщо користуватися кліматичною технікою, дотримуючись усіх правил, підтримувати чистоту фільтрів та стежити за її справністю, то кондиціонер буде повністю безпечним і для дорослих, і для дітей.

Корисні поради тут: Готуємося до спеки — 10 способів охолодження будинку

Як правильно користуватися кондиціонером?

Дотримання температурних норм — це найважливіше при використанні кондиціонера. Якщо різниця між вулицею та будинком не перевищує 6-8 градусів, то ви отримаєте комфортні умови без ризику захворіти через занадто різкі температурні перепади.

Маленький ребенок спит

Але це правило спрацьовує не завжди. Наприклад, якщо погода за вікном просто божеволіє, а градусник, що оплавляється навіть у тіні, демонструє сумні +40°C або навіть більше, то встановити температурний режим кондиціонера на рівні +35°C, погодьтеся, стане не дуже вдалим рішенням — у будинку все одно буде дуже спекотно.

Це зручно:Відеоняня — ґаджет для молодих батьків

Золотою серединою у цьому випадку стане повільне, а не різке зниження температури у кімнаті до комфортного рівня. За ті кілька годин, протягом яких будуть змінюватися налаштування кондиціонера, організм адаптується до такого штучного «похолодання», та не отримає стресового переохолодження.

Ребенок и вентилятор

Правила та рекомендації щодо використання кондиціонера

Завжди обирайте відповідні режими роботи кліматичної техніки та не нехтуйте дотриманням основних правил експлуатації:

  1. Ніколи не виставляйте положення жалюзі кондиціонера таким чином, щоб потік повітря був спрямований вниз, на людей у кімнаті. Якщо така кліматична техніка встановлена ​​у дитячій кімнаті, то обов’язково потрібно стежити, щоб пристрій не дув на дитяче ліжечко. Оптимальний варіант — направити струмінь повітря уздовж стелі. Тепле повітря у приміщенні завжди піднімається вгору, а більш холодне опускається до підлоги. Якщо ви максимально піднімете лопаті до стелі, то потік холодного повітря з кондиціонера буде природно циркулювати, ефективно охолоджуючи кімнату, і не створить при цьому протягів або інших характерних неприємностей.

Жалюзи кондиционера

  1. Знижуйте температуру повільно. Обов’язково враховуйте, що коли ви вмикаєте кондиціонер, припустимо, на +25°C, то потік холодного повітря, який він генерує, буде на порядок більш холодним — близько +16-19°C, щоб максимально швидко остудити приміщення до заданих користувачем параметрів. В міру того, як датчики приладу будуть фіксувати зміни температури повітря у кімнаті, ця різниця буде зменшуватися. Щоб не створювати занадто різкий контраст, який може бути небезпечним для здоров’я дитини, почніть з невеликого зниження — встановіть температуру всього на декілька градусів нижче, аніж за вікном, а хвилин через 30-40 знизьте її ще на декілька градусів. Так ви зможете в кілька етапів встановити комфортний режим роботи кондиціонера, не ризикуючи застудити малюка.

Пульт и кондиционер

  1. Слідкуйте за рівнем вологості повітря. Всім відомо, що кондиціонери висушують повітря у приміщенні, і ця їхня особливість дуже корисна, коли у кімнатах вологість занадто висока, але за умови нормальної і тим більш низької вологості це вже може стати проблемою. Діти, особливо зовсім маленькі, дуже чутливі до таких речей, тому як занадто сухе, так і сире вологе повітря може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям. Зверніть увагу на моделі кондиціонерів з функціями зволоження та осушення повітря — вони можуть стати відмінним рішенням, коли у будинку є зовсім маленька дитинка.

  1. Обов’язково провітрюйте кімнати — це необхідно для забезпечення доступу свіжого повітря. Кондиціонер раз по раз фільтрує та проганяє через систему охолодження одну і ту ж повітряну масу, через що у такому закупореному приміщенні збільшується вміст вуглекислого газу, створюється сприятливе середовище для хвороботворних бактерій. Щоб цього уникнути, вимикайте час від часу кондиціонер та відкривайте вікна на провітрювання.

Девочка за столом

  1. Регулярне чищення фільтрів кондиціонера просто необхідне. Пил, бруд, бактерії, алергени та шкідливі домішки, що містяться у повітрі, осідають на них, засмічуючи, і через це знижується ефективність роботи пристрою. Тому, якщо у будинку є маленька дитина, чистити їх потрібно не рідше, ніж раз на місяць. Деякі фільтри, до речі, потрібно не тільки очищати, а й замінювати, а термін їхньої служби залежить від типу уловлювачів та якості повітря. Якщо ви живете за містом, і поблизу немає великих магістралей, заводів та інших джерел забруднення повітря, то фільтрів вистачить надовго, а ось коли вікна квартири виходять, наприклад, на жвавий проспект, то заміна може бути потрібною кожні декілька місяців. Також пропускна спроможність фільтрів може знизитися через вплив деяких мікроорганізмів. До речі, варто враховувати, що ще однією досить поширеною причиною швидкого засмічення можуть стати неякісні килимові покриття та «плюшева» оббивка меблів, з якої сиплеться ворс — велика кількість таких маленьких «шерстинок» забиває поверхню фільтра щільним шаром буквально за кілька тижнів.

Чистка кондиционера

  1. Не вимикайте на ніч кондиціонер — в спальні потрібно підтримувати комфортну для дитини температуру, адже здоровий сон можливий тільки коли приміщення досить прохолодне. Зараз майже всі моделі кліматичної техніки передбачають функцію нічного режиму — це дуже зручна опція, що забезпечує підтримку комфортних умов для нічного сну, а робота пристрою при цьому дуже тиха та ефективна. У маленьких дітей терморегуляція організму працює досить слабо, тому у дитячій кімнаті не має бути ані занадто жарко, ані занадто холодно, адже інакше малюк буде відчувати серйозний дискомфорт.

Ребенок в костюме улиточки

  1. Відмінним рішенням може стати мобільний кондиціонер. Якщо у спліт-системі змінювати напрямок потоку повітря можна лишень за рахунок регулювання положення жалюзі, то портативний кондиціонер ви зможете легко повернути у будь-який бік, переставити або навіть перемістити до іншої кімнати.

Мобильный кондиционер

Свіжі ідеї та корисні поради: Робимо дитинство ще яскравішим з посудом для самих маленьких

Корисна порада: Якщо ви подорожуєте з маленькою дитиною, при заселенні до готелю обов’язково потрібно перевіряти, як працює кондиціонер. Щойно ви зайшли у номер, до якого вас поселили, увімкніть кондиціонер та принюхайтесь до потоку повітря, що він створює. Зробіть кілька глибоких вдихів, щоб визначити, чи присутній запах пилу або затхлості — якщо так, то це сигналізує про неякісне очищення фільтрів у пристрої. У такому випадку ви маєте повне право негайно звернутися до стійки реєстрації зі скаргою та вимогою переселити вас у інший номер — пил, алергени та цвіль, які буде видувати до кімнати такий девайс, є дуже шкідливими і для дорослих, і для дітей.

Ребенок с пультом на подушке

Коли кондиціонер може нашкодити

Самі собою кондиціонери не шкодять і не стають причиною інфекцій, нежитю або ангіни. Ці та інші неприємні захворювання, у яких традиційно звинувачують кондиціонери, насправді викликаються різкими перепадами температур — коли ми заходимо у вистуджену до +18°C кімнату з вулиці, де навіть у тіні повітря розжарене до +40°C, ми влаштовуємо своєму організмові справжнє випробування на міцність. Ресурси людського тіла просто не справляються з такими температурними ударами, і в результаті ми раз по раз розхитуємо опірність організму, знижуючи імунітет, роблячи його уразливим перед різноманітними інфекціями та підвищуючи ризики ускладнень вже наявних захворювань.

Рекомендуємо: П’ять приладів, які варто придбати перед народженням дитини

Семья в постели с носовыми платками

Якщо в організмі є навіть найслабші вогнища інфекції, а вони є майже завжди, просто ми про них часто не підозрюємо до пори до часу, оскільки імунітет в силах справлятися з ними, не дозволяючи розвитися у хворобу, але при переохолодженні ці хвороботворні мікроорганізми отримують ідеальне середовище для розмноження. Ще раптове переохолодження тіла — а ефект переохолодження і створюється саме такими різкими перепадами температури повітря — може викликати спазм кровоносних судин, що особливо небезпечно для літніх людей й тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання.

Двое детей на сером покрывале

Ну і, звичайно ж, не можна забувати про чищення фільтрів — всередині пристрою, що не пройшов планове технічне обслуговування, особливо після зимового простою, зазвичай накопичується багато пилу, шерсті та ворсу, а ще розводяться цілі колонії бактерій та цвілі. І під час увімкнення увесь цей чудовий «коктейль» рівномірно розподіляється всередині приміщення, а про наслідки такого «частування» можна навіть не розповідати, адже всередині нечищеного кондиціонера можуть жити десятки різновидів вірусів та бактерій різного ступеня небезпеки — від кишкової палички і стафілококів до легіонелли. Тому, крім щомісячного прочищення фільтрів, раз на півріччя кондиціонер потрібно обробляти спеціальними дезінфікуючими засобами, інакше можна отримати досить небезпечні захворювання.

Здоров’я вам та вашій дитині!

Підписуйтеся та частіш заходьте до нас у наш Telegram-канал, адже тут ми завжди публікуємо для вас тільки найцікавіші новини, статті, огляди та спеціальні пропозиції від COMFY. З нами цікаво! 😉

54612 0 cookie-check Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?

Читайте також:

Вся правда про ваше захисне скло
Вся правда про ваше захисне скло
10 Липня, 2018, 08:32 1696 17
Швидше за все не знайдеться людини, яка б не використовувала, а тим більше не чула про захисне скло для смартфона або планшета. Насправді спектр їх...
Смотреть результаты
Топ-5 найкориснішої техніки на кухні
Топ-5 найкориснішої техніки на кухні
Сучасна кухня може являти собою справжнісінький полігон з безліччю різноманітних приладів та інструментів. Заходячи в супермаркет побутової техніки, ми дивуємося величезному асортименту різноманітних приладів і...
Смотреть результаты
Топ-7 холодильників для всієї родини (літо 2018)
Топ-7 холодильників для всієї родини (літо 2018)
Холодильник вже довгі роки є незамінним атрибутом нашої кухні, без якого обійтися ну просто нереально! Давайте уявимо собі одну досить неприємну, але дуже реалістичну побутову...
Смотреть результаты