Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

16 Листопада, 2021, 12:17 8

“Як вивчити таблицю множення?” – Нагальне питання для всіх батьків третьокласників. Сама згадка про таблицю множення викликає у кожному дорослому неприємні спогади з дитинства, коли його змушували зубрити ненависні стовпчики з цифрами. Примушуючи дитину заучувати таблицю множення, дорослі часто не пояснюють логіки та подальшої користі від цих знань.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина запам’ятала та полюбила таблицю множення, піднесіть навчання в ігровій формі. Повірте, такий підхід не відіб’є бажання вашої дитини до математики, і значно допоможе у подальшому навчанні. Блог Комфі підібрав для вас 9 цікавих та нестандартних способів швидко вивчити таблицю множення. Вибирайте будь-який та відкривайте своєму юному школяру дивовижний та чарівний світ арифметики.

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Перед тим, як почати вивчати з дитиною таблицю множення, непогано було б пояснити їй, а навіщо взагалі потрібна така арифметична дія, як множення. По-перше, множення допомагає швидко провести обчислення з будь-якими цифрами, не будете ви щоразу використовувати калькулятор, щоб помножити 5 на 6. По-друге, це тренування пам’яті. По-третє, розвиток логіки, що є корисним для загального розвитку.

Як виглядає стандартна таблиця множення

як швидко вивчити таблицю множення

Таблиця Піфагора

 як вивчити таблицю множення

Користуватися для множення таблицею Піфагора простіше: необхідно числа з лівого стовпчика, помножити на числа з верхньої лінійки, а правильна відповідь перебуває у місці перетину двох цифр. Починайте з простого, множення на 1 найлегше у математиці. Будь-які числа, помножені на 1, залишаться без змін (3×1=3, 5×1=5).

Бачачи перед собою таблицю, дитина почне думати та аналізувати інформацію, а не просто заучувати. Такий метод допоможе не тільки розвинути логічне мислення, а й стане грою швидкого запам’ятовування таблиці множення. До речі, таблиця Піфагора стане в нагоді надалі, коли потрібно буде пояснити, що таке площа трикутника і як вона обчислюється.

Помістіть зображення на видному місці, в магазинах можна пошукати барвисті варіанти спеціально для дітей – так дитина зможе швидко та легко вивчити таблицю множення на всі числа по черзі.

Як вивчити таблицю множення на 2

таблиця множення на 2

До третього класу дитина навчиться робити прості обчислення, отже, з цифрою 2 не має виникнути труднощів. Не змушуйте дитину заучувати, а поясніть логіку, наприклад: 2×2=2+2=4 або 2×4=2+2+2+2=8.

Обов’язково розкажіть, що заучувати всю таблицю множення не доведеться, адже 2×4=8 та 4×2=8 має одне й те саме значення, а отже, запам’ятати доведеться лише половину. Від зміни місць множників сума не змінюється, можливо, ви забули це правило, але дитині воно точно знадобиться.

Як вивчити таблицю множення на 3

Поясніть множення на 3 у тому ж порядку, але тут доведеться посидіти довше, адже множення на число 3 викликає складності. Скористайтеся ігровою формою або знайдіть пісні та вірші. Найкращий приклад – відтворити таблицю множення на 3 за допомогою побутових предметів, які оточують дитину. Це викличе асоціації, і учень швидше сприйматиме інформацію. Використовуючи ручки та олівці, які малюк завжди бере із собою до школи, у разі контрольної, метод асоціацій прийде на виручку. Згадавши, що 3 олівці + 3 олівці + 3 олівці, він отримав цифру 9. Візуальне запам’ятовування інформації залишається одним із найефективніших методів навчання.

Таблиця з віршами допоможе вивчити множення на 3, якщо інші методи не спрацювали.

Як вивчити таблицю множення на 4

Це одна з найлегших цифр, адже після двійки дитину чекає множення на 3, де доведеться докласти зусиль. Підкажіть, що множення на 4 – це те саме множення на цифру 2, лише двічі поспіль. Спочатку цифру множимо на 2, а отриманий результат ще раз множимо на 2, наприклад: 6×4= 6×2×2= 24. Педагоги рекомендують пропустити число 3 і після 2 відразу починати вивчати таблицю множення на 4. зрозуміліше.

Як вивчити таблицю множення на 5

Множення на 5, як і множення на 2, вважається найлегшим для розуміння та запам’ятовування. Кожна наступна цифра збільшуватиметься на 5. Для швидкого запам’ятовування поясніть дитині, що множення на 5 завжди закінчуватиметься на 0, якщо це парне число: 5×2 = 10, 5×8= 40; і 5, якщо це непарне число: 5×7 = 35, 5×9 = 45.

Як вивчити таблицю множення на 6, 7, 8

таблиця множення на 6

Перш ніж перейти до вивчення таблиці множення на 6, 7 і 8, дитина повинна засвоїти множення на 2-5. Поступово, просуваючись до нових чисел, вона зрозуміє, що 6×5 і 5×6 буде одне й те саме число, також як 4×7 і 7×4, а отже, не доведеться заново вчити всі цифри, деякі вже відклалися в голові .

Якщо виникнуть складності, можна вивчити таблицю множення на шість за допомогою гри. Один із найпростіших способів – це порахувати на пальцях. Можливо, саме такий підхід допоможе вивчити складні стовпчики, які не хочуть запам’ятовуватися.

Якщо у дитини ніяк не виходить запам’ятати деякі стовпчики, спробуйте скористатися прикладами життя. Розглянемо з прикладу множення 8х7. Дитині необхідно пригостити морквою 8 кроликів, кожному кролику потрібно дати 7 морквин. Необхідно порахувати, скільки морквин потрібно взяти як частування для кроликів. Отримане число 56 запам’ятати простіше, граючи разом із мамою, ніж зазубрювати, не розуміючи, як правильно застосувати це в житті.

Крім цього, вивчайте математику, просто гуляючи вулицею, наприклад, побачивши кота, задайте дитині питання, скільки у тварин вух, лап і хвостів.

Найпростіший і зручний спосіб вивчити таблицю множення – це скористатися онлайн-тренажером. Не варто забувати, що сучасні діти обожнюють технології та охоче проведуть час, вивчаючи таблицю множення за комп’ютером, а не вивчаючи таблицю Піфагора. Різноманітні онлайн-тренажери для запам’ятовування таблиці множення працюють у вільному доступі.

Коли запам’ятати цифри ніяк не виходить і дитина засмучується, не потрібно тиснути на учня, краще зробити перерву і повернутися до занять вже в хорошому настрої, ніж вимотувати і доводити школяра до сліз.

Як вивчити таблицю множення на 9

Множення на 9 не таке складне, як попереднє на 6, 7 та 8. Тут є два секрети. Якщо уважно придивитися до таблиці множення на 9, стає помітно, що вона має закономірність. Після знака дорівнює  перші цифри від 0 до 9 будуть йти зверху донизу, а другі цифри від 0 до 9 – знизу нагору.

Метод із пальцями при множенні на 9

Це легкий спосіб вивчити таблицю множення 9. Покладіть руки на стіл. Пронумеруйте всі пальці від 1 до 10 зліва направо. Нам потрібно порахувати 9х4. Необхідно відразу обговорити, що всі пальці ліворуч – це десятки, а пальці праворуч – це одиниці. Загинаємо 4-й палець і рахуємо, скільки пальців залишилося до загнутого пальця – всього 3. Далі рахуємо, скільки залишилося пальців після загнутого – 6. З’єднуємо 2 числа та отримуємо цифру 36.

Не турбуйтеся, якщо не вдається вивчити таблицю множення за 5 хвилин, кожна дитина особлива і потрібно розробити правильний підхід, щоб математика давалася легко, а запам’ятовування не викликало складнощів і капризів. Витратьте на вивчення стільки часу, скільки буде потрібно, і не змушуйте школяра пришвидшити вивчення.

