Як посадити і виростити авокадо з кісточки?

06 Березня, 2020, 06:57 0

Дерево авокадо росте в тропічному кліматі, широке поширення отримало в Ізраїлі, Бразилії та Африці. Незважаючи на смак і хімічний склад, плід авокадо вважається фруктом. Завдяки великій кількості корисних вітамінів, мінералів, природної олії та жирних кислот авокадо стали вживати по всьому світу, а вчені і дієтологи прозвали його – суперфудом.

Популярність в авокадо колосальна, його можна знайти на прилавках багатьох супермаркетів і ринків. Але, на жаль, не завжди вдається купити, дійсно, смачний, стиглий і корисний авокадо. З огляду на довге транспортування, неправильні умови зберігання – плід тропічної рослини втрачає свої унікальні властивості, продається недостиглим або вже гнилим.

Саме тому, багато шанувальників гуакамоле замислюються виростити авокадо в домашніх умовах. На перший погляд, це складний процес, адже умови нашого регіону далекі від вологих і спекотних тропіків. Але в реальності сам процес вирощування не займає багато часу і підійде навіть новачкам.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Особливості вирощування авокадо в домашніх умовах
 2. Як вибрати стиглий авокадо
 3. Як посадити авокадо з кісточки
 4. Як вибрати горщик
 5. Як підготувати грунт
 6. Як посадити кісточку авокадо: покрокова інструкція
 7. Добриво і пересадка
 8. Як виростити авокадо з плодами
 9. Як красиво рослину оформити в горщику

Особливості вирощування авокадо в домашніх умовах

 як виростити авокадо

Перед посадкою екзотичної рослини необхідно ознайомитися з особливостями вирощування, з якими доведеться зіткнутися. На жаль, тільки в 1 випадку зі 100 вдається отримати повноцінний плід авокадо, однак декоративну рослину з міні-плодами зможе виростити навіть початківець садівник. Що потрібно знати, перед вирощуванням авокадо:

 1. Проста в прийнятних умовах культура досягає у висоту 20 м, вдома висота дерева складає не більше ніж 3 метри, але це трапляється вкрай рідко. Якщо культура почне активно зростати, доведеться думати про його пересадку у відкритий грунт, оскільки висота стель у середньостатистичній квартирі становить 2,5-2,7 метра.
 2. Середній вік появи плодів становить 3-5 років. Якщо вдасться отримати плід у домашніх умовах, він підходить для вживання, але буде мати трохи гіркий смак.
 3. Не тільки плід корисний для здоров’я, але і листя рослини, які очищають повітря всередині приміщення, створюючи комфортні умови.
 4. Коли дерево починає проростати, то спочатку виглядає непривабливим і може здатися, що процес пішов неправильно, проте дайте йому час, зовсім скоро воно перетвориться в привабливе маленьке деревце, яке буде радувати своїм зовнішнім виглядом.

Корисно знати:Як виростити ананас в домашніх умовах

Як вибрати стиглий авокадо

Для посадки необхідний свіжий фрукт. У такого плода кісточка буде займати половину обсягу. На жаль, знайти в нашій країні стиглий авокадо справжня проблема, оскільки фрукт приїжджає перезрілими або недостиглим. Але, не хвилюйтеся, краще взяти зелений плід і залишити його на пару днів на підвіконні дозрівати.

як посадити авокадо

 1. М’якість плода вказує на його зрілість, однак натискаючи на нього, пальці не повинні провалюватися. Стиглий авокадо злегка подається тиску. Використовуйте не подушечки пальців, а всю долоню. Якщо фрукт твердий, як камінь – він ще не дозрів.
 2. Зверніть увагу на місце кріплення плодоніжки, у стиглого плоду воно завжди буде світло-коричневого відтінку, а у перезрілого – темним.
 3. Придивіться до зовнішнього вигляду. Велика кількість чорних плям свідчить про те, що авокадо почав псуватися. Якщо точок мінімальна кількість, таке авокадо підходить для вживання.
 4. Зелена шкірка вказує на те, що авокадо вже достиг, якщо шкірка ще світло-зелена, доведеться почекати пару днів, поки фрукт дозріє. Коли авокадо темний, то він перестиглий. Це правило не стосується сорту хас, який спочатку коричневий.
 5. Купуючи незрілий авокадо, покладіть його на вікно. Якщо необхідно прискорити процес дозрівання, візьміть паперовий пакет і разом з плодом покладіть яблуко або банан. Залиште при кімнатній температурі. Ці фрукти виробляють етилен, який прискорює процес дозрівання.

Ще один спосіб прискорити дозрівання авокадо – покласти фрукт у духовку. Однак пам’ятайте, що такий процес не є природним і може нашкодити фрукту. Якщо немає часу чекати, загорніть плід у фольгу, нагріти духовку до 90 градусів, потім відключіть і покладіть авокадо всередину. Через кожні 10 хвилин перевіряйте його готовність. Схожий метод можна повторити і з мікрохвильовкою, авокадо також загортають у фольгу та кладуть на 30 секунд при максимальному режимі.

Корисно знати:Як виростити ананас в домашніх умовах

Як посадити авокадо з кісточки

Існує кілька способів вирощування. Зрілий плід невибагливий і може прорости, якщо просто покласти кісточку в землю, але в цьому випадку перші паростки з’являться не раніше, ніж через 3 місяці. Краще скористатися перевіреним способом і пророщувати кісточку в воді.

Візьміть плід і зробіть акуратні надрізи, не торкаючись кісточки, в іншому випадку, пророщування займе більше часу. Акуратно відокремити один від одного дві половинки і витягнути кісточку, промийте, щоб видалити залишки м’якоті.

Спосіб №1

як виростити авокадо з кісточки

 1. Вийміть кісточку та промийте її. За допомогою гострого інструменту (шила або ножа) зробіть невеликі отвори, глибиною не більше ніж 2-3 мм. В отвори повинні входити зубочистки, вістрям всередину.
 2. В окрему тару налийте фільтровану воду.
 3. Помістіть кісточку в воду таким чином, щоб вістря було нагорі, а тупий кінець торкався води. Зубочистки допоможуть кісточці триматися на плаву і не провалитися повністю в склянку.
 4. Уважно стежте за рівнем води та в разі випаровування, підливайте ще, дотримуючись один і той же рівень. Також звертайте увагу на поглиблення, в які вставлено зубочистки, вони повинні залишатися сухими.

Якщо ви досвідчений садівник, то знаєте, що замість води використовують гідрогель. Він представлений у спеціалізованих магазинах. Використовуючи гідрогель, дійте за інструкцією, описаною вище і також звертайте увагу, щоб місця проколів залишалися сухими.

Розмістіть зернятко на вікні, або в іншій частині кімнати з хорошим освітленням. У такому положенні кісточка буде перебувати один-два тижні. Через цей час повинен прорости корінь. Однак, іноді цей процес розтягується на місяць, тому не хвилюйтеся завчасно. Корінь, що досягає у висоту 3-4 см необхідно пересаджувати в землю. При пересадці не забудьте видалити зубочистки.

Спосіб №2

Існує ще один спосіб, але для цього буде потрібно акуратність. Витягнуту кісточку необхідно повністю очистити від зовнішньої оболонки. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити насіння, в іншому випадку, її проростання розтягнеться на тривалий час. Очищену кістку від оболонки покладіть у вузьку склянку. Вона повинна стояти прямо, не падаючи. Не наливайте багато води, рідина повинна покривати половинку насіння. Після проростання кореня потрібно пересаджувати кісточку в горщик.

Спосіб №3

Цей варіант найлегший і простий. Тут варто дотримуватися рекомендацій. Витягнуту кісточку помістіть у горщик із землею. Не потрібно повністю її закопувати, так авокадо не проросте, а просто псується і гниє. В землю необхідно закапати тільки нижню тупу частину. Процес пророщування займе 2-3 місяці. Не забувайте поливати кісточку кожні 2 дні.

Як вибрати горщик

як росте авокадо

Для таких рослин підійдуть керамічні або пластикові горщики, також обов’язкова наявність дренажних отворів, які розташовуються на дні горщика. Оптимальна глибина до 15 см.

Якщо авокадо почне активно зростати, знадобиться горщик трохи більше, але на першому етапі, це оптимальний варіант. Горщики в широкому асортименті представлені в спеціалізованих магазинах, а також в багатьох великих супермаркетах. З вибором проблем не буде, а різноманітність форм і забарвлень дозволяє підібрати цікавий виріб, який буде поєднуватися з інтер’єром або іншими рослинами в горщиках.

Також буде цікаво:Як виростити імбир? 10 секретів

Як підготувати грунт

Після того як корінь проросте, необхідно пересаджувати авокадо в горщик, попередньо підготувавши все необхідне. Рослина має харчуватися і отримувати важливі компоненти, тому дотримуйтеся цих рекомендацій:

 1. В якості дренажної системи підійде гравій або керамзит. Його необхідно укладати на дно горщика, в якому обов’язково є отвори.
 2. В якості грунту рекомендується використовувати садову землю, пісок і перегній. Ця поживна суміш вважається оптимальною, її засипають у горщик у рівних частинах. Також посадити кісточку можна і у звичайний грунт, але для швидкого і нормального пророщування грунт повинен бути пухким. Це забезпечить для авокадо нормальні умови.
 3. Поживна суміш поміщається в горщик. Не засипати грунт повністю, залишивши 1-2 см у верхнього краю.
 4. В якості основи можна використовувати спеціальний грунт для кімнатних рослин. Він продається в садових магазинах. Грунт для кімнатних рослин необхідно змішати з торфом і піском в пропорціях 1: 1: 1. Це допоможе забезпечити ту рихлість, яка необхідна для здорового проростання.
 5. Якщо ви фахівець і займаєтеся вирощуванням рослин, тоді зверніть увагу на pH грунту. Він не повинен бути кислим, оптимальним для авокадо вважається нейтральний показник.
 6. Гравій і керамзит підходять для дренажної системи.

Як посадити кісточку авокадо: покрокова інструкція

Прийшов час переходити безпосередньо до посадки. Виконуйте роботу поетапно, щоб нічого не переплутати.

як посадити кісточку авокадо

 1. На дно горщика покласти дренажну систему, шар керамзиту або гравію повинен становити 1-2 см.
 2. Засипати грунт і розпушити землю. Не засипайте грунт доверху, залиште пару сантиметрів вільними.
 3. Зробіть невелике заглиблення.
 4. Занурте кісточку в землю наполовину. Дійте акуратно, намагаючись не пошкодити ніжний корінь. Не заривайте кісточку повністю в землю, це призведе до її гниття.
 5. Полийте кісточку, але не перестарайтеся. Земля повинна бути волога, в іншому випадку, через велику кількість води з’явиться цвіль, що негативно позначиться на стані саджанця і призведе до його загибелі.
 6. Розмістіть горщик на вікні, щоб рослина отримала достатньо світла, але при цьому не мерзла.

На цьому етапі процес посадки офіційно закінчено, в наступні місяці необхідно правильно доглядати за саджанцем, дотримуватися деяких рекомендацій.

 1. У холодну пору року не поливайте авокадо занадто часто. У теплу пору року досить поливати рослину раз в п’ять днів. Уважно стежте за станом грунту, він не повинен бути болотистим і сильно пересихати.
 2. Паростки рослини необхідно ретельно обприскувати.
 3. Взимку, коли повітря в квартирі висушується та падає вологість, розташуйте біля рослини місткість з водою, щоб підвищити вологість природним шляхом.
 4. Перші два місяці авокадо буде швидко рости, але потім ці темпи почнуть сповільнюватися.
 5. Якщо ви хочете виростити дерево з акуратною кроною, під час зростання необхідно прищипувати авокадо.
 6. Влітку рослина може жити на балконі, але з приходом холодів її необхідно перенести в квартиру. Оптимальна температура перебування авокадо на вулиці – не менше ніж 10° С.
 7. Поява жовтого листя свідчить про надмірний полив.

Добриво і пересадка

Протягом 5 років, коли рослина ще молода, займатися пересадкою необхідно щороку. Потім інтервал пересадки скорочується на один раз у 3-4 роки. Удобрювати рослину необхідно пару раз на місяць. Добрива можна знайти в садових магазинах. При кожній пересадці трохи збільшуйте діаметр горщика.

Як виростити авокадо з плодами

Це питання цікавить багатьох. У домашніх умовах домогтися появи плода неймовірно важко, але, якщо вашій рослині більше ніж 5-6 років, і вона почала цвісти, можна спробувати.

авокадо в домашніх умовах

Під час появи квітки, візьміть ватяний диск або пензлик, акуратно проведіть їм по квітках. Повторюйте процедуру кілька разів, при цьому не змінюючи ватний диск і не очищаючи пензлик. Таким чином, можна спробувати обпилити рослини, що сприяє появі плода. Маючи два квітучих авокадо, шанси підвищуються в кілька разів.

Можливо, вам пощастить, але, якщо не вийшло не варто засмучуватися, навіть в дикій природі авокадо не завжди дає безліч плодів. Не опускайте руки, і пробуйте робити так при кожному цвітінні.

Як красиво оформити рослину в горщику

 1. Щоб створити цікаву композицію, багато рекомендують висаджувати відразу кілька кісточок, їх може бути 2-3, що сприяє гарному переплетенню стебел.
 2. Якщо ви хочете, щоб ваше дерево було високим, обов’язково проводити пересадку стабільно раз на рік. Оптимальний час для пересадки – це кінець лютого, саме в цей період авокадо починає рости.
 3. Проведіть першу пересадку, коли рослина досягне 15 см.
 4. Не забувайте прищипувати верхівку для отримання привабливої крони.
 5. Обрізку для формування проводьте навесні. Першу обрізку необхідно проводити після появи 8-10 листя.

Не забувайте, що авокадо – це тропічна рослина, забезпечивши необхідні умови, вдасться виростити красиве розкішне дерево, яке буде радувати кожен день.

Джерела фото:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Не забудь поделиться с друзьями:

98749 0 cookie-check Як посадити і виростити авокадо з кісточки?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Чим корисний ківі і як вибрати смачний стиглий плід?
05 Березня, 2020, 10:34 707
Ківі – штука, безперечно, дуже смачна і корисна. Тільки ось для того, щоб від душі поласувати цим фруктом, він повинен бути стиглим, але не перезрілим....
Смотреть результаты
Чабер приправа для овочів, м'яса і риби. Корисна спеція!
Чабер – це відмінна приправа, яка використовується в кулінарії по всьому світу. Чабер добре поєднується зі стравами з різних видів м’яса і риби, картоплею і...
Смотреть результаты
Празький торт. 4 покрокових рецепти
Рецепт цього торта бере свій початок з однойменного чеського міста. Але був він спочатку набагато складніше сучасного десерту – тільки крем готували чотирьох різних видів....
Смотреть результаты

Дякую!

Тепер редактори знають.