search
Підписатися

logo

Що таке IP-адреса і навіщо вона потрібна?

25 Червня, 2018, 08:51 3

Напевно кожен з нас знає відомий жарт «Я тебе по IP вичислю!» І не один раз сміявся над нею.

Комп’ютерні технології вже досить довго супроводжують наше життя і вже не здаються якимось аксесуаром багатого і розкішного життя, як це було всього кілька десятиліть тому. Напевно кожен з вас має як мінімум один власний комп’ютер, адже інакше читати наш блог дуже складно. Комп’ютери, звичайно ж, можуть бути абсолютно різними. Це може бути десктоп, моноблок, ноутбук або навіть планшетний комп’ютер. Не менш важливою для нас є Глобальна Мережа Інтернет, яка дуже тісно взаємодіє з нашими персональними комп’ютерами. Сьогодні ми вже й уявити собі не зможемо комп’ютер, який не підключено до Інтернету.

Что такое IP адрес и зачем он нужен - глобальная сеть

Але, не дивлячись на те, що комп’ютери та інтернет супроводжують нас вже не одне десятиліття, а нам здається, що ми знаємо про них абсолютно все і дуже комфортно використовуємо всі ті блага, які надають нам сучасні IT-технології, все одно залишається багато питань, які іноді спливають під час роботи за домашнім ПК. Часом, навіть знайомі терміни можуть викликати подив і здивування того, що ми ніколи не задавалися питанням про те, що ж це означає і для чого це необхідно. Найбільш часто це відбувається з IP-адресою нашого комп’ютера. Напевно, якщо не всі, то переважна більшість з наших читачів розуміють, що комп’ютер має  якусь IP-адресу, але для чого вона потрібна і що вона собою являє, найчастіше, залишається загадкою.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Що таке IP-адреса комп’ютера?

IP-адреса, за своєю суттю, є своєрідним ім’ям нашого комп’ютера, яке використовується лише при вході в інтернет. Але це ім’я зовсім не виглядає звичним для нас, адже воно не звучить, як Петя, Вася або Міша, це певний числовий набір. Подібне ім’я привласнити своєму комп’ютеру самостійно, на жаль, не вийде, адже його надає нам наш Інтернет-провайдер. IP-адреса є досить важливою складовою нашого візиту в мережу, адже вона зберігає в собі дуже багато важливої ​​інформації. Так як IP-адреса комп’ютера є своєрідним ім’ям комп’ютера, вона повністю індивідуальна, але, найчастіше, вона не постійна і регулярно змінюється, тому нам зовсім не варто звикати до одного й того самого числового набору.

Что такое IP адрес и зачем он нужен - ip адрес компьютера

Зазвичай IP-адреса ділиться на два основних типи – статичну і динамічну. Перша (статична), це та, яка не змінюється і при кожному включенні нашого комп’ютера залишається незмінною. Така адреса надається провайдером. Але, в переважній більшості випадків, наша IP-адреса динамічна. Ця електронна адреса здатна змінюватися при кожному новому вході в Інтернет. Виділяються ще два типи IP-адрес – IPv4 та IPv6. Найімовірніше це менш цікава інформація для більшості звичайних користувачів, але заради цікавості, розповімо і про це. Подібними типами визначається кількість доступних індивідуальних варіантів адрес. Перший пропонує нам близько чотирьох мільярдів всіляких варіантів, але цього виявляється недостатньо для всіх. Таким чином, нам став необхідний другий варіант IPv6, який наблизив кількість варіантів чи не до нескінченного.

Навіщо потрібна IP-адреса?

Глобальна Мережа Інтернет є справді глобальною, адже вона без перебільшення покриває весь Світ. Коли ми включаємо свій комп’ютер для того, щоб подивитися погоду, почитати останні новини, поспілкуватися з друзями і родичами в соціальних мережах, ми рідко замислюємося про те, що наш комп’ютер має якусь IP-адресу, і нам може знадобитися інформація про неї. Однак часом, необхідність знати інформацію про свою IP і правильно застосувати її виникає. У таких випадках, ми починаємо гарячково шукати хоч якусь інформацію все в тій же Мережі Інтернет і шукати методи її застосування. Так навіщо ж нам може знадобитися інформація про те, яка IP-адрес нашого комп’ютера?

Что такое IP адрес и зачем он нужен - серфинг в интеренете

Так, наприклад, якщо ми знаємо IP-адресу нашого домашнього комп’ютера, ми легко зможемо віддалено підключитися до нього і отримати доступ до важливої ​​інформації, яка зберігається на ньому. Не менш актуальною може стати ситуація, коли у нас виникають підозри про те, що нашу сторінку, наприклад, у соціальній мережі зламали. У цьому випадку варто розуміти, що сайти зберігають інформацію про останню IP, яка відвідула даний ресурс. Так ми зможемо порівняти її зі своєю і підтвердити або розвіяти свої побоювання. Звичайно ж, подібні заходи можуть проводитися зовсім не щодня, але мати базові знання про методи, які допомагають нам з’ясувати IP-адресу свого комп’ютера, зовсім не стануть для нас зайвими.

Як дізнатися IP-адресу свого комп’ютера?

Для того щоб скористатися всіма вигодами і можливостями, які відкриваються перед нами, коли ми знаємо точну IP-адресу свого комп’ютера, нам необхідно знати ті методи, які дозволять дізнатися той самий індивідуальний числовий набір динамічної або статичної адреси нашого ПК. Забігаючи трохи вперед, скажу, що це зовсім нескладний  процес, який не відніме у нас багато часу. Таким чином, ви зможете визначити найбільш оптимальний для себе метод і легко його запам’ятати. Першим популярним методом визначити IP-адресу свого комп’ютера, є командний рядок. Для цього затискаємо Win + R і у вікні набираємо «cmd». Далі тиснемо «Enter» і вже в командному рядку прописуємо «ipconfig», після чого знову тиснемо на «Enter».

Можна дізнатися свою адресу і трохи інакше. Для цього нам потрібно зайти в меню «Пуск» і знайти пункт «Центр управління мережами і загальним доступом». Далі ми натискаємо на посилання «Підключення по локальній мережі», а у вікні натискаємо на «Відомості». Цими двома методами ми зможемо скористатися завдяки ресурсам нашого комп’ютера і операційної системи. Але є метод, який надають нам різноманітні Інтернет-ресурси. Найімовірніше, це найбільш простий метод, який полягає в тому, що нам необхідно просто перейти по посиланню на потрібний сайт, а він автоматично видасть нам нашу IP-адресу. Деякі ресурси відразу ж пропонують нам змінити її на іншу.

Як змінити свою IP-адресу?

Серфінг в мережі Інтернет займає дуже багато часу і зовсім не завжди цей самий серфінг буває марним. Ми користуємося різноманітними ресурсами для того, щоб дізнатися цікаву для нас інформацію, поспілкуватися з друзями, родичами або просто однодумцями. Іноді, навпаки, ми сперечаємося або навіть лаємося з кимось. Як результат, в деяких випадках при вході на який-небудь з ресурсів ми можемо побажати залишитися інкогніто або обійти «бан», яким нас наділили адміністратори сайту за завзяте бажання довести свою правоту. Саме ці причини виявляються найбільш популярними мотиваторами зміни IP-адреси. Але як найкраще провести таку підміну?

Перед тим, як приступити до подібних змін, варто чітко розуміти, яку IP-адресу має ваш комп’ютер, статичну чи динамічну. Таку інформацію найбільш достовірно можна отримати у провайдера, який дасть вам найбільш правильну інформацію. Можна провести і самостійну перевірку, наприклад, визначити свою адресу одним з методів, які ми вже описали, і запам’ятати її. Після цього, відключаємо наш ПК від мережі і підключаємо знову. Далі знову проводимо визначення IP-адреси і порівнюємо з попередньою. Якщо збігаються, то ваша електронна адреса, швидше за все, статична, а якщо немає збігу, то динамічна.

Щоб змінити статичну адресу, нам необхідно звернутися до провайдера, який здатний надати нам подібний сервіс. Так само можна скористатися спеціальними інтернет-ресурсами, але в такому випадку ми змінимо свою адресу лише на деякий час. Якщо ж наша IP динамічна, то для її зміни, нам досить перепідключитися до мережі Інтернет або просто перезавантажити комп’ютер.

«Я тебе по IP вичислю!»

Жарт «Я тебе по IP вичислю!» Вже став своєрідним афоризмом і крилатою фразою. Над нею сміявся чи не кожен, а асоціюється вона у нас з молоддю віку шкільного періоду (частіше, ми називаємо їх «школотою»). Ми ніколи не сприймаємо цю фразу всерйоз, але насправді, якщо  будь-хто отримає точну IP-адресу вашого ПК, то він зможе отримати деяку інформацію про вас. У переважній більшості випадків ця інформація обмежується країною, в якій ви знаходитеся і містом, а також  інформацією про провайдера. Більш детальною інформацією, наприклад, точною адресою, ім’ям і прізвищем, володіє сам провайдер, але її провайдер надає лише у виняткових випадках.

Набагато більше інформації про вас можна буде отримати, якщо ви володієте виділеною статичною IP-адресою. Але не варто передчасно панікувати! Вся справа в тому, що отримати вашу IP-адресу віддалено практично не реально. Для цього вам необхідно або самостійно передати цю інформацію зловмисникові, або він може отримати дані від провайдера (але, як ми пам’ятаємо, такі дані провайдер надає лише у виняткових випадках). Таким чином, розуміємо, що отримати IP-адресу нашого комп’ютера вкрай складно і звичайній пересічній людині це не під силу. Тому сприймати погрози щодо «Я тебе по IP вичислю!», або будь-які інші подібного роду, всерйоз зовсім не варто.

Підведемо підсумок

Як ми з’ясували з усього викладеного, інформація про точну IP-адресу нашого комп’ютера більшості користувачів малоцікава і, найчастіше, марна. Але, часом, виникають ситуації, коли нам вона стає необхідною і нам потрібні деякі прості навички і прийоми, які дозволять легко з’ясувати точну IP-адресу нашого ПК. Дані навички ми вам надали і ви, напевно, переконалися в тому, що вони досить нескладні і їх легко запам’ятати. Дізнатися ж IP-адресу стороннього комп’ютера практично не реально без контакту з самим комп’ютером, тому загрози доморощених хакерів і решти віртуальної «нечесті» з фразою «Я тебе по IP вичислю!» всерйоз сприймати зовсім не варто.

Підписуйся на наш Telegram-канал

54243 0 cookie-check Що таке IP-адреса і навіщо вона потрібна?

Читайте також:

Топ-5 найбільш очікуваних смартфонів осені 2018 року
Топ-5 найбільш очікуваних смартфонів осені 2018 року
22 Червня, 2018, 08:48 729 5
Після закінчення перших шести місяців 2018 року, ми отримали чимало цікавих і технологічних смартфонів, а що ж чекає нас далі? Весь календарний рік, і не...
Смотреть результаты
Гаряча вода – як «пережити» період віялових відключень?
Гаряча вода - як «пережити» період віялових відключень?
Парадокс – вже давно настало двадцять перше століття, прийшов час передових технологій і розумних роботів зі штучним інтелектом, футуристичних спорткарів і хмарочосів запаморочливої ​​висоти, але...
Смотреть результаты
5 корисних порад для тих, хто хоче купити хороший холодильник -Блог Comfy
5 корисних порад для тих, хто хоче купити хороший холодильник -Блог Comfy
Холодильники сегодня – один из важнейших, нужных, и вообще просто необходимых в быту видов техники. Если какие-либо другие устройства еще можно как-то заменить или даже...
Смотреть результаты