search
Підписатися

logo

Як працює безпровідний зарядний пристрій для телефону: переваги та недоліки

31 Січня, 2019, 10:03 12

Зміст:

 1. Розвиток технології
 2. Революційна безпровідна зарядка – як це працює
 3. Чи варто побоюватися за своє здоров’я?
 4. Плюси безпровідних зарядок
 5. Недоліки приладів, які працюють за методом Qi
 6. Як підсумок

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Ідея безпровідної передачі електроенергії з’явилася наприкінці XIX століття. Складно сказати, які перспективи відкриває технологія, оскільки за півтора століття не було знайдено будь-яких революційних рішень. На даний момент існує три технології передачі електроенергії по повітрю: за допомогою лазера, звукової хвилі й електромагнітної індукції. Третій спосіб називається Qi. Він став комерційним. Qi вимовляється як “Ши”. Слово китайського походження, що означає “життєву енергію”.

Безпровідна зарядка - як це працює?

Розвиток технології

Технологію розробила американська компанія Wireless Power Consortium (WPC). Новинка була представлена світу 2009 року. Її підхопила компанія Apple. Її флагмани iPhone 8/8 Plus та iPhone X поставляються з модулем для безпровідної зарядки. Крім того, вона випустила килимок Air Power, на якому одночасно можна заряджати iPhone, навушники AirPods та Apple Watch.

Безпровідна зарядка Air Power

У компанії Apple раніше говорили про безперспективність панелей для заряджання гаджетів без дротів. Розробники вважали, що це рішення ускладнить життя користувачів. Про це говорили на презентації iPhone 5. Ніхто і представити не міг, що через п’ять років компанія змінить своє відношення до технології та стане першою, хто реалізує Qi в смартфонах. Слідом за “яблуком” девайси з підтримкою цієї технології почали випускати Samsung, LG, Sony, ZTE, Lumia та інші марки.

Виробники гаджетів були не першими, хто намагався скористатися стандартом Qi. 2015 року IKEA почала випускати меблі з підставкою для заряджання девайсів.

Безпровідна зарядка в меблях IKEA

У Великобританії обіцяли обладнати модулями Qi аеропорти, McDonalds і Starbucks. У цій статті ми розберемося в революційності новинки та її доцільності. Чи так вона потрібна? Або передавання енергії по повітрю – черговий комерційний хід? Спробуємо відповісти на ці питання у блозі COMFY.

Революційна безпровідна зарядка – як це працює?

Технологія Qi ґрунтована на магнітній індукції і магнітному резонансі. Для того, щоб вона працювала, гаджети і зарядні пристрої оснащуються індукційними котушками. Одна – виступає у ролі передавача, а друга – виконує функцію приймача енергії. Технологію складно назвати дійсно безпровідною. Для поповнення запасу енергії у смартфоні користувачеві треба покласти його на спеціальну станцію, яка приєднана до розетки. Таким чином, відпадає необхідність під’єднання кабелю безпосередньо до гаджета. У станції виникає напруга, а навколо неї з’являється магнітне поле. Коли до нього потрапить девайс, його котушки-приймачі перетворять електромагнітні хвилі в електрику. Акумулятор смартфону почне заряджатися. Заряджання гаджета можливе на відстані 3-5 см. А краще, якщо девайс буде торкатися станції. Тому виробники випускають модулі, на які треба класти гаджет.

Безпровідна зарядка

В останні роки росте кількість смартфонів, які підтримують безконтактну зарядку. Її називають технологією майбутнього. Навіть якщо модель девайса не підтримує стандарт Qi, на неї можна надіти спеціальний чохол з котушкою-приймачем. І Ви зможете заряджати свій девайс за допомогою індукційного методу!

Чи варто побоюватися за своє здоров’я?

Як і будь-яка інша новинка, станція для заряджання викликала деяку долю побоювань. Чи безпечне її використання? Компанія WPC навіть проводила дослідження на цю тему. Спробуємо і ми розібратися у цьому питанні.

