search
Підписатися

logo

10 порад початківцю фотографу

22 Липня, 2016, 11:14 11

Незалежно від того є у вас фотокамера вже, або тільки плануєте її покупку – поступово виникає необхідність отримати відповіді на масу питань про фотографії.

Тому ми і вирішили дати ці 10 порад початківцям фотографам.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Не має значення, скільки коштує ваш фотоапарат
 2. Носіть камеру завжди з собою
 3. Виберіть камеру найзручнішу для вас
 4. Який об’єктив вибрати?
 5. Які налаштування встановлювати на фотоапараті?
 6. Що ж фотографувати?
 7. Що робити після зйомки? Як обробляти?
 8. До чого прагнути?
 9. Як і де вчитися?
 10. Чого не потрібно робити?
 11. ВАЖЛИВО !!!

10 порад початківцям фотографам

 Не має значення, скільки коштує ваш фотоапарат

Для того, щоб отримувати знімки цікаві зовсім не обов’язково, щоб у вас в руках була найостанніша дзеркальна камера або напханий технологіями компактний фотоапарат. Сучасні камери можуть бути швидше, легше, менше, але це все не відноситься до творчості. Вся справа, як завжди, в людині – якщо сухо та прагматично описати цей процес, то вам просто необхідно в потрібний момент і в потрібному місці натиснути на кнопку. Потрапите ви в мить і створите шедевр, або зробите знімок на секунду пізніше або на кілька градусів в сторону повернетесь, від цього залежить ваш кадр і результат. Але майже не має значення те, чим ви цей кадр зробили. Тому, що глядачеві і вам самим потім не так важливо буде, що за фотоапарат був у вас в руках – ви будете бачити те, що вийшло їм відобразити.

Дівчина з кулями

 Носіть камеру завжди з собою

Адже немає розкладу «цікавих» подій у нашому житті. Точно так само як немає його і про будь-яку іншу подію, яка відбувається випадково і непередбачено. І якщо мова йде про щось візуальне, що можна запам’ятати у вигляді зображення, то фотоапарат один з тих пристроїв, які допоможуть вам. Ви можете бути зайнятою людиною, безтурботним студентом, або частково-зайнятим фрілансером – але в будь-який момент, коли ви бачите щось, що радує око – ви кожен раз будете картати себе, що у вас немає з собою камери, яку ви ж для чогось купили! А погодьтеся, купувати її тільки для поїздок у відпустку, який нехай буде навіть 3-4 рази на рік, це дуже слабке розкриття її можливостей і потенціалу, особливо якщо ви віддали за неї кругленьку суму.

Вдалий момент зйомки

 Виберіть найзручнішу, для вас, камеру

Щоб повністю відволіктися від можливого дискомфорту, який може викликати перенесення важкої або великої фотокамери, постарайтеся заздалегідь помацати, уявити та відчути, як ви будете реалізовувати попередній пункт – завжди брати з собою камеру. Чи то ви будете носити її завжди в кишені куртки, або в фотосумці, з якої будете ходити майже всюди, або ж рюкзаку, що зараз модно – від цього і залежить яка фотокамера підійде вам на кожен день. Звичайно ж, крім перенесення – важливо, щоб вона зручно лежала в руці. Часто, власники великої руки, некомфортно себе почувають, знімаючи на маленькі камери. І погодитися на них можуть тільки тому, що вони не займають багато місця та легкі. Те ж саме можна сказати про мініатюрні руки – коли при всьому бажанні, користуватися великою та важкою камерою незручно. Те ж стосується і органів управління, меню, розміру екрана – вас все в фотокамері має влаштовувати, бути зручним. Важливо визначитися заздалегідь, щоб потім не шкодувати про здійснену покупку. Знову ж тут не має значення ціна та тип камери – вона просто повинна бути зручна для вас по максимальному числу критеріїв.

Найзручніша для вас камера

 Який об’єктив вибрати?

Це питання найбільш гостро стоїть у власників (і потенційних володарів) дзеркальних і без дзеркальних фотокамер, з можливістю зміни об’єктивів. Але, тим не менш, на наш погляд це питання ще важливіше для компактних камер, де об’єктив вбудований і незмінний. Тому, що вам належить вибрати раз і назавжди (поки не поміняєте камеру) ті можливості об’єктива і фокусні відстані, які у нього будуть встановлені незмінно. Для початківців ми, як і раніше у статті, рекомендуємо універсальний об’єктив (зум). Найчастіше, такі йдуть вже в комплекті з дзеркальним (чи без дзеркальним) фотоапаратом і, у 99% випадків, вбудовані в компактні камери. Залишилося лише зробити акцент, що купивши об’єктив з більшим зумом (або вибравши компактний фотоапарат з 10-х і більше кратністю зума) ви розширите свої можливості. Інші поради щодо вибору об’єктива, який буде у камери, початківцям фотографам давати немає сенсу, оскільки в процесі користування ви самі будете розуміти якого типу об’єктиву вам не вистачає.

