search
Підписатися

logo

Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY

29 Січня, 2019, 11:03 9

Зміст:

 1. ТОП-5 2014 року
 2. Документальні фільми про всесвіт 2015 року
 3. Підбірка-2016
 4. Наукові фільми про космос 2017 року
 5. Кращі документальні фільми про космос 2018
 6. Найкращі серіали минулих років про підкорення вселенського простору
 7. Як підсумок

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Підкорення космосу – давня мрія людини. У XXI столітті люди можуть вилітати за межі земної атмосфери. Активно вивчаються планети нашої сонячної системи та об’єкти, розташовані за її межами. Була зроблена неймовірна кількість відкриттів. Проте багато таємниць всесвіт нам так і не розкрив. А колонізація Марса і польоти людей за межі сонячної системи так і залишаються мріями. У цьому огляді ми зібрали найкращі документальні фільми про космос.

Найкращі документальні фільми про космос

ТОП-5 2014 року

 • “Великий похід Китаю в космос”. Китай – одна зі світових держав, що активно підкорюють космос. 2014 року телеканал Discovery присвятив китайській космічній програмі цілий фільм. Він показує роботу інженерів, космонавтів та інших робітників, які працюють у космічній програмі.
 • “Людина на Марсі. Експедиція на Червону планету”. Марс – найближча до Землі планета сонячної системи. Понад 40 років людство будує плани з підкорення Червоної планети. Так хто ж першим відправиться на Марс? Як будується літальний апарат? Які знадобляться системи життєзабезпечення і ракети? Відповіді на ці питання спробували дати творці цього документального фільму про космос від BBC.

Документальний фільм про космос "Людина на Марсі. Експедиція на Червону планету"

 • “Розетта – посадка на комету”. Фільм розповідає про одну з найскладніших космічних місій – посадку безпілотного літального апарату “Розетта” на комету Чурюмова-Герасименко, яка летить на величезній швидкості.
 • «”Ангара”. У космос по-російськи”». “Ангара” – це назва російської ракети, яка полетіла на навколоземну орбіту 2014 року. Вона цікава тим, що стала першою російською розробкою після розпаду Радянського Союзу. Фільм розповідає про створення ракети і її перший політ з космодрому у Плесецьку.

Документальний фільм про космос

 • “Космос. Простір і час”. Це документальний серіал, який складається з 13 епізодів. Кожна серія висвітлює видатні відкриття, зроблені в останні роки. Загальна тривалість серіалу понад 10 годин!

Документальні фільми про всесвіт 2015 року

“Земля в ілюмінаторі” – цікава стрічка про повсякденне життя космонавтів на орбіті нашої планети. Півроку вони знімали свої будні. Показано, як космонавти сплять і їдять. Головною подією стала зустріч Нового року. “Земля в ілюмінаторі” показує, наскільки важка робота космонавта.

Документальний фільм про космос "Земля в ілюмінаторі"

“Тім Пік. Як стати космонавтом” – стрічка про легенду. Ви не чули про Тіма Піка? Значить, самий час дізнатися про цю відважну людину. Британець Тім Пік довго йшов до своєї мрії. Щоб отримати можливість полетіти на МКС, він вивчив російську мову і провів безліч експериментів. У стрічці BBC показана дев’ятимісячна підготовка космонавта в Зоряному містечку.

“Відкриття невидимого Всесвіту” стало можливим завдяки запуску телескопа “Габбл”. За його допомогою вчені зробили безліч відкриттів. Про них і розповідає стрічка.

“Плутон: перша зустріч” – чергова захоплива документалка. 2015 року сталася знаменна подія – вперше цю віддалену планету відвідала автоматична станція. Вона прислала на Землю фотографії поверхні далекого Плутона. Це породило багато суперечок у наукових кругах, про які оповідає стрічка. Ще одна документалка про експедицію до найвіддаленішої планети сонячної системи – “Космічний фронт. Подорож до таємниць Плутона”.

Документальне кіно про Плутон

Ще одне документальне кіно про космос, зняте 2015 року, – “Таємниці Сонячної системи”. Воно розповідає про нові відкриття вчених, які дивують більше фантастичних книг і фільмів.

“Космічні ЧП” – цілий серіал про інциденти, які сталися за роки освоєння людиною космічного простору. До циклу увійшло шість серій.

Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про місію на Марс. Четверо людей полетять підкорювати Червону планету і більше ніколи не повернуться на Землю. Хочете дізнатися детальніше? Дивіться “Якщо я помру на Марсі”.

 Документальне кіно про космос "Якщо я помру на Марсі"

1986 року сталася трагедія – шатл “Челенджер” вибухнув у повітрі після 73 секунд польоту. Про вибух і екіпаж можна дізнатися зі стрічки “Трагедія Челенджера”. Велика увага приділена вчительці з Бостона Шерон Крісті МакОліф, яка мала бути першою цивільною людиною на навколоземній орбіті.

Підбірка-2016

 • “Революція космічних роботів”. Машини грають ключову роль в освоєнні космічного простору. У стрічці розказано про вдосконалення роботів і про їх великий вклад в астрономію.
 • “Місяць. Супутник Землі”. Це єдина планета, на якій побувала людина. Місяць – найближчий супутник стосовно сонця. Друге по яскравості світило для землян. Роль Місяця в існуванні нашої планети величезна. Про це і багато що інше Ви дізнаєтеся зі стрічки “Місяць. Супутник Землі”.

Документальне кіно про космос "Місяць. Супутник Землі"

 • “За межами Землі. Освоєння космосу”. Провідні астропринтери розповідять, що чекає людство в майбутньому.
 • “Метеорити. Документальний фільм NASA”. У стрічці розказано про переміщення метеоритів у Сонячній системі.
 • “Білка і Стрілка”. Кожен школяр знає про цих собак. У стрічці детально розказано про їх місію.

Документальний фільм про космос "Білка і Стрілка"

 • “Найекстремальніша погода у Всесвіті”. Проект BBC присвячений унікальним метеорологічним катаклізмам на інших планетах, про які не міг додуматися навіть найкреативніший фантаст.
 • “Захід сонячної системи”. Творці документалки зустрілися зі вченими, які розповіли про те, як закінчиться життя Сонця і системи, залежної від нього.
 • “Начало і кінець Всесвіту”. Цикл складається з двох частин, в яких розповідається про теорію Ейнштейна. Захоплива стрічка про наш світ.

Наукові фільми про космос 2017 року

Не знаєте, яка найважча робота у світі? А ми знаємо тому, що дивилися серіал “Астронавти: найскладніша робота у Всесвіті”. До циклу увійшло шість серій, в яких розказано про відбір в астронавти.

“Космос. Початок. Майбутнє” – серіал, який розповідає про перші кроки людства в освоєнні вселенського простору.

Сатурн вважається найзагадковішою планетою Сонячної системи. У вересні 2017 року на його орбіту був виведений літальний апарат. Про місію і про планету в цілому була знята документалка “Усередині кілець Сатурну”. Англійський варіант – Mission Saturn.

 Науковий фільм про космос Mission Saturn

Багато років людству не дає спокою питання: “Чи Самотні ми? Чи є ще живі істоти?”. Відповіді на ці питання шукали творці стрічки “Розум у Всесвіті”.

Міжнародна космічна станція – місце проживання і роботи космонавтів. Про неї знята однойменна документалка.

Документальні фільми про космос

“Все про космос” – цікаве кіно, з якого Ви дізнаєтеся про те, що у вакуумі є найдрібніші частки. Цей факт руйнує теорію про те, що вакуум – це абсолютна порожнеча.

“Що ховає Сонце” – цікава стрічка про світило, без якого життя на нашій планеті неможливе.

“Східці цивілізації” – проект, присвячений роботі ЦЕНКІ – центру експлуатації об’єктів наземної космічної інфраструктури. З нього глядачі дізнаються, що стає з ракетами-носіями, які відчіпаються від космічного апарату після декількох хвилин польоту.

У Росії 2017-й був оголошений Роком екології. У зв’язку з цим була випущена стрічка “Екологія і космос”. У ній йдеться про забруднення навколоземного простору і відвертання майбутнього засмічення.

Хочете на Марс? Тоді Вам варто подивитися “Путівник по Марсу”.

Кращі документальні фільми про космос 2018

Нічого не знаєте про те, що знаходиться за межами Землі? Тоді обов’язково дивіться серіал “Як влаштований Всесвіт”. Минулого року вийшов шостий сезон.

Черговий цикл про освоєння Марса має лаконічну назву. Вийшов другий завершальний сезон серіалу “Марс”. Він складається з шести серій. З циклу Ви дізнаєтеся про місію на червону планету, яка запланована на 2033 рік.

Кращі документальні фільми про космос 2018

Більше півстоліття пройшло, відколи людство почало освоювати космічний простір. Проте мрії про туристичні польоти на інші планети так і залишаються фантазіями. Чому? Коли ж люди почнуть літати по сонячній системі? Відповіді на ці та інші питання Ви дізнаєтеся зі стрічки “Космос як доля”.

Світові держави оголошують про глобальні плани стосовно космічних польотів й освоєння далеких просторів. Про це і багато що інше йдеться у стрічці “Політичний детектив. Місячні війни”.

Тунгуський метеорит майже сто років не дає спокою вченим. Минулого року була знята чергова документалка про падіння загадкового об’єкта позаземного походження. Хочете дізнатися про Тунгуський метеорит? Оцініть разом з нами стрічку “Секретні матеріали. Слід небесного прибульця”.

У XXI столітті стають доступними старі засекречені файли, з яких прості люди дізнаються про жахливі плани уряду. Хочете дізнатися про таємниці державного значення? Подивіться документалку “Шокуючі гіпотези. Розсекречені матеріали”. Інший фільм циклу “Чи є життя на Сонці?” розповість про наше світило.

Найкращі серіали минулих років про підкорення вселенського простору

 • “Космічний фронт”;
 • “Путівник по Всесвіту”;
 • “Як влаштований Всесвіт”;
 • “Космос. Подорож у майбутнє”;
 • “НАСА: Нез’ясовані матеріали”;
 • “Легенди космосу”;
 • “Улюблені місця Стівена Хокінга”;
 • “Габбл: Місія Всесвіт”;
 • “Космічні зіткнення”;
 • “Чудеса Сонячної системи”;
 • “Космос навиворіт”;
 • “Рік на орбіті”;
 • “З точки зору науки”;
 • “Загадки космосу”;
 • “Планети”.

 Науково-популярні фільми про космос

Як підсумок

Зрозуміло, в нашому огляді перераховані не всі документалки, які були зняті за роки польотів людини за межі земної атмосфери. Перші стрічки з’явилися, коли в політ відправився Юрій Гагарін. Ми охопили тільки проекти останніх років, які максимально наближені до реалій сьогоднішнього дня. У майбутньому будуть створені інші стрічки, про які ми поговоримо потім.

2019 рік тільки почався, а у світ вже вийшли нові науково-популярні фільми про космос. Так, у проекті “Легенди космосу” стартував третій сезон. Вийшла перша серія про Миколу Рукавишнікова. Крім того, в січні була випущена документалка “Перша зустріч на орбіті”. Вона присвячена першому в світі стикуванню, яке було виконане радянськими космонавтами. Стрічка вийшла рівно через 50 років після цієї знаменної події – 16 січня 2019 року.

Якщо знаєте інші цікаві документалки, або Вам є що сказати про перераховані проекти, пишіть у коментарях!

68822 1 cookie-check Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY

Читайте також:

Як занести номер у чорний список на Android та iOS
Як занести номер у чорний список на Android та iOS
29 Січня, 2019, 10:32 3480 10
Зміст: Як занести номер у чорний список на Android Управління небажаними викликами в гаджетах Samsung ЧС в смартфонах HTC, LG, Meizu і Xiaomi Налаштування в...
Смотреть результаты
Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників
Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників
Зміст: Матеріал – ключовий параметр вибору валізи Розмір має значення Колеса крутяться… Розширюваність, безпека та ручки Якої фірми валізу краще обрати Корисні лайфхаки Підписуйтеся на...
Смотреть результаты
Як підвищити продуктивність ноутбука
Як підвищити продуктивність ноутбука
Кожен власник гаджета рано чи пізно стикається з тим, що продуктивність ноутбука падає. Це може виражатися в довгому завантаженні під час включення, появі зайвого шуму...
Смотреть результаты