search
Підписатися

logo

Що можуть смарт-годинники? Все можуть смарт-годинники! Вибираємо розумний ґаджет

26 Березня, 2018, 06:22 7

Хто з нас хоча б інколи та не зітхав тихесенько від заздрощів, дивлячись на круті футуристичні ґаджети персонажів фантастичних фільмів, або не мріяв про Піп-Бой, граючи у Fallout? Спритні багатофункціональні кібер-помічники, які інформують свого власника про усілякі події навколо, виконують функції навігатора, проводять банківські операції, приймають дзвінки, відправляють повідомлення та роблять ще багато цікавого — ефектні «малюки» з недитячим набором функцій. Ох, казкова фантастика. Чи ні? Знайомтесь — смарт-годинники, що можуть все і навіть трохи більше. Ласкаво просимо до майбутнього!

Smartwatch, вони ж розумний годинник — це цікавий ґаджет з дійсно великими можливостями. Девайс може бути виконаний у найрізноманітніших стилях — від елегантної класики, наближеної до форми традиційних наручних годинників, до всіляких хай-тек варіацій. Ну а дизайн «циферблату» пристрою можна моделювати самостійно, встановлюючи всілякі оболонки — так, ви зможете перетворити їх на той самий легендарний Піп-Бой та насолоджуватися у реальному житті одним з найяскравіших елементів Fallout.

замена 1

Радимо почитати: 8 ґаджетів справжнього супергероя

Які види смарт-годинників бувають? Всі ґаджети цього типу можна розділити на дві групи: годинники-смартфони, які ще часто називають «годинникофонами» за можливість дзвонити через годинник (згодні, звучить дивно) і, власне, розумні годинники, що виконують роль багатофункціональної гарнітури для мобільних пристроїв.

Як працюють розумні годинники

Смарт-годинник виконує, в першу чергу, роль такого собі компаньйона для смартфона — ідеальний тандем двох ґаджетів. Смартфон дозволяє переглядати вхідну інформацію на дисплеї спряженого з ним через Bluetooth годинника, відправляючи дані щодо вхідних дзвінків, повідомлень та нагадувалок з календарів та додатків. А розумний годинник служить своєрідним пультом для смарта, через який можна дистанційно робити майже все — від управління плеєром та дзвінками до пошуку загубленого телефону.

Радимо почитати: Розбираємося у брендах: смарт-годинник

Такі ґаджети, в залежності від бренду та моделі, можуть підтримувати SIM-карти й microSD. Також девайс може бути універсальним за своєю сумісністю або ж «заточеним» під якусь певну ОС (Android або iOS).

замена 2

Ще один вид розумних годинників, який можна віднести до дійсно особливого різновиду, це дитячі моделі. Smartwatch для дитини буде відрізнятися не лише веселеньким дизайном та безліччю всіляких чисто дитячих приколюх, а й цілком корисними для батьків функціями. Наприклад, дитячий смарт-годинник Elari FixiTime 3 (пропонується у чорному та рожевому кольорах) передбачають чимало цікавого як для маленького господаря, так і для його батьків. Дитині сподобається відмінний функціонал, прикольні смайли у листуванні, можливість дзвонити з годинника на 60 номерів з телефонної книги, ліхтарик та купа інших цікавинок. Ну а батьків не залишить байдужим цілком дорослий функціонал, заточений на безпеку дитятка — відстеження місцезнаходження дитини, відправлення дорослим тривожного сигналу, якщо вона покинула дозволену гео-зону, можливість відправити на годинник прихований дзвінок, щоб почути, що відбувається навколо малюка, запросити фотознімок з фронтальної камери та інші фішки. Цікаво, чи не так?

Так, а ще на деяких smartwatch, як дорослих, так і дитячих, можна запускати прості ігри, щоб, наприклад, скоротати час у заторі або черзі. Дрібниця, а приємно.

замена 3

Що вміють смарт-годинники?

Повідомлення — усіх форм та розмірів. Реально. Смарт-годинник приймає та відображає на своєму дисплеї майже всю інформацію про те, що відбувається у вашому смартфоні, про вхідні дзвінки, повідомлення та сповіщення з месенджерів, вони нагадують про заплановані зустрічі й навіть показують прогноз погоди. Будь-які повідомлення супроводжуються вібрацією. Ви більше не пропустите жодного дзвінка чи смски, адже тепер все завжди буде під рукою. Хм. Точніше, на руці.

замена 4

Вологозахищеність. Ще один корисний момент у таких аксесуарах, теж, до речі, пов’язаний з повідомленнями — захист корпусу від потрапляння води (клас захисту IP67 або IP68). Саме завдяки йому ви завжди зможете без проблем подивитися, хто вам телефонує, або прочитати отримане повідомлення, не дістаючи самого телефону, навіть якщо ви перебуваєте на вулиці, а навколо дощ, вітер і взагалі фу. Smartwatch такі погодні негаразди байдужі.

замена 5

Радимо подивитися: Огляд водостійкого смарт-годинника Samsung Gear Sport

Голосове управління — поговоріть зі своїм годинником, йому також буває самотньо. А якщо серйозно, що деякі моделі смарт-годинників відмінно товаришують з популярними голосовими помічниками Siri та Google Now, тому ви зможете активувати функцію голосового набору на своєму новому ґаджеті. Ну або увімкнути управління жестами, щоб спілкуватися зі своїм маленьким кібер-другом за допомогою рухів кисті. Варіант? Варіант.

замена 6

Дзвінки — відчуйте себе шпигуном, що говорить у годинник! Smartwatch, в яких встановлені спрямований динамік та мікрофон, дозволяють використовувати їх замість телефону — ви зможете спілкуватися зі співрозмовником через гучний зв’язок, використовуючи для цього піднесену до вуха долоню, або підключити гарнітуру (дротову або Bluetooth). Ну а девайси, які не підтримують такого режиму розмови, просто будуть інформувати свого власника про те, хто дзвонить, і пропонувати варіанти дій на сенсорному екрані годинника — відповісти на дзвінок або скинути виклик. До речі, в деяких моделях передбачена функція набору номера на годиннику вручну.

замена 7

Фітнес-трекери у смарт-годинниках дозволять використовувати цей ґаджет у якості фітнес-браслета. Прилад фіксує та структуровано відображає пройдену вами відстань, кількість зроблених кроків, дані про серцебиття та усереднено підраховує, скільки було спалено калорій. Додатково до девайсу можуть підключатися бездротові спортивні датчики обертання велосипедних педалей тощо. Щоб відстежувати та контролювати ці й інші дані, корисні для людей, які займаються спортом або просто сидять на дієті, на пов’язаний з smartwatch телефон потрібно встановити відповідний додаток.

фото 8

Калькулятор — корисна функція, яка зазвичай буває особливо актуальною саме в ті моменти, коли простого калькулятора, смартфона або іншого ґаджета, здатного виконувати ці функції, під рукою якраз і немає. Смарт-годинник позбавить вас від подібних ситуацій, адже він завжди з вами.

замена 9

Пошук смартфона — смарт-годинник не любить самотності, це такий собі ґаджет-екстраверт, тому, якщо ви спробуєте розлучити його зі смартфоном, він почне протестувати та подавати сигнали. Smartwatch з функцією Anti lost стежать за тим, щоб ваш телефон завжди залишався з вами, а якщо ви віддалитеся від смарта на відстань більше, ніж дозволено налаштуваннями (або смарту спробують «допомогти» піти від вас які-небудь недобрі люди), розумний годинник почне сигналізувати про це. У пошуках телефону також може допомогти зворотний зв’язок — годинник змусить смартфон «подати голос», щоб господар міг визначити, де саме знаходиться пристрій. Або у кого.

замена 10

Радимо почитати: Кращі способи звільнити місце на Android-смартфоні

Управління камерою. І знову трохи про шпигунські пристрасті — розумні годинники, що підтримують управління камерою на телефоні, дозволять робити знімки зі смартфона віддалено. Тобто ви, наприклад, зможете легко зробити сімейне фото, позуючи на ньому разом з усіма. Попередньо розмістіть телефон у потрібній точці, а знімок буде зроблений натисканням кнопки на ваших smartwatch. Ну а ще можна пошпигувати за тим, що відбувається у іншій кімнаті, якщо, наприклад, залишити там телефон — керуючи камерою смарта за допомогою розумного годинника, можна непомітно робити знімки. Ми не закликаємо користуватися цією можливістю розумних годинників і не намагаємося нагнати страху — просто інформуємо про наявність такої функції. А що з цим знанням робити, вирішувати вже вам.

фото 11

Управління плеєром. Якщо ви слухаєте музику через плеєр на своєму смартфоні, то розумний годинник додасть до цього процесу таку собі нотку комфорту. Ви зможете перемикати треки, запускати або відновлювати програвання, регулювати гучність й т. ін., керуючи музикою зі свого smartwatch, що дуже класно у ситуаціях, коли незручно діставати телефон — забита маршрутка, дощ на вулиці, просто темна вулиця тощо.

фото 12

GPS модуль — одна з найкорисніших «примочок» у смарт-годинниках. Полегшує життя в усьому: навігація, контроль тренувань та пройденої відстані, більш точне і зручне використання онлайн-мап. І, як ми вже казали, особливо зручний, потрібний та корисний GPS-трекінг у моделях smartwatch для дітей, адже саме завдяки цій функції батьки можуть контролювати місцезнаходження своєї дитини та забезпечити їй кращу безпеку. Діти — наше все.

фото 13

Радимо почитати: Back to School — гід по ґаджетам для школи

Управління побутовою технікою — за допомогою деяких просунутих моделей, наприклад, Apple Watch Series 3, можна взаємодіяти з розумними домашніми ґаджетами. Якщо у вас вдома встановлені такі пристрої, просунутий смарт-годинник зробить їхнє використання ще простішим, зручнішим та цікавішим.

фото 14

Барометр, вимірювання висоти та інші цікаві функції — тут пояснювати нічого не треба. Можуть, вміють, роблять. Не всі, але більшість.

Вибираємо смарт-годинник: на що звернути увагу

Операційка. Як ми вже говорили, смарт-годинник може бути універсальним, тобто дружитиме як з «яблучними» смартфонами, так і з Android, а може призначатися для якоїсь конкретної ОСі. Вибирайте smartwatch, виходячи з бренду та сімейства вашого ґаджета.

Автономність. Один з найважливіших моментів у виборі смарт-годинника — це автономність пристрою. Погодьтеся, немає нічого більш безглуздого та марного, ніж ґаджет, який потребує постійної зарядки та забезпечує своєму власникові нескінченний квест у пошуках вільної розетки. Залежно від моделі, наявного та використовуваного функціонала девайс може прожити на одній зарядці від 12-15 годин до декількох місяців, а більшість моделей smartwatch вимагає зарядки один-два рази на тиждень.

фото 15

Хороші показники автономності у годинників з акумулятором потужністю близько 400 мА/год й більше — кілька днів повноцінної стабільної роботи без підзарядки вам буде забезпечено.

Що впливає на швидкість витрати акумулятора смарт-годинника:

  • кількість наворотів — смарт-годинник, який вміє все-все, та хіба що лишень каву вранці господареві не варить, потребує для підтримки всього цього функціоналу ситного «харчування», тому заряджати його доведеться частіше простіших моделей
  • розмір дисплея — чим він більший, тим швидше під’їдається заряд акумулятора, але зазвичай чим більше діагональ, тим він гарніший і зручніший, тому вибір за вами
  • GPS та Wi-Fi — ввімкнення цих функцій швидко просаджує акумулятор будь-якого пристрою, і розумних годинників також

Дисплей. Електронні дисплеї розумних годинників можуть бути виконані у двох варіаціях — монохромні екрани на e-papier (менше витрачають батарейку) та повнокольорові LCD (красиві, але дещо пожадливі). Крім того, екран може бути сенсорним — це теж впливає на швидкість витрати акумулятора, але робить використання пристрою більш комфортним. До речі, зверніть увагу: розумний годинник з сенсорним екраном через свої невеликі розміри може бути не завжди зручним, але якщо під рукою є стилус, ця проблема вас не торкнеться.

фото 16

Радимо почитати: Розроблено гнучкий кольоровий дисплей на основі електронного паперу

Дизайн. Почнемо з того, що розумний годинник може мати класичний, наближений до традиційних механічних годинників зовнішній вигляд, а може бути виконаний у підкреслено спортивному або модерновому стилі. Окрім того, виробником ґаджета можуть надаватися різні базові кольори корпусів та браслетів, й ще до кожної моделі розумних годинників зазвичай пропонуються всілякі варіанти змінних ремінців та інші аксесуари, що дозволять змінювати зовнішній вигляд ґаджета відповідно до вашого смаку.

фото 17

До речі, спортивні розумні годинники зазвичай мають більш високі параметри захисту від вологи та пилу, а для максимально щільної та зручної посадки по руці браслети у них масивні, широкі, з дуже міцними застібками. Така різниця в дизайні та функціональності обумовлена тим, що виробники одразу заточують їх під експлуатацію в якщо не екстремальних, то близьких до цього умовах.

Ну ось, власне, ми і познайомилися з основними параметрами смарт-годинників. Цікаво? Тоді вперед, за новим ґаджетом!

 

49597 0 cookie-check Що можуть смарт-годинники? Все можуть смарт-годинники! Вибираємо розумний ґаджет

Читайте також:

Топ-5 смартфонів на Android
Топ-5 смартфонів на Android
23 Березня, 2018, 06:34 917 5
Безумовно, Android є найбільш популярною і затребуваною операційною системою для мобільних гаджетів. Розглянемо п’ять най-най смартфонів на ОС Android. Побічним ефектом величезної популярності й затребуваності...
Смотреть результаты
Топ-10 додатків та утиліт для Android
Топ-10 додатків та утиліт для Android
Неможливо собі уявити Android без Google Play, адже  це  саме те місце, де ми можемо встановити всі кращі програми на смартфон. Підписуйтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты
Як зробити резервну копію ваших контактів і календаря з iCloud
Як зробити резервну копію ваших контактів і календаря з iCloud
Швидше за все ви здивуєтеся, побачивши таку назву і запитаєте – як це? Адже зазвичай все відбувається з точністю до навпаки – в хмару копіюються...
Смотреть результаты