search
Підписатися

logo

Як вибрати відеокамеру

07 Липня, 2016, 03:20 7

Як багато в житті моментів, які необхідно відобразити: ранки в садочку, концерти в школі, випускний, отримання диплома в інституті, весілля, народження дитини, перші кроки, перші слова, цей список нескінченний.

Звичайно, зараз кожен другий гаджет має функцію запису відео, однак якість таких роликів не завжди відповідає бажаному. Можна звичайно наймати на кожне свято професійного оператора, але деякі моменти просто не вгадаєш, та й виллється це в кругленьку суму. Якщо Ви хочете зберегти самі чудові моменти свого життя для себе та своїх нащадків придбайте відеокамеру.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Класи відеокамер
 2. Види носіїв інформації
 3. Оптика
 4. Фокусна відстань
 5. Збільшення зображення
 6. Додаткові функції відеокамер
 7. Висновок

Класи відеокамер

Класи відеокамер

На сьогодні розрізняють 4 класу відеокамер:

 • Аматорські;
 • Професійні;
 • Екшн – камери;
 • 3D камери.

Отже, аматорські відеокамери – це клас камер відповідний для сімейних зйомок. Камери даного класу мають невеликі габарити, це дозволить Вам мати її завжди при собі. Це особливо зручно, якщо у Вас маленька дитина, з такою камерою Ви не пропустите не один момент його життя або якщо Ви любите подорожувати, камера не займе багато місця у валізі. Такі відеокамери прості у використанні та не вимагають спеціальних навичок.

Аматорські відеокамери

Професійні камери підійдуть людям, чия професія пов’язана з телебаченням чи для професійних операторів. Такі камери досить громіздкі, для їх використання краще мати триногу. Відеокамери професійні оснащені матрицями високої розподільної здатності, зовнішнім мікрофоном, деякі моделі мають знімну оптику. Все це дозволяє знімати високоякісне відео зі звуком.

 Професійні камери

Екшн – камери – це досить молодий клас відеокамер. Ці камери підійдуть для екстремальних зйомок. Такі відеокамери дуже маленьких розмірів, вони ударостійкі та вологостійкі. Ці маленькі камери легко кріпляться на одяг, шолом, кермо автомобіля або мотоцикла, ручку рюкзака і т. д. Ви зможете прикріпити камеру на кермо мотоцикла та знімати в процесі їзди, а переглядаючи відео відчувати участь у всьому, що відбувається на екрані.

Екшн - камери

3D відеокамери – камера такого класу дозволить Вам зняти відео, яке можна буде переглядати в режимі 3D. Для створення об’ємної картинки такі камери оснащені двома об’єктивами. Такі камери досить дорогі, купуючи таку техніку, враховуйте, на чому Ви будете переглядати відео, якщо у Вас немає телевізора з 3D і Ви не планує його купувати, то в такій камері немає ніякої необхідності.

 3D відеокамери

Види носія інформації

Види носія інформації.

Зняте Вами відео має записуватися на якийсь носій. Купуючи відеокамеру, визначте, який вид носія інформації найбільш підходить для Вас. Визначтеся, на чому Ви будете переглядати відео, якщо це звичайний телевізор купувати камеру з високою якістю відео не раціонально, а якщо у Вас плазмовий телевізор, то це просто необхідно. Отже, носії інформації діляться на:

 • Flash – вся інформація записується відразу на карту пам’яті. Карти пам’яті являють собою маленькі пластикові прямокутники, які займають мало місця, їх можна завжди мати при собі кілька штук. Однак є відеокамери з вбудованими картами пам’яті. Купуючи таку камеру, перевірте щоб там був достатній обсяг пам’яті або у Вас повинна бути можливість завжди скопіювати відео на інший носій. Такі камери зазвичай дуже компактні та зручні у використанні;
 • HDD – вся інформація записується на жорсткий диск, вбудований у камеру. Перевагою таких відеокамер є досить тривалий період записи та гарна якість. До недоліків слід віднести
 • високу вартість;
 • жорсткий диск боїться ударів і вібрації.
 • DVD – вся інформація записується на DVD – диск. Такі камери відходять у минуле. Вони великих розмірів, що робить їх використання дуже не зручним. Період запису відео дуже малий до 30 хвилин, для запису тривалого заходу необхідно мати при собі цілу коробку дисків. Єдиним плюсом такої відеокамери є те, що записане відео Ви відразу зможете переглянути на комп’ютері або DVD – плеєрі.
 • Mini DV – вся інформація записується на маленьку касету. Це один з найбільш зручних варіантів запису, оскільки відео, записане на таку касету, має хорошу якість, сама касета дуже мініатюрна. Але і тут є недолік – є складнощі при копіюванні інформації на комп’ютер, необхідно завжди мати при собі шнур або перехідник.