До основи технології покладені електромагнітні хвилі. Вони відносяться до йонізівного спектру випромінювання. Він на відміну від рентгенівського випромінювання абсолютно безпечний.

Безконтактна зарядка

Метод вже був перевірений на досвіді радіо, стільникового зв’язку та передачі інтернет-сигналу маршрутизаторами. У цих апаратах використовуються такі ж хвилі, як і в станції для заряджання. Таким чином, станції не здатні завдати шкоди здоров’ю людини. Це доведено!

Плюси безпровідних зарядок

Головна перевага технології Qi – зручність використання. Щоб зарядити прилад, його треба тільки покласти на станцію. Користувачеві не треба підключати дроти. Пристрій сміливо можна назвати практичним, якщо планується його стаціонарне використання. Наприклад, панель можна поставити у спальні. Перед сном у темряві набагато простіше покласти смартфон на підставку і не метушитися у пошуках розетки. Модуль зручно використовувати у місцях великого скупчення людей, наприклад, в офісі. Вам не доведеться шукати блок живлення. Адже станція завжди стоятиме на своєму місці.

Безпровідна зарядка

Ще одна безперечна перевага безконтактної зарядки – можливість заповнення енергії відразу у декількох гаджетів. Зокрема, таке рішення випустила компанія Apple. Air Power дозволяє під’єднати декілька мобільних девайсів.

Інші переваги не так очевидні. Фахівці різних сфер вважають, що за станціями Qi майбутнє. Через багато років вони будуть у кожному будинку. При цьому панелі будуть заряджати не лише мобільні гаджети. Енергію від них отримуватимуть чайники, телевізори, ігрові приставки та багато інших приладів. Людина назавжди позбавиться від великої кількості вилок і розеток. Але доки за методом Qi заряджаються тільки смартфони, планшети, смарт-годинники та інші мініатюрні прилади.

Недоліки приладів, які працюють за методом Qi

Мінусів у технології теж вистачає. Деякі експерти вважають, що модулі, які працюють за індукційним методом, – не більше ніж маркетинговий хід, спрямований на підвищення кінцевої вартості устаткування.

Безпровідна зарядка для iPhone X

Недоліки підставок для заряджання девайсів:

 • Відносно невеликий ККД. Цей показник ледве досягає 80%. Для порівняння – у дротяних адаптерів ККД складає до 98%. Qi-модулі заповнюють енергію акумулятора гаджета в 2-3 рази повільніше у порівнянні з дротяними аналогами.
 • Мала потужність. Вона вказана на нижній панелі. Потужність налічує 5-10 Ватів. У дротяних приладів цей показник може досягти відмітки 20 Ватів (найпотужніші моделі). Збільшити потужність у найближчому майбутньому навряд чи вийде. Теоретично і технічно можна підвищити цей показник до 100 і 200 Ватів. Але тоді адаптери живлення завдаватимуть шкоди здоров’ю людини. Юзерові доведеться класти девайс з підставкою в захисний бокс. Крім того, збільшення потужності обважнить конструкцію до 1,5-3 кг.
 • Нагрівання гаджета. В інструкції до останніх версій iPhone говориться, що під час заряджання гаджет може нагріватися.
 • Відсутність заявленої економії часу. Щоб увімкнути дріт адаптера, Вам знадобиться пара секунд. Дійсно, покласти пристрій на станцію можна за одну секунду. Але Ви витратите вдвічі більше часу на заповнення місткості батареї. Таким чином, немає заощадження часу. Навпаки, навіть можна сказати про його більшу витрату із-за низького ККД.
 • Непрактичність конструкції. Навіть виробник iPhone попереджає про цей недолік. Користувачам знадобиться горизонтальна поверхня. Якщо iPhone з’їде з модуля, він не отримуватиме заряд. Ви прийдете до кімнати і з розчаруванням зрозумієте, що весь цей час iPhone не заряджався. Крім того, доки смартфон знаходиться на станції, Ви не зможете відповісти на дзвінок або повідомлення. Адже на горизонтальній поверхні незручно це робити. Дротяний адаптер у цьому відношенні зручніший. Деякі юзери пропонують цікаве рішення цієї проблеми – модуль для заряджання можна оснастити магнітом. Проте це не можна назвати виходом за однієї простої причини – iPhone не терпить постійного намагнічення. Із-за нього можуть вийти з ладу такі функції, як GPS та оптична стабілізація камери.

