search
Підписатися

logo

Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися

17 Листопада, 2017, 07:45 10

З 1 листопада в Україні був запущений сервіс безконтактних платежів Android Pay. З його допомогою на касі можна розрахуватися лише за допомогою смартфона. Так, не потрібні ні готівка, ні банківські карти – тільки смартфон, а він завжди при нас.

Відзначимо, що Україна стала 15-ю країною, де сервіс заробив. У цьому році він також став доступний Чехії, Іспанії, Бельгії, Росії та Канаді. Повідомляється, що до кінця року Android Pay запрацює в Бразилії й Південній Кореї.

Сьогодні детально розповідаємо, що це взагалі таке, чим Android Pay зручний і як він працює.

Україна-запуск сервісу Android Pay

Україна стала п’ятнадцятою країною, в якій був запущений сервіс безконтактної оплати Android Pay

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Все про Android Pay: що це таке та як сервіс працює
  2. Де можна оплатити покупки за допомогою Android Pay
  3. А чи безпечно це
  4. З якими проблемами Android Pay може зіткнутися в Україні

Рекомендуємо:

Google запустила в Україні сервіс безконтактної оплати Android Pay

Digest 67: Android Pay в Україні, римейк «Короля лева» і Razer Phone

Android Pay-оплата покупок

Все про Android Pay: що це таке, та як сервіс працює

 Android Pay-запуск сервісу в Україні

Android Pay – це система мобільних платежів від компанії Google. Ця функція дозволяє здійснювати покупки за допомогою мобільних пристроїв: смартфонів, планшетних ПК, а також «розумного» годинника.

Android Pay – це сервіс для здійснення безконтактних платежів за допомогою смартфонів, планшетів і SMART-годинників, які працюють під управлінням операційної системи Android (Android 4.4 KitKat і новіше) та підтримують NFC (Near Field Communication). Ця технологія ближнього зв’язку та забезпечує безконтактну передачу даних з одного пристрою на інший. По суті, Android Pay є мобільним NFC-гаманцем.

Мобільний NFC-гаманець.

Тепер вам не потрібно носити з собою багато банківських карток: їх всі можна «заселити» у свій смартфон з встановленим додатком Android Pay. Він працює на Android-пристроях з операційною системою KitKat 4.4 і новіше, які, а це важливо, мають підтримку NFC-технології. Зазвичай іконку швидкого доступу до бездротового модуля можна знайти у шторці повідомлень.

Якщо ви не знаєте, чи підтримує ваш смартфон NFC, подивіться технічні характеристики моделі на сайті виробника або знайдіть її у списку на сайті NFC World. Можна зробити простіше – перевірити підтримку технології у налаштуваннях Android у вкладці «Бездротові мережі», натиснувши кнопку «Ще». Якщо у гаджета чіп є, на сторінці налаштувань відобразиться пункт NFC і кнопка активації.

Android Pay-NFC

Якщо ваш смартфон не підтримує NFC, користуватися Android Pay ви не зможете.

Також сервіс не доступний користувачам «зламаних» пристроїв. Апарати з розблокованим завантажувачем і наявністю Root-прав не дружать з Android Pay. І це запорука безпеки фінансових операцій, за яку Google у відповіді. Іншими словами, корпорація не готова відповідати за софт сторонніх розробників, яких вона не здатна контролювати.

Android Pay не захоче працювати й на смартфонах з «саморобними» операційками начебто CyanogenMod, а також на деяких noname-китайцях. Але людям, які придбали гаджет в авторизованому магазині, нема про що турбуватися.

Для того щоб почати користуватися Android Pay, потрібно завантажити додаток і додати в нього свої банківські карти, які і будуть використовуватися для оплати покупок.

 Android Pay-оплата покупок

Повідомляється, що сьогодні сервіс працює з такими українськими фінустановами, як Приватбанк та Ощадбанк. Є інформація, що незабаром він стане доступний і для власників карток ПУМБ.

Android Pay-Україна

Завдяки тому, що в Україні запустили глобальний платіжний сервіс Android Pay, сьогодні ми можемо прив’язати до свого акаунту банківські картки ПриватБанку та Ощадбанку – і користуватися безконтактною оплатою зі смартфона там, де є сумісні термінали (і таких місць все більше)

Також днями з’явилося повідомлення, що й Альфа-Банк Україна готується приєднати своїх клієнтів до сервісів безконтактної оплати Android Pay. Список банків буде активно поповнюватися.

Android Pay-сервіс

До речі, рекомендуємо додати у додаток Android Pay не тільки банківські карти, але і картки лояльності.

Далі все просто: на касі прикладаєте гаджет до підтримуючого безконтактні платежі терміналу (замість банківської карти) – і покупка сплачена. Немає ніяких нюансів і підводних каменів. Так, наприклад, додаток на смартфоні не потрібно включати. Важливо тільки, щоб була активована NFC-технологія.

 Активована NFC-технологія.

Для коректної роботи Android Pay необхідний Android-смартфон, що підтримує NFC – технологію. Просто встановлюйте додаток, прив’яжіть банківські карти – і користуйтеся новими привілеями.

Отже, покрокова інструкція для тих, хто вирішив скористатися Android Pay:

  1. Перш за все, звичайно, переконайтеся, що ваш гаджет працює на Android (4.4 KitKat і новіше) і має підтримку NFC-технології.
  2. Зайдіть в Google Play, знайдіть додаток Android Pay (безкоштовний!) і завантажте його.
  3. Встановіть додаток на свій смартфон, прив’яжіть банківські карти. Можна їх просто сфотографувати, і сервіс розпізнає букви і цифри автоматично, а можна вбити дані вручну у відповідні графи.
  4. Перевірте у налаштуваннях смартфона активацію NFC-модуля. Сплатіть покупки, піднісши апарат на пару секунд до термінала( «цілувати» його з ним не треба). Якщо у вас кілька банківських карт, Android Pay запропонує на вибір одну з них як основну. Коли потрібно буде оплатити покупку іншою картою, змініть вибір у налаштуваннях. Про вдалу транзакцію повідомить галочка, що з’явилася на екрані пристрою.

 Покрокова інструкція

Відсутні приховані комісії за використання Android Pay (крім тих, які діють для ваших особистих карт). Безкоштовний і додаток, і використання сервісу, як при розрахунку пластиком.

Як додати карту українського банку

Android Pay дозволяє залишити вдома всі банківські карти – замінити їх одним додатком на смартфоні. Комісії немає: з рахунку покупця списуються тільки зазначені у чеку суми.

До речі, Android Pay в теорії працює і з інтернет-платежами, в тому випадку якщо у додатку або на сайті пропонується такий спосіб оплати. Правда, сьогодні оплата в інтернет-магазинах через Android Pay нам ще недоступна.

Існують встановлені ліміти. Так, користувачам карт Mastercard потрібно буде ввести PIN-код, якщо сума більше ніж 100 гривень, VISA – якщо більше ніж 500 гривень.

Mastercard і ПриватБанк

Якщо користувач оплачує покупку на суму до 100 гривень (для карт MasterCard), йому досить просто активувати екран гаджета. Якщо сума більше ніж 100 гривень (а для карт Visa – більше ніж 500 гривень), попередньо потрібно смартфон розблокувати і тільки потім підносити його до термінала.

Де можна оплатити покупки за допомогою Android Pay

У будь-якому місці, де є термінал з NFC-чіпом. Його можна ідентифікувати з логотипів VISA PayWave, MasterCard PayPass і безпосередньо Android Pay. Шукайте ці значки:

Android Pay-значок на терміналі

І таких терміналів сьогодні багато. Їх кількість зростає.

Багато терміналів

У ПриватБанку, наприклад, який володіє великою мережею POS-терміналів, з 142 тисяч 86 – безконтактних.

Android Pay-як розплачуватися на касі

Розплатитися за допомогою свого смартфона з Android Pay сьогодні можна у самих різних магазинах і сервісах надання послуг. Як правило, на терміналі виводяться спеціальні, що свідчать про підтримку безконтактної оплати значки. Побачивши один з них, сміливо прикладайте девайс – і забирайте оплачені покупки

Їх можна побачити в багатьох точках продажів в Україні, у великих торгових центрах, супермаркетах, ресторанах і кафе, невеликих магазинчиках у спальних районах, на заправках і в громадському транспорті.

На терміналі спеціальні значки

В Україні сьогодні безконтактно розрахуватися можна в торгово-сервісних мережах: супермаркетах, аптеках, кафе та ресторанах, а також в громадському транспорті

А чи безпечно це

Так, цілком. Хоч побоювання і зрозумілі: програма має повний доступ до прив’язаних банківських карт і може оплачувати товари і послуги, варто лише піднести гаджет до термінала. І можливо, з боку система для багатьох дійсно виглядає не дуже надійною. А якщо врахувати той факт, що для оплати не потрібно навіть в додаток заходити, так особливо.

Android Pay-як користуватися

Але річ у тому, що Android Pay залишають поза передачею терміналу дані карти та інформацію про її власника. Ключі для оплати генерує сервер Google, в пам’яті гаджета вони не зберігаються. Безпека платежів з Mastercard через Android Pay гарантує платформа токенізації Mastercard Digital Enablement Service.

Mastercard Digital Enablement Service

Крім того, радіус дії чіпа NFC – пара сантиметрів. Смартфон потрібно буквально притулити задньою панеллю, де зазвичай встановлений NFC, до POS-термінала, трохи почекати, поки вони обміняються даними.

 Android Pay-як працювати з додатком

Традиційний PIN-код, графічний ключ, доступ за відбитком пальця – захист розблокування теж важливий.

Це потрібно для того, щоб в разі втрати або крадіжки смартфону, той хто знайшов його, або зловмисник не зміг оплачувати покупки. Звичайно, PIN-код і графічний ключ можна підібрати, але на це потрібен час. І власник встигне заблокувати девайс.

Втрачений Android-фон

Виникає закономірне питання: як вчинити у разі пропажі смартфона, в який ви ввели дані своїх банківських карт? Все просто. Навіть не доведеться блокувати їх у банку. Скористайтеся функцією Google «Знайти пристрій» і дистанційно заблокуйте смартфон, змініть пароль або видаліть всі особисті дані

Важливий нюанс. Google для всіх Android-смартфонів за замовчуванням пропонує зручний спосіб блокування з будь-якого пристрою. Ви входите у свій акаунт і блокуєте гаджет. Відразу, при першому ж підключенні до мережі, смартфон автоматично «залочиться», всі призначені для користувача дані будуть стерті.

З якими проблемами Android Pay може зіткнутися в Україні

Платіжна система Android Pay-як користуватися

Сьогодні популярність Android Pay впирається, насамперед, у брак POS-терміналів. І це суттєво гальмує розвиток сервісу. За даними Національного банку України, у 2015 році на кожен мільйон чоловік припадало лише 4,5 тисячі таких терміналів. Для порівняння у Штатах ці цифри сягають 43,6 тисячі.

Але разом з тим статистика й останнє зведення НБУ говорять про те, що у нас, в Україні, кількість безконтактних операцій зросла до 38,6%. Експерти впевнені, що Android Pay судилося здобути широку популярність.

Нагадуємо, що ніякі приховані комісії за використання Android Pay не повинні стягуватися. Витрати точно такі ж, як і при розрахунках пластиковою банківською картою.

Крім того, притримує розвиток сервісу в Україні й те, що далеко не всі смартфони користувачів мають чіп NFC.

За даними німецької дослідницької компанії GfK, яка вважається надійним джерелом актуальної інформації про ринки і споживачів у понад 100 країнах світу, в Україні частка Android-смартфонів, які підтримують NFC-технологію, під яку «заточені» POS-термінали, в минулому році склала всього 15, 7%. Це близько трьох мільйонів пристроїв. Можливо, зведення за 2017 рік понад втішне.

 Інформація про ринки й споживачів

Отже, що ми маємо. А то, що Android Pay першим з трьох найбільших платіжних сервісів, а ми знаємо ще Apple Pay і Samsung Pay, в Україні нарешті запрацював. Цікаво, коли у нас будуть запущені його конкуренти. Ну і хто кого потіснить.

Android Pay-тепер в Україні

А як ви вважаєте, чи стануть сервіси типу Android Pay популярні в Україні? І особисто ви готові ними користуватися? Висловіть свою думку в коментарях.

90274 0 cookie-check Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися

Читайте також:

Як перетворити Android-смартфон в iPhone X
Як перетворити Android-смартфон в iPhone X
16 Листопада, 2017, 11:12 1186 8
Мабуть, найгучнішою подією цього місяця став початок продажів нового смартфона Apple під назвою iPhone X. Навіть якщо у вас немає коштів на покупку цієї новинки,...
Смотреть результаты
Як помити пилосос, щоб не довелося купувати новий
Як помити пилосос, щоб не довелося купувати новий
Дуже часто поломки пилососа трапляються саме після того, як ми його помиємо. Як же зробити це так, щоб не зіпсувати працюючий пилосос? Пилосос вже давним-давно...
Смотреть результаты
Як форматувати замітки на iPhone та iPad
Як форматувати замітки на iPhone та iPad
Додаток “Замітки” дозволяє записувати на iPhone та iPad будь-які ідеї, формувати контрольні списки, створювати замальовки і т.д. У цій статті ми розповімо вам, як відформатувати...
Смотреть результаты