search
Підписатися

logo

Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

16 Листопада, 2021, 12:17 8

“Як вивчити таблицю множення?” – Нагальне питання для всіх батьків третьокласників. Сама згадка про таблицю множення викликає у кожному дорослому неприємні спогади з дитинства, коли його змушували зубрити ненависні стовпчики з цифрами. Примушуючи дитину заучувати таблицю множення, дорослі часто не пояснюють логіки та подальшої користі від цих знань.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина запам’ятала та полюбила таблицю множення, піднесіть навчання в ігровій формі. Повірте, такий підхід не відіб’є бажання вашої дитини до математики, і значно допоможе у подальшому навчанні. Блог Комфі підібрав для вас 9 цікавих та нестандартних способів швидко вивчити таблицю множення. Вибирайте будь-який та відкривайте своєму юному школяру дивовижний та чарівний світ арифметики.

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Перед тим, як почати вивчати з дитиною таблицю множення, непогано було б пояснити їй, а навіщо взагалі потрібна така арифметична дія, як множення. По-перше, множення допомагає швидко провести обчислення з будь-якими цифрами, не будете ви щоразу використовувати калькулятор, щоб помножити 5 на 6. По-друге, це тренування пам’яті. По-третє, розвиток логіки, що є корисним для загального розвитку.

Як виглядає стандартна таблиця множення

як швидко вивчити таблицю множення

Таблиця Піфагора

 як вивчити таблицю множення

Користуватися для множення таблицею Піфагора простіше: необхідно числа з лівого стовпчика, помножити на числа з верхньої лінійки, а правильна відповідь перебуває у місці перетину двох цифр. Починайте з простого, множення на 1 найлегше у математиці. Будь-які числа, помножені на 1, залишаться без змін (3×1=3, 5×1=5).

Бачачи перед собою таблицю, дитина почне думати та аналізувати інформацію, а не просто заучувати. Такий метод допоможе не тільки розвинути логічне мислення, а й стане грою швидкого запам’ятовування таблиці множення. До речі, таблиця Піфагора стане в нагоді надалі, коли потрібно буде пояснити, що таке площа трикутника і як вона обчислюється.

Помістіть зображення на видному місці, в магазинах можна пошукати барвисті варіанти спеціально для дітей – так дитина зможе швидко та легко вивчити таблицю множення на всі числа по черзі.

Як вивчити таблицю множення на 2

таблиця множення на 2

До третього класу дитина навчиться робити прості обчислення, отже, з цифрою 2 не має виникнути труднощів. Не змушуйте дитину заучувати, а поясніть логіку, наприклад: 2×2=2+2=4 або 2×4=2+2+2+2=8.

Обов’язково розкажіть, що заучувати всю таблицю множення не доведеться, адже 2×4=8 та 4×2=8 має одне й те саме значення, а отже, запам’ятати доведеться лише половину. Від зміни місць множників сума не змінюється, можливо, ви забули це правило, але дитині воно точно знадобиться.

Як вивчити таблицю множення на 3

Поясніть множення на 3 у тому ж порядку, але тут доведеться посидіти довше, адже множення на число 3 викликає складності. Скористайтеся ігровою формою або знайдіть пісні та вірші. Найкращий приклад – відтворити таблицю множення на 3 за допомогою побутових предметів, які оточують дитину. Це викличе асоціації, і учень швидше сприйматиме інформацію. Використовуючи ручки та олівці, які малюк завжди бере із собою до школи, у разі контрольної, метод асоціацій прийде на виручку. Згадавши, що 3 олівці + 3 олівці + 3 олівці, він отримав цифру 9. Візуальне запам’ятовування інформації залишається одним із найефективніших методів навчання.

Таблиця з віршами допоможе вивчити множення на 3, якщо інші методи не спрацювали.

Як вивчити таблицю множення на 4

Це одна з найлегших цифр, адже після двійки дитину чекає множення на 3, де доведеться докласти зусиль. Підкажіть, що множення на 4 – це те саме множення на цифру 2, лише двічі поспіль. Спочатку цифру множимо на 2, а отриманий результат ще раз множимо на 2, наприклад: 6×4= 6×2×2= 24. Педагоги рекомендують пропустити число 3 і після 2 відразу починати вивчати таблицю множення на 4. зрозуміліше.

Як вивчити таблицю множення на 5

Множення на 5, як і множення на 2, вважається найлегшим для розуміння та запам’ятовування. Кожна наступна цифра збільшуватиметься на 5. Для швидкого запам’ятовування поясніть дитині, що множення на 5 завжди закінчуватиметься на 0, якщо це парне число: 5×2 = 10, 5×8= 40; і 5, якщо це непарне число: 5×7 = 35, 5×9 = 45.

Як вивчити таблицю множення на 6, 7, 8

таблиця множення на 6

Перш ніж перейти до вивчення таблиці множення на 6, 7 і 8, дитина повинна засвоїти множення на 2-5. Поступово, просуваючись до нових чисел, вона зрозуміє, що 6×5 і 5×6 буде одне й те саме число, також як 4×7 і 7×4, а отже, не доведеться заново вчити всі цифри, деякі вже відклалися в голові .

Якщо виникнуть складності, можна вивчити таблицю множення на шість за допомогою гри. Один із найпростіших способів – це порахувати на пальцях. Можливо, саме такий підхід допоможе вивчити складні стовпчики, які не хочуть запам’ятовуватися.

Якщо у дитини ніяк не виходить запам’ятати деякі стовпчики, спробуйте скористатися прикладами життя. Розглянемо з прикладу множення 8х7. Дитині необхідно пригостити морквою 8 кроликів, кожному кролику потрібно дати 7 морквин. Необхідно порахувати, скільки морквин потрібно взяти як частування для кроликів. Отримане число 56 запам’ятати простіше, граючи разом із мамою, ніж зазубрювати, не розуміючи, як правильно застосувати це в житті.

Крім цього, вивчайте математику, просто гуляючи вулицею, наприклад, побачивши кота, задайте дитині питання, скільки у тварин вух, лап і хвостів.

Найпростіший і зручний спосіб вивчити таблицю множення – це скористатися онлайн-тренажером. Не варто забувати, що сучасні діти обожнюють технології та охоче проведуть час, вивчаючи таблицю множення за комп’ютером, а не вивчаючи таблицю Піфагора. Різноманітні онлайн-тренажери для запам’ятовування таблиці множення працюють у вільному доступі.

Коли запам’ятати цифри ніяк не виходить і дитина засмучується, не потрібно тиснути на учня, краще зробити перерву і повернутися до занять вже в хорошому настрої, ніж вимотувати і доводити школяра до сліз.

Як вивчити таблицю множення на 9

Множення на 9 не таке складне, як попереднє на 6, 7 та 8. Тут є два секрети. Якщо уважно придивитися до таблиці множення на 9, стає помітно, що вона має закономірність. Після знака дорівнює  перші цифри від 0 до 9 будуть йти зверху донизу, а другі цифри від 0 до 9 – знизу нагору.

Метод із пальцями при множенні на 9

Це легкий спосіб вивчити таблицю множення 9. Покладіть руки на стіл. Пронумеруйте всі пальці від 1 до 10 зліва направо. Нам потрібно порахувати 9х4. Необхідно відразу обговорити, що всі пальці ліворуч – це десятки, а пальці праворуч – це одиниці. Загинаємо 4-й палець і рахуємо, скільки пальців залишилося до загнутого пальця – всього 3. Далі рахуємо, скільки залишилося пальців після загнутого – 6. З’єднуємо 2 числа та отримуємо цифру 36.

Не турбуйтеся, якщо не вдається вивчити таблицю множення за 5 хвилин, кожна дитина особлива і потрібно розробити правильний підхід, щоб математика давалася легко, а запам’ятовування не викликало складнощів і капризів. Витратьте на вивчення стільки часу, скільки буде потрібно, і не змушуйте школяра пришвидшити вивчення.

