search
Підписатися

logo

Google Maps vs Apple Maps vs Waze: які карти зручніше?

27 Листопада, 2019, 11:37 9

Сьогодні поговоримо про автомобільні навігатори та взагалі картографічні сервіси, які доступні для ваших смартфонів. Зокрема будемо порівнювати 3: Google Maps, Apple Maps і Waze відповідно.

Зміст

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Більшою мірою ми говоримо саме про айфони, але якщо ви користувач android – просто виключаєте звідси Apple Maps, тому що по суті він безглуздий. Не будемо вам розповідати про звичайні стандартні банальні функції, тому що порівняти їх ви можете і самі, адже додатки безкоштовні.

Фото 1. Карти для смартфонів

Ви можете їх встановити на будь-який смартфон за винятком Apple Maps, який доступний тільки для айфонів, і подивитися, який сервіс вам підходить більше.

Особистий досвід використання карт Apple Maps

Будемо розповідати про свій особистий досвід, заснований і на подорожах по місту, і на недавній подорожі на своєму автомобілі. Разом з родиною Олександр приїхав з Києва в доломітові Альпи і назад, але зробивши при цьому велике коло. Так що блогер знає, як зробити кращий вибір для всіх, з огляду на таку велику подорож і навіть звичайні поїздки по місту.

Але насправді все не так однозначно, як хотілося б. Тому що одним навігатором для всіх ситуацій обійтися не вийде. Почнемо з міста.

Читайте також:Як вибрати GPS навігатор

Які мапи краще використовувати в місті

Найчастіше для поїздок у будь-якому місті найкраще підходить Waze. Чому? Тому, що це найпопулярніший у світі соціальний навігатор. Тобто користувачі їм активно користуються, дані збираються, і ви якомога швидше будете дізнаватися про пробки, які утворюються, про те що десь з’явилася яма або машина на дорозі.

Фото 2. Соціальний навігатор Waze

І навіть в деяких країнах, наприклад як у нас в Україні – офіційні служби дорожні якісь або наприклад поліція. Вони користуються ним для того, щоб відзначати різні ситуації, наприклад, перекриття дороги для проведення параду. Тобто якщо проходить репетиція, ви прямо real-time будете бачити, що ось ця дорога перекрилася. І сервіс буде вас

направляти за іншим маршрутом, при цьому найбільш оптимальному.

Також ви набагато швидше дізнається про різні зміни в правилах дорожнього руху. Наприклад, іноді якась вулиця стає односторонньою і google maps, apple maps дізнаватимуться про це досить довго і часто будуть намагатися вас туди повести.

Фото 3. Переваги та недоліки навігаторів

Саме так у мене сталося в чеському місті. Чеські Будейовиці де

Google Maps сказав: “так чувак, не парся я сто разів так робив” і постарався провести мене по начебто невеликому відрізку, але одностороннього руху проти руху. Аpple maps також не знав про ці зміни, а ось Waze легко впорався. І оскільки це нове місто мені потрібен був навігатор, щоб правильно приїхати до заброньованого готелю.

Фото 4. Недоліки навігатора Waze

Ну, навіть для міста Waze є серйозний недолік, можливо не розібралися, хоча користуюся ним довго, але в сервісі ви не можете зручно забивати адресу. Наприклад, ви хочете вбити адресу Богдана Хмельницького, 39. Тоді вам треба вбити Богдана Хмельницького, 39 і сервіс сам визначить, що це саме Богдана Хмельницького, і запропонує вам варіант коли ви почнете писати Богдана. І вже можна клікнути на спливаючу підказку вуличку, але потім ви вже не зможете додати туди номер будинку.

Щоб додати номер будинку, адже вулиці бувають дуже довгими, треба вводити все руками, і навіть у наших умовах це незручно. А уявіть, як це незручно, коли ви вводите назву якоїсь німецької вулиці.

Google Maps допоможе побудувати заміський маршрут

І також за кордоном дуже важливо, що Waze показує смугу, з якої тобі треба їхати. За кордоном це актуально, наприклад, бувають автобани, які потім розділяються на естакаді та щоб кудись проїхати, вам треба перебудуватися заздалегідь.

Фото 5. Карти допоможуть на автобані

Наприклад, з 4 смуг їхати строго в другій. Тому, що перебудуватися далі вже буде неможливо, і Google Maps, наприклад, показує, що вам треба їхати в другій смузі та малює це спеціальними стрілками. Ви просто, каже, тримайтеся правіше-лівіше, це знаєте, як тепліше-холодніше.