 Безпровідна зарядка

 • Збільшення смартфону. Котушка має досить великий розмір і займає багато місця у корпусі девайса. Таким чином, вона збільшує його габарити. Крім того, смартфони, які підтримують функцію заряджання від підставок, забезпечуються скляними задніми кришками, які набагато важчі за алюміній і пластик. Таке рішення пов’язане з тим, що скло пропускає електричний заряд.
 • Погано розвинена інфраструктура. Як говорилося вище, про свою готовність забезпечити безпровідними зарядками місця великого скупчення людей заявила тільки Великобританія. Ймовірно, до неї приєднаються інші прогресивні країни. Але їх буде не так багато. У поїздки Вам доведеться брати з собою станції, які за розміром значно більше дротяних адаптерів.
 • Qi-модулі не несуть вигоду бізнесу. Для розвитку інфраструктури треба забезпечити підставками для заряджання готелі, кафе, розважальні центри та інші громадські заклади. Це призводить тільки до збитків. Власникам будівель доведеться не лише закуповувати дороге устаткування, але й оплачувати додаткові кіловати електроенергії.
 • Висока вартість. Функцією безконтактної зарядки оснащуються iPhone та флагмани його конкурентів: Samsung, LG, ZTE, Lumia та ін. Їх складно назвати бюджетними девайсами. Панелі для заряджання без дротів роблять їх ще дорожче. Таким чином, Вам доведеться переплатити за вищеперелічені незручності.

Безконтактна зарядка

Як підсумок

Ймовірно, всі вищеописані недоліки будуть усунені в майбутньому. Над цим вже працюють численні розробники смартфонів. Ринок безпровідних технологій тільки починає розвиватися. Багато експертів сходиться на думці, що за безпровідними технологіями майбутнє. І людство зробило великий крок у цьому напрямі. Багато флагманів мобільних телефонів за умовчанням підтримують функцію заповнення енергії за індукційним методом. У майбутньому вона стане можливою і в бюджетних моделях.

Безпровідна зарядка для автомобіля

Через декілька десятків років користувачі техніки назавжди позбавляться від дротів, які постійно заплутуються. Вже зараз виробники випускають декілька варіантів підставок – горизонтальні та вертикальні, для домашнього використання та автомобіля. Крім того, вони обіцяють випустити передавач розміром з хлібника, який буде заряджати прилади на відстані 10 м.

Чи є у Вас пристрої з безпровідними зарядками? Що Ви думаєте з приводу їх доцільності та технологічності? Діліться своєю думкою в коментарях!

84898 1 cookie-check Як працює безпровідний зарядний пристрій для телефону: переваги та недоліки

Читайте також:

Як розморозити м’ясо в мікрохвильовці: поради господаркам
Як розморозити м'ясо в мікрохвильовці: поради господаркам
31 Січня, 2019, 09:39 4404 9
Зміст: Мікрохвильова піч – незамінний помічник хазяйки Як швидко розморозити м’ясо без мікрохвильовки Бабусині хитрощі Підписуйтесь на наш Telegram-канал Здавалося б, що розморожування свинини, птаха...
Смотреть результаты
Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?
Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?
Подкастів стає все більше і багато хто радять запровадити звичку слухати подкасти регулярно. Що таке подкасти і як почати їх слухати, якщо ти раніше ніколи...
Смотреть результаты
Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
Зміст: ТОП-5 2014 року Документальні фільми про всесвіт 2015 року Підбірка-2016 Наукові фільми про космос 2017 року Кращі документальні фільми про космос 2018 Найкращі серіали...
Смотреть результаты