Як швидко вивчити таблицю множення: лайфхаки

  1. Починайте із простого. Спочатку добре засвойте колонки від 1 до 3: це підготує учня до сприйняття нової складної інформації. Попереду на нього чекають цифри 6, 7, 8, які у багатьох викликають труднощі.
  2. Намалюйте таблицю множення самостійно, залишивши вільне місце після знака дорівнює. Нехай дитина в міру вивчення самостійно заповнює таблицю множення, так вона не буде заучувати, а почне думати логічно і рахувати.
  3. Переходьте до вивчення складних стовпчиків лише після повного засвоєння цифр 1, 2, 3 та 4.
  4. Від перестановки множників результат не змінюється. Так дитина побачить, що їй доведеться вивчати не всю таблицю множення, а лише частину, адже 7×5 це те саме, що 5×7. Це називається комутативністю та полегшує вивчення.
  5. Знаходьте цікаві закономірності, наприклад, як із числом 9.
  6. Для запам’ятовування потрібно повторювати матеріал. Спочатку повторюйте по порядку, а потім тренуйтеся у розкид.
  7. Придумайте гру із картками. На кожній картці напишіть по прикладу. Дитина бере картку та відповідає на запитання, якщо відповідь вірна, картка відкладається вправо, якщо не вірна – повертається назад у колоду. Щоразу гру можна модифікувати, встановлювати рекорди або грати на час. А коли все буде вивчено, можна зробити невеликий презент.

Невеликі секрети вивчення таблиці множення, які має знати кожен

Помножуючи на 1 числа не змінюються – це одне з найпростіших правил в математиці.

При множенні на 5 числа будуть закінчуватися на 0 або 5. 0 отримуємо при множенні парних чисел, а 5 ‒ непарних.

Помножуючи на 10, просто дописуйте нулик до числа, яке множите.

Помножуючи на 4, необхідно щоразу подвоювати отримане число, наприклад: 7 + 7 = 14 і 14 + 14 = 28.

Не залишайте дитину з проблемами, приділяйте час і намагайтеся розібратися у складностях, які спричиняють освоєння навичок рахунку. І пам’ятайте, вивчити таблицю множення за 5 хвилин неможливо, але можна розвинути в дитині любов до точних наук, адже перше знайомство малюка зі складною математикою розпочнеться саме з таблиці множення.

Чого краще не робити, вивчаючи таблицю множення

Деякі батьки забувають, що маленький школяр тільки починає пізнавати цей світ, тому в жодному разі не потрібно карати або лаяти при появі складнощів у навчанні:

Не порівнюйте дитину з однокласниками – це не лише неприємно, а й небезпечно для дитячої психіки.

Не сідайте займатися в поганому настрої, погрози точно не допоможуть, а от мотивація сприйматиметься не так гостро.

Не лайте і не карайте за погані оцінки та помилки.

Починайте вивчення поступово, а не звалюйте на дитину вивчення всієї таблиці множення за один день.

Сподіваємося, зібрані поради будуть корисними і стануть вам, і вашій дитині у нагоді швидко і легко вивчити таблицю множення для всіх чисел.

90795 1133 cookie-check Як швидко вивчити таблицю множення: 9 способів

Читайте також:

Як посадити і виростити авокадо з кісточки?
Як посадити і виростити авокадо з кісточки?
16 Листопада, 2021, 10:57 17807
Як посадити та виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах? Якщо ви шанувальник гуакамоле, то, напевно, замислювалися над цим питанням. На перший погляд – це...
Смотреть результаты
Дитяча косметика. Критерії вибору та перевірені засоби для малюків
Дитяча косметика. Критерії вибору та перевірені засоби для малюків
Шкіра маленьких дітей неймовірно ніжна та чутлива, тому вона потребує ретельного догляду та спеціальних засобів — якісних та безпечних. Адже саме завдяки спеціальній косметиці, що...
Смотреть результаты
Кращі плойки для волосся: ТОП-3
Кращі плойки для волосся: ТОП-3
Як вибрати плойку – це питання часто хвилює дівчат, які хотіли б бачити замість свого прямого волосся кучеряве. Сьогодні плойка стала не просто електричним інструментом...
Смотреть результаты