Намагаєшся, а це незручно та на автобані нелегко орієнтуватися, а ось на трасі і при тривалих подорожах найкраще справляється google maps. І це в принципі логічно тому, що це найстаріший сервіс, і в ньому теж дуже багато користувачів. Він встановлений практично на всіх android смартфонах і доступний на ios.

Стане в нагоді в подорожі:Як дізнатися пароль від вайфаю? Працюючі способи

До речі в google maps також показуються пробки, різні дорожні ситуації за типом ремонту доріг, начебто, навіть якби аварії. Але не настільки real-time, що дивно, тому що google придбали Waze та могли б використовувати цю дату, але найголовніше чого, немає ні в apple maps, ні в Waze: ви можете планувати маршрут, створюючи його через різні точки. Наприклад, у нашій подорожі, у нас кожен день була початкова точка, звідки ми виїжджали, і планована фінальна. Наприклад, ми їхали з Праги в Зальцбург, але не хотіли пуліть автобанами, і відповідно ставили собі різні пам’ятки по маршруту. Озеро, містечко, селище. Їхали ось так, плануючи маршрути.

Фото 6. Google Maps допоможе прокласти цікавий маршрут

В Google Maps ви задаєте кожну точку, можете зберегти, розшарити цей маршрут, а потім використовувати. Таким чином просто кожен маршрут заздалегідь спланований можна шеріть в обране в телеграм і потім по посиланню відкривати відразу ж на телефоні. Телефон підключений до плеєра і все це виводиться на екран в автомобілі.

Це дуже зручно, наприклад, в Епл мепс ви можете вибрати тільки фінальну крапку, ви не можете додати проміжні. У візі ви теж не можете додати проміжні, але найсумніше, що до прикладу і apple maps і google maps можуть мене прямо зараз довести з Києва в Гарміш, наприклад.

Вам може бути цікаво:Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників

Тому, що вони будують маршрут, а ось Waze каже, що маршрут такий довгий побудувати не вийде.

Переваги та недоліки карт

І до речі, найбільша, проблема Waze полягає в його головному плюсі ​​і гідності – це різні дорожні ситуації, які з’являються досить швидко. Наприклад, якась дорога перекрита, і ви про це дізнаєтеся, але як тільки вона відкриється. Ви про це дізнаєтеся не відразу, і з цим можуть бути проблеми. Наприклад, в Альпах. Ми в них потрапили під час дуже сильних снігопадів, точніше відразу після них. І там була практично катастрофа, тобто там були лише дерева.

Фото 7. Не всі карти справляються із завданням

Було багато всяких неприємних випадків. Була ситуація, коли ми доїхали до однієї точки, подивилися, а потім їхали назад, побачили що дорога яка ще хвилин тридцять тому була перекрита, тепер відкрита. Тобто її розчищали, і ось вона якраз виявилася відкритою. Ми по ній поїхали, там назнімали купу всього, подивилися, але потім вперлися все-таки в перекриту трасу.

І ось тут була проблема, яка показала, що вам потрібно мати при собі всі навігатори. Вейс, коли його попросили побудувати маршрут назад, не зрозумів, що треба робити. Тому, що ми знаходимося в місці, з якого немає виїзду, всі траси перекриті і він просто не міг побудувати маршрут.

Google Maps намагався нас наполегливо вести через трасу яка перекрита, тому що він не знав, що вона перекрита і перебудувати маршрут не виходило. І тут прийшла на допомогу apple maps, яка ніби як і побачила, що сюди не можна і вивела нас нормально. Коли виїхали із зони

перекритих маршрутів на якусь дорогу, почав будувати маршрут у кілька разів більше, ніж інші навігатори, бо десь в іншому місці у нього також була інформація про те, що дорога перекрита.

Цікаво і корисно:Кращі smart watch для дівчат – гайд за вибором самого стильного гаджета

Фото 8. Зручність використання карт

Саме тому радимо встановити і google maps і Waze і, якщо у вас iphone, нехай у вас буде встановлений apple maps. Тому що він може допомогти, але в 90 відсотках випадків напевно в тривалих поїздках більше підходить Google Maps. Тому, що і відображення смуг зручне, і використання однієї програми, і для створення маршруту з точками його потім відображенням і виведенням на екран і в carplay.

Це теж круто: в ньому можна вводити адреси, причому зручно можна зберігати маршрути.

93588 0 cookie-check Google Maps vs Apple Maps vs Waze: які карти зручніше?

Читайте також: