search
Підписатися

logo

Вся правда про ваше захисне скло

10 Липня, 2018, 08:32 17

Швидше за все не знайдеться людини, яка б не використовувала, а тим більше не чула про захисне скло для смартфона або планшета. Насправді спектр їх застосувань набагато ширше, і не обмежується тільки цими пристроями, але це все лише деталі. Сьогодні ми б хотіли навчитися розбиратися в захисному склі і розуміти, яке з них якісне, гідне уваги, а яке є лише викинутими  грошима.

Ось основні питання, які мають значення, і відповіді на які бажано знати, перш ніж наклеїти цей аксесуар на ваш дорогий смартфон, в надії що він його зможе захистити:

  • чому скло, власне, називається захисним і як визначити його якість;
  • від чого воно здатне захищати;
  • як правильно наклеїти захисне скло.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Як визначити якість захисного скла

Чисто інтуїтивно, виходячи з назви, всі ми здогадуємося з чого зроблено захисне скло – зі скла J. Але є кілька інших супутніх особливостей, без яких існування захисного скла, як такого, неможливо. Адже сама по собі теза «захисне скло» звучить дуже дивно, бо скло – це один з найбільш тендітних матеріалів, використовуваних у побуті. І якщо ми вдома щось і можемо розбити, то це напевно буде щось скляне. Так чому ж взагалі використовується захисне скло?

Основу міцності даного продукту і його захисних властивостей складають додаткові шари, нанесені на захисне скло, щоб надати йому захисних властивостей і стійкості до пошкоджень. І, хоча, товщина захисного скла часто не перевищує 0,3 мм, воно може складатися з 4-7 шарів, які є невід’ємним цілим всього захисного механізму.

Якщо трохи вдатися до хімічного складу захисного скла, то можна виділити два найпопулярніших варіанти, які використовуються у всьому світі для захисту екранів. Вапняно-натрієве і алюмосилікатне. Перший варіант досить хороший, але все ж поступається за характеристиками алюмосилікатному складу. Напевно, саме тому цей склад скла узятий за основу у всесвітньо відомому Corning Gorilla Glass, а також в Apple Watch з їх Ion-X.

 

Взагалі процес виготовлення захисного скла – це дуже складна і технологічно не проста операція, що вимагає не тільки певних знань і умінь в цій галузі, а й особливого дорогого устаткування.

Інша справа, що зараз потреба в захисному склі настільки велика, що виробничі потужності штампують їх буквально мільярдами і це тільки в Китаї. Так що навіть такий складний процес, за рахунок обсягів виробництва, не зробив вартість цієї продукції високою. І ми можемо придбати його за дуже скромну суму.

Захисні плівки для телефонів

Як визначити якість захисного скла

Звичайно ж ми позбавлені можливості віднести захисне скло в лабораторію, де б світлі голови відразу визначили за складом принесеного матеріалу ступінь його твердості, спосіб обробки і гарту, а також якість сировини, яка використовувалося при виробництві. Такий аналіз, якщо і можливий, то обійдеться вам в тисячі разів дорожче, ніж найдорожче захисне скло.

Відповідно, якщо ви не співробітник кафедри фізики або наукової випробувальної лабораторії, то як простому користувачеві вам необхідний простий спосіб перевірки, наскільки гарне захисне скло ви придбали або збираєтеся придбати. І ці способи досить прості і легко реалізуються – нам буде потрібно лише кілька звичайних предметів, доступних у побуті. Найкраще використовувати те, що часто буде контактувати з телефоном – це можуть бути ключі, можуть бути монети, як більш просунутий спосіб перевірки твердості скла можна використовувати канцелярський ніж. Використовувати більш «жорсткі» способи перевірки ми вважаємо недоцільним, бо все одно, як би ми не старалися, у тій же кишені можуть бути частинки пилу з піском, який буде виступати як наждак. Але ступінь пошкодження від пилинок у кишені не можна порівняти за інтенсивністю з тестом, наприклад, наждачним папером. Так що випробовувати захисне скло таким чином ми не рекомендуємо – результат напевно буде плачевний, але в той же час потрібно розуміти, що іноді, в кишенях може утворюватися мікро-наждак.

Отже, тести:

Ви вже здогадалися, що потрібно буде робити з цими предметами? Правильно – намагатися подряпати захисне скло. Однак залишається питання – що буде, якщо ми все ж таки подряпали скло – адже воно стане непридатним (з естетичного боку, так точно) для подальшого використання. Так, вірно, такий ризик є. Але якщо мова йде про захист вашого смартфона, який набагато  дорожчий захисного скла,то доцільність у цьому є. Тим більше, якщо ви зможете подряпати захисне скло чимось відмінним від канцелярського ножа (яким теж, власне, будь-які істотні сліди залишити дуже складно на хорошому склі) то гріш ціна такому захисту – ви все одно б його поміняли через пару тижнів.

Тут складно однозначно дати рекомендацію як вчинити – якщо ви купуєте дороге захисне скло, і воно легко дряпається навіть ключами від квартири, то, це неякісний захист для вашого телефону. Якщо, при цьому, на упаковці було написано, що воно «загартоване» і має твердість на кшталт 9H, то це неправда. Краще таке скло повернути продавцеві. Звичайно, якщо в даному випадку мова йде не про фірмове скло за кілька сотень гривень, а про найдешевше, за 100-150, то і вимоги до такого екземпляру повинні бути не такими вже жорсткими.

Зокрема, справжнє  скло (скільки б воно не коштувало), що відповідає маркуванню твердості 9H має спокійно витримувати спроби подряпати його будь-якими побутовими предметами, які найчастіше бувають у нас в руках. Ручки, ножиці, ключі, скріпки тощо. Як ми вже писали, у випадку з канцелярським ножем ви теж не повинні досягти успіхів у створенні явних подряпин на такого роду склі. Однак, особливо завзяті власники можуть домогтися ледве-помітних мікроподряпин, і то не завжди.

Якщо вже ґрунтовно розбиратися, то цифра 9 в позначенні 9Н означає ступінь твердості за шкалою Мосса, в якій є 10 градацій твердості. І 9 з 10 – це якраз і є та шкала, яка, нібито, відповідає твердості захисного скла. Щоб ви розуміли, 10 з 10 – це алмаз, самий твердий з мінералів, який точно може подряпати це скло (як і все інше на Землі). 9 же відповідає мінералу Корунд (він же оксид алюмінію).

Якими ще якостями має володіти захисне скло

Уявіть ситуацію, коли ви купуєте дорогий смартфон або планшет, у якого встановлено рекламоване, якісне і преміальне скло з дуже хорошим покриттям, що зменшує відбитки пальців. Таке покриття дозволяє комфортно ковзати по екрану, залишати мінімум своїх відбитків на ньому і, як і годиться, спостерігати прекрасну картинку нашого яскравого і соковитого екрану.

І ми, купивши цей смартфон, звичайно  хочемо, щоб це саме скло не подряпалося за час експлуатації телефона. Або якщо подряпалося – то лише скло, і ми мали можливість замінити його на нове, легко і просто. Так ось головною помилкою, на наш погляд, в таких ситуаціях, є покупка «на здачу» від смартфона захисного скла, самого недорогого і незрозуміло якої якості. Ми чіпляємо його поверх хорошого рідного скла і отримуємо абсолютно непривабливий  вигляд, погане олеофобне покриття (або взагалі його відсутність), з розмазаними відбитками, а все тому, що заощадили на склі.

Якщо вас не переконав наш приклад, то ми можемо привести ще один, більш яскравий. Ви поставили якісні, енергозберігаючі вікна, які дуже чисті і рівні. Але для захисту перед ними вирішили залишити старі, яким вже 30 років, і вони не такі ідеальні. Начебто і не подряпані, але мутнуваті, не такі рівні… Уявили? J

Або на дорогому авто, щоб не дряпалося лобове скло, причепили старе, яке не таке чисте, технологічне … Загалом прикладів може бути безліч і всі вони виглядають абсурдно – так ніхто не робить. Ми ж рекомендуємо і до вашого нового смартфона не купувати аби яке захисне скло, щоб воно повністю і якісно виконувало всі свої функції.

До речі, найпростішим способом перевірити олеофобне покриття вашого смартфона і захисного скла, це капнути одну краплю води на нього (не переборщіть, щоб не зіпсувати електроніку!). Якщо вода зібралася в акуратну краплю, трохи об’ємну і майже круглу, то покриття є. Якщо ж розтеклася в безформну масу, практично не має обсягу і однозначних граней, то олеофобного покриття на такому склі немає. Тест дуже простий, бо він, по суті, відображає, що відбувається з частинками вологи і жиру, які завжди є на наших пальцях. Якщо вони розтікаються, утворюючи каламутні плями – це погано. А якщо збираються мікроскопічними крапельками, то вони практично не перешкоджають огляду і легко витираються.

Запам’ятайте, найкраща властивість будь-якого захисного скла – це його невидимість. Добре встановлене та якісне за своїми властивостями скло не повинно бути помітним взагалі, в ідеалі. І до нього потрібно прагнути.

На завершення

Звертаємо увагу, що вся інформація в даній статті приведена виключно в ознайомлювальних цілях – не поспішайте дряпати свої телефони або бити по ним молотками 🙂 Якщо у вас вже є захисне скло і воно вас влаштовує (не дряпається і виглядає добре), то не проводьте з ним експерименти – воно напевно хорошої якості, раз не викликало нарікань за час використання. Все що ми описували, це скоріше можливий експрес-тест при покупці нових захисних покриттів вашого екрану.

Сподіваємося, що, прочитавши цей матеріал ви отримали цінну інформацію про такий незамінний і непомітний аксесуар, як захисне скло для екрану вашого гаджета. І бажаємо вам не стикатися з ситуаціями, коли ваше захисне скло дійсно виправдовує своє призначення – нехай воно просто буде способом перестраховки.

55042 0 cookie-check Вся правда про ваше захисне скло

Читайте також:

Топ-5 найкориснішої техніки на кухні
Топ-5 найкориснішої техніки на кухні
09 Липня, 2018, 08:50 1427 7
Сучасна кухня може являти собою справжнісінький полігон з безліччю різноманітних приладів та інструментів. Заходячи в супермаркет побутової техніки, ми дивуємося величезному асортименту різноманітних приладів і...
Смотреть результаты
Топ-7 холодильників для всієї родини (літо 2018)
Топ-7 холодильників для всієї родини (літо 2018)
Холодильник вже довгі роки є незамінним атрибутом нашої кухні, без якого обійтися ну просто нереально! Давайте уявимо собі одну досить неприємну, але дуже реалістичну побутову...
Смотреть результаты
Дбайливе прання, акуратна сушка, щадне прасування — як довго зберегти первозданний вигляд улюблених речей
Дбайливе прання, акуратна сушка, щадне прасування — як довго зберегти первозданний вигляд улюблених речей
У кожного з нас є особливо улюблені речі, якими ми дорожимо та намагаємося їх максимально берегти. Светр, у якому так тепло й комфортно, джинси, що...
Смотреть результаты