search
Підписатися

logo

Як розморозити м’ясо в мікрохвильовці: поради господаркам

31 Січня, 2019, 09:39 9

Зміст:

  1. Мікрохвильова піч – незамінний помічник хазяйки
  2. Як швидко розморозити м’ясо без мікрохвильовки
  3. Бабусині хитрощі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Здавалося б, що розморожування свинини, птаха або риби – найпростіша справа на кухні. Треба дістати з морозильника заморожений шматок і дочекатися його повного відтавання. Але не все так просто, як здається. При довгому розморожуванні верхні шари втрачають корисні властивості. В умовах високої вологості швидко розмножуються хвороботворні бактерії. Через добу продукт вже буде з духом. Так означає, що цей спосіб не підходить? І що робити? Як розморозити курку, баранину, яловичину або свинину без втрати їх поживної цінності? Про це ми поговоримо у блозі COMFY.

Як розморозити курку і свинину

Мікрохвильова піч – незамінний помічник хазяйки

Досвідчені кулінари радять відразу після купівлі м’яса розділити його на декілька частин для подальшого заморожування. Тоді Вам не доведеться відколювати шматок від величезної тушки або відтавати її цілком. До того ж повторне заморожування призводить до гниття і розмноження мікробів. Тому треба зберігати м’ясні продукти порційно. Це правило стосується і риби.

Існує декілька способів відтавання продуктів. Найкращий і перевірений метод – розморожування в мікрохвильовці. Сучасні моделі за умовчанням укомплектовані функцією, яка дозволяє довести до кімнатної температури різні продукти. Покрокова інструкція:

  1. Передусім, продукт треба підготувати до розморожування. Дістаньте його з морозильника і позбавтеся від поліетилену та підкладки, яку можна поміщати у НВЧ-піч. Це обумовлено тим, що при відтаванні виділятиметься рідина, яка буде кипіти та варити стейк. Заморожену продукцію треба помістити в іншу посудину для НВЧ-пічки – скляний контейнер або тарілку. Перед тим як розморозити м’ясо, перевірте, щоб на посуді не було металізованого декору.

Розморожування в мікрохвильовці

  1. Поставте посудину на скляний піднос всередині печі. Якщо є металеві ґрати, можна покласти стейк або птаха безпосередньо на них. Під ґратами треба розмістити тарілку для рідини. Увімкніть режим розморожування. У деяких моделей він позначається написом “Розморожування” або символом у вигляді краплі або сніжинки. У деяких НВЧ-печей може бути передбачений режим швидкого відтавання. Оберіть тип продукту. Треба встановити масу і натиснути “Старт”.

 Як розморозити м'ясо

  1. Через декілька хвилин НВЧ-піч зупинить процес розморожування і подасть сигнал. Це означає, що продукт пора перевертати. Якщо цього не зробити, м’ясо в мікрохвильовці почне запікатися. При цьому воно згори звариться, а знизу – залишиться замороженим. Піч може кілька разів призупиняти процес і подавати сигнал, щоб хазяйка могла вчасно перевернути тушку. Час, необхідний на відтавання, залежить від маси. Зазвичай треба 10-20 хвилин.

 М'ясо в мікрохвильовці

  1. Після того, як піч подасть сигнал про завершення процедури, треба перевірити птаха або свинину. Згори може здаватися, що продукт розморозився. Проте всередині може залишатися лід. Візьміть ніж і спробуйте проткнути шматок. Якщо ніж входить у тушку плавно, значить можна приступати до готування. Якщо всередині залишився лід, процедуру доведеться повторити. Починати готувати треба відразу після розморожування, не поміщаючи стейк у холодильник.

Як розморозити м'ясо в мікрохвильовці

У застарілих моделей НВЧ-печей може бути відсутній режим автоматичного розморожування. У такому разі перед тим як розморозити м’ясо в мікрохвильовці, треба встановити найнижчу потужність. Увімкніть піч на 2-3 хвилини. Після закінчення переверніть продукт і знову увімкніть на пару хвилин. У процесі розморожування Вам треба кілька разів перевертати стейк або птаха. Загальний час залежить від маси шматка.

Підсумуємо: НВЧ-піч – корисний багатофункціональний прилад, який використовується не лише для приготування їжі, але і для її розморожування. При чому з цією функцією справляються навіть старі моделі.

Як розморозити м'ясо в мікрохвильовці

Як швидко розморозити м’ясо без мікрохвильовки

Відбивні розтануть не лише у НВЧ. Для цієї мети можна використати звичайну духовку і мультиварку. Для розморожування будь-якої м’ясної продукції у духовці треба встановити температуру 30 градусів. Складно сказати, скільки піде часу. Він залежить від маси шматка. Не ставте температуру вище! Інакше Ви ризикуєте запекти стейк. При цьому всередині він залишиться сирим.

Як швидко розморозити м'ясо без мікрохвильовки

Ще один корисний багатофункціональний помічник хазяєчок – мультиварка. Не всі знають, що вона може розморожувати їжу. Перед тим як розморозити м’ясо в мультиварці, слід позбавити його від пакування і покласти всередину приладу. Потім необхідно задати режим “Пар” і час. Вистачає 8-9 хвилин. Натисніть “Старт”. Аналогічним чином працює пароварка. При цьому важливо простежити, щоб продукт не почав варитися на пару.

Як розморозити м'ясо в мультиварці

Духовка і мультиварка є не у кожної хазяйки. Тоді варто скористатися бабусиними способами:

  • Покладіть м’ясну вирізку в глибоку ємність з холодною (краще з крижаною) водою. Продукт слід загорнути в харчову плівку. Якщо її немає під рукою, можна використати пакет. Перевірте його на герметичність і міцно зав’яжіть. Тарілку треба поставити на пару годин у холодильник. Щоб прискорити процес, поставте тарілку зі стейком перед увімкненим вентилятором. Не забудьте вчасно злити з пакету воду, яка відтанула при розморожуванні. Не варто розміщувати вирізку в тарілці з водою без пакування. Це не додасть їй поживної цінності. Неприпустимо використовувати окріп. Стейк або птах стануть жорсткими.

Як швидко розморозити м'ясо без мікрохвильовки

  • Використайте сіль. Натріть заморожений шматок великою кухарською сіллю. Через 15-20 хвилин можна його готувати.
  • Цей спосіб підійде тим, кому не треба терміново готувати свинину або птаха. Заморожений шматок залишають у холодильнику на добу. Перед приготуванням покладіть на 15 хвилин заготівлю в ємність з теплою водою.

Бабусині хитрощі

Не варто тримати вирізки та птаха без пакету більше двох годин. Тривале перебування на відкритому повітрі без пакування призводить до розмноження мікроорганізмів.

Неприпустимо розморожувати м’ясну продукцію у воді без поліетиленового пакування. У вологому середовищі миттєво з’являються хвороботворні бактерії.

Якщо збираєтеся готувати печінку, при розморожуванні додайте у воду трохи молока. Печінка набуде ніжного солодкого смаку.

Вирізки, які не вимагають нарізування, допустимо готувати без попереднього розморожування.

Неприпустимо двічі заморожувати м’ясні продукти! Якщо не було можливості приготувати відбивну або стейк відразу після розморожування, шматки можна замаринувати та залишити в холодильнику не більше ніж на добу.

 Як швидко розморозити м'ясо

Ми детально розповіли, як швидко розморозити м’ясо, птаха і рибу з використанням кухонних приладів і без них. Якщо знаєте інші способи або Вам є що додати до цих методів, пишіть у коментарях.

68908 1 cookie-check Як розморозити м’ясо в мікрохвильовці: поради господаркам

Читайте також:

Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?
Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?
29 Січня, 2019, 11:22 2264 10
Подкастів стає все більше і багато хто радять запровадити звичку слухати подкасти регулярно. Що таке подкасти і як почати їх слухати, якщо ти раніше ніколи...
Смотреть результаты
Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
Зміст: ТОП-5 2014 року Документальні фільми про всесвіт 2015 року Підбірка-2016 Наукові фільми про космос 2017 року Кращі документальні фільми про космос 2018 Найкращі серіали...
Смотреть результаты
Як занести номер у чорний список на Android та iOS
Як занести номер у чорний список на Android та iOS
Зміст: Як занести номер у чорний список на Android Управління небажаними викликами в гаджетах Samsung ЧС в смартфонах HTC, LG, Meizu і Xiaomi Налаштування в...
Смотреть результаты