search
Підписатися

logo

15 змін і поліпшень Android 8 Oreo

30 Березня, 2018, 04:01 7

У поточному році всі ми очікуємо появи нової операційної системи Android, вихід якої буде приурочений до 10-річчя від дня появи на світ найпершої редакції. Але про це думати ще вкрай рано, адже багато хто з нас все ще не встигли «розкуштувати» всі нововведення і поліпшення Android 8 Oreo. А змін, насправді, не так вже й мало і вони зовсім не косметичні. Багато з таких змін стали дійсно поліпшеннями і хорошою оптимізацією для наших пристроїв. До слова, зовні Android 8 Oreo мало чим відрізняється від Android 7 Nougat, а ось всередині …

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - смартфон с логотипом android 8

З часу виходу перших редакцій ОС Android відбулося чимало змін і всі їх ми розглядати не будемо, бо нагальної потреби у цьому немає. Але ось розглянути найбільш суттєві зміни Android 8 Oreo, порівняно з попередньою редакцією, буде дуже цікаво. Тим більше що деякі з цих змін дуже цікаві, а може навіть виявляться грандіозними. Блог Comfy взяв на себе сміливість і вибрав 15 найбільш значущих та цікавих  змін, які відбулися в Oreo. Ми не стали ранжувати ці зміни у порядку значимості або важливості, а просто пропонуємо з ними ознайомитися у випадковому порядку.

Що змінилося в Android 8 Oreo?

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - уведомления на иконках

Новий дизайн повідомлень. Протягом усього дня ми отримуємо різноманітні повідомлення на своєму смартфоні. Щоб не пропустити жодне з них, крім звукового сигналу, наш смартфон сигналізує нам про них ще й візуально на іконці програми, де ми зможемо прочитати повідомлення або дізнатися про пропущений виклик, або ж на верхній панелі пристрою, доступ до якої ми отримуємо за допомогою шторки, що опускається. У «чистої» версії Android 8 на іконах додатків буде фігурувати невелика синя точка, що сигналізує про непрочитані повідомлення. Якщо ж мова йде про «шторку», то вона так само отримала оптимізацію і неважливі оповіщення в міру заповнення верхньої панелі відразу ж згортаються у вузьку смужку.

Категорії повідомлень. Крім візуалізації надійшовших на смартфон повідомлень будь-яка редакція ОС Android пропонує нам звуковий сигнал для цієї події. Але повідомлення, що надходять, можуть виявитися різними за ступенем важливості, а на деякі з них ми і зовсім не звертаємо ніякої уваги. У зв’язку з цим Android 8 Oreo пропонує нам розділити повідомлення на категорії.

Завдяки цьому ми зможемо або зовсім відключити повідомлення в деяких додатках або навіть налаштувати різні звуки для повідомлень з різних джерел.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - картинка в картинке

Picture-in-Picture. Більш зрозуміло і доступно дана функція звучить як «Картинка в картинці» або позначається відповідною абревіатурою PiP. Головна суть нової функції полягає в більш глибокому освоєнні мобільної ОС Android 8 багатовіконного режиму. Так переглядаючи відео в якомусь додатку, наприклад, YouTube або VLC, ми можемо продовжити пошук потрібного ролика, не перериваючи при цьому перегляд того, який вже включений і програється. Ми навіть зможемо продовжувати роботу в операційній системі з іншими додатками, а відео продовжить відображатися, і ми зможемо дивитися його далі.

Обмежуємо фонову роботу програм. Багато з нас знають і розуміють, що закриваючи будь-який додаток в Android, ми зовсім не припиняємо його роботу. Часом цей додаток продовжує працювати, а деякі з них починають працювати відразу ж після інсталяції на смартфон. Це не завжди добре, адже таким чином ми позбавляємося величезних обсягів оперативної пам’яті і прискорюємо розряд акумулятора. Android 8 Oreo зможе запропонувати нам можливість обмежувати такі активності програм, які встановлені на девайсі. Так, ми зможемо легко заборонити будь-якій з утиліт роботу у фоновому режимі.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - файловый менеджер

Оптимізація локальної пам’яті. Користувачі Android-пристроїв дуже часто стикаються з нестачею локальної пам’яті. Цю проблему не виходило вирішити навіть за допомогою установки карт пам’яті. В Android 8 спробували вирішити цей недолік за допомогою обмеження місця, яке відводиться під кеш. Тепер воно суворо обмежене, а коли добігає кінця, кеш додатків, які перевищують заданий ліміт, автоматично видаляється з пам’яті. А ще передбачена функція «Розумне сховище», завдяки якому будуть видалятися мультимедіа файли, які синхронізовані з зовнішніми сховищами більше 3 місяців назад.

Мінливі іконки. Практично кожен додаток або утиліта, які встановлені на нашому пристрої, періодично оновлюється. Після чергового подібного оновлення, нерідким явищем стає видозмінена іконка цього додатка. Якщо ж ми оновимо свою систему до Android 8 Oreo або наш гаджет оснащений нею спочатку, то ми можемо помітити подібну тенденцію навіть без оновлень. Таким чином, навіть не проводячи оновлення програми, ми зможемо змінити іконку в деяких програмах.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - авторизируемся в twitter

Автоматичне заповнення даних. Ми вже звикли до дуже зручною функції або, правильніше сказати, можливості багатьох браузерів запам’ятовувати дані деяких облікових записів користувача. Наприклад, вводячи такі дані, як логін, у вікні введення тексту нам пропонують раніше використовувані варіанти або варіант. В Android такої функції немає, вірніше не було. Відтепер, завдяки популярному сервісу від Google Smart Lock в Android 8 Oreo ми зможемо зберігати дані своїх облікових записів і використовувати для автоматичного заповнення при авторизації.

Проект Treble. Як ми вже встигли помітити, нові редакції Android виходять із завидною регулярністю, але ось оновлення попередніх редакцій до нових відбувається не так вже й часто. Часом чекати доводиться досить довго. Цю проблему покликаний вирішити проект Treble. Суть даного проекту полягає в тому, що робота Android 8 Oreo і наступних редакцій буде фрагментована, і різні її компоненти будуть працювати в різних структурах. Багато в чому, завдяки цьому, наша ОС Android зможе оновлюватися, не чекаючи виходу відповідних змін фірмових оболонок різних виробників.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - google play protect

Google Play Protect. Суть цього оновлення полягає в більш досконалій безпеці нової операційної системи. Раніше, для того, щоб встановити якийсь додаток не з сервісів Google, необхідно було надати такий дозвіл в налаштуваннях системи, активувавши прапорець лише в одному пункті. Для того щоб зробити це в Android 8, необхідно буде надавати дозвіл кожному процесу окремо, наприклад, окремо браузеру, окремо файловому менеджеру і так далі. Крім цього, в Android 8 Oreo доступ до можливостей для розробників можна запаролити спеціальним ПІН-кодом.

Нове меню налаштувань. В Android 8 вирішили кардинально реорганізувати і переробити найголовніше меню – меню налаштувань. Раніше воно було досить навантаженим і, щоб знайти в ньому той пункт, який необхідний, потрібно було витратити чимало часу. Але ось в Oreo провели істотну реструктуризацію даного меню, внаслідок чого кількість пунктів або розділів в ньому скоротилося вдвічі. Так, якщо в Android 7 Nougat таких розділів було 26, то в Android 8 Oreo їх виявилося всього 13.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - новые эмоджи

Android 8 розуміє текст. Ні, це зовсім не означає, що Android 8 Oreo допоможе вам в читанні того чи іншого тексту або перекладе текст незнайомою мовою. Суть цього оновлення у новій редакції ОС полягає в тому, що виділивши фрагмент тексту, сама система визначить його мету і запропонує нам відповідні дії. Наприклад, якщо ми виділяємо номер телефону, то система запропонує нам зробити дзвінок, за обраним номером, а якщо ми виділимо адресу електронної пошти, то запуститься поштовий клієнт.

Нові емоційні смайлики. Ми впевнені, що кожен з вас, часто або рідко, але користується різноманітними мессенджерами. Продемонструвати свій настрій за допомогою тексту часом не так вже й просто, в цьому нам нерідко допомагають смайли або емоджі. Android 8 Oreo може не тільки порадувати нас оновленим виглядом звичних емоджі, а й пропонує нам 60 додаткових, яких в торішніх редакціях Android не було.

Продуктивність. З кожним роком, отримуючи нові і нові редакції ОС Android, розробники обіцяють нам кращу оптимізацію, яка сприяє збільшенню продуктивності і меншого навантаження на батарею. Не виключенням став і вихід нового Android 8 Oreo. Приріст продуктивності нової редакції підкріплений так само і більш швидким завантаженням системи, яка прискорилася практично вдвічі.

Максимальна роздільна здатність екрану. Android з кожним роком набуває все більшого поширення і популярності і вже давно не підв’язаний тільки під смартфони. Гаджети, які працюють під управлінням Android, можуть мати різноманітні за розміром і співвідношенню сторін екрани. Системи Android 7 Nougat і більш ранні були підв’язані під максимальне співвідношення сторін 1,86: 1, що нерідко викликало проблеми на деяких пристроях. У новій ОС Android 8 Oreo подібне обмеження було повністю знято, і тепер максимальна роздільна здатність екрана в Oreo нічим не обмежується.

15 изменений и улучшений Android 8 Oreo - осьминог

Нова «пасхалка». Відтепер новий Android 8 символізує не тільки популярні печеньки Oreo, але й справжнісінький восьминіг. Найімовірніше, восьминіг був обраний через кількість його щупальців, яка відповідає номеру редакції системи. Побачити веселого восьминога можна, перейшовши в меню налаштувань, де потрібно знайти розділ «Система», а далі «Про телефон». Після цього кілька разів натиснути на «Версія Android». Перед нами з’являється коло, нам же потрібно ще кілька разів натиснути в самий центр цього кола, після чого затиснути палець.

 

 

49981 0 cookie-check 15 змін і поліпшень Android 8 Oreo

Читайте також:

Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
Вбудовуємо розумно: як вибрати варильну поверхню
30 Березня, 2018, 11:15 2490 8
Про переваги вбудованої кухонної техніки, напевно, нікому не потрібно розповідати — усім відомо, наскільки це зручне, ергономічне та, звичайно ж, гарне рішення. Виробники побутової техніки...
Смотреть результаты
Топ-5 смартфонів на Android з Піднебесної
Топ-5 смартфонів на Android з Піднебесної
Смартфони з Китаю більше не здаються нам чимось неякісним, адже ми знаємо масу прикладів відмінних смартфонів, створених  китайськими розробниками. Вже давно минув той час, коли...
Смотреть результаты
Оновлений 9,7-дюймовий Apple iPad (2018) – який він
Оновлений 9,7-дюймовий Apple iPad (2018) - який він
Вчора, 27 березня, у Чикаго компанія Apple офіційно представила оновлену модель 9,7-дюймового iPad. Планшет обзавівся підтримкою пір’євого введення за допомогою Apple Pencil, раніше сумісного тільки...
Смотреть результаты