search
Підписатися

logo

Не включається телефон, що робити?

01 Лютого, 2020, 05:31 0

Телефон – це найбільш популярний і необхідний засіб для комунікації. Коли він починає барахлити, то власнику доводиться неабияк понервувати. А коли мобільний пристрій зовсім не включається, то користувач вже буквально мчить за покупкою нового та надійного девайса. Але не треба поспішати, адже з вашим мобільним телефоном може не все так сумно. Сьогодні розбираємося з причинами, чому не включається телефон, і чи все так безнадійно?

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Можливі причини, через які телефон не включається
 2. Розрядилася батарея і телефон вимкнувся
 3. Несправний блок живлення або USB-кабель
 4. Засмічений роз’єм телефону
 5. Не працює кнопка включення і виключення пристрою
 6. Несумісність з встановленою картою пам’яті
 7. Різкий перепад температури
 8. Злетіло ПО смартфону
 9. Що робити, якщо телефон не вмикається?
 10. Порада 1: Телефон поставити на зарядку
 11. Порада 2: Дістаньте акумуляторну батарею
 12. Порада 3: Оглянути і перевірити батарею на працездатність
 13. Порада 4: Перевірте працездатність зарядного пристрою
 14. Порада 5: Перевірте роз’єми мобільного девайса
 15. Порада 6: Перевірте справність кнопок включення і виключення
 16. Порада 7: дістаньте карту пам’яті з пристрою
 17. Порада 8: не переохолоджуйте і не перегрівайте телефон
 18. Порада 9: поверніться до заводських параметрів

Можливі причини, через які телефон не включається

Розрядилася батарея і телефон вимкнувся

Нинішнє використання смартфона вимагає все частішої його зарядки, наприклад, телефон при активному Wi-Fi постійно шукає активну точку, до якої можна підключитися, що обов’язково позначиться на тривалості роботи батареї. І ось, якщо ви повністю розрядили телефон і він сам вимкнувся, то будьте готові до того, що хвилин 20 він не подаватиме ніяких ознак життя. Зазвичай, коли мобільний пристрій розряджений не повністю, то після підключення зарядки, телефон відразу ж про це повідомляє звуковим сигналом. Але, якщо пристрій розряджений нижче критичної точки для батареї, то йому знадобиться деякий час, щоб відновити свій ресурс до критичного мінімуму. Це пояснюється тим, що спочатку на батарею йде маленький струм, який лише потім збільшується. Коли батарея заряджається малим струмом, то для цього потрібно більше часу. Тому, якщо телефон підключений до зарядки та не подає жодних сигналів – не переживайте, може справа у сильній розрядці батареї.

 Вид розрядженого телефону

Несправний блок живлення або USB-кабель

Зараз, в більшості смартфонів, зарядний пристрій складається з 2-х одиниць: USB-кабелю та блоку живлення. Тому несправність може бути або в блоці живлення, або в кабелі.

Приклад зарядки

Це може стати в нагоді:Як працює бездротовий зарядний пристрій для телефону : переваги і недоліки

Засмічений роз’єм телефону

В роз’єм мобільного пристрою міг потрапити бруд, і це сприяло забрудненості контактів, які знаходяться в роз’ємі. При непрацюючому роз’ємі, зарядка на телефон може не йти. Сам роз’єм прочистити не складе труднощів, але от якщо він несправний, то тоді справи йдуть гірше.

Знаходження роз'єму в iPhone

Не працює кнопка включення і виключення пристрою

Якщо телефон не включається, але заряджається, то причинами для цього може стати падіння телефону або попадання в нього вологи, в результаті чого перестала працювати кнопка включення. Якщо не працює кнопка включення, тобто варіант, що і клавіатура телефону не працюватиме.

Приклад знаходження кнопки включення і виключення на смартфоні

Несумісність з встановленою картою пам’яті

Причиною виключення або зависання смартфона може стати установка в нього флеш-карти, або її повна заповненість. Бажано перевіряти сумісність цих двох пристроїв ще в магазині, щоб можна було змінити обрану карту. Якщо при установці карти, телефон почав зависати, то необхідно відразу її замінити. Деякі смартфони, наприклад, iPhone зовсім відмовилися від використання знімних накопичувачів. Якщо ви хочете більше пам’яті на айфоні, то необхідно спочатку купувати телефон з тим розміром пам’яті, який вам підходить, враховуючи, що різниця в пам’яті девайса яблучного дуже позначається на його ціні.

Різкий перепад температур

Сильний холод або сильна спека також впливає на працездатність мобільного пристрою. Часто, навіть повністю заряджений телефон може вимкнутися на морозі або у закритому теплому просторі. При цьому, кнопкові телефони краще реагують на зміну температури, ніж сенсорні. При низьких температурах батарея набагато швидше розряджається, що пов’язано з властивостями самого акумулятора. Наприклад, компанія Apple визначає температурний режим, необхідний для безпроблемної роботи телефону та він знаходиться в межах від 0 до 35 градусів. У разі замерзання смартфона допоможе лише нормалізація температури до збалансованого рівня та його зарядка.

Злетіло ПО смартфону

Установка невідповідної або пошкодженої збірки на смартфон, або порушення порядку прошивки може сумно позначитися на роботі гаджета. Він перестає включатися.

Що робити, якщо телефон не вмикається?

Порада 1: Поставити на зарядку телефон

Якщо він перші 30 хвилин ніяк не реагує, то нічого страшного. Дайте йому ще час зарядитися.

Читайте:Як правильно заряджати ваш смартфон? – Повсякденні та екстремальні способи

Порада 2: Дістаньте акумуляторну батарею

Якщо після закінчення тривалого часу знаходження на зарядці, телефон не вмикається та не сигналізував про підключення зарядного пристрою, то тоді дістаньте акумулятор, (якщо це можливо). Для багатьох власників телефонів це не складе особливих труднощів, оскільки батарея легко знімається, але є смартфони, у яких батарея не знімається, та щоб її зняти треба скористатися викруткою або ж віднести телефон у сервісний центр по ремонту телефонів та дочекатися висновків фахівців.

Порада 3: Огляньте і перевірте батарею на працездатність

Для початку виконайте візуальний огляд акумулятора, він повинен бути рівний, без надути. Якщо батарея здулася, то терміново її потрібно замінити. Вона може бути небезпечною. Також металеві контакти акумулятора повинні бути чистими.

Вид роздутої батареї

Для перевірки, чи в порядку акумулятор у смартфона, що працює на базі ОС Android, є кілька способів. Перший – за допомогою комбінації. Для цього наберіть на своєму Android комбінацію * # * # 4636 # * # * та клавішу виклику, і ви отримаєте повну інформацію про поточний стан вашої батареї.

Другий – використовуючи додатки. Для Android є ряд додатків для оцінки стану акумулятора. Їх можна завантажити в Play Market. Це Battery Life, Power Battery та ін.

Для iPhone, які працюють на базі iOs, також є ряд додатків, що дозволяють оцінити працездатність батареї. Це, наприклад, Battery Pro – додаток, який демонструє номінальні характеристики батареї та % її зносу. Також працездатність батареї на айфоні можна подивитися в його налаштуваннях, перейшовши в розділ Акумулятор → Стан акумулятора. У цьому меню відобразиться значення максимальної місткості батареї щодо нової. Чим нижче це значення, тим гірше стан акумулятора та вище потреба його заміни.

Також, підключивши айфон до ПК і встановивши спеціальну програму, наприклад, FullChargeCapacity, можна продіагностувати стан батареї на смартфоні.

Якщо батарея на телефоні знімна, то її стан можна перевірити за допомогою мультиметра. Для цього акумулятор необхідно підключити до тестеру, та якщо він покаже нульові значення, то батарея неробоча. Якщо тестер показує невеликі значення, наприклад, близько 3,5 В, то це означає, що просто розрядився акумулятор. Для зарядженої батареї характерні значення 4,1-4,5 В.

Порада 4: Перевірте працездатність зарядного пристрою

Протестуйте окремо кабель і блок живлення, щоб визначити в якій частині зарядки проблема. Щоб перевірити справність кабелю, потрібно підключити смартфон до комп’ютера, та якщо зарядка пішла і ПК розпізнав телефон, то тоді причина в блоці живлення. Щоб повністю перевірити працездатність зарядки, підключіть її до іншого телефону, або навпаки – підключіть до вашого мобільного пристрою іншу підходящу зарядку. Причинами несправностей кабелів можуть бути зламані контакти або їх засміченість.

Порада 5: Перевірте роз’єми мобільного девайса

Щоб почистити роз’єм можна використовувати зубочистку, з накрученою на кінці ватою, тонку щітку або голку. Видаліть бруд за допомогою будь-яких з цих засобів, і потім протріть спиртом для повного очищення електричних контактів. Робити це треба максимально акуратно, щоб не пошкодити якийсь із контактів.

