search
Підписатися

logo

Кращі стратегії на ПК всіх часів

28 Січня, 2019, 11:14 7

Стратегії – один з улюблених жанрів геймерів. Ігри приваблюють своєю різноплановістю, поєднанням квестів з продумуванням стратегії для розвитку своїх персонажів, яка приведе до великої перемоги. У цьому жанрі потрібно не просто бігати і вбивати ворогів, але і думати. Неправильно обрана тактика і шлях розвитку, може призвести до швидкого програшу. Всі стратегії засновані на розвитку персонажа, його поселення або команди персонажів. Складемо список кращих стратегій всіх часів, які продовжують утримувати ТОП список.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Stronghold і Stronghold Crusaders
 2. Warhammer 40 000: Dawn of War 2
 3. Starcraft
 4. Age of Empires II: The Age of Kings
 5. Козаки трилогія
 6. Heroes of Might and Magic 3
 7. Civilization V
 8. Total War: Shogun 2
 9. Warcraft

Stronghold і Stronghold Crusaders

Стратегія була випущена в 2001 році, а друге видання побачило світ у 2002. Незважаючи на майже 20-річну історію гри, стратегія досі входить в ТОП стратегій на ПК. У грі відмінно опрацьована не тільки військова стратегія щодо захисту замку або атака на чужі території, а й економічна складова. Щоб стати успішним і непереможним, необхідно розвивати такі стратегічні об’єкти, які дають золото, камінь, деревину та їжу, крім цього, важливу роль відіграє популярність. Вона впливає на кількість городян в поселенні і привабливість для життя приїжджих. Домогтися гарної популярності можна, приділивши належну увагу розвагам і знизивши податки для городян.

 Гра Stronghold і Stronghold Crusaders

У грі недостатньо побудувати казарму, щоб отримати будь-яку кількість юнітів. Щоб розвинути власну армію, необхідно побудувати цілий ланцюжок будівель по виготовленню зброї, обладунків та іншої амуніції. Для того, щоб ви швидше досягли успіху в розвитку військової потужності, вам буде запропоновано декілька економічний завдань, не менш цікавих, ніж бойових. У другій частині гри, з’явилася можливість наймати воїнів пустелі.

Військове розвиток в грі Stronghold і Stronghold Crusaders

У грі ви можете використовувати велику кількість бойової зброї, а також допоміжні засоби, такі як катапульта, требушет, спеціальні пастки. А також скористатися особливими стратегіями для перемоги над ворогом, наприклад, облогою, голодом або обваливши економіку ворожого поселення.

Гра вийшла в золоту епоху розвитку RTS, розробники намагалися створити щось на зразок Warcraft, але в підсумку вийшов свій унікальний і цікавий світ стратегії.

Warhammer 40 000: Dawn of War 2

Стратегія в реальному часі, що поєднує в собі елементи РПГ і стратегічного розвитку сюжету. Ігровий світ популярної стратегії пов’язаний шістьма сюжетами за кожну з представлених рас. Півтора десятка цікавих, великих місій, які не зводяться до “піди туди і принеси щось”, чекає в фентезійному світі Warhammer. Місії відрізняються яскравістю, динамічністю сюжету і вимагають чималого стратегічного підходу.

Гра Warhammer 40 000: Dawn of War 2

Локації гри змінюються одна за одною, то ваш герой в посушливій пустелі, крижаний долині або веде бойові битви на Близькому Сході. Незважаючи на кілька застарілий графічний ряд, він все одно не виглядає убого навіть зараз, максимально наблизивши камеру, можна побачити емблему на щиті або місце її кріплення. Тому стратегія буде цікава і любителям графіки. Красиво зроблені й бої, можливо не вистачає реалістичності, але для жанру фентезі все в міру.

