search
Підписатися

logo

Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.

18 Червня, 2016, 07:37 10

Життя складається з дрібниць. І все, що нас оточує так чи інакше впливає на нас. Тому людина в усі часи прагнула оточити себе практичними і естетичними речами. А особливо ретельно підбираються речі, з якими ми майже не розлучні. Сучасний світ –це світ технологій і вони повністю пронизують наше життя де б ми не були. Колись це були електрообчислювальні машини (ЕОМ), зараз це просто гаджети, які поміщаються в долоні (деякі взагалі розміром з комаху) або круті сервера через які проходять терабайти інформації в секунду. Ми стикаємось з ними скрізь. І від зручності керування ними інколи залежить наш настрій, а часом і життя. Та не будемо заглиблюватись у філософські роздуми про залежність людини від машин.

Сьогодні ми поговоримо про звичайні і не дуже клавіатури. Адже це річ без якої жоден комп’ютер не те що не є повноцінним, а й майже не керованим. Клавіатура – це як руль в автомобілі. Ви тримаєте його в руках всю поїздку, через нього Ви відчуваєте дорогу, ним Ви керуєте всією потужністю, що є під капотом. «Клава» те ж саме і для будь-якого юзера ПК. На скільки вона зручна й функціональна, на стільки Вам буде комфортно з нею працювати чи бавитись в ігри. На ринку є величезна кількість клавіатур за ціною від декількох сотень гривень до декількох сотень доларів і більше.

В цій статті ми розглянемо з Вами особливості і характеристики основних із них і допоможемо Вам підібрати саме ту єдину і неповторну.

как выбрать клавиатуру

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. На що слід звернути увагу
 2. Типи клавіатури
 3. Механізм клавіш
 4. Інтерфейс підключення

На що слід звернути увагу

В першу чергу розглянемо основні параметри вибору клавіатур (більшість з них ми потім розглянемо детальніше):

 • Механізм клавіш. Визначає ціну, довговічність, надійність і зручність роботи.
 • Ергономічність клавіатури. Це форма самої клавіатури і зручність розташування кнопок.
 • Жорсткість клавіш і довжина ходу. Жорстка клавіатура не дає змогу швидко набирати текст, а надто м’яка може наставити зайвих символів при випадковому натисканні.
 • Підставка для рук знижує втому і покращує зовнішній вигляд (краще коли вона знімається).
 • Форма основних клавіш (ShiftBackspace, Enter і т.п.). Коли ці клавіші мають зручну форму і розташування, то робота значно полегшується.
 • Розкладка кирилиці. Є два види розкладки кирилиці і один з них більш зручний.
 • Інтерфейс і інші параметри. Це може бути колір, написи на клавішах, підсилення основних клавіш, звук при нажатті, підсвітка і т. п.

как выбрать клавиатуру 2

Типи клавіатури

Сучасні клавіатури мають багато різновидів, та ми виділимо основні із них:

 • Офісна;
 • Ергономічна;
 • Мультимедійна;
 • Ігрова;
 • Сенсорна;
 • Складена;
 • Лазерна.

Однією з найпростіших видів є офісна клавіатура. Це недорога клавіатура без будь-яких додаткових клавіш і функцій для роботи з офісними програмами.

офисная клавиатура

Ергономічна клавіатура – це клавіатура зі зручними клавішами та формою для тривалої роботи. Може мати додаткові кнопки. Така клавіатура буде незамінною для тих, хто вміє друкувати всліпу, адже вона зазвичай поділена на дві частини, кожна з яких знаходиться під кутом для зручності рук.

Ергономічна клавіатура

Мультимедійна клавіатура призначена в основному для домашнього використання. Може мати кнопки для включення браузера, керуванням роботи програвача, прокручування, запускати різні додатки і ще деякі функції. Також можуть бути з тачпадом. Така клавіатура буде найзручнішою для домашнього комп’ютера.

мультимедийная клавиатура

 

Ігрова клавіатура орієнтована в першу чергу на використання під час ігор. Зі зручним для цього розташуванням і розміром клавіш. Часто мають прорезинені клавіші, підставку для рук, ряд додаткових програмованих клавіш, різноманітні датчики і екрани, підсвітка клавіш, одним словом, повний розгул для геймерів.

Игровая клавиатура

Сенсорна клавіатура цікава своїм дизайном і функціями. Проте з розвитком технологій, такий варіант скоріше перехідний.

Сенсорная

Складені і гнучкі клавіатури не мають ніяких надмірностей і призначенні в основному для легкого транспортування.Складывающаяся клавиатураЛазерна клавіатура викликає найбільший захват і цікавість. Це прилад, який проектує зображення клавіш на поверхню і зчитує рухи пальців. Найбільшу цікавіть являють собою лазерні клавіатури з універсальним підключенням до будь-яких пристроїв (через USB чи Bluetooth), адже їх можна підключити до смартфону і забути про незручність набору повідомлень. З такою клавіатурою Ви назавжди забудете що таке громісткі клавіатури і для Вас стане головним тільки щоб поверхня була підходящою для проектування .

лазерная клавиатура

Механізм клавіш

Існують три типи механізму клавіш:

 • Мембранний;
 • Напівмеханічний;
 • Механічний.

Сама назва мембранних клавіатур походить від принципу їх роботи. Тому що при нажиманні змикаються дві мембрани. Повернення клавіші відбувається з допомогою резинового куполу. Мембрани зазвичай виглядають як диски на пластиковій плівці, виконаній друкованим способом. Для розведення мембран служить плівка з діркою. Оскільки мембрани знаходяться на внутрішніх сторонах плівок, то конструкція надійно захищена від пролитої на неї рідини (та мити клавіатуру під краном все ж не бажано). В більш захищеній реалізації все виглядає як суцільний резиновий коврик з виступаючими куполами розташованими під клавішами. Отже, основними перевагами таких клавіатур є їх захищеність, низький шум і низька ціна.

мембранная клавиатура

В напівмеханічних клавіатурах використовується більш довговічні механічні контакти, що не стираються. Клавіша повертається резиновим куполом. І це все розміщене на друкованій платі.

В механічних клавіатурах клавіша повертається за допомогою пружини. Мінусами такої конструкції є відсутність герметичності і висока ціна. Проте існують і захищені механічні клавіатури, але їх ціна ще вища. Та безперечним плюсом таких клавіатур являється їх довговічність і надійність, особливо, якщо контакти позолочені. Під довговічністю мається на увазі число натискань, при яких забезпечується надійний контакт. У мембранних клавіатур це число може коливатись в межах 10 – 30 млн. натискань, у механічних – 50 млн. і навіть 100 млн. для позолочених контактів. Проте для звичайного користувача (на відміну від операторів комп’ютерного набору) ці числа не мають значення, адже 20 млн. при звичайному користуванні вистачить на років 10 і більше, а це мінімум 2 покоління клавіатур.

клавиатура мембранная

Інтерфейс підключення

Старі клавіатури підключались виключно через роз’єм PS/2.

Більшість сучасних клавіатур підключаються через роз’єм USB.

разьемы

Якщо Ви обираєте клавіатуру до відносно старого комп’ютера, то краще взяти з роз’ємом PS/2. Адже з USB виходом Ви ймовірно навіть не зможете зайти в BIOS, не кажучи вже про використання диску відновлення. Старі материнські плати мають два окремих PS/2 виходи. Окремо для клавіатури і для мишки. Сучасні можуть взагалі не мати таких роз’ємів або мати один сумісний, в який можна підключити клавіатуру чи мишку. Або і те, і інше, використовуючи спеціальний перехідник.

Проте більш зручнішим варіантом є безпровідна клавіатура. Проте в ній потрібно час від часу міняти батарейки (періодичністю 1 раз в 3 – 12 місяців в залежності від батарейок і якості клавіатури). Безпровідна клавіатура підключається до комп’ютера через радіоканал чи Bluetooth.

Радіоканал – найбільш поширений тип підключення. В такому випадку до USB підключається спеціальний приймач. Проте радіоприймач клавіатури працює зазвичай на тій самі частоті, що й Wi-Fi (2,4 ГГц), тому ніхто не може гарантувати, що при наявності у Вас чи Ваших сусідів Wi-Fi роутера клавіатура працюватиме коректно. В звичайній роботі Ви навряд чи щось помітите, проте під час гри якась затримка реакції на 1 с. може виявитись фатальною.

Bluetooth клавіатури

Bluetooth клавіатури хоч і дещо дорожчі, проте набувають все більшої популярності при використанні планшетів і смартфонів, адже не потребують ніяких спеціальних конекторів.

Сподіваємось, що дана стаття допомогла Вам зорієнтуватися у величезній кількості пропозицій сучасного ринку клавіатур і зробити вибір, що зекономить Вам час, гроші і принесе море задоволення в користуванні.

73235 0 cookie-check Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.

Читайте також:

Як вибрати хлібопічку
Як вибрати хлібопічку
28 Квітня, 2016, 11:00 1380 7
Купівля хліба в магазинах і супермаркетах вже протягом багатьох десятиліть залишається практично щоденним заходом для більшості сімей у нашій країні. Вибір різноманітних сортів цього продукту...
Смотреть результаты
Як доглядати за пральною машиною
Як доглядати за пральною машиною
Якщо у Вашому будинку з’явився такий чудовий помічник, як пральна машина, дуже хочеться, щоб вона прослужила довгі роки. До речі, зовсім недавно, ми написали статтю,...
Смотреть результаты
Могутній, розумний і бородатий… Як вибрати тример та електробритву
Могутній, розумний і бородатий... Як вибрати тример та електробритву
Сучасній людині властиве прагнення до краси та доглянутості. Кожен приходить на своє робоче місце охайним або просто намагається добре виглядати для свого близького оточення. Будучи...
Смотреть результаты