search
Підписатися

logo

eSIM.

13 Листопада, 2019, 05:30 10

Деякі думають, що eSIM – це електронна “сімка”. Але це помилкова думка, тому що вона дійсно розшифровується як вбудована – embedded. І це насправді “сімка”. Тобто, певний пристрій, який розташовується в вашому смартфоні. Це не просто якийсь набір коду. А тепер розглянемо докладно, що ж таке eSIM.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал 

Зміст:

 1. eSIM. Плюси
 2. Головний плюс eSIM – безпека
 3. Як забезпечується безпека за допомогою eSIM?
 4. Чому eSIM безпечніша?
 5. eSIM IPhone. Як виглядає?

У цій статті розглянемо eSIM, які недавно запустилися в Україні. eSIM не можна покласти в руку, тому що це – embedded SIM. Тобто, вона інтегрована в ваш пристрій. Багато хто знає, що в нових айфонах, в нових Apple Watch, в нових Пікселях і деяких інших пристроях є не тільки слот для sim-карти – однієї або двох.

 Що таке eSIM

Але є ще і вбудована sim-карта, яка як раз-таки називається eSIM.

Це корисно:Як розблокувати телефон, якщо забув пароль – 5 надійних способів

eSIM. Плюси

По-перше, із-за самої компактності “сімка” дійсно може бути розташована де завгодно в смартфоні.

По-друге, це програмована “сімка”, яку ви можете скільки завгодно разів програмувати під будь-який тариф будь-якого оператора. Головне, щоб оператор підтримував цю технологію.

В Україні нещодавно з’явився перший тарифний план, який підтримує eSIM. Ми відразу купили цей тарифний план. Просто заради того, щоб зрозуміти, як це працює на нашому смартфоні.

І все працює дуже просто:

 • прямо на ходу ми вибрали тарифний план;
 • поставили галочку “eSIM”;
 • оплатили;
 • прийшов qr-код прямо на пошту;
 • потім цей qr-код треба відсканувати за допомогою вашого смартфона в спеціальному розділі меню, присвяченому додаванню нового тарифного плану.

І після цього, вважайте, ви встановили нову сімку.

 Як активувати eSIM

Це дуже зручно! І особливо для тих, хто багато подорожує. Тому що тепер вам не треба буде діставати свою основну sim-картку, щоб підключити який-небудь інтернет-тарифний план. Але взагалі мріємо про момент, коли “сімку” не треба буде вставляти в смартфон руками. Будуть тільки eSIM-ки та всі оператори будуть їх підтримувати.

Вас може зацікавити: Вимикається iPhone, а батарея ще не сіла?

Чому? Тому що:

 • вам не треба буде міняти зіпсовану сімку;
 • вам не треба буде ходити в магазин, щоб купити нову;
 • вам не треба буде заповнювати якісь форми, щоб перейти на новий тариф, особливо, іншого оператора.

Головний плюс eSIM – безпека

Але це все меркне на фоні головної проблеми звичайних фізичних “сімок”, якими ми всі сьогодні користуємося: це – безпека. Про це мало хто говорить, але якщо ви замислитеся, “сімка” – це найвразливіше місце у вашому смартфоні. І взагалі, напевно, у вашому цифровому житті.

Цифрова eSIM

Сьогодні ми живемо в епоху різних паролів, біометрії, розблокувати смартфон можна за допомогою сканера відбитків. А деякі – за допомогою так званих Face ID або сканера обличчя. Це безпечно. Це – просунуте. Навіть комп’ютери ми запускаємо за допомогою сканера, введення пароля і так далі.

Це все логічно, тому що в електронному світі у нас дуже багато інформації, яка не хотілося б, щоб потрапила куди не треба. Ви можете сказати: “Мені нема чого приховувати”. Але, повірте, хоча б для того, щоб ви не бачили “рекламу” щодо всіх ваших захоплень.

Безпека eSIM

Деякі не хотілося б, наприклад, “палити”. Варто задуматися над збереженням своїх даних.

Вам може стати в нагоді:Як легко перенести свої додатки і дані налаштування зі свого старого смартфона на новий

Але ж у вас в тому ж смартфоні є купа сімейних фотографій, карток, рахунків, різні документи. Сьогодні там більше інформації, ніж у вашому оффлайн портмоне.

