17/11/17,

19:45

Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися

З 1 листопада в Україні був запущений сервіс безконтактних платежів Android Pay. З його допомогою на касі можна розрахуватися лише за допомогою смартфона. Так, не потрібні ні готівка, ні банківські карти – тільки смартфон, а він завжди при нас.

Відзначимо, що Україна стала 15-ю країною, де сервіс заробив. У цьому році він також став доступний Чехії, Іспанії, Бельгії, Росії та Канаді. Повідомляється, що до кінця року Android Pay запрацює в Бразилії й Південній Кореї.

Сьогодні детально розповідаємо, що це взагалі таке, чим Android Pay зручний і як він працює.

Україна-запуск сервісу Android Pay

Україна стала п’ятнадцятою країною, в якій був запущений сервіс безконтактної оплати Android Pay

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Все про Android Pay: що це таке та як сервіс працює
  2. Де можна оплатити покупки за допомогою Android Pay
  3. А чи безпечно це
  4. З якими проблемами Android Pay може зіткнутися в Україні

Рекомендуємо:

Google запустила в Україні сервіс безконтактної оплати Android Pay

Digest 67: Android Pay в Україні, римейк «Короля лева» і Razer Phone

Android Pay-оплата покупок

Все про Android Pay: що це таке, та як сервіс працює

 Android Pay-запуск сервісу в Україні

Android Pay – це система мобільних платежів від компанії Google. Ця функція дозволяє здійснювати покупки за допомогою мобільних пристроїв: смартфонів, планшетних ПК, а також «розумного» годинника.

Android Pay – це сервіс для здійснення безконтактних платежів за допомогою смартфонів, планшетів і SMART-годинників, які працюють під управлінням операційної системи Android (Android 4.4 KitKat і новіше) та підтримують NFC (Near Field Communication). Ця технологія ближнього зв’язку та забезпечує безконтактну передачу даних з одного пристрою на інший. По суті, Android Pay є мобільним NFC-гаманцем.

Мобільний NFC-гаманець.

Тепер вам не потрібно носити з собою багато банківських карток: їх всі можна «заселити» у свій смартфон з встановленим додатком Android Pay. Він працює на Android-пристроях з операційною системою KitKat 4.4 і новіше, які, а це важливо, мають підтримку NFC-технології. Зазвичай іконку швидкого доступу до бездротового модуля можна знайти у шторці повідомлень.

Якщо ви не знаєте, чи підтримує ваш смартфон NFC, подивіться технічні характеристики моделі на сайті виробника або знайдіть її у списку на сайті NFC World. Можна зробити простіше – перевірити підтримку технології у налаштуваннях Android у вкладці «Бездротові мережі», натиснувши кнопку «Ще». Якщо у гаджета чіп є, на сторінці налаштувань відобразиться пункт NFC і кнопка активації.

Android Pay-NFC

Якщо ваш смартфон не підтримує NFC, користуватися Android Pay ви не зможете.

Також сервіс не доступний користувачам «зламаних» пристроїв. Апарати з розблокованим завантажувачем і наявністю Root-прав не дружать з Android Pay. І це запорука безпеки фінансових операцій, за яку Google у відповіді. Іншими словами, корпорація не готова відповідати за софт сторонніх розробників, яких вона не здатна контролювати.

Android Pay не захоче працювати й на смартфонах з «саморобними» операційками начебто CyanogenMod, а також на деяких noname-китайцях. Але людям, які придбали гаджет в авторизованому магазині, нема про що турбуватися.

Для того щоб почати користуватися Android Pay, потрібно завантажити додаток і додати в нього свої банківські карти, які і будуть використовуватися для оплати покупок.

 Android Pay-оплата покупок

Повідомляється, що сьогодні сервіс працює з такими українськими фінустановами, як Приватбанк та Ощадбанк. Є інформація, що незабаром він стане доступний і для власників карток ПУМБ.

Android Pay-Україна

Завдяки тому, що в Україні запустили глобальний платіжний сервіс Android Pay, сьогодні ми можемо прив’язати до свого акаунту банківські картки ПриватБанку та Ощадбанку – і користуватися безконтактною оплатою зі смартфона там, де є сумісні термінали (і таких місць все більше)

Також днями з’явилося повідомлення, що й Альфа-Банк Україна готується приєднати своїх клієнтів до сервісів безконтактної оплати Android Pay. Список банків буде активно поповнюватися.

Android Pay-сервіс

До речі, рекомендуємо додати у додаток Android Pay не тільки банківські карти, але і картки лояльності.

Далі все просто: на касі прикладаєте гаджет до підтримуючого безконтактні платежі терміналу (замість банківської карти) – і покупка сплачена. Немає ніяких нюансів і підводних каменів. Так, наприклад, додаток на смартфоні не потрібно включати. Важливо тільки, щоб була активована NFC-технологія.

 Активована NFC-технологія.

Для коректної роботи Android Pay необхідний Android-смартфон, що підтримує NFC – технологію. Просто встановлюйте додаток, прив’яжіть банківські карти – і користуйтеся новими привілеями.

Отже, покрокова інструкція для тих, хто вирішив скористатися Android Pay:

  1. Перш за все, звичайно, переконайтеся, що ваш гаджет працює на Android (4.4 KitKat і новіше) і має підтримку NFC-технології.
  2. Зайдіть в Google Play, знайдіть додаток Android Pay (безкоштовний!) і завантажте його.
  3. Встановіть додаток на свій смартфон, прив’яжіть банківські карти. Можна їх просто сфотографувати, і сервіс розпізнає букви і цифри автоматично, а можна вбити дані вручну у відповідні графи.
  4. Перевірте у налаштуваннях смартфона активацію NFC-модуля. Сплатіть покупки, піднісши апарат на пару секунд до термінала( «цілувати» його з ним не треба). Якщо у вас кілька банківських карт, Android Pay запропонує на вибір одну з них як основну. Коли потрібно буде оплатити покупку іншою картою, змініть вибір у налаштуваннях. Про вдалу транзакцію повідомить галочка, що з’явилася на екрані пристрою.

 Покрокова інструкція

Відсутні приховані комісії за використання Android Pay (крім тих, які діють для ваших особистих карт). Безкоштовний і додаток, і використання сервісу, як при розрахунку пластиком.

Як додати карту українського банку

Android Pay дозволяє залишити вдома всі банківські карти – замінити їх одним додатком на смартфоні. Комісії немає: з рахунку покупця списуються тільки зазначені у чеку суми.

До речі, Android Pay в теорії працює і з інтернет-платежами, в тому випадку якщо у додатку або на сайті пропонується такий спосіб оплати. Правда, сьогодні оплата в інтернет-магазинах через Android Pay нам ще недоступна.

Існують встановлені ліміти. Так, користувачам карт Mastercard потрібно буде ввести PIN-код, якщо сума більше ніж 100 гривень, VISA – якщо більше ніж 500 гривень.

Mastercard і ПриватБанк

Якщо користувач оплачує покупку на суму до 100 гривень (для карт MasterCard), йому досить просто активувати екран гаджета. Якщо сума більше ніж 100 гривень (а для карт Visa – більше ніж 500 гривень), попередньо потрібно смартфон розблокувати і тільки потім підносити його до термінала.

Де можна оплатити покупки за допомогою Android Pay

У будь-якому місці, де є термінал з NFC-чіпом. Його можна ідентифікувати з логотипів VISA PayWave, MasterCard PayPass і безпосередньо Android Pay. Шукайте ці значки:

Android Pay-значок на терміналі

І таких терміналів сьогодні багато. Їх кількість зростає.

Багато терміналів

У ПриватБанку, наприклад, який володіє великою мережею POS-терміналів, з 142 тисяч 86 – безконтактних.

Android Pay-як розплачуватися на касі

Розплатитися за допомогою свого смартфона з Android Pay сьогодні можна у самих різних магазинах і сервісах надання послуг. Як правило, на терміналі виводяться спеціальні, що свідчать про підтримку безконтактної оплати значки. Побачивши один з них, сміливо прикладайте девайс – і забирайте оплачені покупки

Їх можна побачити в багатьох точках продажів в Україні, у великих торгових центрах, супермаркетах, ресторанах і кафе, невеликих магазинчиках у спальних районах, на заправках і в громадському транспорті.

На терміналі спеціальні значки

В Україні сьогодні безконтактно розрахуватися можна в торгово-сервісних мережах: супермаркетах, аптеках, кафе та ресторанах, а також в громадському транспорті

А чи безпечно це

Так, цілком. Хоч побоювання і зрозумілі: програма має повний доступ до прив’язаних банківських карт і може оплачувати товари і послуги, варто лише піднести гаджет до термінала. І можливо, з боку система для багатьох дійсно виглядає не дуже надійною. А якщо врахувати той факт, що для оплати не потрібно навіть в додаток заходити, так особливо.

Android Pay-як користуватися

Але річ у тому, що Android Pay залишають поза передачею терміналу дані карти та інформацію про її власника. Ключі для оплати генерує сервер Google, в пам’яті гаджета вони не зберігаються. Безпека платежів з Mastercard через Android Pay гарантує платформа токенізації Mastercard Digital Enablement Service.

Mastercard Digital Enablement Service

Крім того, радіус дії чіпа NFC – пара сантиметрів. Смартфон потрібно буквально притулити задньою панеллю, де зазвичай встановлений NFC, до POS-термінала, трохи почекати, поки вони обміняються даними.

 Android Pay-як працювати з додатком

Традиційний PIN-код, графічний ключ, доступ за відбитком пальця – захист розблокування теж важливий.

Це потрібно для того, щоб в разі втрати або крадіжки смартфону, той хто знайшов його, або зловмисник не зміг оплачувати покупки. Звичайно, PIN-код і графічний ключ можна підібрати, але на це потрібен час. І власник встигне заблокувати девайс.

Втрачений Android-фон

Виникає закономірне питання: як вчинити у разі пропажі смартфона, в який ви ввели дані своїх банківських карт? Все просто. Навіть не доведеться блокувати їх у банку. Скористайтеся функцією Google «Знайти пристрій» і дистанційно заблокуйте смартфон, змініть пароль або видаліть всі особисті дані

Важливий нюанс. Google для всіх Android-смартфонів за замовчуванням пропонує зручний спосіб блокування з будь-якого пристрою. Ви входите у свій акаунт і блокуєте гаджет. Відразу, при першому ж підключенні до мережі, смартфон автоматично «залочиться», всі призначені для користувача дані будуть стерті.

З якими проблемами Android Pay може зіткнутися в Україні

Платіжна система Android Pay-як користуватися

Сьогодні популярність Android Pay впирається, насамперед, у брак POS-терміналів. І це суттєво гальмує розвиток сервісу. За даними Національного банку України, у 2015 році на кожен мільйон чоловік припадало лише 4,5 тисячі таких терміналів. Для порівняння у Штатах ці цифри сягають 43,6 тисячі.

Але разом з тим статистика й останнє зведення НБУ говорять про те, що у нас, в Україні, кількість безконтактних операцій зросла до 38,6%. Експерти впевнені, що Android Pay судилося здобути широку популярність.

Нагадуємо, що ніякі приховані комісії за використання Android Pay не повинні стягуватися. Витрати точно такі ж, як і при розрахунках пластиковою банківською картою.

Крім того, притримує розвиток сервісу в Україні й те, що далеко не всі смартфони користувачів мають чіп NFC.

За даними німецької дослідницької компанії GfK, яка вважається надійним джерелом актуальної інформації про ринки і споживачів у понад 100 країнах світу, в Україні частка Android-смартфонів, які підтримують NFC-технологію, під яку «заточені» POS-термінали, в минулому році склала всього 15, 7%. Це близько трьох мільйонів пристроїв. Можливо, зведення за 2017 рік понад втішне.

 Інформація про ринки й споживачів

Отже, що ми маємо. А то, що Android Pay першим з трьох найбільших платіжних сервісів, а ми знаємо ще Apple Pay і Samsung Pay, в Україні нарешті запрацював. Цікаво, коли у нас будуть запущені його конкуренти. Ну і хто кого потіснить.

Android Pay-тепер в Україні

А як ви вважаєте, чи стануть сервіси типу Android Pay популярні в Україні? І особисто ви готові ними користуватися? Висловіть свою думку в коментарях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Смотри товары из этой статьи на сайте!:

на сайт
Товары

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: