search
Підписатися

logo

Приховані можливості Telegram про які ви, можливо, не знали

30 Травня, 2018, 10:56 8

Серед безлічі різних месенджерів, популярних в даний час, найбільш виділяється один, який величезними кроками розвивається і набирає популярності. Так, мова йде про Telegram. Напевно ви вже чули або ж навіть використовуєте даний месенджер і, не виключено, що оцінили його швидкодію, приємний інтерфейс, а також, безліч можливостей, в які багато хто навіть не заглядали. З одного боку – воно й правильно – працює, і відмінно! Чого туди дивитися – можна ж і «поналаштовувати» чогось, що взагалі перестане працювати.

Однак, ми пропонуємо відкинути всі страхи геть і зануритися в прекрасний світ функціональності зручності, в якому нас може щодня підтримувати месенджер Telegram.

Чому Telegram?

Крім безлічі прихованих можливостей, про які ми розповімо далі, Telegram володіє чудовим функціоналом і потенціалом. У нього, як і у багатьох інших месенджерів, є десктопна версія клієнта і мобільна, безліч продуманих дрібниць, значно менш суворі обмеження на кількість і обсяг переданих файлів, безліч налаштувань. Основною привабливістю цього додатка є дуже гнучкий підхід розробників. І якщо порівнювати його з абсолютно «негнучкими» програмами на кшталт Skype, в якому тільки недавно (15 років знадобилося для цього!) з’явилася функція видалення історії листування з однією людиною або ж приховані команди, які потрібно прописувати, а не натискати кнопки, то він має просто супер налаштування. Так само важкий і незручний месенджер Facebook, який вимагає установки окремого додатка для спілкування в ньому, хоча і сам Facebook є однією з найбільш ненажерливих програм для батареї. Знамениті Viber і WhatsApp, дуже популярні і зручні багато в чому, також по ряду критеріїв не справляються з конкуренцією і гнучкістю нового Telegram, так що ми абсолютно не здивуємося (за умови, звичайно, що хтось із них не зробить радикальних змін в своїх продуктах) , якщо Telegram виявиться в лідерах.

Звичайно ж, це тільки припущення і Telegram ще дуже далеко до таких висот – поки що лідерами в світі залишаються WhatsApp, Messenger (від Facebook) і Viber. А ось все те, чому Telegram такий цікавий і перспективний для користувачів, ми і збираємося розглянути.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Без сповіщення про прочитання

Дана порада відноситься скоріше до «хитрощів» при роботі з Telegram, а не його прихованих функцій, але тим не менш – дана порада може бути корисною в деяких випадках. Якщо вам потрібно приховати інформацію про те, що ви прочитали відправлене вам повідомлення і, відповідно, відправник не побачив повідомлення про прочитання, то зробити це можна. На жаль (а може і на щастя, іноді) Telegram не передбачає функціонально зробити це налаштування, то ж доводиться викручуватись і проявляти кмітливість:

– переведіть режим роботи телефону в автономний («в літаку» або «авіарежим»)

– перейдіть в Telegram і прочитайте повідомлення

– вийдіть з Telegram

– поверніть звичайний режим роботи вашого телефону, вимкнувши автономний режим.

В результаті вийде так, що ви прочитаєте всі необхідні повідомлення, але Telegram не відправить інформацію про те, що ви їх прочитали. Звертаємо вашу увагу, що зробити подібну операцію вийде лише в мобільній версії додатка.

До речі, у того ж Viber існує таке налаштування, щоб не показувати співрозмовнику, що ви прочитали повідомлення – сподіваємося надалі Telegram теж буде надавати аналогічний функціонал, щоб не потрібні були такі танці з бубном, тобто складні маніпуляції.

Можливості налаштування зовнішнього вигляду чатів

У тому випадку, якщо ви активно спілкуєтеся з багатьма людьми, буває корисним мати індивідуальні налаштування для кожного чату окремо. Це не тільки приємно з естетичної точки зору, але і є зручним маркером, для виділення деяких найчастіших бесід. Адже трапляється так, що ви, поспіхом вибравши чат, намагаєтеся швидко щось написати і … виявляється, що відправляєте це повідомлення не тому, кому воно призначалося. Так, відправлене повідомлення можна відредагувати або навіть видалити, але співрозмовник все одно зможе встигнути його прочитати або побачити. Іноді це абсолютно нешкідливо і можна, пожартувавши, забути про цей незграбний момент. Але буває так, що ви повідомляєте абсолютно неприпустиму інформацію і не тим, кому вона повинна бути доступна.

Щоб цього уникнути, ви можете змінити розмір шрифту – таким чином ви з меншою ймовірністю не помітите неправильно обраний чат і не напишете не те і не тим. Додатковим моментом може бути зміна фонового малюнка чатів, щоб текст краще читався на ньому. Крім цього можна змінити тему всього Telegram, вибравши найбільш оптимальну і комфортну для вас.

А щоб уже напевно завжди мати «під рукою» потрібний чат і не вишукувати його в списку щоденного листування, то його можна закріпити зверху списку. Це дуже зручно, коли ви часто спілкуєтеся з деякими людьми і спрощує їх пошук.

Всі функції для повноцінного спілкування

Telegram дозволяє своїм користувачам використовувати практично всі можливі способи комунікації. Спілкування текстовим способом, методом відправки повідомлень, голосові виклики, голосові повідомлення (коли ви можете записати голосове повідомлення і відправити його як файл). Маючи груповий чат або ж діалог з активним листуванням, ви можете відповідати лише на конкретні повідомлення в ньому. Якщо ви зайшли в чат, а там вже кілька непрочитаних вами повідомлень і частина з них різні питання (потребують вашої відповіді), дуже зручно відповідати на кожен з них окремо. Достатньо лише натиснути на відповідне питання і вибрати «Відповісти», написавши далі своє повідомлення.

Також зручно використовувати можливість пересилати повідомлення і навіть з інших чатів і каналів. Таким чином ви можете ділитися важливою або просто цікавою інформацією з вашими друзями. Просто натисніть на повідомлення,що вас зацікавило, і виберіть «Переслати», вибравши потім той чат, куди необхідно його відправити.

Корисною функцією, яка відключена за замовчуванням є можливість економити трафік при дзвінках через Telegram. Це особливо актуально, коли ви протягом дня багато часу перебуваєте поза доступом до мережі Wi-Fi і вам доводиться користуватися мобільними мережами для доступу до інтернету. Часто це не найдешевше задоволення, так як висока швидкість обмежена певним обсягом пакету за день / місяць. Включити режим економії даних можна в розділі Налаштування – Трафік і сховище – Дзвінки.

Також Telegram пропонує вам зручні способи запрошення до лав користувачів ваших друзів, які ще не встановили цей месенджер собі на смартфон або ПК. Ви можете робити це за допомогою відправки SMS, c запрошенням або e-mail.

Ну і, звичайно ж, даний месенджер дозволяє здійснювати вам листування в режимі підвищеної конфіденційності. Даний спосіб листування, іменований Секретним чатом зручно використовувати в ділових листуваннях, коли вам, наприклад, незручно говорити по телефону, але обговорити конфіденційні питання вам все ж необхідно. Також такого роду чати використовують для особистих листувань, щоб в подальшому все, про що ви говорите, не стало доступним для сторонніх. Ступінь безпеки такого способу переговорів дуже висока, бо навіть на сервер вся інформація надходить в зашифрованому вигляді і не зберігається там. А всі повідомлення, які ви пишете, здатний розшифрувати тільки запрошений в чат співрозмовник. Через певні години всі повідомлення видаляються з обох пристроїв і відсутня можливість їх відновити. Також, якщо ви раптом спробуєте зробити скріншот вашої переписки, то ваш співрозмовник побачить це – так що майте це на увазі.

Питання, які стосуються безпеки

Telegram 6

Щоб обмежити доступ до всіх листувань і до вашого профілю, відповідно, ви можете встановити так звану двофакторну аутентифікацію. Крім пароля, який вам необхідно буде вводити при вході в аккаунт, вам ще буде приходити кожного разу SMS з паролем, який буде додатковою перевірочною ланкою безпеки. Це дозволить убезпечити ваш аккаунт від віддаленого доступу до нього, коли хтось інший раптом зміг підібрати / підглянути / зламати ваш пароль. Таким чином, поки не буде введено пароль з смс, що прийшла на ваш телефон, ніхто і нізвідки не зможе отримати доступ до вашого профілю.

Якщо ви зіткнулися з якимось підозрілим співрозмовником, який пише вам або дзвонить, але ви не хочете розмовляти з цим контактом, то можливо заблокувати його. Ця функція є чимось на зразок чорного списку, що дозволяє додавати туди будь-які контакти або видаляти з нього. Налаштування ці можна зробити в розділі Конфіденційність та Безпека.

Крім цього ви можете встановити пароль на мобільний додаток, щоб просто обмежити доступ до Telegram, якщо вашим смартфоном користується хтось ще. В цьому випадку для доступу до додатка потрібно ввести пароль.

Зручною можливістю є можливість приховати дату і час вашого останнього відвідування в мережі. Ця опція корисна, коли ви не хочете, щоб всі (або якісь певні люди) знали, що ви в мережі або ж були в мережі в якийсь певний час. Важливо розуміти, що ця функція двостороння – тобто, якщо ви заблокуєте комусь можливість побачити, коли ви були в мережі, то і ви не зможете дізнатися цю ж інформацію про даний контакт. Налаштовується це в меню «Остання активність» у розділі «приватність і безпека».

Існує можливість приховати ваше ім’я в чатах, задавши будь-яке, яке хочете. Це зручно, коли ви спілкуєтеся у групах і використовуєте якийсь зручний для вас варіант звернення. Також, подібно до аккаунту на форумі, ви можете додати інформацію про себе і аватар, щоб візуально доповнювати кожне написане вами повідомлення. Крім того, додавання вашого зображення полегшує пошук відповідного чату, коли хтось захоче почати або продовжити діалог з вами.

Також, як останній засіб безпеки, можна встановити таймер «самоліквідації» вашого акаунта, якщо трапиться так, що ви їм не будете користуватися. Можна налаштувати певні інтервали часу, від одного місяця до року – це зручно і відносно безпеки, і в якості дисциплінуючого фактора. Адже якщо ви не будете так довго використовувати якусь програму – значить вона вам не дуже й потрібна. Навіщо зберігати її і, тим більше, важливу інформацію всередині неї?

Можливості для роботи з мультимедіа

Telegram 7

Як і багато інших месенджерів, Telegram забезпечує різні можливості для вираження емоцій користувачів. Однією з найпопулярніших є стікери. І, хоча вони абсолютно відрізняються від звичних, наприклад, в Viber, в них є своя принадність і вони безкоштовні. Тут можна розгулятися і знайти дійсно екстраординарні варіанти. А якщо трапиться так, що хтось із співрозмовників надішле вам цікавий стікер, то ви можете зберегти його і всю серію з ним, натиснувши на ньому і вибравши «Додати стікери».

Різні варіанти налаштувань доступні при виборі способу завантаження медіаконтенту, який надсилається вам у чаті. Особливо це питання актуальне при використанні мобільного інтернету або ж будучи в роумінгу. Якщо не зробити відповідних налаштувань у розділі Трафік і сховище, то ви цілком можете заборгувати мобільному оператору кругленьку суму, завантажуючи в роумінгу сотні мегабайт даних …

Telegram підтримує передачу величезної кількості файлів через чати, причому їх обсяг теж може бути величезним (до 1,5 Гб за файл). Ще дуже зручним є те, що Telegram все одно якого типу файл ви збираєтеся передавати, в той час як інші месенджери зазнають труднощів з деякими розширеннями файлів. То ж, якщо вам необхідно обмінюватися різними файлами, з ПК на телефон, з ПК на ПК або в будь-який інший комбінації цих пристроїв – Telegram один з найпростіших і ненав’язливих сервісів.

Заслуговує додаткової уваги можливість конвертувати і редагувати відео. Наприклад, якщо ви все ж для доступу в інтернет використовуєте мережу мобільного оператора, а не мережу Wi-Fi, і при цьому хочете відправити відеоролик комусь, то Telegram допоможе вам в цьому. По-перше, він запропонує вам конвертувати “на льоту” цей відеофайл, зменшивши його роздільну здатність до запропонованих стандартних значень. Найчастіше, ролики, зняті в Full HD, виглядають непогано і в HD якості, особливо якщо телефон одержувача не здатний відобразити Full HD на своєму екрані.

Прекрасні можливості синхронізації всіх пристроїв

Telegram 8

Дуже приємним моментом під час використання Telegram на різних пристроях (наприклад, у вас він встановлений на ПК і на смартфоні) можна назвати те, що в Telegram всі повідомлення синхронізуються. Тобто, написавши щось в телефоні, ви побачите це моментально і на інших підключених до вашого аккаунту пристроях. Ця функція дуже зручна, бо ви завжди маєте актуальну інформацію і не згадуєте збентежено – «а на якому телефоні або комп’ютері я листувався з колегою?», щоб відновити історію повідомлень.

Також синхронізуються всі ваші файли, які ви отримуєте або відправляєте – все згідно налаштувань зберігається або відображається у вигляді ескізу, чекаючи завантаження, в чаті. Так що відправивши файл з телефону комусь, ви ще й зручно зможете перекинути його собі на комп’ютер, без зайвого клопоту.

У мессенджері Telegram закладений дуже великий потенціал і, як ми бачимо, його функціональність навіть зараз вже багато в чому виділяється на тлі різних популярних додатків-конкурентів. Саме цим забезпечена його популярність, у всьому світі, так як з часом багато компаній обростають корпоративними суворими правилами і вже не так динамічно розвиваються, як цього вимагають обставини. Тоді на тлі таких «консервативних» додатків і з’являється можливість показати себе таким молодим талантам як Telegram. Ми ж сподіваємося, що його розвиток не зупиниться на досягнутому і в недалекому майбутньому його можливості ще здатні будуть не раз приємно здивувати нас.

52845 0 cookie-check Приховані можливості Telegram про які ви, можливо, не знали

Читайте також:

Літо — час легких суконьок! Кращі ґаджети для краси жіночих ніжок
Літо — час легких суконьок! Кращі ґаджети для краси жіночих ніжок
30 Травня, 2018, 02:46 906 10
Любі дівчата, а ви любите легкі сукенки? Тоненькі тканини, летючі спіднички та витончені силуети, що звабливо підкреслюють стан — що може бути більш ніжним і...
Смотреть результаты
Розумні помічники на кухні: холодильники зі смарт-функціями
Розумні помічники на кухні: холодильники зі смарт-функціями
Як ви ставитеся до розумної техніки? Ні, зараз мова йде не про смартфони та комп’ютери з ноутбуками. Йдеться саме про побутову техніку — холодильники, пилососи,...
Смотреть результаты
Мобільний, дизайнерський або звичайна спліт система? Як правильно обрати кондиціонер -Блог Comfy
Мобільний, дизайнерський або звичайна спліт система? Як правильно обрати кондиціонер -Блог Comfy
Яким має бути кондиціонер? Перше, що спадає на думку, особливо у літню спеку, це, звичайно, «працюючий». Але, якщо ненадовго абстрагуватися від розпеченого повітря, задухи та...
Смотреть результаты