search
Підписатися

logo

Як вибрати холодильник? Основні параметри та корисні поради

10 Квітня, 2018, 04:33 15

Купівля нового холодильника зазвичай проходить по одному з двох сценаріїв — це або радісне «ура, ми оновлюємо техніку», або сповнене жаху «АААА, ВІН ПОЛАМАВСЯ». Й зазвичай авральний формат трапляється частіше та чомусь в саме у найневідповідніші моменти.

Особисто мені довелося пережити повну й беззастережну поламку влітку, та ще й на орендованій квартирі без кондиціонера. Сказати, що це стало незабутньою пригодою, це не сказати нічого. Але тепер я можу поділитися набутим досвідом з вибору та покупки холодильника в досить-таки екстремальних умовах, і, можливо, для когось мої поради стануть у нагоді. Ну й допоможуть заощадити певну кількість нервових клітин. А нервові клітини, знаєте, то є річ цінна, тому ними розкидатися не варто.

Декілька цікавих ідей: Голота на вигадки хитра, або Друге життя старого холодильника

фото 16

Підписуйтесь на наш Telegram — канал

Зміст:

 1. Окремостоячі та вбудовані холодильники
 2. Визначаємося з розміром і камерами
 3. Про компресори у холодильниках
 4. Види компресорів у холодильниках
 5. Способи охолодження
 6. Тип управління та налаштування
 7. Розшифровуємо кліматичний клас холодильника
 8. Корисні фішки та додаткові функції

Окремостоячі та вбудовані холодильники

Починати квест з вибору холодильника варто з визначення, яка саме вам потрібна модель — вбудована або окремостояча. Від типу розміщення холодильника залежитиме його функціонал, ціна й, звичайно ж, спосіб установки.

У чому різниця? Наприклад, якщо звичайний автономний холодильник ви зможете поставити майже у будь-якій вільній зоні кухні (або у будь-якому іншому приміщенні), то вбудовану модель потрібно монтувати у фасад кухонних меблів, а їхні декоративні панелі замінять рідний корпус цього девайса, створять необхідну тепло- та звукоізоляцію. Тому при переїздах-перестановках можуть виникнути цілком зрозумілі труднощі з розміщенням такого холодильника — переставляючи вбудовану техніку, у «кубики» вже особливо не пограєшся. Вона ставиться, звичайно, не навічно, але досить-таки ґрунтовно.

Радимо почитати: Як правильно встановити холодильник

фото 1

Переваги вбудованих холодильників: вони більш егрономічні, дозволяють максимально раціонально використовувати вільний простір на кухні. Дизайн у таких випадках ролі не відіграє, та й його, в принципі, і немає — оскільки все приховано під меблевими фасадами, виробники пропонують моделі з «голими» корпусами, без будь-якого оздоблення. Тому тут варто орієнтуватися виключно на технічні моменти — габарити, потужність та функціональність.

Переваги окремостоячих холодильників: певна мобільність, автономність. За необхідності можна легко «виселити» таку техніку з кухні, розмістивши в майже будь-якій точці будинку. А якщо буде потрібна заміна, то вибір й покупка нового холодильника також пройдуть максимально безболісно, ​​адже вам не доведеться підбирати ідентичну за габаритами модель.

фото 2

Але тут варто відзначити, що виробники великої побутової техніки пропонують рівноцінні за параметрами моделі вбудованих та окремостоячих холодильників, тому їхній функціонал у будь-якому випадку буде повноцінним.

Визначаємося з розміром і камерами

Отже, якщо ви вже обрали, який тип установки вам потрібен, час переходити до наступного пункту, а саме до габаритів та кількості камер. Тут, в першу чергу, потрібно відштовхуватися від розмірів вашої кухні, оскільки у малогабаритних приміщеннях навіть найпросунутіша техніка буде не в радість, якщо вона займає надто багато місця — вічно спотикатися та проявляти чудеса еквілібристики, лавіруючи в обмеженому просторі з безліччю кутів та дверцят, що відкриваються в усі боки, не сподобається нікому.

фото 3

Якщо площа вашої кухні становить близько 9 квадратних метрів плюс-мінус квадрат-інший, як, наприклад, у стандартних «чешках» та «гостинках», холодильник з розміром основи (ширина й глибина) 60х60 сантиметрів має стати вдалим рішенням. А ось якщо ви живете у малосімейці або просто квартирі з компактною кухнею, рекомендуємо придивитися до більш вузьких моделей — холодильники шириною близько 50 сантиметрів за функціональністю не особливо й поступаються своїм повнорозмірним товаришам, але місце економлять.

Цікаво й доступно: Haier: огляд лінійки практичних і функціональних холодильників

Ну а власникам великих кухонь, площа яких дозволяє не трястися над кожним вільним сантиметром підлоги, можуть припасти до душі холодильники Side-by-Side — великі дводверні моделі, в яких можна легко розмістити запаси продуктів для великої родини, не вибудовуючи чудернацьких пірамід зі складених один на одного лотків, каструль та судків.

фото 4

Корисна порада: Щоб визначити, які розміри холодильника вам потрібні, замірте за допомогою рулетки вільний простір на кухні у тому місці, де ви плануєте розмістити ваш новий холодильник. Обираючи місце для установки холодильника, також враховуйте розташування електророзеток та необхідну віддаленість від кухонної плити й радіаторів опалення.

Що стосується висоти, то цей параметр, в першу чергу, залежить від кількості камер.

Холодильники можуть бути однокамерними — невисокі моделі з одними дверима, всередині яких розташовано кілька полиць для продуктів, компактні скриньки для овочів та маленька морозильна камера на одне відділення. У деяких моделях, до речі, морозилка може не передбачатися взагалі. Однокамерні холодильники зазвичай купують для офісів та дач, але такої моделі буде достатньо і для квартири, у якій проживає одна людина. Більшість однокамерних холодильників пропонуються виробниками з габаритами 60х60х150 см.

фото 4

Холодильники з двома камерами універсальніші, вони будуть функціональні та зручні як для середньої, так і для досить великої родини. Така техніка передбачає дві окремі двері, більша з яких приховує за собою полички та зону для зберігання овочів, а менша — морозильний відсік. Обидві камери незалежні одна від одної, температура повітря у основній камері зазвичай становить 5-8°С, а у морозильній — до -18°С. Морозильна камера може бути розташована як зверху, так і знизу.

Радимо почитати: Холодильник для середньої сім’ї

Корисна порада: Визначити потужність морозильної камери можна за спеціальним маркуванням — сніжинкам. Усередині камер з однією сніжинкою підтримується температура близько -6°С (продукти можуть зберігатися близького одного тижня), з двома — близько -12°С (зберігання протягом місяця), а з трьома — до -20°С (зберігання до 12 місяців).

фото 6

Можливі варіації двокамерних холодильників:

 • Side-by-Side: дводверні моделі, морозильний та холодильний відсіки яких зазвичай розташовані не один над іншим, а бік-о-бік.
 • French Door: тридверні холодильники, в яких одна широка дверка закриває морозильну камеру, а дві вузькі — розташований над нею основний холодильний відсік.
 • Door-in-Door: цікава фішка холодильників від LG Electronics, дослівно перекладається як «двері-в-дверях». Забезпечує доступ до найбільш затребуваних продуктів харчування через спеціальні невеличкі дверцята у основних дверях, завдяки чому досягається максимальне збереження холоду всередині приладу та знижується витрата електроенергії.

Радимо подивитися: Огляд місткого холодильника з технологією Door-in-Door

У багатокамерних холодильниках (моделі з трьома та більше відділеннями) зазвичай передбачена окрема «зона свіжості» — відсік, у якому підтримується оптимальний баланс температури та рівня вологості для збереження продуктів охолодженими без заморозки.

фото 7

Про компресори у холодильниках

У більшості недорогих холодильників та моделей середньої цінової категорії встановлено один компресор, що забезпечує роботу всього приладу цілком. Особливість такої системи у тому, що всі камери пов’язані між собою, тому регулюються та вимикаються вони також разом.

Пам’ятайте, що холодильники з одним компресором не передбачають можливості автономного регулювання температури у холодильній та морозильній камерах.

Єдина функція, яка передбачає розсинхронізацію цієї «солодкої парочки» — режим «Відпустка», який, до слова, є не в усіх моделях холодильників (дорожча техніка на електронному, а не механічному управлінні). Як він працює: цей режим або не змінює настройки роботи морозилки, або відключає її повністю, а основна камера переходить до режиму економічного споживання енергії.

Дізнайтеся більше: Який компресор краще вибрати для холодильника

фото 8

Холодильники з двома компресорами вартують на порядок дорожче, але функціонал у них більший, та й продуктивність ефективніша. Ну і, звичайно ж, такі моделі дозволяють налаштовувати камери по-окремо одну від одної. Ще одна перевага холодильників з двома компресорами у тому, що вони мають більш високі шанси прожити довге та щасливе життя у вашій домівці, аніж однокомпресорні холодильники. Ну, за умови нормальної експлуатації, звичайно ж. Поясню чому. У моделях з одним компресором все навантаження лягає на один пристрій, що впливає на інтенсивність та, відповідно, швидкість його зносу, а у двокомпресорних вона рівномірно розподілена, що, звісно, техніці не подарує вічного життя, але декілька років надійної роботи напевно накине.

Види компресорів у холодильниках

Сучасні побутові холодильники обладнуються трьома видами компресорів — звичайними, лінійними або інверторними. Від типу компресора залежить, наскільки зручним, енергоефективним та тихим буде в експлуатації ваш новий холодильник.

Звичайні компресори включаються, коли датчики всередині пристрою фіксують підйом температури, та вимикаються, коли повітря у камері охолоне до заданої позначки.

Робота лінійних компресорів відбувається за тим самим принципом, але оскільки в таких пристроях використовується електромагнітна котушка, розкид температур між ввімкненням та вимиканням компресора менший, енергоефективність вища, а рівень шуму під час активних фаз нижчий.

фото 9

Інверторні компресори відрізняються від перших двох типів тим, що не відключаються, коли температура всередині холодильника охолоджується до потрібного рівня, а просто «скидають» обороти. Коли фіксується невеличкий підйом температури, потужність нарощується знову. Знос компресора за такої роботи мінімальний, шуму він майже не виробляє, а енергоефективність просто чудова. Але у всього, на жаль, є свої мінуси, і головний недолік інверторних компресорів полягає у їхній патологічній нелюбові до перепадів напруги у мережі — від різкого стрибка вони просто можуть вийти з ладу. Тому, якщо ви хочете купити хороший холодильник з інверторним компресором, варто подбати про захист вашої техніки від подібних стрибків електроенергії.

Способи охолодження

Виробники пропонують нам два основних види систем охолодження — крапельну, вона ж статична, та No Frost. При статичній системі охолодження на задній стінці холодильника утворюються маленькі крапельки вологи, що змерзаються у крижані «намистинки» під час роботи компресора та розморожуються, коли він не працює, стікаючи до спеціального отвору у нижній частині стінки. До речі, саме за ці краплі таку систему розморожування ще іноді називають «плачучою». Перевага холодильників зі статичною системою охолодження у збереженні високого рівня вологості всередині камер.

Радимо почитати: Як правильно і безпечно розморозити холодильник

Додатково всередині агрегату з крапельною системою може бути встановлений спеціальний вентилятор, який примусово забезпечує рівномірну циркуляцію холодного повітря всередині камери — така комбінація носить назву динамічної системи. Використовуватися всі вони можуть окремо або у різних поєднаннях.

Що стосується No Frost, то тут задіяний інший принцип. У холодильниках з такою системою охолодження відбувається постійна циркуляція холодного повітря всередині кожної камери. Вам не доведеться морочитися з систематичним розморожуванням холодильника, оскільки сухе повітря всередині не спричиняє намерзання конденсату, але з цієї ж причини деякі продукти обов’язково потрібно зберігати у закритих контейнерах, оскільки інакше з них дуже швидко буде виходити волога.

У деяких моделях холодильників ці способи можуть бути суміщені (комбіновані системи), наприклад, як в холодильнику Beko RCSA360K20PT, у якому верхня камера охолоджується статичним, а морозилка — динамічним способом.

Тип управління та налаштування

Те, яким способом виставляються налаштування у холодильнику, буде залежати, наскільки функціональним буде ваш кухонний девайс, від нього ж залежить зручність використання та ціна ґаджета.

Найпростіший спосіб управління — механіка. Холодильники з механічним способом управління обладнані невеликою поворотною ручкою, захованою в основній камері приладу. Потрібний режим роботи налаштовується обертанням цієї ручки у бік збільшення або зменшення температури — дійсно ніяких проблем та тонкощів. Єдиний нюанс такої системи управління полягає у тому, що ідеально точно виставити температуру не вийде, оскільки майже в усіх моделях холодильників «крутилка» не передбачає можливості точного регулювання.

фото 13

Електронна панель управління може бути з кнопками або сенсорами та зазвичай передбачає наявність інформаційного дисплея, на який виводяться параметри активованих режимів та температура в камерах. Моделі з електронною системою управління передбачають більш широкі можливості налаштування, наприклад, ви зможете регулювати інтенсивність роботи вентиляторів всередині камер, виставляти бажану гучність звукових сигналів, активувати та деактивувати деякі інші режими (швидка заморозка, енергозбереження тощо).

Радимо почитати: Вибираємо преміальний холодильник

фото 14

Розшифровуємо кліматичний клас холодильника

Холодильна техніка дуже чутлива до температури навколишнього середовища, тому кожна модель має спеціальне маркування, що позначає, для яких саме кліматичних умов вона призначена, і недотримання цих норм може спровокувати поломку приладу.

Важливо! Гарантійне обслуговування надається лише у тих випадках, коли користувач дотримувався усіх правил експлуатації та техніки безпеки, у тому числі допустимих температурних режимів для приміщення, у якому був встановлений холодильник.

фото 15

 • N — для температур від + 16°С до + 32°С
 • Т — для температур від від + 18°С до + 43°С
 • SN — для температур від від + 10°С до + 32°С
 • ST — для температур від від + 18°С до + 38°С

Деякі холодильники мають здвоєне маркування, наприклад, N-ST або SN-T — воно позначає, що така модель може використовуватися у температурних діапазонах обох кліматичних класів.

Корисні фішки та додаткові функції

 1. Звукова сигналізація — холодильник почне «пищати», якщо дверцята знаходяться у відкритому положенні протягом декількох хвилин.
 2. Super freeze — дуже зручний режим, який особливо підходить для заморозки свіжих фруктів та овочів на зиму. Дозволяє максимально швидко заморозити продукти, завдяки чому зберігається більше вітамінів та корисних речовин, ніж під час звичайного поступового заморожування. Оброблені таким способом продукти ви зможете зберігати при звичайній для морозильної камери температурі протягом багатьох місяців.
 3. Super Cool — той самий принцип, що й у суперзаморожуванні, але тут зниження температури не таке сильне. Режимом суперохолоджування варто користуватися, наприклад, щоб швидко остудити напої або десерти.
 4. Антибактеріальне покриття — запобігає росту та розмноженню бактерій всередині камер холодильника, завдяки чому продукти у ньому довше зберігають свіжість та не пліснявіють.
 5. Fresh Box — вона ж «нульова камера» чи «зона свіжості». Температура повітря у цьому відсіку підтримується на рівні нуля, тому поміщені сюди продукти можуть зберігатися деякий час без заморозки. Зазвичай камера зони свіжості обладнана регулятором рівня вологості та розділена на суху (вологість повітря менше 50%) й вологу (вологість на рівні 90%) зони. У першому відсіку можна зберігати м’ясні та рибні продукти, а у другому — свіжі овочі та фрукти.
 6. Автономне збереження холоду — якщо у будинку раптово відключається електрика, холодильник зможе протягом певного часу підтримувати температурний режим в усіх камерах, достатній для збереження продуктів свіжими. Зазвичай це 12 або більше годин, деякі моделі у вимкненому стані можуть зберігати допустиму температуру до 30 годин.
 7. Енергозберігаючий режим «Відпустка» — у основній камері підтримується температура на рівні 15°С, а морозильна камера або відключена повністю, або працює у звичайному режимі.
 8. Захист від дітей — функція блокування панелі управління та відкриття дверей.
 9. Управління через Wi-Fi — деякими просунутими моделями холодильників можна керувати за допомогою мобільних ґаджетів, якщо на них встановлено необхідне програмне забезпечення. У ролі «пульта» можуть виступати смартфони та розумні годинники.
 10. Іонізація, ультрафіолетове підсвічування, антибактеріальні фільтри та інші корисні для здоров’я функції.

фото 17

 

Виробники пропонують безліч найрізноманітніших моделей холодильників для будинку, дачі та офісу, тому вибрати хороший холодильник, який відповідає вашим вимогам, можна майже у будь-якій ціновій категорії, а наш гайд з основних функцій та параметрів вам у цьому допоможе. Ну що, йдемо за холодком?

 

50614 0 cookie-check Як вибрати холодильник? Основні параметри та корисні поради

Читайте також:

Вбудовуємо розумно: як вибрати духовку
Вбудовуємо розумно: як вибрати духовку
03 Квітня, 2018, 12:00 2385 11
Складно уявити собі кухню без духовки — цього чудового пристрою для приготування всіляких смаколиків як для любителів солоденького, так і для фанатів всіляких кулінарних шедеврів...
Смотреть результаты
15 змін і поліпшень Android 8 Oreo
15 змін і поліпшень Android 8 Oreo
У поточному році всі ми очікуємо появи нової операційної системи Android, вихід якої буде приурочений до 10-річчя від дня появи на світ найпершої редакції. Але...
Смотреть результаты
Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
Про переваги вбудованої кухонної техніки, напевно, нікому не потрібно розповідати — усім відомо, наскільки це зручне, ергономічне та, звичайно ж, гарне рішення. Виробники побутової техніки...
Смотреть результаты