search
Підписатися

logo

Death Stranding: гра, яка ЗАТЯГУЄ

21 Листопада, 2019, 11:50 7

Чому варто ознайомитися з грою Death Stranding? Хто в неї пограв, відразу пропадав на цілі години, оскільки відірватися неможливо. Відразу варто відзначити, що нижче буде не детальний розбір з аналізом філософії – такого немає. Та й до того ж вже ця гра вийшла далеко не два дні тому, і всі, хто хотів на неї вже огляди і розбори зробили. Нещодавно і нам вдалося пограти, і хотілося б теж поділитися своєю думкою, тому що вона нас вразила.

Зміст

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Death Stranding: гра, яка ЗАТЯГУЄ

Ніхто не зможе дорікнути у спробі виїхати на хайпі, тому що все-таки стільки часу пройшло. До речі, про хайп. Навколо цієї гри хайпа було стільки, що можна порівняти його, напевно десь з хайпом на рівні «Месників. Фінал ». Кодзіма геній: 10 з 10 – «маст плей»! Напевно, так можна відповісти, а можна відповісти, що це провал. Вдалося вже, розумієте нам грати в неї вже кілька десятків годин і її одночасно можна любити і ненавидіти. Скажімо так, вона дуже незвичайна. Ось прям максимально.

Вам може сподобається:Підбірка ігор в які варто пограти

За що точно десятка – немає з чим порівнювати. Абсолютно сюжетно – ця гра просто цукерочка!

Тестуємо гру Death Stranding

Але намагатися сюжет пояснювати не будемо. Але і до того ж, ті, хто хотіли вже або пограли, або про нього всі знають, тому що огляди, як уже сказано, вийшли вже давно. Та й у грі Кодзіма створив цілий окремий світ, який потрібно розуміти.

Фото 1

Доведеться вам пояснювати:

  • що таке берег;
  • чому назву гри можна перевести, як «смертельне викидання на берег»;
  • хто такі мули;
  • що вміють люди з думом;
  • в чому прикол бридж бейбі і так далі.

Те, що сюжет ми не чіпаємо, він захоплюючий, оригінальний і затягує. Глибокий, в’язкий, атмосферний – це все про сюжет. Та й кат-сцен тільки, вони такі довгі, що ви спокійно можете поставити геймпад на зарядку і він непогано так підзарядиться.

Персонаж Death Stranding

З цим розібралися. Але про що ж геймплей? Ось, про що? Напевно ви вже в курсі – в цій грі ви простий кур’єр, ага, уявіть, але у світі створеним Кодзіма. Ці люди подібні до героїв, і погравши, ви зрозумієте чому основне завдання гравця доставляти вантажі на своїх двох. Начебто просто, так, але не тут-то було. В даному проекті Кодзіма дивиться на рутину під іншим кутом. У звичайних іграх переміщення по місцевості – це базова механіка, яка дана нам за замовчуванням.

Вам може бути цікаво:Як збільшити ФПС (FPS) в іграх, якщо у тебе слабкий ПК

Ми якось пересуваємося, використовуємо транспортні засоби та зовсім не замислюємося про це.

Світ Death Stranding

Та й розробники, створюючи відкриті світи, намагаються максимально полегшити гравцеві життя, додаючи всякі телепорти, скорочувачі шляху і так далі. Але Кодзіма – незвичайний розробник. Пересування в його грі займає головну роль, тому що ходити в цій грі вам доведеться багато, на величезні відстані.

Сложности в игре Death Stranding

І навіть маленька така річечка, маленький ухабчік може перервати вашу кар’єру успішного кур’єра. Вам треба аналізувати місцевість, вибирати і прокладати оптимальні шляхи, щоб подолати відстань швидко, не пошкодивши вантаж, та й себе, бажано, теж. Речі, які вами переносяться теж впливають на ходу.

Перевантажений головний герой Сем весь час норовить завалитися набік, збігаючи по крутому схилу ви взагалі за інерцією можете звалитися, і розгубити всі ваші коробочки і пожитки.

