search
Підписатися

logo

Як посадити і виростити авокадо з кісточки?

16 Листопада, 2021, 10:57 0

Як посадити та виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах? Якщо ви шанувальник гуакамоле, то, напевно, замислювалися над цим питанням. На перший погляд – це складний процес, адже умови нашого регіону далекі від вологих та спекотних тропіків. Але насправді сам процес вирощування не займає багато часу і підійде навіть новачкам.

Дерево авокадо росте в тропічному кліматі, широкого поширення набуло в Ізраїлі, Бразилії та Африці. Незважаючи на смак та хімічний склад, плід авокадо вважається фруктом. Завдяки розмаїттю корисних вітамінів, мінералів, природної олії та жирних кислот авокадо стали вживати по всьому світу, а вчені та дієтологи прозвали його – суперфудом.

Популярність авокадо колосальна, його можна знайти на прилавках багатьох супермаркетів і ринків. Але, на жаль, не завжди вдається купити дійсно смачний, стиглий і корисний авокадо. Враховуючи довге транспортування, неправильні умови зберігання – плід тропічної рослини втрачає свої унікальні властивості, продається недозрілим або вже гнилим. Тому спробуємо виростити авокадо із кісточки самостійно.

Як виростити авокадо з кісточки вдома

 як виростити авокадо

Перед тим, як посадити авокадо, необхідно ознайомитись з особливостями вирощування цієї екзотичної рослини, з якими доведеться зіткнутися. На жаль, тільки в одному випадку зі ста вдається отримати повноцінний плід авокадо, проте декоративну рослину з міні-плодами зможе виростити навіть садівник-початківець. Що потрібно знати перед вирощуванням авокадо:

 1. Проста в прийнятних умовах культура досягає у висоту 20 м, вдома висота дерева становить не більше 3 метрів, але це трапляється вкрай рідко. Якщо культура почне активно рости, доведеться думати про її пересадку у відкритий ґрунт, оскільки висота стель у середньостатистичній квартирі становить 2,5-2,7 метра.
 2. Середній вік появи плодів становить 3-5 років. Якщо вдасться отримати плід в домашніх умовах, він підходить для вживання, але матиме трохи гіркий смак.
 3. Не тільки плід корисний для здоров’я, а й листя рослини, що очищає повітря всередині приміщення, створюючи комфортні умови.
 4. Починаючи проростати, дерево виглядає непривабливим і може здатися, що процес пішов неправильно, проте дайте йому час, зовсім скоро воно перетвориться на привабливе маленьке деревце, яке радуватиме своїм зовнішнім виглядом.

Як вибрати стиглий авокадо

Для того, щоб посадити авокадо, вам буде потрібний свіжий фрукт. У такого плода кісточка займатиме половину обсягу. На жаль, знайти в нашій країні стиглий авокадо справжня проблема, тому що фрукт приїжджає перестиглим або недозрілим. Але, не турбуйтеся, краще взяти зелений плід і залишити його на кілька днів на підвіконні дозрівати.

як посадити авокадо

 1. М’якість плоду вказує на його зрілість, проте натискаючи на нього, пальці не повинні провалюватися. Стиглий авокадо злегка подається тиску. Використовуйте не подушечки пальців, а всю долоню. Якщо фрукт твердий, як камінь, він ще не дозрів.
 2. Зверніть увагу на місце кріплення плодоніжки, у стиглого плода воно завжди буде світло-коричневого відтінку, а у перезрілого – темним.
 3. Придивіться до зовнішнього вигляду. Велика кількість чорних плям свідчить про те, що авокадо почав псуватися. Якщо точок мінімальна кількість, таке авокадо підходить для вживання.
 4. Зелена шкірка вказує на те, що авокадо вже вистиг, якщо шкірка ще світло-зелена, доведеться почекати пару днів, поки фрукт дозріє. Коли авокадо темний, він перестиглий. Це правило не стосується сорту хас, що відразу є коричневим.
 5. Купуючи незрілий авокадо, покладіть його на вікно. Якщо необхідно прискорити процес дозрівання, візьміть паперовий пакет і разом із плодом покладіть яблуко чи банан. Залишіть при кімнатній температурі. Ці фрукти виробляють етилен, що прискорює процес дозрівання.

Ще один спосіб прискорити дозрівання авокадо – покласти фрукт у духовку. Однак, пам’ятайте, що такий процес не є природним і може нашкодити фрукту. Якщо немає часу чекати, загорніть плід у фольгу, нагрійте духовку до 90 градусів, потім відключіть та покладіть авокадо всередину. Через кожні 10 хвилин перевіряйте його готовність. Схожий метод можна повторити і з мікрохвильовою піччю, авокадо також загортають у фольгу і кладуть на 30 секунд при максимальному режимі.

Як посадити авокадо з кісточки

Існує кілька способів виростити авокадо вдома. Зрілий плід невибагливий і може прорости якщо просто покласти кісточку в землю, але в цьому випадку перші паростки з’являться не раніше ніж через 3 місяці. Краще скористатися перевіреним способом та пророщувати кісточку у воді.

Візьміть плід і зробіть акуратні надрізи, не торкаючись кісточки, інакше пророщування займе більше часу. Акуратно відокремте одну від одної дві половинки і витягніть кісточку, промийте, щоб видалити залишки м’якоті.

Спосіб №1

як виростити авокадо з кісточки

 1. Витягніть кісточку авокадо і промийте її. За допомогою гострого інструменту (шила чи ножа) зробіть невеликі отвори, глибиною трохи більше 2-3 мм. В отвори повинні входити зубочистки, вістрям усередину.
 2. В окрему тару налийте фільтровану воду.
 3. Помістіть кісточку у воду таким чином, щоб вістря було нагорі, а тупий кінець торкався води. Зубочистки допоможуть кісточці триматися на плаву і не повністю провалитися в склянку.
 4. Уважно стежте за рівнем води та у разі випаровування, підливайте ще, дотримуючись одного і того ж рівня. Також звертайте увагу на поглиблення, в які вставлені зубочистки, вони мають залишатися сухими.

Якщо ви досвідчений садівник, знаєте, що замість води використовують гідрогель. Він представлений у спеціалізованих магазинах. Використовуючи гідрогель, дійте за інструкцією, описаною вище і звертайте увагу, щоб місця проколів залишалися сухими.

Розташуйте зернятко на вікні або в іншій частині кімнати з гарним освітленням. У такому положенні кісточка авокадо буде один-два тижні. Через цей час має проступити корінь. Однак іноді цей процес розтягується на місяць, тому не переживайте завчасно. Корінь, що досягає у висоту 3-4 см, необхідно пересаджувати в землю. При пересадці не забудьте видалити зубочистку.

Спосіб №2

Існує ще один спосіб як можна посадити авокадо, але для цього буде потрібна акуратність. Вилучену кісточку необхідно повністю очистити від зовнішньої оболонки. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити насіння, інакше її проростання розтягнеться на тривалий час. Очищену кістку від оболонки покладіть у вузьку склянку. Вона має стояти прямо, не падаючи. Не наливайте багато води, рідина повинна покривати половину насіння. Після проростання кореня пересадіть кісточку в горщик.

Спосіб №3

Цей варіант найлегший і найпростіший. Тут варто дотримуватись рекомендацій. Вилучену кісточку авокадо помістіть у горщик із землею. Не потрібно повністю її закопувати, бо авокадо не проросте, а просто зіпсується і згниє. У землю необхідно закопати лише нижню тупу частину. Процес пророщування триватиме 2-3 місяці. Не забувайте поливати кісточку кожні 2 дні.

Як вибрати горщик для посадки авокадо

як росте авокадо

Для таких рослин підійдуть керамічні або пластикові горщики, також обов’язково наявність дренажних отворів, що розташовуються на дні горщика. Оптимальна глибина до 15 см.

Якщо авокадо почне активно зростати, знадобиться більший горщик, але на першому етапі, це оптимальний варіант. Горщики у широкому асортименті представлені у спеціалізованих магазинах, а також у багатьох великих супермаркетах. З вибором проблем не буде, а різноманітність форм і забарвлень дозволяє підібрати цікавий виріб, який поєднуватиметься з інтер’єром або іншими рослинами в горщиках.

Як підготувати ґрунт

Після того, як корінь проросте, необхідно пересаджувати авокадо в горщик, попередньо підготувавши все необхідне. Рослина повинна живитися та отримувати важливі компоненти, тому дотримуйтесь цих рекомендацій:

 1. Як дренажна система підійде гравій або керамзит. Його необхідно укладати на дно горщика, в якому обов’язково є отвори.
 2. В якості ґрунту рекомендується використовувати садову землю, пісок та перегній. Ця поживна суміш вважається оптимальною, її засипають у горщик у рівних частинах. Також посадити кісточку можна і у звичайний ґрунт, але для швидкого та нормального пророщування ґрунт має бути пухким. Це забезпечить авокадо нормальні умови.
 3. Поживна суміш поміщається в горщик. Не засипайте ґрунт повністю, залишивши 1-2 см біля верхнього краю.
 4. Як основу можна використовувати спеціальний ґрунт для кімнатних рослин. Він продається у садових магазинах. Грунт для кімнатних рослин необхідно змішати з торфом та піском у пропорціях 1:1:1. Це допоможе забезпечити ту пухкість, яка потрібна для здорового проростання.
 5. Якщо ви фахівець і займаєтесь вирощуванням рослин, тоді зверніть увагу на pH ґрунту. Він не повинен бути кислим, оптимальним для авокадо вважається нейтральний показник.
 6. Гравій та керамзит підходять для дренажної системи.

Як посадити кісточку авокадо: покрокова інструкція

як посадити кісточку авокадо

Настав час переходити безпосередньо до посадки. Виконуйте роботу поетапно, щоб нічого не переплутати.

 1. На дно горщика покладіть дренажну систему, шар керамзиту чи гравію має становити 1-2 см.
 2. Засипте ґрунт і розпушіть землю. Не насипайте ґрунт високо, залиште пару сантиметрів вільними.
 3. Зробіть невелике заглиблення.
 4. Занурте кісточку в землю наполовину. Дійте акуратно, намагаючись не пошкодити ніжний корінь. Не заривайте кісточку повністю в землю, це призведе до її гниття.
 5. Полийте кісточку, але не перестарайтеся. Земля повинна бути волога, інакше, через велику кількість води з’явиться пліснява, що негативно позначиться на стані саджанця і призведе до його загибелі.
 6. Розташуйте горщик на вікні, щоб рослина отримувала достатньо світла, але при цьому не мерзла.

На цьому етапі процес посадки офіційно закінчено, у наступні місяці необхідно правильно доглядати саджанця, дотримуватися деяких рекомендацій.

 1. У холодну пору року не поливайте авокадо дуже часто. У теплу пору року достатньо поливати рослину раз на п’ять днів. Уважно стежте за станом ґрунту, він не повинен бути болотистим і сильно пересихати.
 2. Сходи рослини необхідно ретельно обприскувати.
 3. Взимку, коли повітря в квартирі висушується і падає вологість, розташуйте біля рослини ємність із водою, щоб підвищити вологість природним шляхом.
 4. Перші два місяці авокадо швидко зростатиме, але потім ці темпи почнуть сповільнюватися.
 5. Якщо ви хочете виростити дерево з акуратною кроною, під час зростання необхідно прищипувати авокадо.
 6. Влітку рослина може жити на балконі, але з приходом холодів її необхідно перенести до квартири. Оптимальна температура перебування авокадо на вулиці – не менше +10 °С.
 7. Поява жовтого листя свідчить про надмірне поливання.

Добриво та пересадка

Протягом 5 років, коли рослина ще молода, займатися пересадкою необхідно щороку. Потім інтервал пересадки скорочується один раз на 3-4 роки. Удобрювати рослини потрібно кілька разів на місяць. Добрива можна знайти у садових магазинах. При кожній пересадці трохи збільшуйте діаметр горщика.

Як виростити авокадо з плодами

авокадо в домашніх умовах

Це питання цікавить багатьох. У домашніх умовах досягти появи плода авокадо неймовірно важко, але, якщо вашій рослині більше 5-6 років, і вона почала цвісти, можна спробувати.

Під час появи квітки візьміть ватяний диск або пензлик, акуратно проведіть їм по квітках. Повторюйте процедуру кілька разів, не міняючи ватяний диск і не очищаючи пензлик. Таким чином, можна спробувати запилити рослини, що сприяє появі плода. Маючи два квітучі авокадо, шанси підвищуються у кілька разів.

Можливо, вам пощастить, але якщо не вийшло не варто засмучуватися, навіть у дикій природі авокадо не завжди дає безліч плодів. Не опускайте руки і спробуйте робити так при кожному цвітінні.

Як гарно оформити авокадо в горщику

 1. Щоб створити цікаву композицію, багато хто рекомендує висаджувати відразу кілька кісточок, їх може бути 2-3, що сприяє гарному переплетенню стебел.
 2. Якщо ви хочете, щоб ваше дерево було високим, обов’язково пересаджуйте стабільно раз на рік. Оптимальний час для пересадки це кінець лютого, саме в цей період авокадо починає зростати.
 3. Проведіть першу пересадку, коли рослина досягне 15 см.
 4. Не забувайте прищипувати верхівку для отримання привабливої ​​крони.
 5. Обрізання для формування проводьте навесні. Перше обрізання необхідно проводити після появи 8-10 листочків.

Не забувайте, що авокадо – це тропічна рослина, забезпечивши необхідні умови, вдасться виростити з кісточки гарне розкішне дерево, яке радуватиме щодня.

98749 2 cookie-check Як посадити і виростити авокадо з кісточки?

Читайте також:

Дитяча косметика. Критерії вибору та перевірені засоби для малюків
Дитяча косметика. Критерії вибору та перевірені засоби для малюків
09 Листопада, 2021, 01:15 2321
Шкіра маленьких дітей неймовірно ніжна та чутлива, тому вона потребує ретельного догляду та спеціальних засобів — якісних та безпечних. Адже саме завдяки спеціальній косметиці, що...
Смотреть результаты
Кращі плойки для волосся: ТОП-3
Кращі плойки для волосся: ТОП-3
Як вибрати плойку – це питання часто хвилює дівчат, які хотіли б бачити замість свого прямого волосся кучеряве. Сьогодні плойка стала не просто електричним інструментом...
Смотреть результаты
Торт Наполеон – класичний рецепт
Торт Наполеон - класичний рецепт
Це цікаво: Запечена скумбрія в духовці: ТОП-5 рецептів Рецепт приготування цього десерту йде в глибоке минуле. Кажуть, спочатку торт наполеон в класичному вигляді подавали з...
Смотреть результаты