21/11/17

Як влаштована пральна машина: принцип роботи

Дуже популярний спосіб сучасного релаксу – спостерігати за обертовим барабаном пральної машини. Однак ми зовсім не думаємо про ті механізми, які в цей час працюють.

Процес прання білизни колись давно був вкрай копітким процесом, але в нашу з вами сучасність нам досить лише правильно завантажити барабан пральної машини і вибрати необхідну програму прання. Всі  рутинні процеси замість нас виконає пральна машина. Наші бабусі могли лише мріяти про такий агрегат, який буде здатний замість них випрати речі для всієї родини. І хоча той час, коли пральна машина автомат ще здавалася якоюсь екзотикою, а не звичайним побутовим приладом, багато хто з нас можуть пам’ятати з власного досвіду той час, коли прання відбувалося більш примітивними способами.

Це й не дивно, адже ми вкрай легко звикаємо до того, що полегшує наш побут і робить його комфортним. Таким чином, якщо ще вчора ми прали свої речі руками, а сьогодні замість нас це робить пральна машина, то повернутися до минулого і знову прати речі руками нас вже ніщо не змусить. Насправді це дуже добре, адже ми здатні облаштувати свій побут так, щоб відчувати себе комфортно, а побутова техніка, яка знаходиться навколо нас, зробить все найважче і неприємне. Ми ж, завдяки такій техніці, вивільняємо величезну кількість часу, який можемо витратити з користю на себе і на своїх близьких.

Які бувають пральні машини

работа стиральной машины

Сучасні пральні машини можуть бути різними. Це твердження стосується не тільки до параметрів пральної машини, але й до її типу. Таким чином, вибираючи пральну машину додому, ми можемо зіткнутися з вибором пральної машини напівавтомат або повністю автоматичної пральної машини. При цьому якщо ми звертаємо свою увагу на пральну машину автомат, то і тут ми можемо зіткнутися з фронтальною пральною машиною або з вертикальною. Вибір типу пристрою багато в чому буде залежати від того, який з них нам здасться більш зручним, і яким простором для установки пральної машини ми володіємо, адже вони мають різні габарити.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - стиральная машина полуавтомат

Пральна машина напівавтомат є досить надійним агрегатом. Якщо при цьому враховувати ще й  її невисоку вартість, можна вважати таку пральну машину чи не найкращим варіантом, якщо ми орієнтуємося на недорогий апарат. Однак варто пам’ятати, що якщо ми вирішили розширити свій побут за допомогою пральної машини напівавтомат, гріти воду така машина не буде, а після прання, якщо ми хочемо зробити віджимання білизни, то її необхідно буде перекладати вручну в окремий барабан.

E2SC 1160 W UA стиральная машина

Пральна машина з фронтальним завантаженням є найбільш популярним і поширеним типом автоматичних машин. Завантаження білизни в таку пральну машину відбувається через спеціальний круглий люк, а весь процес прання відбувається автоматично. Деякі моделі таких машин можуть мати ще й функцію сушки білизни. Однак навіть якщо такої функції немає, то білизна після віджимання залишається практично сухою.

Стиральная машина с вертикальной загрузкой

Пральна машина з вертикальним завантаженням функціонально від свого аналога з фронтальним завантаженням нічим не відрізняється. Для нас, як для користувача, процес прання відрізнятися нічим не буде, крім як завантаження білизни – у варіанті вертикальної пральної машини нам не потрібно нахилятися. Крім цього, пральна машина з вертикальним завантаженням вужча за свій аналог з фронтальним завантаженням.

Принцип роботи пральної машини автомат

Как устроена стиральная машина_принцип работы - принцип работы стиральной машины

Всі основні процеси в пральній машині автомат, незалежно від того, який тип машини встановлений у вашому домі, відбуваються в її барабані. Саме туди ми завантажуємо свої брудні речі, коли відкриваємо дверцята пральної машини. Потім, саме в барабані пральної машини відбувається найголовніший процес, коли наша брудна білизна стає чистою, а часом навіть сухою або ж практично сухою. Сухими наші речі можуть виявитися, якщо наша пральна машина має функцію сушки, якщо ж цієї функції немає, то пральна машина лише відіжме  речі, але при цьому деяка кількість вологи все одно залишиться, і речі потрібно буде просушувати.

Стиральная машина - Разные загрузки

Головною рушійною силою будь-якої пральної машини є її двигун. Найчастіше даний двигун розташований під барабаном пральної машини, а надає руху цьому самому барабану двигун за допомогою ременя. Іноді ремінь не застосовується, а барабан приводиться в рух безпосередньо мотором, який розташований прямо за ним. Такий мотор називається прямим двигуном. Подібна технологія називається Direct Drive і застосовується найчастіше компанією LG. Основним процесом в роботі пральної машини є процес прання.

