search
Підписатися

logo

Вбудовуємо розумно: як вибрати духовку

03 Квітня, 2018, 12:00 11

Складно уявити собі кухню без духовки — цього чудового пристрою для приготування всіляких смаколиків як для любителів солоденького, так і для фанатів всіляких кулінарних шедеврів та гастрономічних задоволень. Так, саме духовка являє світу найсмачніші страви для святкового меню, найсоковитіше запечене м’ясо та найніжнішу рибку. І якщо ви досі сприймаєте духову шафу на кухні як щось малозначне, то можемо авторитетно заявити — це у вас просто хорошої духовки не було. Будемо виправляти цей недогляд? 😉

Духова шафа може бути частиною стаціонарної кухонної плити, а може існувати автономно. Ну, або майже автономно — залежні моделі вбудованих духовок ще ніхто не скасовував. Але про все за порядком.

Радимо почитати:Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню

фото 1

Вбудовані духовки — види та підвиди

Духові шафи вбудованого типу можуть працювати на газі або від електрики, причому деякі моделі відмінно поєднують як перший, так і другий спосіб нагріву, що істотно розширює можливості та ефективність роботи такого девайса. Всі види духовок мають свої переваги та свої особливості, і їх обов’язково потрібно враховувати під час вибору духової шафи, щоб на вашій кухні оселився саме такий ґаджет, який потрібен вам.

Газові духові шафи

Головна перевага газових духовок полягає у тому, що вони можуть працювати незалежно від того, є електроенергія чи ні, тому ніякі аварійні відключення з плановими ремонтними роботами вам страшні не будуть — м’ясо доготується, а пиріг допечеться. Так, звичайно, газові моделі духових шаф, обладнані електричним грилем, конвекцією або ще якоюсь корисною, але пов’язаною з електрикою функцією, звісно, засумують, якщо їх раптово знеструмити, але їхні основні газові пальники працювати не перестануть, тому катастрофи не станеться.

Радимо почитати: Розбираємося в кухонних плитах: як вибрати піч?

фото 2

Плюси вбудованої газової духовки:

Економічність — газ все ж дешевший за електрику. Ну, принаймні, поки що.

Енергетична незалежність — газові моделі не бояться старої проводки старих будинків, перебоїв з електропостачанням та інших «лякалок» для електричних приладів.

Вартість самої духовки — газові духові шафи зазвичай хоча б ненабагато, але все ж дешевші від своїх електричних товаришів.

Простота управління та надійність — ви отримаєте звичний набір функцій, для управління якими не потрібно вивчати та запам’ятовувати всілякі режими та налаштування. Та й в обслуговуванні такої духовки немає нічого складного — вона досить легко чиститься та рідко ламається. Скажемо більше — потрібно ще й добряче постаратися, щоб зламати газову духовку.

Радимо почитати:  Огляд комплекту вбудованої техніки Gorenje

фото 3

Мінуси вбудованої газової духовки:

Відсутність наворотів — недорогі моделі газових духовок не зможуть порадувати вас особливими функціями та не замінять ту ж саму НВЧ-піч, але все одно вони дещо вміють. Наприклад, якщо конвекція є не в усіх газових духовках, то гриль, таймер, електрозапалювання та інші приємні дрібнички можна зустріти навіть у недорогих моделях.

Нерівномірний розподіл тепла — тут не посперечаєшся, переваги електричної духової шафи явні. Газова духовка сильніше пропікає знизу, тоді як верхня частина страви, що готується у такій духовці, недоотримує жару через відсутність конвекції.

Повільний прогрів — після включення газової духовки доводиться чекати якийсь час, доки температура всередині досягне потрібного вам рівня, а ось електричні моделі «розганяються», звичайно, не миттєво, але дійсно дуже швидко.

Точність температури — ще одна «хвороба» газових духовок. Якщо електричні моделі дозволяють відразу встановити потрібний вам температурний режим (крок температури може бути до 5 градусів) та ідеально точно його підтримують, то газові духовки до такого, на жаль, не пристосовані, тому господині доведеться контролювати те, що відбувається всередині духової шафи й регулювати інтенсивність подачі газу, щоб вчасно підняти або знизити силу жару.

