search
Підписатися

logo

Android та його приховані функції

13 Липня, 2018, 07:31 8

Найбільш популярною і поширеною операційною системою для мобільних гаджетів, є Android, але далеко не завжди ми вміємо ним користуватися повноцінно.

Операційна система Android ось уже десятиліття є непорушним лідером в своїй сфері. Були лише скромні спроби компанії Microsoft зі своєю Windows Mobile скласти конкуренцію популярній платформі, але і вони закінчилися невдачею (а, можливо, розробники Windows взяли лише невелику паузу?), А також розробники Apple, які наполегливо оснащують свої iPhone власною системою iOS. Вона, втім, нічим не поступається Android в плані функціоналу і зручності. Проте, iOS залишається платформою суто для продуктів Apple, а всі інші гаджети працюють під управлінням Android. Але чи дійсно Android настільки популярний?

Для того щоб з’ясувати відповідь на подібне питання, варто звернутися до цифр. А цифри, які доступні сьогодні, говорять про те, що в усьому світі активовано більше 2 мільярдів пристроїв, вони працюють під управлінням операційної системи Android. Але є також і інший факт. Android є досить функціональною операційною системою, тому зовсім не дивно, що, найчастіше, ми використовуємо далеко не весь її потенціал. Трапляється це через банальне незнання всіх можливостей системи. Звичайно ж, знати абсолютно про всі особливості Android нереально, та й ні до чого для звичайного користувача, але ось бути в курсі корисних або просто цікавих особливостей даної платформи, зайвим не буде.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Обмежуємо фонову діяльність додатків

Секреты Android и его скрытые функции - Дополнительные функции Android

Іноді ми й не помічаємо, як величезна частка ресурсів нашого смартфона або планшета просто витрачається дарма. Відбувається це через те, що часом ми встановлюємо програми, але не видаляємо їх, навіть якщо цей додаток нам більше не потрібний. Варто розуміти, що подібні програми дуже часто працюють у фоновому режимі, витрачають заряд батареї і займають дорогоцінні мегабайти оперативної пам’яті пристрою. За допомогою інструментів ОС Android ми зможемо обмежити роботу таких програм у фоновому режимі, відправившись у розділ «Налаштування», де нам потрібно знайти підпункт «Програми та повідомлення», а у «Відомостях про додатки» ми зможемо дізнатися, які саме програми витрачають ресурси гаджета більше за інші і обмежити їх в цьому.

Читайте також: Вимикається iPhone, а батарея ще не сіла?

Екранна лупа – допомога для тих, хто погано бачить

Для тих, хто володіє слабким зором, дуже складно вдивлятися в невеликий екран смартфона з діагоналлю 5,5-6″, не кажучи вже про менші розміри. Але що ж робити в такому випадку, якщо людина все одно хоче користуватися тими ж гаджетами, якими користуються інші? Насправді в цьому немає жодної проблеми, адже вбудована функція під назвою Екранна лупа збільшує всі елементи сенсорного дисплея і позбавляє дискомфорту користувача, який володіє обмеженим зором. Для цього необхідно перейти в розділ «Налаштування», увійти в меню «Спеціальні можливості», і там знайти пункт «Жести для збільшення». Після цього ми зможемо без особливих складнощів збільшувати елементи на дисплеї до комфортних нам розмірів.

Розблокування в безпечних зонах

Секреты Android и его скрытые функции - разблокированный смартфон

Блокування смартфона є досить корисною функцією, адже завдяки цьому ми не тільки зберігаємо в безпеці свої персональні дані, але й не ризикуємо зробити випадковий дзвінок, в той час, коли смартфон перебуває у нас в кишені або відправити непотрібне повідомлення. Але, часом, блокування смартфона доставляє нам певні незручності, від яких ми частково можемо позбутися. Для цього нам потрібно активувати функцію Smart Lock, яка буде автоматично розпізнавати місця, в яких блокування не потрібно. Наприклад, перебуваючи вдома або на робочому місці, смартфон не буде блокуватися і нам буде більш комфортно його використовувати.

Віддалене управління гаджетом

Визначити місце розташування вашого смартфона не так вже й складно, навіть якщо він знаходиться зараз не з вами. Для цього необхідно всього лише активувати функцію «Віддалений пошук пристроїв», після чого ви зможете через сервіс Google отримувати доступ до місця розташування вашого смартфона, здійснювати виклик на свій смартфон і навіть керувати даними на ньому. Зробити це дуже просто, достатньо лише зайти в «Налаштування», а далі в пункт «Безпека», де знайти розділ «Адміністратори пристрою». Там активуємо потрібну нам функцію і на сайті Google.com/android/find ми зможемо відстежувати місце розташування свого гаджета.

Відтворення тексту голосом

Не секрет, що різні люди сприймають інформацію по-різному. Деяким зручно читати і саме так найкомфортніше засвоюється інформація для них, а деяким зручніше слухати. Саме для останнього типу людей передбачена функція відтворення голосом в операційній системі Android. Активувати її просто, потрібно лише зайти все в ті ж «Спеціальні можливості», які розташовані в меню «Налаштування» і активувати можливість голосового відтворення тексту. Тепер ви зможете на слух сприймати ту інформацію, яка надрукована  звичайним текстом, включаючи і ту, яка зараз знаходиться в даній статті.

Секретна гра – «пасхалка» в Android

Ігор на свій новий смартфон або планшет можна встановити безліч. Вірніше, поки не закінчиться пам’ять на пристрої. Але ще перед цим на нашому пристрої буде присутня певна не надто складна гра, про яку мало хто знає. Для того щоб пограти в неї, нам необхідно буде перейти в «Налаштування», де знаходимо меню «Система» (зазвичай в самому низу), там кілька разів натискаємо на пункт «Версія Android». Якщо на вашому гаджеті встановлена ​​ остання редакція Android 8, то перед вами з’явиться коло, по ньому так само потрібно зробити кілька кліків, і ми побачимо веселого восьминога, з яким і зможемо пограти.

Безпечний режим в Android

Секреты Android и его скрытые функции - смартфон в руке

Безпечний режим в системі Android є неймовірно корисним інструментом, про який ви могли раніше нічого і не знати. Активується він просто, потрібно всього лише затиснути клавішу включення / виключення, а після того, як з’явиться меню з пропозицією відключити гаджет, потрібно затиснути пальцем пункт «Завершення роботи пристрою». Далі підтверджуємо завантаження в безпечному режимі. Тут ми зможемо побачити працюючими лише ті додатки, які передбачені спочатку виробником. Таким чином, ми зможемо без перешкод видалити вірусні програми або трояни, видалити які не виходило спочатку.

Картинка в картинці

Дрібними кроками Android наближається до багатовіконності. Це досить зручно, адже ми можемо виконувати маніпуляції відразу з декількома додатками одночасно. Чому ж цього не відбувалося раніше? Подібне цілком резонне питання може задати нам і компанії Google будь-який сучасний користувач. Насправді, все дуже просто, адже раніше, коли діагоналі наших мобільних гаджетів були невеликі, користуватися відразу декількома вікнами було б незручно, але зараз, коли середній розмір дисплеїв наших смартфонів виріс до 5,5-6″, ця функція стає більш актуальною і затребуваною. На даний момент вона реалізована лише в YouTube, але в перспективі цією можливістю обзаведуться і інші програми.

Відкладаємо системні повідомлення

Секреты Android и его скрытые функции - девушка со смартфоном в руке

Нерідко трапляється так, що повідомлення на наш смартфон приходять ну вже дуже невчасно і нам ніколи їх читати. Особливо це стосується системних повідомлень від Android. В такому випадку ми, найчастіше, приймаємо рішення прочитати ці повідомлення пізніше, але, на жаль, іноді забуваємо про них. В Android 8 з’явилася дуже корисна функція, ми можемо відкласти повідомлення на більш пізній термін, і воно надійде на наш гаджет повторно. Зробити це легко, нам потрібно в момент надходження повідомлення, пересунути шторку трохи вправо (але лише трохи, щоб не видалити повідомлення зовсім) і нам запропонують варіант отримати повідомлення повторно через певний час. Далі залишається лише вибрати зручний проміжок часу.

Швидкий перехід між додатками

Найбільш зручним способом роботи відразу з декількома додатками, безумовно, є багатовіконний режим. Але в цьому напрямку Android лише робить свої перші кроки. Проте, вже досить давно реалізована можливість швидкої ротації двох додатків, якими ми користувалися в останній раз. Для цього, працюючи в одному з них, нам всього лише потрібно затиснути клавішу багатозадачності на своєму смартфоні і ми відразу ж перейдемо в той додаток, яким користувалися до цього. Подібну операцію ми зможемо виконувати і в зворотному порядку до тих пір, поки не завершимо свою роботу в двох додатках. Варто зауважити, що на відміну від багатовіконного режиму, дана функція працює лише з двома додатками.

Смартфон працює як звичайний роутер!

Секреты Android и его скрытые функции - две девушки со смартфонами

Часом ми опиняємося в умовах, коли мережею Інтернет необхідно скористатися відразу з декількох пристроїв, але з першого погляду це неможливо. Якщо ж в арсеналі ваших знань виявиться наступна функція ОС Android, то і це питання не викличе ніяких складнощів. Вся справа в тому, що, наприклад, наш смартфон під управлінням Android має можливість роздавати по мережі Wi-Fi інтернет, який той отримує через мережі 3G або LTE. Для цього в меню «Налаштування» нам потрібно знайти розділ «Бездротові мережі», а далі встановити прапорець на «Точка доступу WLAN». Тепер ваш смартфон перетворюється на повноцінний роутер, який роздає інтернет всім пристроям, що знаходяться в найближчому оточенні.

Підписуйся на наш Telegram-канал

55114 0 cookie-check Android та його приховані функції

Читайте також:

Що подарувати мамі на день народження? 11 цікавих подарунків!
Що подарувати мамі на день народження? 11 цікавих подарунків!
12 Липня, 2018, 04:50 2006 12
Наближається матусин день народження, і ви досі не визначилися, що їй подарувати? Відставити паніку, адже у нас є багато дійсно крутих ідей подарунків для мам,...
Смотреть результаты
Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?
Чи можна користуватися кондиціонером, якщо вдома є маленька дитина?
Чим спекотніше стає на вулиці, тим частіше ми вмикаємо кондиціонер, адже виживати в умовах сонячного Апокаліпсису без цієї диво-техніки дійсно важко. Скоріше навіть просто нереально....
Смотреть результаты
Вся правда про ваше захисне скло
Вся правда про ваше захисне скло
Швидше за все не знайдеться людини, яка б не використовувала, а тим більше не чула про захисне скло для смартфона або планшета. Насправді спектр їх...
Смотреть результаты