Разбираемся в брендах_стиральные машины - стиральная машина electrolux на кухне

Такий процес відбувається за допомогою обертання барабана пральної машини, в даний момент в барабані вже є досить велика кількість води, а в процесі прання подається потрібна кількість миючого розчину. Миючий розчин, в свою чергу, з’являється з тієї кількості порошку та інших миючих засобів, які ми додаємо в спеціальну кювету і води, яка потрапила в пральну машину через підключений водопровід. Завдяки таким простим процесам відбувається прання речей. Потім їх необхідно віджати. Для цього барабан пральної машини обертається з високими оборотами, речі залишаються в пральній машині, а волога виводиться через невелику перфорацію барабана.

Основні відмінності пральної машини автомат від напівавтомата

стиральная машина одежда

Якщо нашою метою є придбання бюджетної пральної машини, то ми цілком можемо розглядати моделі, які відносяться до категорії напівавтомат. Такі пральні машини мають цінник істотно нижчий, ніж той, який ми бачимо на пральних машинах автомат, проте напівавтоматичні моделі так само здатні випрати наші речі. Чим же кардинально вони відрізняються від пральних машин автомат і чому вони настільки дешевше?

Как устроена стиральная машина_принцип работы - полуавтомат без отжима

Купуючи пральну машину напівавтомат, ми економимо істотну суму з сімейного бюджету, адже такі агрегати коштують значно дешевше тих, які відносяться до категорії автоматичних пральних машин. Більш низька вартість таких пральних машин багато в чому обумовлена ​​більш урізаним функціоналом таких пральних машин. Якщо поглянути поверхнево, то, як пральна машина автомат, так і пральна машина напівавтомат випере наші речі, але якщо розібратися детальніше, то процес прання кардинально відрізняється.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - вещи на сушке

Забігаючи вперед, варто відзначити, що набагато більшу кількість зручностей і комфорту ми отримуємо в разі, коли користуємося пральною машиною автомат. Вся справа в тому, що пральна машина напівавтомат не нагріває  для нас воду, таким чином, прання в барабані напівавтомата виявляється не таким ефективним. Але навіть якщо ми завчасно подбали про теплу воду і нагріли її, після прання, для того, щоб віджати наші речі, нам необхідно вручну перекласти їх в спеціальний бак. Якщо ж ми володіємо пральною машиною автомат, то нічого перекладати нам не потрібно, все відбувається автоматично в барабані пральної машини.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - медведь в стиралке

Варто так само розуміти, що всі сучасні пральні машини автомат на сьогодні мають автоматичне дозуванням води, залежно від того, скільки речей ви заклали в барабан. Такою можливістю не зможе похвалитися пральна машина напівавтомат, адже подача води в неї не автоматична, а регулюється безпосередньо нами.

Основні технології пральних машин автомат

Как устроена стиральная машина_принцип работы - встроенная стиралка

У той час, коли ми використовуємо свою пральну машину, нас цікавить, в першу чергу, чистота нашої білизни. Про те, якими способами і шляхами наша пральна машина досягає бажаного результату, нас, як правило, не цікавить. Однак робота сучасної пральної машини влаштована так, що для того, щоб ми з вами отримали свої чисті речі, наш домашній агрегат проробляє з ними чимало операцій. Багато з цих операцій полягають в певних технологіях, які відрізняються, залежно від виробника.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - direct drive

Технологія прямого двигуна називається Direct Drive і застосовується переважно компанією LG. Завдяки такій технології барабан пральної машини приводиться в рух не ременем, а самим двигуном, розташованим на осі барабана. Переваги такої технології полягають в тому, що робота пральної машини з прямим двигуном менш шумна, така машина вібрує менше, а термін її експлуатації вище.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - eco bubble

Ми любимо економні технології. Однією з технологій, які дозволяють нам економити, є технологія від компанії Samsung і називається Eco Bubble. Якщо не користуватися термінами, а говорити трохи простіше, то суть даної функції полягає в тому, що під барабаном, недалеко від двигуна, розташований спеціальний насос, який генерує піну. Суть досить проста, але результат геніальний. Піноутворення під час прання істотно підвищується, завдяки чому ми можемо або використовувати меншу кількість порошку, або менше нагрівати воду. Обидва шляхи ведуть до економії.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - Инверторная технология

Найцікавішою і сучасною технологією, яка застосовується сьогодні в пральних машинах, є інверторна технологія. Інверторний двигун, на відміну від звичайного, має більш тривалий термін експлуатації, його робота ефективніша і економна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Смотри товары из этой статьи на сайте!:

на сайт

Підпишіться!

Читайте також:

Підпишіться на розсилку!

Не турбуйтеся, ми не спамимо :-)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: