Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

26 Листопада, 2019, 06:17 8

«Як вивчити таблицю множення?» – нагальне питання для всіх батьків третьокласників. Сама згадка про таблицю множення викликає в кожному дорослому неприємні спогади з дитинства, коли його примушували зубрити ненависні стовпчики з цифрами. Змушуючи дитину заучувати таблицю множення, дорослі часто не пояснюють логіку та подальшу користь від цих знань.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина запам’ятала та полюбила таблицю множення, піднесіть навчання в ігровій формі. Повірте, такий підхід не відіб’є бажання у вашої дитини до математики, та значно допоможе в подальшому навчанні. Блог Комфі підібрав для вас 9 цікавих і нестандартних способів вивчення таблиці множення. Вибирайте будь-який і відкривайте своєму юному школяреві дивовижний і чарівний світ арифметики.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Як допомогти дитині вивчити таблицю множення
 2. Таблиця множення на 2
 3. Таблиця множення на 3
 4. Таблиця множення на 4
 5. Таблиця множення на 5
 6. Таблиця множення на 6, 7, 8
 7. Таблиця множення на 9
 8. Метод з пальцями при множенні на 9
 9. Лайфхаки для швидкого вивчення таблиці множення
 10. Невеликі секрети, які повинен знати кожен
 11. Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Перед тим, як почати навчання, непогано було б пояснити дитині, а навіщо взагалі потрібна така арифметична дія, як множення. По-перше, множення допомагає швидко зробити обчислення з будь-якими цифрами, не будете ж ви кожен раз використовувати калькулятор, щоб помножити 5 на 6. По-друге, це тренування пам’яті. По-третє, розвиток логіки, що корисно для загального розвитку.

Нагадаємо, як виглядає стандартна таблиця множення

як швидко вивчити таблицю множення

Таблиця Піфагора

 як вивчити таблицю множення

Користуватися таблицею Піфагора простіше: необхідно числа з лівого стовпчика, помножити на числа з верхньої лінійки, а правильна відповідь знаходиться на місці перетину двох цифр. Починайте з простого, множення на 1 найлегше в математиці. Будь-які числа, помножені на 1, залишаться без змін (3 × 1 = 3, 5 × 1 = 5).

Бачачи перед собою таблицю, дитина почне думати та аналізувати інформацію, а не просто заучувати. Такий метод допоможе не тільки розвинути логічне мислення, а й стане грою для швидкого запам’ятовування таблиці множення. До слова, таблиця Піфагора знадобиться надалі, коли необхідно буде пояснити, що таке площа трикутника та як вона обчислюється.

Помістити таблицю на видному місці, в магазинах можна пошукати барвисті варіанти спеціально для дітей. Далі можна просуватися до числа 2.

Таблиця множення на 2

таблиця множення на 2

До третього класу дитина навчиться виробляти прості обчислення, отже, з цифрою 2 не повинно виникнути складнощів. Не змушуйте дитину заучувати, а поясніть логіку, наприклад: 2 × 2 = 2 + 2 = 4 або 2 × 4 = 2 + 2 + 2 + 2 = 8.

Обов’язково розкажіть, що заучувати всю таблицю множення не доведеться, адже 2 × 4 = 8 і 4 × 2 = 8 має одне і те ж значення, а значить, запам’ятати доведеться тільки половину. Від зміни місць множників сума не змінюється, можливо, ви забули це правило, але дитині вона точно стане в нагоді.

Таблиця множення на 3

Поясніть множення на 3 в тому ж порядку, але тут доведеться посидіти довше, адже множення на число 3 викликає складності. Скористайтеся ігровою формою, або знайдіть пісні та вірші. Найкращий приклад – відтворити таблицю множення на 3 за допомогою побутових предметів, які оточують дитину. Це викличе асоціації, та учень буде швидше сприймати інформацію. Використовуючи ручки та олівці, які малюк завжди бере з собою в школу, в разі контрольної, метод асоціацій прийде на виручку. Згадавши, що 3 олівці + 3 олівці + 3 олівці, він отримав цифру 9. Візуальне запам’ятовування інформації залишається одним з найефективніших методів навчання.

Таблиця з віршами прийде на допомогу, якщо інші способи не спрацювали.

Таблиця множення на 4

Це одна з найлегших цифр, адже після двійки дитину чекає множення на 3, де доведеться докласти зусиль. Підкажіть, що множення на 4 – це те ж саме множення на цифру 2, тільки два рази поспіль. Спочатку цифру множимо на 2, а отриманий результат ще раз множимо на 2, наприклад: 6 × 4 = 6 × 2 × 2 = 24. Педагоги рекомендують пропустити число 3 і після 2 відразу починати вивчення 4. Так малюкові буде простіше та зрозуміліше.

Таблиця множення на 5

Множення на 5, як і множення на 2, вважається найлегшим для розуміння та запам’ятовування. Кожна наступна цифра буде збільшуватися на 5. Для швидкого запам’ятовування поясніть дитині, що множення на 5 завжди буде закінчуватися на 0, якщо це парне число: 5 × 2 = 10, 5 × 8 = 40; і на 5, якщо це непарне число: 5 × 7 = 35, 5 × 9 = 45.

Таблиця множення на 6, 7, 8

Перед тим як перейти до вивчення множення на 6, 7 і 8, дитина повинна засвоїти множення на 2-5. Поступово, просуваючись до нових чисел, вона засвоїть, що 6 × 5 і 5 × 6 буде одне і те ж число, також як 4 × 7 і 7 × 4, а значить, не доведеться заново вчити всі цифри, деякі вже відклалися в голові.

таблиця множення на 6

Якщо виникнуть складності, можна вивчити таблицю множення на 6 за допомогою гри. Один з найпростіших способів – це порахувати на пальцях. Можливо, саме такий підхід допоможе вивчити складні стовпчики, які ніяк не хочуть запам’ятовуватися.

Якщо у дитини ніяк не виходить запам’ятати деякі стовпчики, спробуйте скористатися прикладами з життя. Розглянемо на прикладі множення 8х7. Дитині необхідно пригостити морквою 8 кроликів, кожному кролику потрібно дати 7 морквин. Необхідно порахувати, скільки морквин потрібно взяти в якості частування для кроликів. Отримане число 56 запам’ятати простіше, граючи разом з мамою, ніж зазубрювати, не розуміючи, як правильно застосувати це в життя.

Крім цього, вивчайте математику, просто гуляючи по вулиці, наприклад, побачивши кота, задайте дитині питання, скільки у тварини вух, лап і хвостів.

Найпростіший і зручний спосіб – це скористатися онлайн-тренажером. Не варто забувати, що сучасні діти обожнюють технології та охочіше проведуть час, вивчаючи таблицю множення за комп’ютером, а не вивчаючи таблицю Піфагора. Різноманітні онлайн-тренажери для запам’ятовування таблиці множення працюють у вільному доступі.

Коли запам’ятати цифри ніяк не виходить і дитина засмучується, не потрібно тиснути на учня, краще зробити перерву та повернутися до занять вже в гарному настрої, ніж виснажувати та доводити школяра до сліз.

Таблиця множення на 9

Множення на 9 не таке складне, як попереднє на 6, 7 і 8. Тут є два секрети. Якщо уважно придивитися до таблиці множення на 9, то стає помітно, що воно має закономірність. Після знака дорівнює перші цифри від 0 до 9 йтимуть зверху вниз, а другі цифри від 0 до 9 – знизу нагору.

як легко вивчити таблицю множення

Метод з пальцями при множенні на 9

Покладіть руки на стіл. Пронумеруйте всі пальці від 1 до 10 зліва направо. Нам потрібно порахувати 9 × 4. Необхідно відразу обговорити, що всі пальці зліва – це десятки, а пальці справа – це одиниці. Загинаємо 4-тий палець і вважаємо, скільки пальців залишилося до загнутого пальця – всього 3. Далі вважаємо, скільки залишилося пальців після загнутого – 6. З’єднуємо 2 числа та отримуємо цифру 36.

вчимо таблицю множення

Не турбуйтеся, якщо не вдається вивчити таблицю за 5 хвилин, кожна дитина особлива і потрібно розробити правильний підхід, щоб математика давалася легко, а запам’ятовування не викликало труднощів і примх. Витратьте на вивчення стільки часу, скільки буде потрібно, і не квапте школяра.