 Описание персонажа Death Stranding

Вітерець вас розгойдує на бруді. Можна посковзнутися і так далі. І кожне падіння загрожує величезними наслідками. Планування шляху дуже важливий геймплейний момент. Особливо, якщо згадати, що перед нами великі ділянки карти, які потрібно долати пішки, тому що іноді ви можете зайти в таку глушину, з якої виходу ну просто не буде, а вантаж по дорозі бажано не розбити і не втратити. Перші години гри у нас виглядали не дуже.

Це може стати в нагоді:Ігровий ПК – як вибрати правильну конфігурацію

Ось ти ніби пристосувався йдеш, йдеш, йдеш, а час тягнеться, тягнеться, і тягнеться до емісії. Буває, наприклад, терміново комусь доставити піцу. Нібито у постапокаліптичному світі терміново комусь потрібна тепленька піца. Розуміємо. Та взагалі, знаєте всі місії в основному – це доставлення. Доставлення всякого мотлоху таке відчуття, що Кодзіма взяв самий бісячий квест, а-ля – принеси подай з рпг-7, об’єднав з бісячим довгим бектрекінгом і назвав це все Death Stranding.

Миссии Death Stranding

Але ви не повірите, але це реально вийшло цікаво і захоплююче. Кожен раз, висуваючи в похід, ви не знаєте, чим він закінчиться. Ви плануєте як будете йти, що вам до цього знадобиться. «Так, попереду річка. Чи зможу я її обійти? Ще й скелі. Потрібно буде взяти, напевно, сходи, а то там ще й мародери по шляху. Ну-ка глянемо, як пройти їх стороною … »

Прохождение Death Stranding

На вашій дорозі постійно будуть зустрічатися кинуті вантажі, які ви теж можете підібрати і доставити за місцем призначення. І це завжди дилема: чим більше ваша вага, тим складніше рухатися, але нагороду, адже хочеться отримати, та й ресурси як би потрібні.

Вам може бути корисно:Як підключити монітор до ноутбука. Інтерфейси сполуки

Коротко кажучи, як ви зрозуміли, темп гри наближається до нуля, тому що ви постійно просто ходите, поправляєте плечі, намагаєтеся не завалитися, не впасти, щоб не вмерти. Ну це не дивно, адже гра як би медитативна і це факт. Ви один йдете та розглядаєте краси природи, камера повільно віддаляється і включається заспокійлива музика.

Фішки гри Death Stranding

До того ж ця гра своїми саундтреками подарує всім пару кльових треків у медіатеку. Але ваш шлях не такий простий, адже ви можете потрапити під темпоральний Дощ, який ставить і руйнує предмети, або на шляху різко можуть зустрітися тварі – це невидимі духи, з якими краще взагалі не зустрічатися та їх не турбувати.

Тут-то нам і потрібен ББ, той самий малюк з трейлера, який їх чує. Кожна сутичка з тваринами запам’ятовується і страшна. І ви завжди намагайтеся обійти їх стороною.

Всі ці моменти, завжди напружені. Ви завжди дуже акуратно, коротко кажучи стелс як він є. Кодзіма і його любить, тут вже не посперечаєшся.

Фото 7

Але, слава богу інші гравці можуть попередити вас про небезпеку. До речі кажучи, так ви у світі гри не один. Частково не один. Вам раз у раз будуть зустрічатися споруди Людей, що грають.

Цікава добірка:Краща передача кольору – ТОП новинок моніторів DELL за підсумками 2018 року

Також ви можете ставити знаки, які інші гравці можуть бачити. Ну наприклад, попередження про небезпеку або куди краще піти, і де заховані запаси і так далі. Ваші ресурси, втрачені вантажі, спорядження теж доступні іншим гравцям. Мало того, вони можуть оцінити її лайком, це типу ігрової валюти. Правда купити за неї нічого не можна, вона тільки для того, щоб ставити лайки іншим людям.

Настройки персонажа Death Stranding

Якщо, скажімо, ви в потрібному місці поставили драбину і вона комусь дуже згодилася, людина може вам бахнути лайк. Але, є спосіб простіше, поставити, наприклад, знак лайк за лайк в якомусь розподільному вузлі. Інші гравці там точно будуть, вони там постійно ходять. Так, що лайки ви точно будете отримувати. Мабуть, Кодзіма, поки розробляв гру, був не в курсі що з Instagram приберуть лайки і що це буде не модно.

Чим далі ви просунетеся по грі, тим ваше життя буде ставати щодо краще, тому що доставлення буде проходити комфортніше, через те, що у вас з’являться всякі «приблуди»: машина або спеціальний протез, який підвищує вашу місткість і можливість вантажів які ви на собі можете перенести і так далі. Ви зрозуміли в чому суть.

Прокачка персонажа Death Stranding

Також треба знати, що гра дуже повільна і просто забрати вантаж це теж цілий квест. Тільки менюшек, під менюшек, аж голова йде обертом. Та й текст у меню невеликий, важко читається.

Це може стане в нагоді:Як дізнатися, яка у мене відеокарта на ПК або ноутбуці. 30 перевірених способів

Але, то що він стильно виглядає, звичайно сперечатися не будемо, але те що прочитати неможливо – це звичайно проблема. Навчитися вільно володіти інтерфейсом не всім дано. Але там чорт ногу зломить. Дуже часто ти ніби все зробив, відійшов від термінала і такий «Стоп! А де?”

 Взял груз в Death Stranding

А потім ти зрозумів, що вантаж був на руці, але ти туди вже повісив, наприклад, гранату, а цей вантаж відвалився і так далі. Все з біса повільно: приніс вантаж – чекай поки підійде людина, скаже спасибі, поділиться своїм настроєм та інше. Сказали доставити вантаж, а в ньому п’ять коробок. Будь ласкавий, знайди місце для кожної коробки окремо, адже авто розподілу довіряти теж не можна і таких уповільнювачів, але ось на кожному кроці.

Радує, що в цій грі немає доната. Тому, що на всі ці ось уповільнювачі ще б підкинули таймери і запропонували якісь time saver. Згадувалося, що весь ваш інвентар теж має вагу, ви теж зобов’язані його якось розподілити по собі і носити весь час з собою. Тому потрібно ретельно вибирати, що ви з собою берете. Словом, у цю гру потрібно грати уважно. Дуже уважно слухати, що тобі говорять, читати записки та всякі інструкції, стежити за всім оточенням, показниками погоди, вантажем енергії і так далі. Бездумно грати у вас точно не вийде. Потрібно навчитися розбиратися в механіці і запам’ятати, що для чого і до чого.

Фото 10. Взяв вантаж у Death Stranding

З іншого боку, величезна кількість механік відкриває величезне поле для творчості та нетипових підходів для вирішення завдань у стилі Кодзіми. Ну цей момент, коли ти вже більш-менш щось розумієш, у чомусь десь розібрався, у тебе більш-менш все якось виходить, ти стаєш досвідченішим кур’єром теж природно радує. Незважаючи на весь свій негатив, який озвучений до цього, не дивлячись на всі ці бісячі повільні моменти, все одно грати дуже цікаво, але самому. Це не про подивитися стрім з грою.

Важливо для геймера:Як оновити драйвера на відеокарту

Вона затягує приголомшливою графікою красивих пейзажів, а може справа в іменитих акторах, які подарували свою зовнішність персонажам, щось у ній є вона прям притягує. Адже це унікальний експірієнс, який більше ніде не побачити, не дивлячись на повільність йдуть далі іноді навіть спеціально нікуди не поспішаєш, поринаючи з головою в цю атмосферу і насолоджуєшся красою і спокоєм, поки довбані мули не захочуть тебе притиснути.

Часом здається, що Кодзіма знущається над гравцями. Адже сюжет крутиться навколо звичайного простого кур’єра і кожен раз, коли говорять про доставлення цього вантажу з біоматеріалом, залежить доля всього людства. Виникає дивне відчуття. Потім блукаючи по просторах цієї гри починаєш будувати філософські теорії, аналізувати те, що відбувається і розумієш, що все набагато глибше ніж може здатися на перших порах це не просто гра про кур’єра, а це дуже нетиповий проект. Унікальна гра, яка підійде далеко не всім, але яку всім рекомендуємо.

 

93611 0 cookie-check Death Stranding: гра, яка ЗАТЯГУЄ

Читайте також: