search
Підписатися

logo

Професійний, для дому або дорожній — як вибрати надійний фен?

07 Червня, 2018, 12:46 10

Нещодавно мій фен спробував зробити «стрибок віри» з верхньої полиці шафи. Невдало. Ні, ну стрибнути-то він стрибнув, і навіть вниз летів дуже ефектно та красиво, тільки ось результатом цього кульбіту став цілком закономірний наслідок — фен закінчився.

І тут на мене зійшло досить-таки несподіване розуміння — не зважаючи на те, що я користувалася цим видом техніки майже кожного дня протягом багатьох років, я й гадки не маю, як правильно вибрати фен. Так, за все своє життя я не купила жодного фена, адже таку техніку дуже зручно дарувати — такий собі універсальний подарунок для представниць прекрасної статі. Ось фени й приходили до мене у вигляді подарунків на всілякі святкові дати, я ними справно користувалася, але участі у процесі вибору та покупки не брала.

Ну а що? Функціонал у таких б’юті-гаджетів простий та зрозумілий, а якихось надприродних особливостей не передбачається, тому схибити із вибором дійсно складно навіть чоловікові, далекому від усіх жіночих штучок. І в результаті ми маємо досить забавну ситуацію — багато дівчат, які постійно користуються фенами, на них майже не розуміються.

Ну а оскільки купувати новий фен мені все ж було потрібно, довелося у темпі вальсу розбиратися, якими мають бути фени, щадні для волосся, якими можуть бути їхні технічні характеристики та функціонал. Із завданням я впоралася, і тепер готова поділитися з вами новими знаннями та отриманими порадами у цьому невеличкому гайді — шпаргалці для тих, хто збирається зробити перше у своєму житті придбання фена.

Так, звучить ljcbnm дивно, ну а що робити, якщо так воно і є?

Фени різні потрібні, фени різні важливі

Купівля фена на перший погляд не здається чимось складним, а весь процес нібито має зводитися до походу у найближчий магазин, де ми, за логікою, маємо обрати який-небудь фен з симпатичним дизайном та адекватним розміром. Ну, максимум з якоюсь цікавою фішкою, наприклад, з іонізацією. І не особливо важливо, що це — звучить ніби цілком солідно, тому нехай буде.

Але насправді не все так просто, і не дарма існує таке розмаїття моделей, що відрізняються між собою і функціоналом, і ціною. Адже, щоб волосся було у хорошому стані і, відповідно, красиво виглядало, за ним потрібно правильно доглядати. Ну, або хоча б не шкодити йому.

Отже, є три основних види фенів:

  • Дорожні фени — маленькі пристрої невеликої або середньої потужності. Зазвичай у таких моделях є всього один-два режими, а насадки можуть взагалі не передбачатися комплектацією. Ще дорожні фени бувають традиційної конструкції або зі складаним руків’ям. Але не рекомендується використовувати такі ґаджети у якості постійного фена, особливо для тендітного та пошкодженого волосся — особливих налаштувань вони не мають, тому відрегулювати під свій тип та стан волосся не вийде.
  • Класичні фени — найчисленніший та найпопулярніший вид б’юті-техніки цього типу. Такі пристрої мають трохи більший розмір та вагу, аніж мініатюрні дорожні моделі, але їхній функціонал набагато ширший, а комплектація передбачає зручні насадки та аксесуари. До цього ж виду належать і професійні моделі.
  • Фени-щітки — цікаві гібридні пристрої, за допомогою яких можна робити укладки на різні зачіски. Фени-щітки вимагають певних навичок для використання.

До речі про дорогу: Техніка, корисна для мандрівників

Правильно обраний фен для волосся дійсно піклуватиметься про наші локони, він швидко та точно висушує пасма після миття, не пошкоджуючи при цьому структуру волосся і не перетворюючи зачіску на стіг соломи. Тут важливо знайти золоту середину саме для вашої довжини та типу волосся.