Бої в грі Warhammer 40 000: Dawn of War 2

Система прокачування юнітів взята з простої гри РПГ. Вам дається багато навичок, які ви можете прокачати. Рівні персонажів обмежені 10 ступенями розвитку, які досягаються ще до повного проходження гри. Спорядження для юнітів дається в якості винагороди або видобувається, як трофей на полі бою в разі поразки супротивника. У бій ви можете вибрати певну команду юнітів, або замінити одного з персонажів найманим загоном бійців. Порадує геймерів і ігровий плеєр Warhammer, а також баланс сил протиборчих сторін під час кривавої сутички

Про стратегію можна з упевненістю сказати, що це гра з продуманим сюжетом, з гідним візуальним і звуковим оформленням.

Starcraft

Це легендарна стратегія в реальному часі, де ви можете стати учасником мережевої або одиночної гри. Перша частина стратегічної гри досі служить еталоном для геймерів такого жанру. Гра Старкрафт стала симбіозом Варкрафта та світу Вархаммер.

Гра Starcraft

Гра представлена ​​трьома космічними расами:

 • Зерги. Беруть не знаннями або розвитком, а кількістю юнітів.
 • Протоси. Розвинена і високодуховна раса, за наймання яких доведеться чимало заплатити, але битва і виживання з ними стає значно простіше.
 • Террани. Представники людства, які поєднали в собі риси двох попередніх рас, такі собі універсали в усьому.

Наявність різнопланових юнітів, якісно виділили стратегію свого часу, коли недостатньо просто створити величезну армію, а потрібно продумати тактику і стратегію ведення бою, в залежності від складу війська.

Завоювала геймерів і онлайн версія стратегії, особливо жителів Південної Кореї. З’явилися цілі турніри та фестивалі присвячені кращій стратегії в реальному часі.

Age of Empires II: The Age of Kings

Хороша стратегія, яка також чимось нагадує Starcraft або Warcraft. Тільки в цій грі замість фантастичних або фентезійних персонажів, присутні 18 представників націй всередині людської раси. Саме ця гра зародила поділ світу на велику кількість рас. У стратегії можна було вибрати таких представників народів, як майя, ацтеки, гуни, тевтонці та інші. Кожна з націй має свої сильні і слабкі сторони і, кожної з них цікаво проходити стратегію знову і знову, вбираючи свою тактику розвитку і ведення бою.

Гра Age of Empires II: The Age of Kings

Ще одна особливість гри була і залишається можливість пересування між цілими епохами, відстань між ними долали за рахунок науково-технічного прогресу, реалізованого будівництвом і розвитком відповідних будівель і наук.

Розвиток в стратегії Age of Empires II: The Age of Kings

Грамотно побудований в грі і баланс сил, коли кожна група юнітів нації, має свої переваги в бою: спритність, сильнішу кавалерію, далекобійний флот. Завдяки вдалому балансуванню, на гру Age of Empires II: The Age of Kings “підсіли” грати по інтернету.

До сих пір стратегія вважається добротно зробленою і цікавою, що дозволяє їй входить в кращі стратегії для слабких ПК.

Козаки трилогія

Гра стратегія для ПК в реальному часі з великою різноманітністю націй зі своїми унікальними юнитами, які мають свої особливості розвитку. Переваги гри – відсутність обмежень на кількість видимих ​​юнітів. Військові баталії можна вести, як на суші, так і на морі: є артилерія, піхота, кавалерія, кораблі. Кожне з бойових підрозділів шикується згідно максимального захисту або нападу, тому геймеру знадобляться особисті навички ведення військових дії і стратегічні знання ведення бою.

Стратегія Козаки трилогія

Грати в Козаків можна поодиноко, в кампанії і через мультиплеер. Інтуїтивно зрозуміла гра, в якій розбереться навіть новачок. Сотні місій з переходом на різні епохи за рахунок розвитку поселення. Військова стратегія взаємозалежна з економічним розвитком поселення: будуйте й розвивайте місто і будівлі, що відповідають за просування військової сили, знань.

Мета стратегії – захопити замок або повністю знищити противника. Можливо грати онлайн з реальними супротивниками від оборони і нападу, створюючи широкомасштабні військові баталії.

Розвиток армії в грі Козаки

Кожна з частин гри стратегії має свої переваги: ​​додані місії і нації юнітів, але все одно основна сюжетна лінія залишається незмінною.

Heroes of Might and Magic 3

Безсмертна класика стратегічних ігор, наступні перевидання і додавання тьмяніють у порівнянні з третьою частиною. Цікава стратегія, яка затягує на багатогодинні посиденьки за монітором комп’ютера. Найкраща стратегія для слабких ПК, до сих пір займає почесне місце в рейтингу кращих. Також, як і в інших іграх подібного жанру, вам доведеться вести боротьбу за ресурси, збирати їх, наймати юнітів, забудовувати власну базу, постійно подорожувати по локаціях.

Стратегій Heroes of Might and Magic 3

Графіка для сучасності у гри слабенька, але сила і популярність стратегії криється в її логічності, кількості барвистих локацій, кількості персонажів. У грі ви можете зіткнутися з нежиттю, примарами, вампірами, ельфами, гномами і єдинорогами.

Мета гри захоплювати замки, долаючи ворога на імпровізованому військовому полі. Бої відбуваються на полі, поділеному шестикутними сотами. На ньому відбувається дуель з почерговими атаками між вашими героями і ворожими силами. Під час бою ви можете використовувати всі свої навички в магії, лікуванні, дипломатії.

Поле битви в грі Heroes of Might and Magic 3

При перемозі ви отримуєте поінти, які стануть в нагоді для перемоги над більш сильним суперником. Перед початком бою дуже важливо продумати стратегію ведення бою, виводити юнітів, які маю свої переваги перед ворогом. Для посилення захисту або атаки на головного персонажа можна одягати спеціальну амуніцію або артефакти, які додадуть кілька очок до його навичок.

Про стратегію в грі Герої 3 можна писати багато і написано вже багато, але гра до цих пір користується успіхом у геймерів.

Civilization V

Покрокова топ стратегія, яка відрізняється тим, що гравець виконує головну роль в управлінні держави: відповідає за будівництво і розвиток нових міст, будівель, що впливають на розвиток, наказує добувати золото, зрошувати поля і багато іншого.

Краща покрокова стратегія Civilization V

Цивілізація будується повністю з нуля, починаючи з мало не первісного поселення, поступово розвиваючи його, переходячи від епохи до епохи. Якщо сьогодні ви навчаєте копейщиків, то завтра ви ведете в бій мечників. Поступово ви навчитеся добувати нафту і збагачений уран, почавши з залізної руди в шахтах. Якщо брати тимчасові рамки, то вам доведеться розвиватися починаючи з 50 тис. років до нашої ери до 2050 року, коли можна побачити римлян на танках або розвинених ацтеків на бомбардувальнику.

Грати можна, як на обороні, так і на напад. У плані військових баталій гра продумана добре. Вам необов’язково мати множинне військо, досить правильно його розташувати і продумати стратегію бою, а також швидко реагувати на найменші зміни в ході битви.

 Бої в стратегії Civilization V

Переходячи з епохи в епоху з’являється можливість вибрати навички для розвитку своєї держави. Всього їх вісім, завдяки їм ви зможете швидше навчати своїх солдатів, а при вивченні 5 з 8, зможете вигравати битви політичним шляхом. Деякі з навичок розвитку конфліктую один з одним, тому вивчить 5 з них буде нелегким завданням.

Civilization V входить в рейтинг кращих стратегій з цікавими і захоплюючими битвами.

Total War: Shogun 2

Сьогун – найкраща стратегія в реальному світі, яка надає можливість по-своєму закінчити історичні події завоювання і відновлення Японії під час громадянської війни.

Стратегія Total War: Shogun 2

Головні ролі в грі займають шість кланів, три з яких – реформатори і поплічники чогось нового, а решта – консерватори і прихильники імперської влади. Вибрати приналежність до якого-небудь клану на початку гри ви можете самостійно. У ваші обов’язки буде входити розвиток власного клану, підтримка його економіки, приділяти увагу розвитку науки, вести дипломатичні переговори з сусідами і до пори до часу підтримувати з ними добросусідські відносини. Наші противники займаються тим же самим, збираючи під своїм крилом сильну армію.

