search
Підписатися

logo

Як правильно доглядати за холодильником

18 Червня, 2018, 05:41 8

Під час спеки, особливо актуальним стає питання правильної та стабільної роботи нашого холодильника.

Холодильник є одним з небагатьох побутових приладів, купуючи який, ми розраховуємо використовувати його як мінімум десятиліття, а може навіть більше. Ви лише запитайте у своїх бабусь і дідусів, як довго в їх будинках працювали чи не легендарні «Мінськ», «Орськ» або «Донбас». І, напевно, всі ми знаємо, що будь-який побутовий прилад, в тому числі і холодильник, вимагає регулярного і ретельного догляду. Саме правильні профілактичні заходи вбережуть наш холодильник від передчасного виходу з ладу. Але ось, що примітно, знати, зовсім не означає робити! Таким чином, навіть чітко розуміючи, що холодильник потребує регулярного профілактичного прибирання, мало хто цим займається.

Насправді, холодильник працює найбільш ефективно і стабільно в тих умовах, коли він правильно встановлений, продукти в ньому розкладені згідно з базовими стандартами і нормами, а також  ми регулярно проводимо профілактичні заходи по його розморожуванню (якщо воно потрібне) і чищенню. Якщо ж ми вирішимо трохи полінуватися і не заморочимося подібними діями, то результат гранично простий – холодильник почне «протестувати». У морозильній камері і навіть холодильній може утворитися крижана кірка (а може навіть сніжна шуба), в холодильнику може з’явитися неприємний запах, від якого не так легко позбутися. Сам же холодильник стане працювати гучніше і гучніше, а витрата електроенергії збільшиться.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Рекомендуємо почитати: Як вибрати холодильник? Основні параметри і корисні поради

Правильна установка холодильника

Как правильно ухаживать за холодильником - установка холодильника

Насправді правильний догляд за холодильником починається з першого дня його появи в нашому домі. Як вже було сказано, купуючи  новий холодильник, ми, звичайно, розраховуємо на те, що він буде служити нам як мінімум десятиліття, а, можливо, навіть довше. Але при цьому варто враховувати один дуже важливий фактор, що ми самі в більшій мірі відповідаємо за те, як довго наш холодильник прослужить. Для початку, купивши в магазині новенький холодильник, ми повинні дочекатися того моменту, коли нам його привезуть. Потім ми можемо звернутися або до фахівця, який зробить установку холодильника згідно з усіма заводським вимогам (так зване, введення в експлуатацію), або зробити це самостійно.

Как правильно установить холодильник - холодильник СБС

У тому випадку, якщо ви не знайомі навіть з базовими вимогами правильної установки холодильника, то, безумовно, краще звернутися до фахівця. Але якщо ви твердо впевнені в своїх силах, то давайте згадаємо кілька простих правил, які допоможуть нам правильно встановити холодильник. Для початку, не варто поспішати і відразу ж включати холодильник, як тільки вам його доставили. Необхідно деякий час, щоб ми могли зробити це безпечно і без шкоди для нашої покупки. Як правило, час очікування після транспортування становить близько 4 годин. Поки ми чекаємо моменту першого запуску, ми можемо встановити холодильник на місце його подальшої експлуатації, чітко вирівняти його по рівню, щоб не було перекосів, але при цьому, ми можемо трохи нахилити його назад. Це дозволить дверцятам закриватися самостійно, навіть якщо ви забудете про них.

Какой компрессор лучше выбрать для холодильника - девушка возле холодильника

Варто так само розуміти, що холодильник не повинен бути встановлений біля нагрівальних приладів, таких як радіатори опалення, варильна плита або духовка. Після того, як холодильник встановлений на своє місце, його необхідно ретельно вимити і очистити від пакувального сміття. І як тільки всі дані дії зроблені, а часу після транспортування холодильника пройшло достатньо, ми можемо його запустити. Для цього ми включаємо холодильник в мережу і встановлюємо бажану температуру (як правило, найбільш оптимальною буде температура холодильної камери від + 3 ° С до + 5 ° С, а в морозильній камері близько -18 ° С). І знову не варто поспішати, після того як ми включили новий холодильник, не варто відразу ж закладати в нього продукти, нехай він набере потрібну температуру і лише потім завантажуйте його. Зазвичай для цього потрібно близько півтори години.

Як правильно встановити холодильник

Як правильно завантажити продукти в холодильник

Завантаження продуктів є досить простим заходом, але і його не варто проводити безвідповідально. Варто пам’ятати, що в холодильник ми закладаємо абсолютно різного типу продукти, і вони мають різний термін і різні умови зберігання. Деякі з них ми повинні розташувати в морозильній камері, деякі в холодильній, а деякі в камері свіжості, якщо така є у вашому холодильнику. Маючи в своєму розпорядженні продукти, варто пам’ятати, що непотрібно їх щільно трамбувати, адже між ними повинно вільно циркулювати холодне повітря. Так само вкрай важливо правильно розташовувати продукти на поличках, наприклад, молочні продукти, розташовувати окремо від м’ясних і риби. Варто також пам’ятати, що для овочів в будь-якому холодильнику відведено окремий ящик.

Папка «Фото», Сезонные продукты-летний режим питания – хранение продуктов в холодильнике.

Цілком природно, що часом ми можемо забути про якийсь із продуктів, який поклали в холодильник, і він там псується. Тому, вкрай важливо періодично проводити, так звану, інвентаризацію наших продуктів. Відкриваємо холодильник і оглядаємо все те, що там зберігається, а якщо виявляємо щось зіпсуване, то, як можна швидше викидаємо це в сміття, поки неприємний запах не поширився по холодильнику, а наші свіжі продукти не всмоктали його в себе.

Регулярне розморожування

холодильник, который нужно разморозить

Негативно на роботу холодильника може вплинути так само і крижана кірка, яка може утворюватися в самому холодильнику, але найбільш часто це відбувається в морозильній камері. У тому випадку, якщо ваш холодильник має статичну систему заморозки (її ще називають крапельною), то такий холодильник потребує регулярного розморожування. При цьому, як правило, за холодильне відділення переживати не варто, адже розморожування в ньому відбувається автоматично. Крижана кірка на задній стінці тане, перетворюється на воду і йде в спеціальний дренаж. А ось розморозити необхідно буде саме морозильну камеру, адже там не буде можливості провести цей захід автоматично. Для цього нам необхідно буде відключити холодильник від мережі і максимально звільнити його від продуктів.

Зазвичай процес розморожування триває кілька годин, до тих пір, поки всі відділення холодильника, включаючи морозильну камеру, не будуть звільнені від льоду і сніжної шуби. Після розморожування, ми можемо включити холодильник і завантажити продукти назад, дотримуючись при цьому всіх правил, які ми розглянули в попередньому пункті. Варто розуміти, що воду, яка утворилася від танення льоду в морозильній камері не потрібно кудись зливати або вимочувати ганчірками. Ця вода потрапляє в спеціальний резервуар, звідки просто випаровується під теплом випарника холодильника. Пощастило більше власникам холодильників з системою No Frost, адже їм розморожувати його не буде потрібно. Лише в самих запущених випадках, ми будемо змушені на деякий час відключити холодильник для профілактичного прибирання.

Профілактичне прибирання холодильника

Как правильно ухаживать за холодильником - моем холодильник

Ми вже частково розглянули питання того, що в холодильнику повинен дотримуватися порядок для того, щоб він стабільно і якісно працював. Це стосувалося правильного розташування продуктів в ньому і видалення тих продуктів, які вже зіпсовані. Але не варто забувати про те, що регулярно (ну, наприклад, один раз на місяць), ми повинні робити ретельне прибирання свого холодильника – чистити ущільнювачі дверцят, вимивати полиці, робити зовнішнє прибирання холодильника. Вся справа в тому, що навіть якщо ви не допускали псування продуктів в холодильнику і всі вони були свіжими, то варто розуміти, що навіть ці продукти залишають деякі сліди свого перебування в холодильнику. Яскравим прикладом цього можуть служити сліди жиру, які згодом починають давати неприємний запах в холодильнику і надають своєрідного забарвлення поличкам холодильника.

Как правильно ухаживать за холодильником - моем холодильник

Для того щоб подібного не відбувалося, нам просто потрібно періодично витягувати всі продукти з холодильника і робити ретельну його мийку, із застосуванням миючих засобів (найкраще спеціальних, а не народних), можна так само використовувати спеціальні абсорбенти для видалення неприємних запахів. Після прибирання внутрішніх камер холодильника – холодильного і морозильного відділення, не варто забувати про його зовнішні параметри. Наприклад, обов’язково видаліть всі зайві забруднення з ущільнювача дверцят, адже вони можуть сприяти його псуванню, а так само не забудьте очистити задню частину холодильника від пилу, що накопичився. Зайве сміття на задніх елементах холодильника може провокувати додатковий шум у його роботі або ж зайві кіловати витрати електроенергії.

Підіб’ємо підсумок всьому

холодильник атлант реклама

Наша їжа вкрай важлива для нас, адже саме вона дає нам життєві сили для здійснення будь-якої діяльності. Таким чином, зберігання цієї самої їжі стає дуже важливим заходом. Як ми вже встигли з’ясувати, головним і найбільш важливим аспектом зберігання нашої їжі є звичайнісінький (ну або навіть не звичайний, але все-таки …) холодильник. Але для того, щоб він працював правильно і довго, за ним необхідно правильно доглядати. Для початку, ми повинні правильно ввести його в експлуатацію, адже холодильник є (всупереч думці більшості) досить складним побутовим приладом, причому великогабаритним. Після цього, ми повинні регулярно стежити за тим, щоб в ньому були присутні завжди лише свіжі продукти і вчасно видаляти прострочені. Так само вкрай важлива регулярне розморожування холодильника, але тільки в тих випадках, коли воно необхідне.

 

Підписуйся на наш Telegram-канал

53877 0 cookie-check Як правильно доглядати за холодильником

Читайте також:

Кондиціонер – порятунок від літньої спеки! Як правильно вибрати модель?
Кондиціонер - порятунок від літньої спеки! Як правильно вибрати модель?
16 Червня, 2018, 12:57 1112 11
Спека близько. А ви вже відчули перші ознаки літньої спеки, «насолодилися» виснажливим сонцем і відсутністю навіть найслабшого вітерцю, відчули, як воно – коли повітря в...
Смотреть результаты
Honor – історія почесного бренду Славне ім’я, правильні цілі
Honor - історія почесного бренду Славне ім'я, правильні цілі
У 2013 році і народився бренд Honor. У якості своєї основної ідеї розвитку і світогляду компанія Honor дотримується трьох принципів, які вже допомогли їй в...
Смотреть результаты
Для витончених кулінарів: 10-18 режимні духовки Pyramida
Для витончених кулінарів: 10-18 режимні духовки Pyramida
Літо не дарма вважається найсмачнішим сезоном для справжніх кулінарів, адже неймовірний достаток свіжих фруктів і овочів дозволяє створювати найрізноманітніші гастрономічні шедеври – від найніжніших десертів...
Смотреть результаты