Роз’єми можуть бути Micro USB, USB Type-C або Lightning. Майже у всіх мобільних пристроїв вони знаходяться внизу, що дуже зручно. Раніше, роз’єми могли знаходитися збоку на корпусі. Справність самого роз’єму перевірити вже набагато важче. Це можна зробити, продзвонивши контакти за допомогою тестера – він допоможе визначити, чи працює контакт, який відповідає за живлення.

Порада 6: Перевірте справність кнопок включення і виключення

Ця кнопка може знаходиться на гранях корпусу, зверху або з боків, в залежності від моделі телефону, має форму клавіші або кнопки. Без розтину корпусу та розбирання телефону кнопку не змінити.

Але для деяких телефонів, у яких знімна батарея, можна спробувати включити гаджет без використання кнопки. Для цього буде потрібно USB-шнур, який треба підключити до ПК, і після того, як з’явиться другий індикатор зарядки, дуже швидко відключаємо кабель і виймаємо, потім вставляємо акумулятор. І потім, телефон може включитися, але робити це треба дуже швидко.

Можна спробувати включити телефон за допомогою кнопки Home. У цьому випадку також знадобиться USB-кабель, підключений або до ПК, або до блоку живлення. Для того, щоб перевірити справність кнопки включення, одночасно потрібно затиснути кнопку зменшення гучності, кнопку Home та підключити USB, потім з’являється попередження меню і натиснути кнопку зменшення гучності. Після цього, телефон увімкнеться. Якщо ж ці методи не допомогли, або на телефоні незнімна батарея, то тоді його доведеться нести в ремонт, щоб дізнатися, чи єдина це причина того, що не включається телефон.

Це буде корисно:Що робити, якщо смартфон впав у воду? Що робити при попаданні рідини в телефон?

Порада 7: дістаньте карту пам’яті з пристрою

Щоб переконатися, що причина непрацюючого телефону в знімному накопичувачі, потрібно витягнути його з мобільного пристрою. Якщо після цього смартфон заробив, то причина в карті пам’яті. При покупці флешки на телефон, важливо пам’ятати про те, який максимальний обсяг пам’яті він може підтримувати та не перевищувати його. Це значення вказано в характеристиках телефону.

Порада 8: не переохолоджуйте та не перегрівайте телефон

Тримайте телефон в чохлі або кишені, це допоможе уникнути різкого його замерзання. Якщо вам необхідно зробити дзвінок, то краще при цьому скористатися навушниками, щоб телефон у цей момент був захований десь у кишені. Якщо телефон вимкнувся на вулиці, то краще його включати в зарядку лише тоді, як він трохи нагріється.

Порада 9: поверніться до заводських параметрів

Якщо ви помітили, що причина виключення телефону почалася після оновлення програмного забезпечення смартфона, то тоді необхідно скинути налаштування до заводських. Причому, повне скидання бажано робити з форматуванням карти пам’яті, якщо вона є, оскільки деякі додатки залишають свої дані на флешці, що може призвести до її гальмування. Але при цьому важливо пам’ятати, що зітреться вся інформація, яка є на смартфоні. Тому, перед початком цієї процедури краще створити резервну копію або скинути дані на Google Диск.

Дуже сподіваємося, що наші поради допомогли включити ваш телефон, а якщо ні, то тоді радимо звернутися в сервісний центр до фахівців.

97915 10 cookie-check Не включається телефон, що робити?

Читайте також:

Як перевірити телефон на віруси?
Як перевірити телефон на віруси?
01 Лютого, 2020, 05:22 2579
Віруси становлять небезпеку для сучасних смартфонів. Вони можуть викрадати особисті дані зі смартфона, приводити до збоїв у роботі телефону та багато іншого. Способів потрапляння вірусів...
Смотреть результаты
Що подарувати бабусі на День народження: 30 ідей
Що подарувати бабусі на День народження: 30 ідей
Так хочеться порадувати улюблену бабусю, а оригінальних ідей для подарунка зовсім немає … Знайоме? Тоді ця стаття допоможе вам звузити коло пошуку ідеального подарунка, а...
Смотреть результаты
Як нагострити ножі в домашніх умовах: 7 способів
Як нагострити ножі в домашніх умовах: 7 способів
Не знаєте, як правильно гострити ножі в домашніх умовах, коли під рукою немає точила або інших необхідних пристосувань? Існує чимало способів, що дозволяють знову зробити...
Смотреть результаты