search
Підписатися

logo

Як влаштована пральна машина: принцип роботи

21 Листопада, 2017, 05:33 7

Дуже популярний спосіб сучасного релаксу – спостерігати за обертовим барабаном пральної машини. Однак ми зовсім не думаємо про ті механізми, які в цей час працюють.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Які бувають пральні машини
 2. Принцип роботи пральної машини автомат
 3. Основні відмінності пральної машини автомат від напівавтомата
 4. Основні технології пральних машин автомат
 5. Блок управління
 6. Термостат
 7. Таходатчіка
 8. Реле рівня води
 9. Замок дверцята люка
 10. Клапан подачі води
 11. Нагрівальний елемент

Процес прання білизни колись давно був вкрай копітким процесом, але в нашу з вами сучасність нам досить лише правильно завантажити барабан пральної машини і вибрати необхідну програму прання. Всі  рутинні процеси замість нас виконає пральна машина. Наші бабусі могли лише мріяти про такий агрегат, який буде здатний замість них випрати речі для всієї родини. І хоча той час, коли пральна машина автомат ще здавалася якоюсь екзотикою, а не звичайним побутовим приладом, багато хто з нас можуть пам’ятати з власного досвіду той час, коли прання відбувалося більш примітивними способами.

Це й не дивно, адже ми вкрай легко звикаємо до того, що полегшує наш побут і робить його комфортним. Таким чином, якщо ще вчора ми прали свої речі руками, а сьогодні замість нас це робить пральна машина, то повернутися до минулого і знову прати речі руками нас вже ніщо не змусить. Насправді це дуже добре, адже ми здатні облаштувати свій побут так, щоб відчувати себе комфортно, а побутова техніка, яка знаходиться навколо нас, зробить все найважче і неприємне. Ми ж, завдяки такій техніці, вивільняємо величезну кількість часу, який можемо витратити з користю на себе і на своїх близьких.

Які бувають пральні машини

работа стиральной машины

Сучасні пральні машини можуть бути різними. Це твердження стосується не тільки до параметрів пральної машини, але й до її типу. Таким чином, вибираючи пральну машину додому, ми можемо зіткнутися з вибором пральної машини напівавтомат або повністю автоматичної пральної машини. При цьому якщо ми звертаємо свою увагу на пральну машину автомат, то і тут ми можемо зіткнутися з фронтальною пральною машиною або з вертикальною. Вибір типу пристрою багато в чому буде залежати від того, який з них нам здасться більш зручним, і яким простором для установки пральної машини ми володіємо, адже вони мають різні габарити.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - стиральная машина полуавтомат

Пральна машина напівавтомат є досить надійним агрегатом. Якщо при цьому враховувати ще й  її невисоку вартість, можна вважати таку пральну машину чи не найкращим варіантом, якщо ми орієнтуємося на недорогий апарат. Однак варто пам’ятати, що якщо ми вирішили розширити свій побут за допомогою пральної машини напівавтомат, гріти воду така машина не буде, а після прання, якщо ми хочемо зробити віджимання білизни, то її необхідно буде перекладати вручну в окремий барабан.

E2SC 1160 W UA стиральная машина

Пральна машина з фронтальним завантаженням є найбільш популярним і поширеним типом автоматичних машин. Завантаження білизни в таку пральну машину відбувається через спеціальний круглий люк, а весь процес прання відбувається автоматично. Деякі моделі таких машин можуть мати ще й функцію сушки білизни. Однак навіть якщо такої функції немає, то білизна після віджимання залишається практично сухою.

Стиральная машина с вертикальной загрузкой

Пральна машина з вертикальним завантаженням функціонально від свого аналога з фронтальним завантаженням нічим не відрізняється. Для нас, як для користувача, процес прання відрізнятися нічим не буде, крім як завантаження білизни – у варіанті вертикальної пральної машини нам не потрібно нахилятися. Крім цього, пральна машина з вертикальним завантаженням вужча за свій аналог з фронтальним завантаженням.

Принцип роботи пральної машини автомат

Как устроена стиральная машина_принцип работы - принцип работы стиральной машины

Всі основні процеси в пральній машині автомат, незалежно від того, який тип машини встановлений у вашому домі, відбуваються в її барабані. Саме туди ми завантажуємо свої брудні речі, коли відкриваємо дверцята пральної машини. Потім, саме в барабані пральної машини відбувається найголовніший процес, коли наша брудна білизна стає чистою, а часом навіть сухою або ж практично сухою. Сухими наші речі можуть виявитися, якщо наша пральна машина має функцію сушки, якщо ж цієї функції немає, то пральна машина лише відіжме  речі, але при цьому деяка кількість вологи все одно залишиться, і речі потрібно буде просушувати.

Стиральная машина - Разные загрузки

Головною рушійною силою будь-якої пральної машини є її двигун. Найчастіше даний двигун розташований під барабаном пральної машини, а надає руху цьому самому барабану двигун за допомогою ременя. Іноді ремінь не застосовується, а барабан приводиться в рух безпосередньо мотором, який розташований прямо за ним. Такий мотор називається прямим двигуном. Подібна технологія називається Direct Drive і застосовується найчастіше компанією LG. Основним процесом в роботі пральної машини є процес прання.

Разбираемся в брендах_стиральные машины - стиральная машина electrolux на кухне

Такий процес відбувається за допомогою обертання барабана пральної машини, в даний момент в барабані вже є досить велика кількість води, а в процесі прання подається потрібна кількість миючого розчину. Миючий розчин, в свою чергу, з’являється з тієї кількості порошку та інших миючих засобів, які ми додаємо в спеціальну кювету і води, яка потрапила в пральну машину через підключений водопровід. Завдяки таким простим процесам відбувається прання речей. Потім їх необхідно віджати. Для цього барабан пральної машини обертається з високими оборотами, речі залишаються в пральній машині, а волога виводиться через невелику перфорацію барабана.

Основні відмінності пральної машини автомат від напівавтомата

стиральная машина одежда

Якщо нашою метою є придбання бюджетної пральної машини, то ми цілком можемо розглядати моделі, які відносяться до категорії напівавтомат. Такі пральні машини мають цінник істотно нижчий, ніж той, який ми бачимо на пральних машинах автомат, проте напівавтоматичні моделі так само здатні випрати наші речі. Чим же кардинально вони відрізняються від пральних машин автомат і чому вони настільки дешевше?

Как устроена стиральная машина_принцип работы - полуавтомат без отжима

Купуючи пральну машину напівавтомат, ми економимо істотну суму з сімейного бюджету, адже такі агрегати коштують значно дешевше тих, які відносяться до категорії автоматичних пральних машин. Більш низька вартість таких пральних машин багато в чому обумовлена ​​більш урізаним функціоналом таких пральних машин. Якщо поглянути поверхнево, то, як пральна машина автомат, так і пральна машина напівавтомат випере наші речі, але якщо розібратися детальніше, то процес прання кардинально відрізняється.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - вещи на сушке

Забігаючи вперед, варто відзначити, що набагато більшу кількість зручностей і комфорту ми отримуємо в разі, коли користуємося пральною машиною автомат. Вся справа в тому, що пральна машина напівавтомат не нагріває  для нас воду, таким чином, прання в барабані напівавтомата виявляється не таким ефективним. Але навіть якщо ми завчасно подбали про теплу воду і нагріли її, після прання, для того, щоб віджати наші речі, нам необхідно вручну перекласти їх в спеціальний бак. Якщо ж ми володіємо пральною машиною автомат, то нічого перекладати нам не потрібно, все відбувається автоматично в барабані пральної машини.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - медведь в стиралке

Варто так само розуміти, що всі сучасні пральні машини автомат на сьогодні мають автоматичне дозуванням води, залежно від того, скільки речей ви заклали в барабан. Такою можливістю не зможе похвалитися пральна машина напівавтомат, адже подача води в неї не автоматична, а регулюється безпосередньо нами.

Основні технології пральних машин автомат

Как устроена стиральная машина_принцип работы - встроенная стиралка

У той час, коли ми використовуємо свою пральну машину, нас цікавить, в першу чергу, чистота нашої білизни. Про те, якими способами і шляхами наша пральна машина досягає бажаного результату, нас, як правило, не цікавить. Однак робота сучасної пральної машини влаштована так, що для того, щоб ми з вами отримали свої чисті речі, наш домашній агрегат проробляє з ними чимало операцій. Багато з цих операцій полягають в певних технологіях, які відрізняються, залежно від виробника.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - direct drive

Технологія прямого двигуна називається Direct Drive і застосовується переважно компанією LG. Завдяки такій технології барабан пральної машини приводиться в рух не ременем, а самим двигуном, розташованим на осі барабана. Переваги такої технології полягають в тому, що робота пральної машини з прямим двигуном менш шумна, така машина вібрує менше, а термін її експлуатації вище.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - eco bubble

Ми любимо економні технології. Однією з технологій, які дозволяють нам економити, є технологія від компанії Samsung і називається Eco Bubble. Якщо не користуватися термінами, а говорити трохи простіше, то суть даної функції полягає в тому, що під барабаном, недалеко від двигуна, розташований спеціальний насос, який генерує піну. Суть досить проста, але результат геніальний. Піноутворення під час прання істотно підвищується, завдяки чому ми можемо або використовувати меншу кількість порошку, або менше нагрівати воду. Обидва шляхи ведуть до економії.

Как устроена стиральная машина_принцип работы - Инверторная технология

Найцікавішою і сучасною технологією, яка застосовується сьогодні в пральних машинах, є інверторна технологія. Інверторний двигун, на відміну від звичайного, має більш тривалий термін експлуатації, його робота ефективніша і економна.

Блок управління

Блок управління – це електронний модуль управління пральною машиною. Саме ця деталь відповідає за віддачу команд вузлів автоматичної пральної машинки. Модуль являє собою складну, електронну схему з транзисторами і іншими елементами.

Електронний модуль автоматичної пральної машини

Саме блок управління керує всіма послідовними процесами, що здійснюються пральною машиною: забір води, полоскання, сушка, автоматичне відключення та інше. Модуль управління умовно можна поділити на дві частини:

 • Плата керування. Відповідає за виконання всіх команд, які подаються або запрограмовані.
 • Плата індикації. Допомагає користувачам бачити процеси, які зараз виконує ПМА, помилки і несправності.

Поломка електронного модуля дорога, це найдорожчий елемент ПМА, тому не намагайтеся лагодити його самостійно.

Термостат

Термостат знаходиться внизу бака пральної машини. Його завдання послати сигнал нагрівальному приладу про відключення, в разі якщо температура досягла максимального значення або про включення, якщо температура нижче встановленої норми. Природно, що сигнал відправляється не безпосередньо, а через електронний модуль. У пральних машинах автомат роль термостата грає термистор.

Термодатчик для пральної машини автомат

Такий термодатчик – це слабкострумовий елемент, в основу роботи якого покладено вимір питомоного електричного опору при зміні температури. Завдяки відсутності механічної складової термистор в ПМА надійний і ламається рідко.

Таходатчик

Таходатчик – це комплектуюче пральної машини автомат, яке представляє собою металеве кільце з двома дротами. Таходатчик, тахогенератор або, як його ще називають, датчик Холла, кріпитися на роторний електродвигун ПМА. Його завдання – це вимірювати кількість обертів двигуна через вимірювання напруги.

Таходатчик для автоматичної пральної машини

Він постійно подає сигнали про кількість оборотів електронного блоку управління, який відправляє зворотні сигнали, в разі зміни режиму роботи пральної машини. Принцип роботи таходатчика простий: двигун під час своєї роботи створює електромагнітне поле в кільці за рахунок свого обертання, датчик заміряє цю напругу і передає на керуючий модуль. Несправність таходатчика дуже легко запідозрити:

 • Білизна після центрифуги все одно недостатньо суха.
 • При режимі віджимання барабан візуально крутитися повільніше, ніж зазвичай.
 • Під час режиму прання, навпаки, швидкість вище.
 • Відбуваються перепади швидкості обертання барабана при одному і тому ж режимі роботи.

Для того, щоб зрозуміти проблема в таходатчику або в чомусь іншому, потрібно дістатися до нього. Знявши задню панель пральної машини і виміряти напругу, опір на проводах таходатчика. Для цього вам знадобитися спеціальний прилад – мультиметр.

Реле рівня води

Так як пральною машиною управляє електронний модуль, то йому можна подати сигнал, щоб він скомандував про припинення набору води, подавши сигнал на закриття вхідного клапана. Але щоб блок управління дізнався про те, що води вже досить, спеціально встановлено реле рівня води (прессостат). Деталь грає важливу роль в будові пральної машини, так як кожен режим вимагає свого рівня води.

Реле рівня води для пральної автоматичної машини

Прессостат – це кругла, пластикова деталь, яка складається з діафрагми, котушки і магнітного сердечника, мембрани і перемикача. Від реле відходить одна трубка датчика тиску, яка поміщається в бак з водою. Між трубкою і баком передбачена повітряна камера. Є також проводка, яка з’єднана з електронним модулем. Принцип роботи прессостата нескладний. Чим більше води в баку, тим вище створюється тиск всередині нього. Під дією цього тиску, повітря через трубку датчика впливає на мембрану і вигинає її, вона в свою чергу деформуючись, розмикає перемикач. Після цього через проводку йде сигнал на керуючий модуль про необхідність закрити вхідний клапан для подачі води.

Замок дверцят люка

Сучасні моделі автоматичних пральних машин оснащені біметалічними закриваючимося пристроями. У старіших моделях, можна зустріти електромагнітні, але вони менш надійні. Біметалічні замки складаються з трьох елементів: фіксатор, термоелемент і біметалічна пластина. Захований замок дверцят в пластиковому корпусі.

Замок дверцята люка в пральній машині автомат

Принцип роботи замка дверцят люка такий: коли дається команда про початок роботи ПМА, модуль управління подає заряд струму на термоелемент, під дією струму він миттєво розігрівається. Це призводить до нагрівання біметалічної пластини, яка під дією температури розширюється і подовжується. В такому стані пластина натискає на фіксатор і поки вона гаряча, дверцята пральної машини будуть закриті. Коли подача струму припиняється, пластина охолоджується і дверцята люка відкриваються.

Клапан подачі води

Вхідний (впускний) клапан візуально схожий на звичайний кран. Різниця лише в тому, що другий ви відкриваєте вручну, а перший відкривається автоматично. Впускний клапан на пральних машинках буває різний: однією, двома, трьома електромагнітними котушками.

Клапан подачі води в пральній машині автомат

У пральних машинах автомат нового покоління клапани встановлені з декількома секціями клапанів. Активується клапан за рахунок подачі струму від електронного модуля на електромагнітну котушку, яка під дію електромагнітного поля, закриває впускний клапан.

Нагрівальний елемент

У пральних машинах автомат використовується трубчастий нагрівальний елемент, який кріпиться в нижній частині бака. Включається він, після команди з блоку управління. Сигнал передається у вигляді напруги, яка і активує нагрів ТЕНа. При досягненні заданої температури електронагрівач відключається.

ТЕН в автоматичній пральній машині

Згодом нагрівальний елемент покривається накипом, що може призвести до збільшення часу нагрівання води і до кінцевої поломки самого ТЕНа. Для додаткового його захисту, деякі виробники наносять спеціальні напилення, наприклад, керамічне покриття.

44018 4 cookie-check Як влаштована пральна машина: принцип роботи

Читайте також:

Як вибрати посудомийну машину, яка працює ефективно й економічно
Як вибрати посудомийну машину, яка працює ефективно й економічно
20 Листопада, 2017, 10:27 1152 12
Посудомийна машина є незамінним помічником на сучасній кухні, яка здатна звільнити масу часу господині, адже їй не потрібно більше мити посуд. Лише одного разу скориставшись...
Смотреть результаты
Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися
Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися
З 1 листопада в Україні був запущений сервіс безконтактних платежів Android Pay. З його допомогою на касі можна розрахуватися лише за допомогою смартфона. Так, не...
Смотреть результаты
Як перетворити Android-смартфон в iPhone X
Як перетворити Android-смартфон в iPhone X
Мабуть, найгучнішою подією цього місяця став початок продажів нового смартфона Apple під назвою iPhone X. Навіть якщо у вас немає коштів на покупку цієї новинки,...
Смотреть результаты