search
Підписатися

logo

16 секретних можливостей браузера Google Chrome для Windows і Mac

21 Листопада, 2017, 05:48 11

 

Google Chrome – це найпопулярніший в світі браузер, яким активно користуються як шанувальники Windows, так і шанувальники Mac. Незважаючи на широку поширеність браузера, більшість користувачів знайомі з далеко не всіма його функціями. У цій статті ми розглянемо 16 найцікавіших з них.

 Закріплені вкладки

У браузері Google Chrome є опція «Закріпити вкладку», яка може вам стати в нагоді, якщо ви захочете назавжди залишити будь-яку вкладку відкритою. Це може бути, наприклад, стрічка Twitter або Facebook. Для того, що б закріпити вкладку, натисніть на її назві правою кнопкою миші, після чого виберіть у контекстному меню відповідний пункт.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Закрепленные вкладки

 Файловий менеджер

Ви можете використовувати браузер Google Chrome в якості простого файлового менеджера. Для цього в операційній системі Windows наберіть в рядку адреси C:, а в macOS file:///

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Файловый менеджер

Диспетчер завдань

Головною відмінністю Chrome від інших браузерів є те, що він створює для кожної вкладки окремий процес. Перевірити кількість пам’яті, виділеної для вкладок ви можете, використовуючи диспетчер завдань. Він також дозволяє закрити непотрібні вкладки, що використовують ресурси процесора і споживають зайву пам’ять. В операційній системі Windows диспетчер завдань активується комбінацією клавіш ⇧Shift + Esc, а в macOS його можна викликати через меню Вікно.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Диспетчер задач

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Диспетчер задач (2)

 Як приховати іконки розширень

Розширення для браузера Google Chrome дозволяють зробити його більш функціональним і налаштувати під свої потреби, однак іконки розширень можуть займати багато місця біля рядка пошуку. Мало хто знає, що іконки розширень можна приховати, не видаляючи їх при цьому з комп’ютера. Для цього необхідно просто натиснути на будь-яку іконку правою кнопкою миші і вибрати Не показувати в меню Google Chrome.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Как скрыть иконки расширений

Сполучення клавіш

Як і більшості інших браузерів, в Google Chrome передбачено безліч сполучень клавіш, що дозволяють швидко управляти браузером з клавіатури. Ось найбільш корисні з них:

Ctrl + W або ⌘Cmd + W (MacOS) – закрити поточну вкладку;

Ctrl + T або ⌘Cmd + T (MacOS) – відкрити нову вкладку;

Ctrl + N або ⌘Cmd + N (MacOS) – відкрити нове вікно. У поєднанні з ⇧Shift нове вікно браузера відкривається в режимі інкогніто;

Для того, щоб відкрити посилання в новій вкладці браузера, необхідно затиснути Ctrl або ⌘Cmd.

Відображення закладок у вигляді іконок

Якщо ви хочете збільшити кількість закладок в обраному, однак вони не поміщаються, ви можете видалити їх назву. Для цього відкрийте панель обраного, виберіть закладку і клацніть по ній правою кнопкою миші, після чого в меню оберіть пункт «Змінити». Далі з’явиться віконце, в якому ви зможете видалити назву закладки, очистивши таким чином поле «Вибране».

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Отображение закладок в виде иконок

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Отображение закладок в виде иконок (2)

Збереження вкладок браузера після закриття

Зайшовши в Налаштування браузера Chrome, ви можете скористатися функцією, що дозволяє зберегти поточні вкладки браузера до його наступного запуску.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Сохранение вкладок после закрытия

Повторне відкриття випадково закритої вкладки

Якщо ви раптом закрили помилково якусь вкладку, ви завжди можете її повернути. Для цього натисніть правою кнопкою миші на будь-яку з відкритих вкладок і виберіть опцію Знову відкрити закриту вкладку.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Повторное открытие вкладки

Використання експериментальних функцій Chrome

Ввівши в адресному рядку about:flags, ви зможете отримати доступ до експериментальних функцій браузера, багато з яких можуть бути досить корисними.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Экспериментальные функции Chrome

 Швидкий доступ для роботи з розширеннями

Якщо ви вважаєте за краще працювати з Google Chrome без миші, використовуючи лише одну клавіатуру, ви можете задати гарячі клавіші для виклику розширень браузера, Для цього введіть в адресному рядку chrome:// extensions, після чого зійдіть в кінець списку, що з’явився і там клікніть по посиланню Швидкі клавіші. Після цього ви побачите вікно, в якому ви зможете задати поєднання клавіш для виклику і управління розширеннями.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Горячие клавиши для работы с расширениями

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Горячие клавиши для работы с расширениями (2)

Збереження сторінки в форматі PDF

Якщо у вас виникає необхідність зберігати сторінки, найкраще вибирати формат PDF. У браузері Chrome це можна зробити, натиснувши Ctrl + P (у версії для Windows) або ⌘Cmd + P (у версії для Mac). У вікні, що відкриється, виберіть пункт Зберегти як PDF.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Сохранение страницы в формате PDF

 Видалення історії

Як і в більшості інших браузерів, в Google Chrome також існує функція, за допомогою якої ви можете видалити історію за певний період. Ви можете видалити абсолютно всі записи або провести вибіркове очищення, виділивши вручну непотрібні елементи. Однак існує є ще один спосіб, що дозволяє виділити і видалити записи з журналу за окремий період. Для цього відзначте перший пункт у списку, а потім, затиснувши клавішу ⇧Shift, виділіть останній.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Удаление истории

 Перегляд збережених паролів

У браузері Chrome є менеджер паролів, які ви в будь-який момент можете переглянути. Для цього в адресному рядку введіть chrome://settings/passwords, знайдіть в списку потрібний аккаунт і натисніть на кнопку Показати.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Просмотр сохраненных паролей

 Написання листів прямо з адресного рядка

Для того, щоб написати лист, користувачі зазвичай використовують поштові сервіси. Якщо ви введете в командному рядку mailto:[email protected] буде запущена поштова програма за замовчуванням, а в разі її відсутності буде відкритий сервіс gmail.com.

Перехід на кешовану версію сторінки

Щоб перейти на кешовану версію сторінки, досить в адресному рядку ввести перед посиланням cache: і натиснути Enter.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Переход на кэшированную версию страницы

Блокнот в браузері

Якщо у вас виникла термінова необхідність щось записати, ви можете зробити це прямо в блокноті Google Chrome. Для цього в адресному рядку введіть data:text/html,<html contenteditable>, після чого браузер відкриє нову вкладку, в якій можна ви зможете записувати будь-яку інформацію. Враховуйте, що замітки, створені в блокноті Google Chrome, не зберігаються після закриття.

16 секретных возможностей браузера Google Chrome для Windows и Mac - Блокнот в браузере

Висновок

Тепер ви знаєте про Google Chrome трохи більше. Якщо вам відомі ще якісь корисні можливості цього браузера, діліться з нами в коментарях!

 

44026 0 cookie-check 16 секретних можливостей браузера Google Chrome для Windows і Mac

Читайте також:

Як влаштована пральна машина: принцип роботи
Як влаштована пральна машина: принцип роботи
21 Листопада, 2017, 05:33 3144 7
Дуже популярний спосіб сучасного релаксу – спостерігати за обертовим барабаном пральної машини. Однак ми зовсім не думаємо про ті механізми, які в цей час працюють....
Смотреть результаты
Як вибрати посудомийну машину, яка працює ефективно й економічно
Як вибрати посудомийну машину, яка працює ефективно й економічно
Посудомийна машина є незамінним помічником на сучасній кухні, яка здатна звільнити масу часу господині, адже їй не потрібно більше мити посуд. Лише одного разу скориставшись...
Смотреть результаты
Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися
Android Pay в Україні: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися
З 1 листопада в Україні був запущений сервіс безконтактних платежів Android Pay. З його допомогою на касі можна розрахуватися лише за допомогою смартфона. Так, не...
Смотреть результаты