Важливо! Потужність фена впливає на швидкість подачі повітря — чим потужніший прилад, тим інтенсивніший обдув і, відповідно, швидше висихає волосся. Орієнтуватися варто на довжину та основні властивості волосся: короткому та (або) тонкому потрібна менша потужність, довгому та (або) товстому — велика.

Потужність фена — сушити, а не спалювати

Якою ж має бути потужність фена, щоб він не пересушував волосся? Якщо говорити про класичні моделі, а не про фени-щітки (там своя специфіка), то тут мінімальна потужність може становити близько 1000 Вт, а максимальна — близько 2500 Вт та навіть більше.

Занадто слабкий фен буде довше сушити і, відповідно, перепалювати волосся, а якщо користуватися ним постійно, то ефект буде особливо плачевним. І навіть «прямі руки» у такій ситуації особливо не врятують. А ось потужні фени, хоч і справляються зі своїм основним завданням набагато швидше, точніше й акуратніше, нерідко стають причиною того ж пошкодження волосся. Чому? Нажаль, але не всі власники такого, здавалося б, простого ґаджета вміють ним користуватися дійсно правильно, і в результаті через використання невідповідних теплових режимів (а налаштувань у таких моделей багато, тому дійсно можна заплутатися) при сушінні ми можемо отримати ту ж саму солому.

Корисні поради тут: Рости, коса, до пояса! Гарне волосся та міфи про них

  • Для короткого та тонкого волосся: Тут підійде фен з невеликою потужністю, оскільки занадто потужний ґаджет дуже швидко висушує пасма, і ви просто не будете встигати їх укладати. Оптимальний рівень потужності фену для такого типу волосся — близько 1200 Вт.
  • Для довгого та густого волосся: Такий тип волосся повільніше розстається з вологою після миття, тому для сушки та укладання тут потрібен потужніший пристрій. Але прошу звернути увагу — більш потужний, а не самий потужний. Фени на 1600-1900 Вт цілком впораються зі своїми завданнями, не пошкоджуючи та не спалюючи.
  • Для професійних укладок: Якщо для використання у домашніх умовах цілком достатньо фена потужністю до 2000 Вт, то пристрої з більш високими параметрами призначені вже, скоріше, для професіоналів, аніж для пересічних користувачів. І ніякої дискримінації тут немає — професійними та напівпрофесійними фенами з високою потужністю потрібно дійсно вміти користуватися, тобто правильно комбінувати різні режими, орієнтуючись на особливості та стан волосся, а не бездумно тикати «максималку».

І ще один важливий момент. За умови частого використання фена, особливо якщо волосся тендітне, тонке від природи або пошкоджене фарбуванням / завивкою, рекомендується використовувати термозахист — спеціальні засоби для догляду за волоссям, що запобігають пересушуванню та пошкодженню його під час укладки.

Режими та налаштування у фенах

Більшість фенів для волосся передбачають кілька режимів роботи, причому налаштовуватися може як температура нагріву, так і інтенсивність обдування, але у найпростіших моделях весь функціонал може зводитися, фактично, до двох варіацій — «ВКЛ» та «ВИКЛ». Напевно, не варто говорити, що зі збереженням здоров’я та краси волосся краще справляються фени з більш гнучкими налаштуваннями, адже такий ґаджет дозволяє вибирати оптимальні параметри для догляду за волоссям, виходячи з їхньої структури та особливостей.

Зрозуміло, що чим більше режимів у фені, тим краще, але не в усіх моделях є дійсно великий вибір налаштувань, особливо якщо говорити про бюджетні фени — більшість недорогих пристроїв має один-два режими роботи, і на цьому їхній функціонал закінчується. Оптимальна кількість режимів у фені — 3-5. Найбільш просунуті б’юті-гаджети можуть запропонувати до 15 швидкісних режимів роботи та близько 5-6 температурних рівнів.

