search
Підписатися

logo

Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?

29 Січня, 2019, 11:22 10

Подкастів стає все більше і багато хто радять запровадити звичку слухати подкасти регулярно. Що таке подкасти і як почати їх слухати, якщо ти раніше ніколи цього не робив? Розбираємося разом.

Що таке подкасти?

Подкасти – це аудіопередачі, які можна слухати офлайн. Подкасти бувають музичними, науково-популярними, освітніми та розважальними. Є смішні подкасти та є серйозні. І, звичайно, нудні подкасти теж існують.

Розмови з експертами по радіо, передачі з запрошеними гостями, виступи спікерів на різних конференціях, розмова наодинці з аудиторією – подкасти об’єднують всі ці жанри. Простіше кажучи, подкасти – це радіо в інтернеті.

podcasts (1)

Навіщо потрібні подкасти?

Подкаст – відмінний спосіб провести час з користю, який вимагає мінімум зусиль з вашого боку. У машині, в транспорті, перед сном, під час приготування вечері, прибирання або пробіжки в спортзалі: слухайте подкасти в будь-який вільний час або поєднуйте їх з іншими заняттями.

На чому слухати?

Бег

Подкасти можна слухати онлайн або через додаток. Приємно, що це завжди безкоштовно.

Для прослуховування онлайн зареєструйтеся на сайтах SoundCloud або MixCloud. Введіть в пошук запит «подкаст». Якісь записи можна знайти таким чином. Якщо ж шукаєте щось конкретне, можу порадити подкаст журналу The Point від rabota.ua на SoundCloud або будь-які записи Radio Aristocrats на MixCloud.

Додатки для прослуховування подкастів є і для iOS, і для Android. На iPhone ви могли бачити стандартний додаток «Подкасти». Відмінний спосіб слухати записи по дорозі на роботу або в спортзалі. Їх можна завантажити на смартфон і слухати вже без підключення до Wi-Fi. Шукайте подкасти прямо в додатку за ключовими словами і підписуйтесь на улюблені, щоб не пропустити нові записи від них. У подкастах, які доступні в iTunes, є навіть виступи з конференції TED з субтитрами.

Для прослуховування на Android є CastBox і Google Podcasts. У цих додатках також є можливість пошуку і підписки, прослуховування в онлайні і прискорення відтворення. Всі додатки безкоштовні.

Смартфон

Що слухати?

Більшість подкастів англомовні – на Заході культура подкастингу дуже розвинена і переживає сплеск популярності. Багато відомих особистостей ведуть свої подкасти. Наприклад, Майкл Хайятт – голова правління одного з найбільших в США видавництв Thomas Nelson, веде подкаст Lead To Win. А головний редактор Vox Езра Кляйн – автор подкасту The Ezra Klein Show.

Якщо не знаєте англійської – подкасти допоможуть його підтягнути. Є відмінні подкасти англійською, які призначені для тих, хто вивчає. Наприклад, «6 Minute English» або «Уроки англійської» від BBC Україна.

Є подкасти, які вже не оновлюються. Звертайте увагу і на такі подкасти: є багато архівних подкастів, записи яких актуальні завжди.

Подкастинг

Англомовні подкасти

«ESLPod – English as a Second Language (ESL) Podcast» – подкаст про англійську мову, оновлюється регулярно.

«The 5 AM Miracle Podcast» – подкаст Джеффа Сандерса, автора книги «Доброго ранку щодня».

«The Ezra Klein Show» – подкаст головного редактора Vox Езра Кляйн.

«Lead To Win» – подкаст Майкла Хайятт про продуктивність і організацію життя, про лідерські якості і вдосконалення.

«6 Minute English», «6 Minute Grammar» – подкасти для тих, хто вивчає англійську мову.

Звичайно, слід згадати подкасти, створені в Україні. Звичка слухати подкасти є у багатьох, попит зростає, тому компанії, фахівці різного рівня і просто цікаві оповідачі організовують власні подкасти.

Українські подкасти

«Продуктивний Роман» – про маркетинг і продуктивність.

«Радіо Аристократи» – музика і передачі інтернет-радіо Aristocrats.

«Технократи сьогодні» – про технології, які змінюють світ.

«Прискорення» – подкаст сайту rabota.ua про саморозвиток і кар’єру.

«Сторінка 5» – подкаст від 5Books, в основному це записи різних заходів в «Книгарня Є» різних міст.

«Уроки англійської» – подкаст від BBC Україна з уроками англійської мови.

Подкасти можуть розважати, вчити чи стати ще одним джерелом інформації для вас. Спробуйте!

68838 0 cookie-check Що таке подкасти, як їх слухати і чому це корисно?

Читайте також:

Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
Кращі документальні фільми про космос: підбірка від COMFY
29 Січня, 2019, 11:03 2276 9
Зміст: ТОП-5 2014 року Документальні фільми про всесвіт 2015 року Підбірка-2016 Наукові фільми про космос 2017 року Кращі документальні фільми про космос 2018 Найкращі серіали...
Смотреть результаты
Як занести номер у чорний список на Android та iOS
Як занести номер у чорний список на Android та iOS
Зміст: Як занести номер у чорний список на Android Управління небажаними викликами в гаджетах Samsung ЧС в смартфонах HTC, LG, Meizu і Xiaomi Налаштування в...
Смотреть результаты
Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників
Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників
Зміст: Матеріал – ключовий параметр вибору валізи Розмір має значення Колеса крутяться… Розширюваність, безпека та ручки Якої фірми валізу краще обрати Корисні лайфхаки Підписуйтеся на...
Смотреть результаты