Лайфхаки для швидкого вивчення таблиці множення

 1. Починайте з простого. Для початку добре запам’ятайте колонки від 1 до 3: це підготує учня до сприйняття нової складної інформації. Попереду його чекають цифри 6, 7, 8, які у багатьох викликають труднощі.
 2. Намалюйте таблицю множення самостійно, залишивши пропуск після знака дорівнює. Нехай дитина в міру вивчення самостійно заповнює таблицю, так вона не буде заучувати, а почне думати логічно та вважати.
 3. Переходьте до вивчення складних стовпчиків тільки після повного засвоєння цифр 1, 2, 3 і 4.
 4. Від перестановки множників добуток не змінюється. Так дитина побачить, що їй доведеться вчити не всю таблицю, а тільки частину, адже 7 ​​× 5 це те ж саме, що 5 × 7. Це називається комутативністю та полегшує вивчення.
 5. Знаходьте цікаві закономірності, наприклад, як з числом 9.
 6. Для запам’ятовування необхідно повторювати матеріал. Спочатку повторюйте по порядку, а потім тренуйтеся в розкид.
 7. Придумайте гру з картками. На кожній картці напишіть по прикладу. Дитина бере картку та відповідає на питання, якщо відповідь правильна, картка відкладається вправо, якщо не вірна – повертається назад в колоду. З кожним разом гру можна модифікувати, встановлювати рекорди або грати на час. А коли все буде вивчено, можна піднести невеликий презент.

Невеликі секрети, які повинен знати кожен

 1. Помноживши на 1, числа не змінюються – це одне з найпростіших правил в математиці.
 2. При множенні на 5, числа будуть закінчуватися на 0 або 5. 0 отримує при множенні парних чисел, а 5 – непарних.
 3. Множачи на 10, просто дописуйте нуль до числа, яке примножуєте.
 4. Помноживши на 4, необхідно кожен раз подвоювати отримане число, наприклад: 7 + 7 = 14 та 14 + 14 = 28.

Не залишайте дитину з проблемами, приділяйте час і намагайтеся розібратися в складнощах, які викликає таблиця множення. І пам’ятайте, вивчити таблицю множення за 5 хвилин неможливо, але можна розвинути в дитині любов до точних наук, адже перше знайомство малюка зі складною математикою починається саме з таблиці множення.

Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення

Деякі батьки забувають, що маленький школяр тільки починає дізнаватися цей світ, тому ні в якому разі не потрібно карати або лаяти при появі складнощів:

 1. Не порівнюйте дитину з однокласниками – це не тільки неприємно, але й небезпечно для дитячої психіки.
 2. Не сідайте займатися в поганому настрої, загрози точно не допоможуть, а от мотивація буде сприйматися не так гостро.
 3. Не сваріть і не карайте за погані оцінки та помилки.
 4. Починайте вивчення поступово, а не звалюйте на дитину всю таблицю множення в один день.

Сподіваємося, зібрані поради будуть корисними та стануть в нагоді вам, і вашій дитині.

Джерела фото:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Не забудь поделиться с друзьями:

90795 6 cookie-check Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

З чого зробити канапе? 20 крутих ідей для святкового столу!
25 Листопада, 2019, 09:22 1448 9
Коли потрібно організувати смачні, незвичайні і різноманітні закуски до святкового столу, то одним з найбільш вдалих варіантів будуть саме канапе. Ці мініатюрні бутербродики, тарталетки і...
Смотреть результаты
Як приготувати рульку: 5 кращих рецептів
У таких країнах, як Чехія або Німеччина – страви з рулькою не втрачають популярності. Вони настільки ж звичні в повсякденному раціоні та на свята, як...
Смотреть результаты
Що приготувати на вечерю? Смачну пасту з грибами у вершковому соусі! Два простих рецепти для тебе!
Їсти день у день одні й ті ж страви нікому не хочеться, а час і сили на створення особливих кулінарних шедеврів після довгого робочого дня...
Смотреть результаты

Дякую!

Тепер редактори знають.