Цікаві ідеї тут: Список покупок та б’юті-подарунків для себе, коханої

фото 7

Не менш важлива і функція холодного обдування — повірте, вона потрібна не для галочки. Коли ви моделюєте пасма під час укладання феном, вони можуть швидко втрачати форму та створений об’єм, оскільки волосся, розігріте потоком гарячого повітря, дуже еластичне, і ця властивість зберігається до повного їхнього охолодження.

Тобто, якщо пасмо не остудити після укладання, воно продовжує «вкладатися» — на цей раз вже саме, просто потроху розпрямляючись під власною вагою. Холодний обдув у фенах потрібен саме для фіксації укладки — остуджуйте кожне пасмо, як тільки закінчуєте з ним працювати, і ваша зачіска буде зберігати форму дуже довго.

До речі щодо цікавих фішок. У багатьох моделях фенів зустрічається така опція як іонізація — ще один дійсно корисний режим.

Що дає функція іонізації у фені для волосся: негативні іони захищають волосся від впливу гарячих температур при укладці та сушці, забезпечують збереження вологи всередині волосинок, роблять пасма більш гладенькими та м’якими. Ще одна перевага режиму іонізації — зняття статики, тому, якщо ваше волосся часто електризується, фен з такою опцією допоможе вам впоратися з цією проблемою.

фото 9

Нагрівальний елемент у фені — метал чи кераміка?

Щоб процес укладки був безпечним для волосся, потік гарячого повітря, що направляється феном, має бути точним та рівномірним, щоб пасма оброблялися з однаковою інтенсивністю по всій довжині. Якщо нагрівальний елемент у фені низької якості, деякі його ділянки можуть грітися сильніше за інші, і у процесі сушіння волосся буде пошкоджуватися, оскільки поки одні пасма залишаються ще вологими, інші отримують більше жару та встигають пересохнути.

Керамічний нагрівальний елемент — це металева спіраль, поміщена до керамічної трубки. Кераміка дуже добре гріється, і цей нагрів відбувається рівномірно, завдяки чому гаряче повітря не змінює своєї температури під час роботи пристрою.

При використанні поганого фена волосся швидко втрачають свою м’якість та починають сіктися, вони тьмяніють та досить швидко стають ламкими. Навіть хороші засоби для захисту волосся при гарячій укладці не будуть особливо ефективними у такому випадку. Щоб подібного не відбувалося, потрібно вибирати пристрій з якісним металевим або керамічним нагрівальним елементом. Щадний вплив на волосся матимуть і моделі з титановим покриттям нагрівального елементу.

І ще трошки про красу волосся та догляд за ним: Вітамінні коктейлі для нашого імунітету

Мотор — серце фена

Ще один дуже важливий параметр при виборі фена — двигун. Його дійсно можна назвати серцем ґаджета, і від того, наскільки це серце міцне, будуть залежати і термін служби пристрою, і його характеристики.

  • Двигун постійного струму — ним обладнані майже усі фени для домашнього використання. Такий мотор забезпечить вашому девайсу щонайменше 1200 годин роботи.
  • Двигун змінного струму — зустрічається у більшості напівпрофесійних та професійних фенів для волосся. Термін роботи такого мотора зазвичай становить не менше 2000 годин використання.
  • Безщітковий двигун — нове покоління моторів, використовується у деяких професійних моделях. У таких моторах замість карбонових щіток, схильних до зносу, встановлено рідкоземельні магніти, що робить їх більш надійними та ефективними, а ще подовжує термін служби до 10000 годин.

Корисна порада: Якщо ви розглядаєте фени середньої та вище цінової категорії, зверніть увагу на моделі, обладнані професійним двигуном— такий пристрій буде дійсно надійним та довговічним.

Дизайн та розмір

Окрім естетичних якостей дизайн фена має і більш практичні властивості — комфортність використання. Навіть найкрасивіший та найоригінальніше оформлений фен для волосся буде незручним, якщо він занадто громіздкий або важкий. Тримати над головою подібну «радість» вагою під кілограм — таке собі задоволення.

