search
Підписатися

logo

Як доглядати за пральною машиною

10 Травня, 2016, 10:07 9

Якщо у Вашому будинку з’явився такий чудовий помічник, як пральна машина, дуже хочеться, щоб вона прослужила довгі роки.

До речі, зовсім недавно, ми написали статтю, в якій ми розповіли як продовжити термін служби холодильника, мікрохвильової печі, плити, духовки, витяжки, посудомийної машини.

Також, для тих, хто хоче значно зменшити рахунки за електроенергію, ми розповіли, як вибрати економічну побутову техніку.

Пральна машина виконає за Вас весь процес прання, залишиться тільки розвісити чисту білизну. Однак і пральна машина «вимагає до себе уваги».

Зазвичай ми починаємо стежити за пральною машиною коли, що – то виходить з ладу. Однак багатьох ремонтів можна уникнути, достатньо пам’ятати правила зовнішнього і внутрішнього догляду за пральною машиною.

Дисклеймер: Хочемо відразу вас попередити, що в деяких випадках мова піде про нестандартні способи догляду за обладнанням, що не зазначений ні в одному мануалі. Усе наведене нижче ви можете виконати на свій страх і ризик.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Зовнішній догляд за пральною машиною
 2. Внутрішній догляд за пральною машиною
 3. Нюанси з водою і накипом
 4. Деякі поради по догляду за пральною машиною
 5. Висновок

Зовнішній догляд за пральною машиною

Перше, досить важливе правило – пральна машина повинна бути правильно встановлена. Прилад повинен стояти на рівній, гладкій поверхні. Краще довірити установку та підключення машини співробітникам магазину або сервісного центру. Вони за допомогою рівня виставлять машинку рівно, щоб вона «Не підскакувала» в процесі роботи. Співробітники сервісного центру перевірять техніку на наявність прихованих дефектів і зроблять пробний запуск, а так само дадуть гарантію на всі виконані роботи.

Встановлення пральної машини.

 • Слідкуйте, щоб на поверхню приладу не потрапляла вода або інші рідини, щоб не пошкодився корпус. Пральна машина повинна бути вільною.
 • Обов’язково перевіряйте стан кабелю та шлангів. Вони не повинні перегинатися тому, що згодом у місцях вигину можуть утворитися тріщини.
 • Корпус пральної машини варто протирати м’якою злегка вологою ганчіркою для видалення пилу і забруднень і протирати насухо. Для очищення корпусу краще не використовувати мийних засобів або використовувати щадні.

Пральна машина корпус

Внутрішній догляд за пральною машиною

Стежити за чистотою внутрішньої поверхні пральної машини дуже важливо.

 • Після кожного прання залиште на деякий час відкритим лоток для прального порошку і кондиціонера і скляні дверці, щоб випаровувалися залишки вологи. Це допоможе Вам уникнути появи в машині неприємних запахів і навіть цвілі.
 • Так само стежте за чистотою відсіку для порошку і кондиціонера. Декілька разів на місяць необхідно промити цю скриньку. Якщо не мити цей відсік у куточках може утворитися наліт, який досить важко видаляти.

Відсік для прального порошку

 • Раз на місяць слід очищати фільтр у пральній машині, в ньому накопичуються волосся, шерсть і інше сміття.

Нюанси з водою і накипом

Якість води в нашому водопроводі залишає бажати кращого. Перед пральною машиною варто встановити фільтр, який буде затримувати частинки кальцію і магнію, а так само іржі з водопроводу.

При попаданні частинок кальцію і магнію на нагрівальний елемент пральної машини утворюється накип. Він пошкоджує метал і скорочує період роботи пральної машини. Якщо накип все-таки вже утворився, боротися з ним можна за допомогою хімічних сумішей і магнітних перетворювачів. Хімічні суміші являють собою концентровану кислоту, яка крім накипу може пошкодити й метал в пральній машині, тому їх можна використовувати вкрай рідко. Магнітний перетворювач розбиває накип за допомогою магнітного поля, це досить безпечний варіант для Вашої машини.

Нагрівальний елемент  пральної машини

Деякі поради по догляду за пральною машиною

 • Перед кожним пранням перевірте всі кишені на наявність дрібних і сторонніх предметів;
 • Всі змійки краще застебнути, одяг з металевою фурнітурою краще вивернути навиворіт. Або використовуйте спеціальні мішечки для прання, вони дозволять Вам уберегти, як і саму пральну машину від пошкоджень так і сусідні речі. Такі мішечки можна придбати e магазинах;

 Мішечок для прання

 • Перед закладанням білизни у барабан перевірте, щоб у ньому не було сторонніх предметів;
 • Не варто завантажувати пральну машину вище норми, закладайте кількість білизни строго по інструкції до Вашої машині;
 • Щоб під час прання у Вашої білизни не зіпсувався зовнішній вигляд, обов’язково розсортуйте її. В першу чергу розберіть окремо кольорові та білі речі, періть їх окремо. Сильно забруднені речі варто попередньо замочувати або використовуйте функцію попереднього замочування;
 • Для того, щоб у Вашій машині не з’явився накип, можна один раз в чотири тижні запускати пральну машину порожню з лимонним соком. Однак варто дуже акуратно користуватися цією «народною» порадою.

Дана кислота у великій кількості може пошкодити гумові накладки в пральній машині. Щоб цього уникнути, насипайте не більш як 2 – 3 столових ложок, і запускайте додаткове полоскання.

Лимонна кислота

Висновок

 • Як тільки у Вашому домі з’явилася пральна машина, простежте, щоб вона була правильно встановлена. Щоб уникнути вібрацій у процесі роботи встановіть її на рівну поверхню, для досягнення більшої стійкості можна використовувати спеціальні м’які лапки, які знижують рівень вібрації під час прання і віджимання на високих оборотах.
 • Не варто використовувати пральну машину як полку, не заставляйте її поверхню.
 • Весь час стежте за чистотою своєї машини. Протріть її м’якою злегка вологою тканиною або губкою зовні, стежте за чистотою відсіку для порошку і кондиціонера, по закінченню роботи залиште машину відкритою.
 • Коли пральна машина не працює, залишайте її відключеною від мережі.
 • Обов’язково продумайте про найбільш зручний для Вас варіант боротьби з накипом. Використовуйте фільтр, магнітний перетворювач, хімічні суміші або «народні» засоби.

Ці маленькі хитрощі дозволять Вам довго насолоджуватися роботою пральної машини.

Робота пральної машини

89989 0 cookie-check Як доглядати за пральною машиною

Читайте також:

Як вибрати хлібопічку
Як вибрати хлібопічку
28 Квітня, 2016, 11:00 1364 7
Купівля хліба в магазинах і супермаркетах вже протягом багатьох десятиліть залишається практично щоденним заходом для більшості сімей у нашій країні. Вибір різноманітних сортів цього продукту...
Смотреть результаты
Могутній, розумний і бородатий… Як вибрати тример та електробритву
Могутній, розумний і бородатий... Як вибрати тример та електробритву
Сучасній людині властиве прагнення до краси та доглянутості. Кожен приходить на своє робоче місце охайним або просто намагається добре виглядати для свого близького оточення. Будучи...
Смотреть результаты
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Як обрати клавіатуру, що приноситиме Вам задоволення як в роботі, так і в грі.
Життя складається з дрібниць. І все, що нас оточує так чи інакше впливає на нас. Тому людина в усі часи прагнула оточити себе практичними і...
Смотреть результаты