Як швидко вивчити таблицю множення: лайфхаки

  1. Починайте із простого. Спочатку добре засвойте колонки від 1 до 3: це підготує учня до сприйняття нової складної інформації. Попереду на нього чекають цифри 6, 7, 8, які у багатьох викликають труднощі.
  2. Намалюйте таблицю множення самостійно, залишивши вільне місце після знака дорівнює. Нехай дитина в міру вивчення самостійно заповнює таблицю множення, так вона не буде заучувати, а почне думати логічно і рахувати.
  3. Переходьте до вивчення складних стовпчиків лише після повного засвоєння цифр 1, 2, 3 та 4.
  4. Від перестановки множників результат не змінюється. Так дитина побачить, що їй доведеться вивчати не всю таблицю множення, а лише частину, адже 7×5 це те саме, що 5×7. Це називається комутативністю та полегшує вивчення.
  5. Знаходьте цікаві закономірності, наприклад, як із числом 9.
  6. Для запам’ятовування потрібно повторювати матеріал. Спочатку повторюйте по порядку, а потім тренуйтеся у розкид.
  7. Придумайте гру із картками. На кожній картці напишіть по прикладу. Дитина бере картку та відповідає на запитання, якщо відповідь вірна, картка відкладається вправо, якщо не вірна – повертається назад у колоду. Щоразу гру можна модифікувати, встановлювати рекорди або грати на час. А коли все буде вивчено, можна зробити невеликий презент.

Невеликі секрети вивчення таблиці множення, які має знати кожен

Помножуючи на 1 числа не змінюються – це одне з найпростіших правил в математиці.

При множенні на 5 числа будуть закінчуватися на 0 або 5. 0 отримуємо при множенні парних чисел, а 5 ‒ непарних.

Помножуючи на 10, просто дописуйте нулик до числа, яке множите.

Помножуючи на 4, необхідно щоразу подвоювати отримане число, наприклад: 7 + 7 = 14 і 14 + 14 = 28.

Не залишайте дитину з проблемами, приділяйте час і намагайтеся розібратися у складностях, які спричиняють освоєння навичок рахунку. І пам’ятайте, вивчити таблицю множення за 5 хвилин неможливо, але можна розвинути в дитині любов до точних наук, адже перше знайомство малюка зі складною математикою розпочнеться саме з таблиці множення.

Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення

Деякі батьки забувають, що маленький школяр тільки починає пізнавати цей світ, тому в жодному разі не потрібно карати або лаяти при появі складнощів у навчанні:

Не порівнюйте дитину з однокласниками – це не лише неприємно, а й небезпечно для дитячої психіки.

Не сідайте займатися в поганому настрої, погрози точно не допоможуть, а от мотивація сприйматиметься не так гостро.

Не лайте і не карайте за погані оцінки та помилки.

Починайте вивчення поступово, а не звалюйте на дитину вивчення всієї таблиці множення за один день.

Сподіваємося, зібрані поради будуть корисними і стануть вам, і вашій дитині у нагоді швидко і легко вивчити таблицю множення для всіх чисел.

90795 885 cookie-check Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як посадити і виростити авокадо з кісточки?
16 Листопада, 2021, 10:57 7953
Як посадити та виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах? Якщо ви шанувальник гуакамоле, то, напевно, замислювалися над цим питанням. На перший погляд – це...
Смотреть результаты
Дитяча косметика. Критерії вибору та перевірені засоби для малюків
Шкіра маленьких дітей неймовірно ніжна та чутлива, тому вона потребує ретельного догляду та спеціальних засобів — якісних та безпечних. Адже саме завдяки спеціальній косметиці, що...
Смотреть результаты
Кращі плойки для волосся: ТОП-3
Як вибрати плойку – це питання часто хвилює дівчат, які хотіли б бачити замість свого прямого волосся кучеряве. Сьогодні плойка стала не просто електричним інструментом...
Смотреть результаты