Розвиток йде досить повільно через брак первинних ресурсів, коли не знаєш у що їх вкласти чи в силу своїх юнітів, то чи в розвиток наукових центрів. Після того, як ви змогли розширити карту своєї країни і підпорядкувати своїй владі пару сусідніх поселень, можна перейти на карту світу, де розставлені всі війська ворожої сили. Під час великих бойових баталій, для гравців продумані природні стихії, які пов’язані з порами року. Тобто в зимовий час ваша армія може зіткнутися з хворобами або замерзнути при поганому спорядженні.

Бойові баталії в грі Total War: Shogun 2

Військові битви в Сьогун 2 вражають своєю деталізацією, коли сотні юнітів сходяться в кривавій битві. Промальовування боїв на воді і на суші – це головна родзинка, яка робить Total War: Shogun 2 крутою стратегією. Доступна велика кількість бойової зброї, такої як гармати Гатлінга і Армстронга, а також велика кількість бойових кораблів, якими можна вести прибережний артобстріл. У плані військових баталій краще зіграти самому, отримавши повне відчуття головнокомандувача сильної армії, ніж читати про них.

Сьогун 2 – це одна з вдалих глобальних стратегій, з кількома місіями довжиною в 60 годин кожна.

Warcraft 3

Найкраща стратегія всіх часів – Warcraft 3. Гра родоначальник RTS жанру, до сих пір нові стратегії порівнюють з еталонним світом Варкрафт.

Стратегія всіх часів Warcraft 3

Третя частина була більш вдосконалена і має кілька відмінностей від свого ж попередника:

 • З’явилося чотири раси, замість двох: люди, нічні ельфи, нежить, орки. Кожна з них відрізняється по навичкам і шляху розвитку, що робить гру Варкрафт ще більш захоплюючею.
 • Є багато нейтральних юнітів і персонажів, чого не було в першій частині Варкрафт.
 • Деяких героїв можна прокачувати, тобто додана “фішка” з ігор жанру RPG.

Сюжет гри Warcraft 3 став набагато закрученішим, пафосно і глибше. Це стосується і графіки стратегії на ПК.

Цікаво реалізовано в грі розвиток поселень чотирьох рас, які відрізняються не тільки доступною кількістю заклинань, а й можливостями при будівництві і видобутку корисних копалин.

Світ стратегії Warcraft 3

Графіка в Варкрафт тривимірна з можливістю наближати і віддаляти камеру, а також повертати її на 90 градусів. Юніти промальовані досить добре: лати, мечі, щити. Красиво реалізовані і магічні заклинання.

Хоч графіка гри і застаріла, але бездоганний сюжет, набір можливостей дозволяє поставити стратегічну гру Warcraft 3 на почесне місце в топ кращих стратегій.

68648 0 cookie-check Кращі стратегії на ПК всіх часів

Читайте також:

Кращі ігри з відкритим світом
Кращі ігри з відкритим світом
28 Січня, 2019, 10:28 2099 9
Ігри з відкритим світом програмуються так, що гравець не обмежений лінійним сюжетом і може пересуватися по всьому ігровому світу і виконувати дії, при цьому залишаючись...
Смотреть результаты
Як вибрати блок живлення для комп’ютера
Як вибрати блок живлення для комп'ютера
За статистикою основна причина несподіваного виключення комп’ютера під час нормальної його роботи – це неполадки з блоком живлення. Коли його потужності з якоїсь причини не...
Смотреть результаты
Топ-20 найбільш очікуваних фільмів з Голлівуду
Топ-20 найбільш очікуваних фільмів з Голлівуду
Голлівуд для нас – це справжнісінький світ мрій. Чи варто згадувати про ті шедеври світового кіно, які подарував нам Голлівуд – «Хрещений батько», «Зоряні війни»...
Смотреть результаты