Як забезпечується безпека за допомогою eSIM?

Припустимо, ви втратили смартфон або у вас його вкрали. Ви, звичайно ж, такий розумний, знаєте що він у вас був заблокований. Ви заходите на спеціальну сторінку в спеціальний сервіс і блокуєте або повністю очищаєте вміст смартфона та думаєте, що “перемогли систему”.

Але в вашому смартфоні все ще залишається “сімка” і тепер просто задумайтеся та дайте відповідь самі собі чесно: у скількох з вас встановлений пін-код на SIM-картку? Адже всі його відключають, тому що у вас же є сканер. Ніхто не зможе скористатися “сімкою”, а вводити кожен раз пін-код якось напряжно.

В чому різниця між eSIM і звичайною Сімкою?

Тому найчастіше люди ставлять який-небудь простенький пін-код типу чотири одиниці або чотири нулі. Щоб не забути та потім його просто вимикають.

Якщо смартфон втрачений або вкрадений, за допомогою такої “сімки” зловмисник може отримати абсолютно будь-яку інформацію про вас, всіх сервісах, де зареєстрований ваш номер.

Це може стати в нагоді:Як знайти вкрадений або загублений телефон? Корисні поради від Comfy

А найчастіше номер реєструється для чого? Для більш надійного захисту. Тобто, наприклад, банківські послуги вам надсилають пароль куди? SMS-кою на телефонний номер. Пароль для відновлення Twitter, Фейсбук і багато чого іншого можна отримати SMS-кою, але, припустимо, що ви все-таки виявилися розумнішими нас, і у вас стоїть пін-код на “сімкі”. Знаєте як він обходиться? Дуже просто!

Як зловмисник може дізнатися пін-код “сімки” у вкраденому телефоні?

eSIM зручна для мандрівників

Зловмисник дзвонить оператору і каже, що забув пін-код, “будь ласка, розблокуйте, мене звати так-то”. Як показує практика, не наша, але наших знайомих, це працює. Причому, дуже добре. Йому відновлюють доступ до SIM-картки та далі він може робити, все про що ми тільки що сказали.

Чому eSIM безпечніша?

У випадку з eSIM-кою немає можливості дістати фізичну картку та вставити її в інший смартфон, і щось з цим робити. Тобто, крім безпосередньої зручності, ви отримуєте головний плюс – безпека. Ще один маленький плюсик: у вас не буде слота для SIM-карт і, відповідно, це – ще “мінус” один отвір.

А ви знали:22 застосування застарілого смартфона або планшета

Відповідно, смартфони можуть стати ще надійніше, ще водонепроникний і так далі.

eSIM IPhone. Як виглядає?

Як виглядає встановлена ​​eSIM на Айфоні? Тепер під основною шкалою зв’язку нашого стільникового оператора з’явилася ще одна шкала – 2-го оператора, де відображається назва того оператора, до якого ми підключилися. Ми можемо вибрати, через який оператор ми будемо користуватися Інтернетом, а від якого оператора, основного, здійснювати дзвінки.

Як виглядає eSIM на iPhone

При наборі текстового повідомлення також можна вибрати картку, з якої будуть відправлятися повідомлення. Це все зручно і по факту відомо всім тим, хто користується смартфонами з двома “сімками”. Тільки фізична “сімка” у нас у смартфоні 1-на, а другу ми підключили за допомогою qr-коду.

Друзі, нарешті майбутнє докотилося і до нас. Ми дуже сильно чекаємо, коли технологія отримає масове поширення на нашому ринку. Тому що ми хотіли б користуватися таким оператором навіть у наших Apple Watch. Щоб, наприклад, коли ви йдете на пробіжку на стадіон, вам взагалі не потрібно було “паритися” над тим, що ви пропустили якусь важливу подію. Або хтось подзвонить, а ви пропустите і так далі.

Вам може бути цікаво:Гріється смартфон – Причини і способи усунення неполадок

Тому що це буде працювати і тут, і на iPad з eSIM. І, звичайно ж, на вашому смартфоні.

Можливості eSIM

Була б у нашого основного оператора така можливість, ми б уже сьогодні відмовилися від звичайної фізичної “сімки”.

92795 0 cookie-check eSIM.

Читайте також: