search
Підписатися

logo

Неприємний запах у пральній машині: кращі способи позбавлення

05 Січня, 2018, 07:14 9

Пральна машина автомат практично всі заходи, які стосуються прання наших речей, бере на себе. Але варто пам’ятати про правильний догляд за нею.

Здавалося б, звичайна пральна машина автомат, яка регулярно пере для нас речі, все робить замість нас. Нам же слід лише встигати додавати у барабан брудну білизну та завантажувати спеціальний контейнер миючими засобами. Проте, якщо ми продовжимо таку бездумну експлуатацію своєї пральної машини, то, рано чи пізно, ми відчуємо що виходить із неї неприємний запах. Виною всьому можуть стати бактерії, які з’являться у найнесподіваніших місцях пральної машини та продовжують розмножуватися. Їх життєдіяльність буде досить неприємною, адже від пральної машини почне виходити досить неприємний запах, який буде нагадувати нам запах цвілі.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Чому з’являється неприємний запах у пральній машині?
  2. Як позбутися неприємного запаху у пральній машині?
  3. Профілактичні заходи

Неприємний запах у пральній машинці

Відбуватиметься це може з найрізноманітніших причин, але результат, як правило, один. У результаті ми отримуємо побутовий прилад у вигляді пральної машини, який не дуже добре пахне, а позбутися від цього запаху не завжди виявляється легко. Варто також пам’ятати, що крім неприємного запаху у результаті своєї життєдіяльності, мікроорганізми можуть наносити і шкоди нашому здоров’ю, тому вкрай важливо позбутися від них якомога швидше. Сьогодні ми розберемося, з якої ж причини найбільш часто наша пральна машина може неприємно пахнути і як від цього запаху найкраще позбутися, якщо він все ж з’явився. Крім цього, ми обговоримо найбільш дієві заходи, щоб запобігти появі неприємних запахів надалі.

Чому з’являється неприємний запах у пральній машині?

 Речі у пральній машині

Як ми вже сказали, неприємний запах у пральній машині, частіше за все, виникає через життєдіяльності цілих колоній різноманітних мікроорганізмів. Ці мікроорганізми можуть не тільки турбувати нас неприємними запахами, а й негативно впливати на наше здоров’я. Швидше за інших появу таких бактерій і грибків на собі відчують алергіки. Колонія мікроорганізмів може з’явитися де завгодно, але найчастіше ми можемо зустріти їх у контейнері для порошку та миючих засобів, ущільнювальної манжети навколо люка, на дні бака, у фільтрі зливного шланга або самому шлангу і навіть на нагрівальному елементі, якщо на ньому багато накипу.

Відкритий барабан пральної машини

Причин появи неприємного запаху може бути дуже багато, але найбільш частою та поширеною з усіх у побутових умовах є те, що ми просто відразу ж закриваємо дверцята пральної машини після прання. Ми повинні розуміти, що після прання у баку пральної машини залишається ще чимало вологи, для випаровування якої потрібен час. Якщо ми станемо закривати дверцята пральної машини відразу після прання, то волога буде залишатися, а максимально волога атмосфера є чудовою умовою для поширення різноманітних грибків.

Брудна манжета на люку.

Наступним вразливим місцем пральної машини в плані виникнення неприємного запаху є її гумова манжета на люку. В її складках залишається чимало вологи після прання і навіть через тривалий час після закінчення прання, волога і деякі засмічення можуть все ще залишатися там. Тому якщо після прання ми ретельно не протираємо манжету, то через деякий час після такого потурання ми все-таки відчуємо цей самий неприємний запах з пральної машини.

 Брудна білизна

Ще однією елементарною причиною, по якій ми можемо відчути запах зі своєї пральної машини, є те, що ми просто закидаємо у неї брудні речі та зберігаємо їх там, поки не зберемося випрати. У баку пральної машини, навіть якщо ми не закриваємо її після прання, даємо випаруватися зайвій волозі й ретельно протираємо манжету, все одно залишається деяка кількість вологи, що, спільно з нашими брудними речами, які ми там зберігаємо, сприяє розмноженню мікроорганізмів і грибків. А це, у свою чергу, провокує виникнення неприємного запаху.

Білизна на мотузці

Ми розглянули кілька найбільш поширених і частих випадків, через які з’являється неприємний запах у наших пральних машинах. І якщо все ж цей запах у пральній машині виник, то, в першу чергу, нам необхідно звернути увагу на дії, які ми описали вище. Але навіть якщо ми все робимо правильно, це все одно не гарантує нам того, що запах не з’явиться. Адже він може виникнути, наприклад, ще й з-за великого шару накипу на нагрівальному елементі пральної машини, зливний фільтр, що забився так само може стати причиною неприємного запаху, якщо його вчасно не прочистити.

Як позбутися неприємного запаху в пральній машині?

Неприємний запах з пральної машини

Як ми вже встигли розібратися, причин виникнення неприємного запаху у пральній машині може бути багато. Але, все ж таки, знайти джерело цього запаху зовсім не складає труднощів. Виявивши причину, ми, безумовно, повинні взятися за викорінення неприємного запаху, адже він здатний доставити нам суттєвий дискомфорт. Так що ж необхідно робити, щоб усунути запах, який з’явився в пральній машині?

Миємо проблемне місце

Найчастіше для того, щоб позбутися від неприємного запаху в пральній машині, досить промити проблемне місце спеціальним миючим розчином. Цей розчин обов’язково повинен бути хлоровмісним. Так ми зможемо не тільки очистити пральну машину від зайвих забруднень, але і позбутися від колонії мікроорганізмів або грибків, які, найчастіше, і викликають неприємні запахи. У тому випадку, якщо джерелом неприємних запахів все ж виявився не бак пральної машини, а гумова манжета, то його рекомендується ретельно промити все тим же розчином, а в особливо запущених випадках повністю замінити.

Нагрівальний елемент з накипом

Джерелом запахів так само може стати і лоток для миючих засобів. Причиною цього стає цвіль, яка з’являється в тих випадках, якщо ми регулярно не промиваємо, та не прочищаємо лоток. Запах може так само викликати і скупчення миючого засобу та порошку, який не використовувався при пранні. В такому випадку ми повинні повністю витягти лоток і ретельно промити та прочистити його з усіх боків. Але, якщо ми ніколи раніше за довгий час не робили цього, то може знадобитися заміна лотка на новий. Якщо ж причина виявилася у зливному шлангу або фільтрі, які засмітилися, то, як правило, нам досить буде їх прочистити і запах піде сам собою. У тому випадку, якщо ми не хочемо цього робити (наприклад, якщо ми гидуємо), то ми можемо купити нові зливний шланг і фільтр, але для цього ми повинні будемо витратити кошти.

Профілактичні заходи

 Пральна машина Bosch

Кожен з нас повинен розуміти, що профілактичні заходи куди ефективніше та менш затратні, ніж ті випадки, коли ми вже дочекалися появи запаху і намагаємося його позбутися. Якщо ми регулярно будемо слідувати деяким профілактичним правилам експлуатації звичайної пральної машини, то надалі нам не потрібно буде шукати джерело неприємного запаху і боротися з колонією мікроорганізмів.

Бак пральної машини

Найголовнішим і основним правилом профілактики пральної машини від неприємного запаху має стати наступний захід. Абсолютно після кожного процесу прання, вивісивши випрану білизну, ми не повинні відразу ж закривати дверці машинки, на деякий час необхідно залишити їх прочиненими, щоб велика кількість вологи змогла вивітритися. Так ми зможемо убезпечити себе від освіти цвілі та грибків, які здатні давати неприємний запах і викликати алергічні реакції. Крім цього, якщо не після кожного прання, то, хоча б, через раз, необхідно очищати й промивати гумову манжету, розташовану на люку пральної машини. Промивати слід ретельно й уважно у всіх складках. Це не забирає багато часу та зусиль, а якщо робити це регулярно, то неприємний запах у манжеті не виникне вже точно.

 Перевіряємо пральну машину

Неприємні запахи можуть утворитися й у зливі пральної машини. Як ми вже розібрали, причиною може стати зливний шланг або фільтр, який засмітився. Варто розуміти, що ці елементи вимагають профілактичних заходів, які, частіше за все, не проробляються. Проте, для того, щоб убезпечити себе від появи таких запахів, нам необхідно приблизно один раз на півроку прочищати зливний фільтр і шланг від забруднень, які скупчилися. Ще одним потенційно небезпечним є нагрівальний елемент, який, обростаючи шаром накипу, може так само стати причиною неприємних запахів. Рекомендується приблизно один раз на рік очищати ТЕН пральної машини від накипу за допомогою спеціальних засобів. Крім цього, іноді, для того щоб очистити пральну машину від запахів досить прочистити каналізацію у будинку, адже якщо вона засмічується, то причиною запаху цілком може стати саме вона, а не пральна машина.

90330 0 cookie-check Неприємний запах у пральній машині: кращі способи позбавлення

Читайте також:

Декілька простих способів, як підключити смартфон до телевізора
Декілька простих способів, як підключити смартфон до телевізора
26 Грудня, 2017, 10:06 2185 9
Спочатку підключення смартфона до телевізора може здатися непростим заходом, але, якщо слідувати кільком простим правилам, то це зробити зможе кожен. Підключити смартфон до телевізора може...
Смотреть результаты
М’ясні страви на Новорічний стіл
М'ясні страви на Новорічний стіл
Всім привіт! Напередодні свят, все частіше нас відвідують думки: «А що ж новенького приготувати?». З любов’ю накритий стіл з безліччю смачних страв у колі рідних...
Смотреть результаты
Для чого потрібна турбощітка для пилососа? Для турбочистоти!
Для чого потрібна турбощітка для пилососа? Для турбочистоти!
У комплектації сучасного пилососа ми можемо виявити безліч різноманітних щіток. Часом ми не завжди розуміємо, як деякі з них правильно використовувати. Всі ми вже давно...
Смотреть результаты