Вибір об'єктиву

 Які налаштування встановлювати на фотоапараті?

Спираючись на нашу третю пораду – фотоапарат повинен бути дуже зрозумілий вам, в тому числі по меню. Природно, вся велика кількість кнопок вам не потрібна спочатку, а деякі, вам не знадобляться зовсім. Це все як «червоні кнопки» у всіх жанрах, які вам іноді краще взагалі не натискати, але їх наявність обов’язкова.

Режим «Автомат»

Щоб не загрузнути у вивченні інструкції та усвідомленні для чого служить якийсь перемикач, вибирайте режим «Автомат». Зазвичай, це зеленого кольору зона, на перемикачі режимів, зелений прямокутник, слово «Auto» або схожі аналогії. Так, ми не жартуємо – ця банальна порада та очевидний вибір дозволить вам зосередитися тільки на тому, ЩО ви знімаєте та не кине в депресію від великої кількості термінів, налаштувань і режимів, тим більше, що ви ще навіть не зрозуміли навіщо вони вам. Фотоапарати дуже розумні та на даний момент майже завжди зможуть замість вас зробити вірний вибір. А ось, якщо не зможуть, але вам потрібен саме певний кадр, то ви швидко зрозумієте, що вам потрібно виправити в даному режимі. Зазвичай, вручну відключити спалах, поміняти кут огляду зумом або положення зйомки – допомагає в більшості випадків.

 Налаштування камери

 Що ж фотографувати?

Один з найбільш несподіваної «безвиході», після виконаних маніпуляцій з підбором фотокамери, її об’єктивів, режимів, налаштувань, це – «а що ж мені тепер знімати?».

Ми спеціально зробили акцент на тому, що вам тільки спочатку потрібно докласти зусиль щодо вибору камери та її основних властивостей, щоб потім не думати про це. І це важливо, тому що часто в гонитві за новим і модним ми забуваємо, навіщо ж взагалі нам це потрібно. Починайте фотографувати завжди з того, що вам подобається та легко дається – тобто не вимагає довгої та виснажливої ​​підготовки до процесу зйомки. Портрет коханої дівчини, чергова смішна морда кота або вечірній силует міста завжди актуальні – важливо, щоб вам сам процес просто подобався, а результат ви будете аналізувати пізніше та шліфувати як майстерність, отримуючи досвід і навички.

Панорама

Завжди потрібно пробувати себе у всьому, де можна спробувати – якщо ви не знаєте, що вам фотографувати, то ви не знаєте, в якому саме жанрі фотографії ви відчуєте інтерес і відчуєте, що це ваше. По суті – це головне, до чого потрібно прагнути. Знайти той стиль, жанр, спосіб зйомки, до якого у вас буде інтерес і, від якого, будете отримувати задоволення.

Кіт з фотокамерою

 Що робити після зйомки? Як обробляти?

Сьогодні дуже багато фотолюбителі звели в культ обробку в фотошоп та інших редакторах, приділяючи їй значно більше часу, уваги та сил, ніж самій фотографії. Не захоплюйтеся зйомкою «і так зійде – потім у фотошопі підправлю». З одного боку, ви всю увагу приділяєте творчості, щоб зловити кадр, але в усьому має бути здоровий глузд і в будь-якому випадку вам потрібно тренуватися в самій техніці фотографування. Намагайтеся завжди правильно кадрувати знімок, обрізаючи все марне та залишаючи тільки потрібне – як ніби ви не зможете потім редагування фотографій та обрізати «сміття». Вибирайте гарне освітлення, коли світло допомагає вам створити атмосферу знімка.

Знімок дівчинки

Вам доведеться побігати, «попристрілюватися», подивитися на результати, але рано чи пізно ви почнете розуміти те, що вийде на знімку заздалегідь, вже відчуваючи це підсвідомо (маючи досвід сотень різних варіантів). З огляду на це все, ви заощадите дуже багато часу, тому що не буде потрібно обрізати та коригувати кожен з сотень знімків в редакторі. А вам залишиться, при необхідності, лише підкоригувати колір, витягнути тіні, прибрати переосвітлення. Ну і, звичайно ж, вибравши більш-менш жанр роботи, дивитися на роботи інших майстрів аналогічного та схожого мистецтва – фотографів, художників. Тільки споглядаючи сотні хороших робіт, ви зможете виробити почуття смаку, розуміння кольору та композиції.

Знімок у полі

 До чого прагнути?

Фотографія, як і будь-яке мистецтво, дуже суб’єктивна. Немає і не існує об’єктивної думки про предмети мистецтва, тому що всі вони розраховані на сприйняття «чуттєвими» способами, а значить це індивідуально для кожної людини. Ніхто не зможе довести, що якась музика красивіше іншої або якась цукерка смачніше ніж попередня і крапка.

Знімок мавпочки з фантою

Тільки лише ваша думка має котируватися, в першу чергу, оскільки ніхто більше не оцінить вашу роботу так, як ви самі. Якщо ваша фотографія вас радує або викликає інші покладені на неї емоції – вона гідна бути. Вона може бути нічого не вартою картинкою для когось, а для вас це спогад про якусь значущу подію або ж ви бачите в ній, щось створює певні емоції або настрій. Звичайно, це не заважає дати досвідченим, на ваш погляд, фотографам можливість порадити вам щось стосовно техніки, композиції, компонування кадру або вислухати різні бажання – це, найчастіше, піде тільки на користь, особливо якщо ви захоплюєтеся роботами інших і для вас це важливі зауваження.

Знімок собаки

 Як і де вчитися?

У нас є безліч фотошкіл, літератури, курсів. Вибирайте їх тільки якщо ви чітко розумієте, хто вас буде навчати і чому саме. Якщо ви бачили роботи викладача та вам вони подобаються (намагайтеся звертати увагу не просто на барвистість картинки, а й шукати якийсь сенс, якийсь «сюжет») – то завжди вибирайте для початку курси з назвою «основи», «для початківців». Це допоможе вам отримати всі базові знання в правильному форматі.

Фотокамера

Звичайно ж, невід’ємною частиною навчання є ознайомлення зі світовими і не тільки шедеврами живопису та фотографії. І чим пильніше та якісніше – тим краще. Бачачи картину знаменитого живописця – потрібно вдивлятися та насолоджуватися нею, не зайвим буде почитати історію її створення. Те ж стосується і фотографій – за ними майже завжди стоїть якась історія. Важливо розуміти – якщо фотографія, з часом, не втрачає цінність ні для вас, ні для оточуючих, то перед вами вже щось дуже вагоме і значуще. Те ж стосується ваших власних фотографій – з часом, у міру навчання, ви будете змінювати думку про свої фотографії і це нормально. Значить ви розвиваєтеся та рухаєтеся вперед. Ну і звичайно, крім навчання, завжди практикуйтеся. Фотографуйте у задоволення та багато.

Дівчина з фотокамерою

 Чого не потрібно робити?

Одній із складових процесу зростання є необхідність у критиці. Але намагайтеся не викладати ваші роботи, в яких ви сумніваєтеся або не впевнені, на загальне розтерзання незнайомим людям. Це стосується будь-яких соц-мереж, форумів чи інших видів спільнот фотографів таких же, початківців, як ви. Слушні поради вам там навряд чи дадуть, а ось критику, в тому числі не по суті, ви отримаєте в надлишку, та так що не захочете іноді брати камеру в руки кілька тижнів. Допустимим контингентом може бути лише ваш «кумир» у фотографії, ваші колеги по навчанню в фотошколі або викладачі – коли ви спілкуєтеся в одному колі та в одному середовищі.

Не морочитися, особливо спочатку, з приводу технічних особливостей і можливостей вашої камери. Ідеальною ви не знайдете, а в постійній гонитві за «якіснішою» ви втратите суть самого процесу.

Фото на мотузці

Не заглиблюйтеся, без потреби, в ручні налаштування і формати зображень, які потребують подальшої обробки. Тому, що на будь-якому форумі ви почуєте що «ВСЕ знімають тільки на мануалі і в RAW» – це якраз те, на що не треба звертати увагу. Навчившись робити безпомилкові початкові кадри, ви позбавите потім себе необхідності виснажливої ​​обробки кожного знімка, щоб якось реанімувати його.

Висновок

ВАЖЛИВО !!!

 І головне – не ставте теорію вище практики. Це як спорт – скільки б книжок про те, як тренуватися і розвиватися ви не прочитали, поки ви не почнете робити цього на практиці, ви не зможете зрушитися з місця. Фотографуйте кожен день. Навіть отримуючи один барвистий і «живий» знімок у день, за рік ви отримаєте прекрасний, насичений подіями «альбом». Ну а безцінний досвід і навички, отримані таким чином, дорожче будь-яких курсів і фотошкіл.

Рекомендуємо прочитати:

Як вибрати компактний фотоапарат

Як вибрати дзеркальний фотоапарат

Как выбрать фотоаппарат

Як вибрати фотосумку

94721 0 cookie-check 10 порад початківцю фотографу

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати відеокамеру
Як вибрати відеокамеру
07 Липня, 2016, 03:20 900 7
Як багато в житті моментів, які необхідно відобразити: ранки в садочку, концерти в школі, випускний, отримання диплома в інституті, весілля, народження дитини, перші кроки, перші...
Смотреть результаты
Як вибрати об’єктив
Як вибрати об'єктив
У попередніх статтях ми підготували вас до наявності безлічі аксесуарів цифрових фотоапаратів, а саме до моделей зі змінними об’єктивами. Коли ви вирішуєте, що хочете отримати...
Смотреть результаты
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Життя складається з дрібниць. І все, що нас оточує так чи інакше впливає на нас. Тому людина в усі часи прагнула оточити себе практичними і...
Смотреть результаты