Ще кілька років тому фени для волосся можна було розділити на дві категорії — маленькі й дуже легкі домашні моделі, вага яких зазвичай не перевищувала 500 грамів, та більші за розміром професійні пристрої вагою близько 800 грамів. Такий поділ був обумовлений тим, що фени для салонного використання мають більше, аніж побутові, всілякого начиння, інший тип мотора та спеціальний міцний корпус, щоб вони могли впоратися із щоденною багатогодинною роботою.

Ґаджети для краси: Топ-5 предметів, які допоможуть стати ще красивішими

Скажу навіть більше — особисто у мене років десять тому жив такий красень. Стильний, потужний, з надійним професійним мотором та повністю металевим корпусом, він важив як невеличка гантелька, та й відчуття у руках вже після кількох хвилин використання з’являлися схожі.

Але, як то кажуть, прогрес не дрімає, і зараз у нас є цілком чудовий вибір зручних та дуже легких фенів як любительського, так і професійного рівня, тому вибрати надійну модель навіть салонного класу у ваговій категорії близько 500-600 грамів сьогодні цілком реально.

фото 14

Комплектація та насадки

Ні для кого вже давно не секрет, що для укладки волосся потрібні спеціальні насадки. Навіть більше — без них створити гарну зачіску, звичайно, можна, але ефект буде не фонтан, часу витратиться багато, а саме волосся в результаті стане неслабо так пересушеним. Є два основних види насадок для фенів — концентратор та дифузор, і майже всі моделі фенів мають у комплекті хоча б одну з них.

Концентратор — найпоширеніша та дуже зручна насадка. Саме з її допомогою можна зробити дійсно акуратну зачіску, не пересушивши локони. У різних моделях фенів такий аксесуар може фіксуватися статично або передбачати можливість обертання навколо своєї осі після установки. Зручні у використанні концентратори шириною не більше 9 мм та довжиною близько 6-7 см.

Дифузор — широка насадка з «пальчиками», призначена для створення об’ємних зачісок та укладки локонами. Вона менш популярна, оскільки використовувати її рекомендується на досить довгому волоссі, ну і, звичайно ж, тут не обійтися без певних навичок.

фото 16

Розповідати про будь-який вид техніки можна довго, і фени не є винятком з цього правила, але основні моменти, на які варто звертати увагу при покупці нового б’юті-гаджета, тепер ви знаєте. Тому вдалих покупок та розкішних зачісок, красуні!

А ще обов’язково заглядайте до нашого Telegram-каналу підписуйтесь та читайте найсвіжіші новини, статті й лайфхаки, першими дізнавайтеся про всі смачні акції та спеціальні пропозиції від COMFY! З нами дійсно цікаво! 😉

53207 0 cookie-check Професійний, для дому або дорожній — як вибрати надійний фен?

Читайте також:

Нова лінійка смартфонів Nokia. Nokia 5, 3, 2 2018 року
Нова лінійка смартфонів Nokia. Nokia 5, 3, 2 2018 року
06 Червня, 2018, 03:57 930 11
  Здавалося б, ще зовсім недавно ми отримали оновлені сенсорні смартфони Nokia на Android, але вже сьогодні настав час нових оновлень! Всі, хто хоч трохи...
Смотреть результаты
[WWDC-2018]: iOS 12, watchOS 5 і нова Mac OS Mojave – Блог Comfy!
[WWDC-2018]: iOS 12, watchOS 5 і нова Mac OS Mojave - Блог Comfy!
З 4 по 8 червня в Сан-Хосе (Каліфорнія) Apple проводить конференцію для розробників WWDC-2018. Вчора, в понеділок, в рамках презентації компанія представила оновлення iOS, watchOS,...
Смотреть результаты
Топ-5 телевізорів зі SMART-TV
Топ-5 телевізорів зі SMART-TV
  Багато звичних для нас приладів, які вже давно оточують нас у побуті, стають «розумними». Одними з перших смарт-функції отримали телевізори. Що таке смарт-функції або...
Смотреть результаты