search
Підписатися

logo

Плануєш відпустку? Візьми з собою новий фотоапарат!

13 Червня, 2018, 02:17 10

Як багато яскравих, наповнених емоціями подій відбувається в нашому житті, і як же стає потім прикро, коли ми розуміємо, що з плином часу спогади про такі миті поступово тьмяніють, а то й стираються повністю. Але все це можна виправити, адже багато моментів нашого життя можливо зберегти, причому у прямому сенсі цього слова — просто зафіксувавши їх на фотографіях. Коли під рукою є фотоапарат, то найважливіші для нас миті буквально одним натисканням кнопки перетворюються на барвисті кадри, що залишаться з нами назавжди.

Протягом останніх років багато людей роблять фотографії на смартфони, адже такі ґаджети компактні, досить функціональні та завжди під рукою. Смарт з хорошою камерою може непогано налаштовуватися та робити дійсно гарні знімки, які можна одразу ж залити у будь-яку з соціальних мереж, що є дійсно дуже зручним.

Але зроблені на телефон світлини, хоч і будуть мати цілком пристойну якість, з кадрами, знятими хорошим фотоапаратом, порівнювати не варто — фотокамери у цьому плані продовжують випереджати смартфони. І, крім того, коли ми використовуємо смартфон у якості фотоапарата, акумулятор розряджається дуже швидко, що в умовах подорожі може створити масу незручностей, адже у такій ситуації ми втрачаємо можливість здійснювати дзвінки, користуватися доступом до інтернету, онлайн картами, перекладачем та безліччю інших, не менш важливих і корисних функцій.

Тому, якщо ви плануєте поїздку на відпочинок та хочете привезти з подорожі багато красивих соковитих знімків, все ж варто придивитися до фотоапаратів, адже їхні можливості дійсно широкі.

Якими бувають фотоапарати?

Вибір фотоапаратів сьогодні дуже великий. Виробники пропонують нам три основні різновиди: компактні цифрові камери, дзеркальні та бездзеркальні фотоапарати. Кожен тип камер має своїх шанувальників та супротивників, але порівнювати таку техніку не можна, адже функціонал кожного з них «заточений» під конкретні завдання, тому просто некоректно порівнювати, наприклад, студійний фотоапарат, камеру для репортерської роботи та бюджетну «мильничку».

По горах, по лісах: 20 порад по пейзажній фотографії

А останні, до речі, також цілком мають право на існування — це просто чудове рішення для аматорської фотографії, і особливо вони гарні у якості фотоапарата для дитини. Саме те, якщо потрібно спорядити маленького мандрівника на канікули до літнього табору або на моря.

Отже, сьогодні ми будемо говорити про фотокамери для подорожей, розберемося, як обрати хороший фотоапарат для відпустки та розповімо про основні плюси й мінуси таких ґаджетів. Поїхали!

Компактні фотоапарати

В останні роки камери у смартфонах стають все більш потужними та просунутими, їх можна налаштовувати, регулюючи різкість, баланс білого та інші параметри, а зум при зйомці досить-таки непоганий. І на тлі такого стрімкого вдосконалення смартів виникає цілком закономірне питання — а чи не втратили свою актуальність компактні фотоапарати? Але, незважаючи на серйозну конкуренцію, компактні фотокамери зберігають свої позиції, і ми зараз пояснимо, чому.

Ґаджети цього типу мають дуже невеликі розміри та майже нічого не важать, тому саме їх найзручніше брати у подорож — і упакувати можна без проблем, і носити з собою не складно. Останнє, до речі, особливо корисно для шанувальників активного туризму, адже у таких подорожах дуже важливо мінімізувати кількість та вагу спорядження, що береться у похід, тому можливість зменшити свій рюкзак навіть на 200-300 грамів дійсно багато значить.

Зазирніть сюди: Як вибрати компактний фотоапарат?

Купівля компактного фотоапарата доцільна, коли нам потрібен пристрій, який буде робити чіткі фотографії крупним планом, адже оптичний зум — це саме те, у чому смартфони поки що не дуже сильні. Навіть якщо кратність збільшення у фотоапараті не вражає уяви, зроблені ним світлини все одно будуть кращими за знімки зі смарта. Головне тут — знайти красивий ракурс, а якщо фотографувати у денний час та при хорошому освітленні, то якість знімків буде дійсно приємною.

Плюси компактних моделей: Недорогі, дуже легкі, непомітні, є непоганий зум. Якість знімків цілком гідного рівня.

Мінуси компактних моделей: У деяких ситуаціях для створення красивої фотографії доведеться трохи «потанцювати з бубном», щоб досягти хорошого результату при досить обмежених налаштуваннях. Слабка якість фотографій, зроблених у сутінках або вночі.

Відеоурок від Comfy: Як знімати фото під час РУХУ

Бездзеркальні фотоапарати

Проміжна ланка між недорогими мильницями та потужними дзеркалками. Бездзеркальні фотоапарати та моделі зі змінними об’єктивами поєднали у собі всі основні переваги обох видів фототехніки — від компактних фотоапаратів бездзеркалки взяли мініатюрність, легку вагу, можливість фокусування за допомогою сенсорного дисплея та деякі інші цікавинки, а від дзеркалок — змінні об’єктиви та матриці такого ж шикарного рівня. Переваг у бездзеркальних камер дійсно багато, а єдиним недоліком, мабуть, можна назвати їхню вартість — ціни на такі девайси хай не дуже активно, але все ж покусують.

Серед бездзеркальних фотоапаратів можна виділити два підвиди — так звані суперзуми, що є, по суті, більш прокачаними варіаціями компактних мильниць, та повнофункціональні моделі, максимально наближені до дзеркалок. Вони відрізняються і опціями, і ціною.

Зазирніть сюди: Як вибрати бездзеркальний фотоапарат?

Особливо гарні такі фотоапарати для журналістів та блогерів-мандрівників, та й фотографи навіть професійного рівня не нехтують пристроями цього виду, адже можливості перед своїми власниками вони відкривають дійсно широкі. Справжній тревел-фотоапарат!

Плюси бездзеркальних моделей: Чудова якість знімків за невеликих габаритів, відмінна функціональність, безшумний затвор, змінні об’єктиви.

Мінуси бездзеркальних моделей: Висока ціна (але все одно дешевше, ніж дзеркальні фотоапарати), через сенсорні дисплеї досить швидко просідають акумулятори.

Відеоурок від Comfy: Як знімати і обробляти портрети для Instagram

Дзеркальні фотоапарати

Шляхетна класика професійного рівня. Дзеркалки мають більший розмір матриці та передбачають можливість встановлювати різні об’єктиви, що робить їх універсальним рішенням у будь-яких ситуаціях. Такий ґаджет зможе робити прекрасні макрознімки, «ловити» цілі далеко, знімати панорами, рух та багато іншого, адже гнучкі ручні налаштування дозволяють знімати у самих різних режимах.

Зазирніть сюди: Як вибрати дзеркальний фотоапарат?

Дзеркальний фотоапарат підходить для зйомки під час подорожі, але тільки у тому випадку, якщо ви готуєте фотографії на продаж або працюєте на яке-небудь велике видання, тобто, коли ваша поїздка більш наближена до відрядження, аніж до відпустки, і головна мета такої мандрівки — саме фото, а не відпочинок. Важкий та досить-таки громіздкий фотоапарат, кілька знімних об’єктивів, запасні акумулятори (хоча б один), всілякі аксесуари та дрібниці плюс кофри, чохли, сумка або рюкзак для перенесення усього цього добра — по екскурсіях з таким багажем вже не побігаєш.

І незручно, і небезпечно, адже це не тільки важке, велике і до того ж дуже тендітне обладнання — це ще й постійні ризики, адже людина з явно непростою камерою обов’язково привертає увагу, і, на жаль, ця увага не завжди закінчується лише цікавістю.

фото 10

Іноземні туристи з дорогою технікою зазвичай стають найцікавішою ціллю для злодіїв та шахраїв, а у деяких країнах до власників подібних ґаджетів ставляться з підозрою, приймаючи їх за надто цікавих журналістів, які намагаються сфотографувати щось не те або навіть порушити місцеві закони.

Плюси дзеркальних моделей: Професійна якість зйомки, великий вибір налаштувань та опцій.

Мінуси дзеркальних моделей (саме у контексті подорожей): Велика вага, складності з транспортуванням, можливі проблеми з представниками місцевої влади та поліції, підвищена увага з боку аферистів, складності з обробкою зроблених знімків, дуже висока вартість апаратури та її ремонту.

Відеоурок від Comfy: Основи нічної зйомки на смартфон

Що вибрати?

Тут варто спиратися на свій бюджет та вимоги до якості фотографій. Якщо у вас немає професійної необхідності, то варто все ж відмовитися від дзеркалок як фотоапарата для подорожей — це чудова техніка, але саме у таких випадках краще все ж зупинитися на бездзеркальних моделях зі знімними об’єктивами. Вони стануть хорошим вибором для приватних поїздок та відпочинку.

Ну а якщо вам потрібен саме недорогий туристичний фотоапарат або ґаджет для дитини, то рекомендуємо зупинитися на компактних моделях — сучасні мильнички надійні, прості в управлінні та чудово справляються зі своїми завданнями.

Фотографії у відпустці — хороша камера для подорожей

Ціна та кількість наворотів у камері — не гарантія того, що знімки будуть дійсно крутими. Таким ґаджетом ще потрібно вміти користуватися, інакше можна легко заплутатися у його налаштуваннях, і знімки в результаті не дотягнуть навіть до рівня мильниці в автоматичному режимі.

Дзеркалки в умілих руках здатні творити дива, але якщо ці самі руки з подібною технікою не знайомі, то купувати такий пристрій перед відпусткою, щоб освоювати його вже у польових умовах, буде не найкращою ідеєю. Хороша аматорська камера забезпечить вас яскравими знімками з природною передачею кольору, і не буде потребувати при цьому особливих знань та навичок.

Зазирніть сюди: Для мандрівників: техніка, корисна в дорозі

Якою має бути фотокамера для подорожей? Давайте розберемося в основних вимогах до такого фотоапарату.

  • Компактні розміри та мала вага: У яку б подорож ви не відправлялися, чим менший та легший фотоапарат, тим зручніше. Маленький ґаджет завжди буде під рукою, його можна легко дістати та увімкнути, щоб зробити знімок, навіть якщо події навколо розгортаються стрімко, а фотографувати ви спочатку не планували.
  • Невисока ціна: Під час подорожей особливо часто відбуваються непередбачені ситуації, адже на відпочинку ми менш уважні, ніж зазвичай, тому шанси упустити, утопити або втратити взяту з собою техніку дійсно великі. Ну або «подарувати» місцевим кишеньковим злодіям. Безперечно, будь-яка втрата буде сумною, але, погодьтеся, коли ламається або втрачається недорогий ґаджет, це все-таки менш прикро, аніж настільки неприємне розставання з дорогим фотоапаратом.
  • Якість фотографій: Ґаджет має справлятися зі своїми обов’язками на всі 100%, тому зроблені ним знімки обов’язково мають бути чіткими, без замиленості та зернистості.
  • Хороший зум: Зробити красивий макрознімок екзотичного метелика, що присів на квітку поруч з вами, сфотографувати химерний розсип черепашок на сонячному пляжі або вихопити хижака, що летить у стрімкому стрибку, полюючи у природному заповіднику — ваш фотоапарат має впоратися з будь-яким завданням.
  • Пило-волого захист: Не обов’язкова, але дуже корисна властивість фотоапарата для мандрівника, особливо якщо пристрій буде використовуватися у досить екстремальних умовах, наприклад, під час походів або на воді. Такі властивості, звичайно, не захистять техніку від чогось дійсно серйозного, наприклад, від повномасштабного запливу на дно річки або падіння зі скелі, але шанси ґаджета на виживання при невеликих форс-мажорах таки підвищать.
  • Акумулятор та зарядка: Батарея у фотоапараті має бути досить ємною, щоб її вистачало на пристойну кількість кадрів, ну а можливість зарядити фотоапарат від повербанка в умовах поїздки просто незамінна. Підключіть зовнішній акумулятор на 20-30 хвилин, наприклад, поки ваша екскурсійна група зупинилася на обід, і ґаджет знову працює — готовий до створення нових фотошедеврів!

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам визначитися з вибором фототехніки для вашої подорожі, і зроблена покупка стане дійсно надійним другом для вас під час відпустки. Відмінного настрою та шикарних фотографій, друзі!

Ну і, звичайно ж, підписуйтесь на наш Telegram-канал, і ви будете дізнаватися про найцікавіші новини, акції та спеціальні пропозиції від COMFY найпершими! З нами цікаво! 😉

53493 0 cookie-check Плануєш відпустку? Візьми з собою новий фотоапарат!

Читайте також:

[Computex-2018] 9 найгарячіших новинок
[Computex-2018] 9 найгарячіших новинок
12 Червня, 2018, 06:16 687 12
Виставка Computex-2018 у цьому році була такою, що запам’ятовується. Сьогодні – про найяскравіші її експонати. Підписуйся на наш Telegram-канал Також рекомендуємо: [Computex-2018] Найгарячіші новинки ASUS...
Смотреть результаты
Навіщо потрібна функція пари в пральних машинах?
Навіщо потрібна функція пари в пральних машинах?
Сучасна пральна машина є високотехнологічним пристроєм з безліччю функцій. А однією з найбільш цікавих нам здалася функція «ПАР». Конкуренція між різними виробниками пральних машин настільки...
Смотреть результаты
ТОП-10 головних фішок iOS 12
ТОП-10 головних фішок iOS 12
У дні, з 4 по 8 червня, в Сан-Хосе (Каліфорнія) проходить конференція для розробників WWDC-2018. Головним її анонсом, а подробиці з заходу ви можете знайти...
Смотреть результаты