Оптика

Оптика

Однією з найголовніших характеристик відеокамери є оптика. Від неї повністю залежить передача кольору та якість знятого відео. Вибираючи відеокамеру спробуйте зробити невелику пробну зйомку, це дозволить оцінити якість отриманого відео. На сьогодні варто віддавати перевагу об’єктивам таких марок як Carl Zeiss або Leica.

Фокусна відстань

Фокусна відстань і кут огляду камери – це простір, який потрапляє в кадр. Якщо в процесі зйомки необхідний Вам об’єкт просто не потрапляє цілком у кадр і Ви постійно, то відходите, то наближаєтеся – це свідчить про велику фокусну відстань і маленькому куті огляду. Погодьтеся це дуже незручно. При виборі відеокамери звертайте увагу який обсяг потрапляє в кадр, чим він більший тим зручніше буде знімати.

Фокусна відстань

Збільшення зображення

Збільшення зображення ще називають Zoom. У сучасних відеокамерах Zoom буває двох видів:

 • Цифровий. Цей вид збільшення має великий недолік. У процесі збільшення зображення пропорційно розтягується, втрачаючи при цьому якість. Якщо Ви для прикладу збільшите будь-яке зображення на комп’ютері, відразу помітите, що все зображення буде у квадратиках. Ось саме такий ефект у цифрового Zoomа;
 • Оптичний. Даний вид не має такого недоліку, отримане зображення досить якісно. Відеокамери з оптичним збільшенням мають лінзи, які наближають – збільшуючи, і віддаляють – зменшуючи зображення.

 Збільшення зображення

Додаткові функції відеокамер

Багато камер мають ряд додаткових функцій. Залежно від їх кількості змінюється і вартість відеокамер. Тому вибираючи собі камеру, проаналізуйте, якими функціями Ви дійсно будете користуватися, та чи варто переплачувати.

Отже, основні функції:

 • Стабілізація зображення. Ця функція не знижує чіткість відео з – за вібрації відеокамери. Якщо Ви будете знімати тривалі заходи, то рука може почати затікати або тремтіти. Саме функція стабілізації приховає це та відео буде чітким.
 • Автобаланс білого. Ця функція дозволяє зробити зображення більш природним, навіть при зміні освітлення.
 • Фокусування по обличчю. Дозволяє сфокусуватися на конкретному обличчі або об’єкті в загальній масі.
 • Спецефекти. Деякі камери мають набір спецефектів, які роблять відео більш цікавим і насиченим.
 • Монтаж звуку. Ця функція дозволяє накладати додаткові звуки на зняте відео.

Додаткові функції відеокамер

Висновок

Щоб покупка відеокамери була вдалою, не забудьте такі нюанси:

 • Яке відео Ви плануєте знімати чи підійде любительська камера або є необхідність у професійній або навіть екшн – камері;
 • Який вид носія інформації Вам підійде. Чи маєте Ви можливість відразу копіювати відео на комп’ютер або краще мати при собі запас DVD дисків або карт пам’яті.
 • Вибирайте якісну оптику та відповідну фокусну відстань з кутом огляду;
 • Визначтеся, чи буде у Вас необхідність, часто збільшувати зображення та відповідно який Zoom підійде більше.
 • Виберіть, найбільш відповідний набір додаткових функцій.

Бажаємо Вам вдалої покупки!

92708 0 cookie-check Як вибрати відеокамеру

Читайте також:

Як вибрати об’єктив
Як вибрати об'єктив
23 Червня, 2016, 05:29 1343 9
У попередніх статтях ми підготували вас до наявності безлічі аксесуарів цифрових фотоапаратів, а саме до моделей зі змінними об’єктивами. Коли ви вирішуєте, що хочете отримати...
Смотреть результаты
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Життя складається з дрібниць. І все, що нас оточує так чи інакше впливає на нас. Тому людина в усі часи прагнула оточити себе практичними і...
Смотреть результаты
Могутній, розумний і бородатий… Як вибрати тример та електробритву
Могутній, розумний і бородатий... Як вибрати тример та електробритву
Сучасній людині властиве прагнення до краси та доглянутості. Кожен приходить на своє робоче місце охайним або просто намагається добре виглядати для свого близького оточення. Будучи...
Смотреть результаты