Радимо почитати:Чим швидко і безпечно очистити газову плиту

фото 4

Електричні духові шафи

Електрична духовка дуже зручна у використанні, вона може похвалитися певною самостійністю. Ви відразу можете вибрати майже всі потрібні вам параметри приготування продуктів, виставити час, режим та температуру запікання, а девайс просигналізує вам про завершення циклу роботи й готовність страви.

Але тут теж не обійшлося без деяких нюансів. По-перше, електричні духовки досить-таки ненажерливі, й електрику вони споживають з чудовим апетитом. А по-друге, вони дуже вимогливі до якості проводки — в старих будинках, наприклад, де світло «вибиває» при одночасному ввімкненні електрочайника з пральною машиною, таку техніку встановлювати просто не можна.

 

Плюси вбудованої електричної духовки:

Конвекція — електричні духові шафи, в яких встановлено спеціальний вентилятор, просто чудово пропікають будь-які страви. Саме завдяки конвекції забезпечується максимально рівномірна теплова обробка поміщених до духовки продуктів та створюється чудова рум’яна скоринка.

Багатозадачність — статичні електродуховки, у яких встановлені лише верхній та нижній ТЕНи та гриль (і то не факт) можуть запропонувати своїм власникам необхідний мінімум функцій з невеликою кількістю варіацій. Але багатофункціональні духові шафи з розумною панеллю керування та всілякими наворотами здатні якщо не на дива, то на щось до них близьке. Багатофункціональні духовки можуть готувати на парі, цілком ефективно замінюючи пароварку, розморожувати продукти, працювати в режимі НВЧ-печі тощо.

Радимо почитати:Сучасний прогрес та правильне харчування

Готування декількох страв — духовки з додатковими ТЕНами по боках та на задній стінці у поєднанні з конвекцією можуть забезпечити рівномірне пропікання декількох страв одночасно. Просто розташуйте форми й деко на вільних рівнях — духовка впорається.

фото 6

Мінуси вбудованої електричної духовки:

Особливості підключення — потрібна спеціальна окрема розетка із заземленням, гарна напруга та якісна посилена проводка.

Економність — електричні духовки «накручують» багато електроенергії, тому не можна назвати таку техніку економічною, особливо якщо ви часто користуєтеся духовою шафою. Трохи виправити ситуацію може правильній вибір класу енергоспоживання девайса — енергозберігаюча техніка має скромніші апетити.

фото 7

Параметри та функції вбудованих духовок

Залежні та незалежні духовки. Духові шафи можуть бути повністю автономними, а можуть працювати у зв’язці з певними моделями варильних панелей. При цьому панель управління зв’язаної варильної поверхні зазвичай винесена на корпус духовки.

Об’єми. При виборі як газової, так і електричної духовки потрібно звертати увагу на об’єм та розмір такої техніки, адже від них багато в чому залежить функціональність та зручність духової шафи. Виробники пропонують моделі з об’ємами, в середньому, від 50 до 80 літрів — це повнорозмірні вбудовані духовки. Малогабаритні духові шафи можуть мати обсяг від 30 до 45 літрів.

фото 8

Розмір. Розміри духових шаф зазвичай приблизно однакові за своєю глибиною (близько 55 см) та висотою (близько 60 см), що дозволяє вбудовувати таку техніку майже у будь-яку кухонну «стінку», а різниця в об’ємах та габаритах криється саме в ширині духовки. Компактні моделі вбудованих духовок досить вузькі (близько 45 см шириною), що дозволяє розміщувати їх на невеликих кухнях без шкоди для вільного простору. Універсальні духовки середньої ширини (60 см) найбільш поширені, вони оптимально підходять для частого використання та відмінно помістяться як у великій, так й у середній кухні. Великі духові шафи можуть сягати майже метра в ширину та вимагають відповідної кількості вільного простору, тому встановлювати їх раціонально лише на просторих кухнях та тільки якщо родина дійсно велика — інакше такий класний багатофункціональний ґаджет просто не буде використовуватися за призначенням.

Радимо почитати:Асортимент і огляд духових шаф Electrolux

Підсвічування. Одна з найпростіших, але при цьому найбільш потрібних функцій у духових шафах. Дозволяє легко зазирнути всередину духовки, не відкриваючи дверцят та не ризикуючи обпектися під час витягування гарячої й важкої форми з розпеченої духовки. Просте натискання на кнопку підсвічування дозволить побачити крізь скляні дверцята, що відбувається всередині.

фото 9

Напрямні в духовці. Існує три види напрямних. Стаціонарні, тобто звичайні виїмки на бічних стінках духової шафи, знімні, що являють собою спеціальні металеві пластинки, по яких «ходить» решітка або деко, та телескопічні— висувні полози, на яких з духовки «виїжджає» деко, якщо злегка потягти за його край.

Система відкриття дверцят. Вбудована духовка може бути обладнана звичайними відкидними дверцятами (газові та електричні моделі), висувними або навісними (електричні духовки). З першим варіантом знайомі всі — петлі кріпляться в нижній частині духовки, а ручка розташована вгорі дверцят, при цьому в деяких моделях духових шаф двері можна повністю зняти для більш зручного очищення внутрішніх поверхонь. Навісні дверцята відкриваються убік — як, наприклад, дверцята холодильника. Висувні дверцята зручні тим, що злегка потягнувши за ручку, ви повністю виймаєте всі решітки та встановлені деко (працює той самий принцип, що й з висувними ящиками в шафках). Але тут криється один недолік — варто лишень відкрити такі дверцята, як відчутно падає температура всередині духовки, а відтак і страва готується довше, и електроенергії споживається більше.

фото 10

Радимо почитати:Як засушити продукти за допомогою духовки

Скло в дверцятах духовки. Тут правило одне, і воно дуже просте — чим більше скляних пластин у дверцятах духовки, тим нижчою буде температура передньої панелі, й, відповідно, тим менший ризик обпектися під час готування, наприклад, просто випадково доторкнувшись до дверцят ввімкненої духовки, і тим слабкіше буде прогріватися кухня (цей момент особливо відчувається саме влітку, як ви розумієте). Мінімальна кількість — одне скло, максимальне — чотири скляні пластини.

Конвекція. Спеціальний вентилятор, що забезпечує рівномірну циркуляцію гарячого повітря всередині духової шафи.

фото 11

Гриль. Може бути газовим або електричним (залежить від типу духової шафи). Електрогрилі в духовках також можуть бути декількох видів, найпоширеніші це ТЕНові грилі та інфрачервоні. Перші споживають більше електроенергії, другі економніші у використанні.

Рожен.  Якщо ви любите соковите запечене м’ясо або шашлики, то духовка з рожном дозволить вам насолоджуватися чудовими м’ясними ласощами у будь-яку пору року, просто приготувавши їх вдома у духовці. До речі, в деяких моделях духових шаф рожен встановлюється по діагоналі, тому його розмір буде більшим, ніж у духовках зі звичайним способом розміщення.

фото 12

Радимо почитати:Незвичайна побутова техніка

Функції пароварки та НВЧ. Електричні вбудовані духовки з функцією пароварки або мікрохвильовки дуже зручні для малогабаритних кухонь, оскільки дозволяють суттєво економити вільний простір — багатофункціональна духова шафа здатна замінити декілька видів кухонної техніки.

Режими приготування. Просунуті духові шафи можуть передбачати вже запрограмовані режими приготування, адаптовані для різних типів продуктів.

фото 13

Функція захисту від дітей. Такий функціонал дозволяє повністю заблокувати дверцята й панель управління духовкою, завдяки чому навіть самий допитливий малюк не зможе самостійно відчинити або увімкнути духову шафу.

Вибирайте хорошу вбудовану духовку та насолоджуйтеся кулінарними шедеврами власного приготування!

 

90521 0 cookie-check Вбудовуємо розумно: як вибрати духовку

Читайте також:

15 змін і поліпшень Android 8 Oreo
15 змін і поліпшень Android 8 Oreo
30 Березня, 2018, 04:01 968 7
У поточному році всі ми очікуємо появи нової операційної системи Android, вихід якої буде приурочений до 10-річчя від дня появи на світ найпершої редакції. Але...
Смотреть результаты
Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
Про переваги вбудованої кухонної техніки, напевно, нікому не потрібно розповідати — усім відомо, наскільки це зручне, ергономічне та, звичайно ж, гарне рішення. Виробники побутової техніки...
Смотреть результаты
Топ-5 смартфонів на Android з Піднебесної
Топ-5 смартфонів на Android з Піднебесної
Смартфони з Китаю більше не здаються нам чимось неякісним, адже ми знаємо масу прикладів відмінних смартфонів, створених  китайськими розробниками. Вже давно минув той час, коли...
Смотреть результаты