search
Підписатися

logo

Як вибрати зволожувач повітря для квартири: поради від COMFY

22 Січня, 2019, 10:28 10

Зміст:

 1. Зволожувач повітря – для чого він потрібен
 2. Маст хев функції будь-якого зволожувача повітря
 3. Типи зволожувачів повітря
 4. Традиційні зволожувачі повітря
 5. Паровий зволожувач
 6. Ультразвукові установки
 7. Прилади з іонізатором і очищувач повітря

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

У будь-якому приміщенні має бути певний відсоток вологості. Особливо це важливо, якщо в сім’ї росте дитина. Багато батьків нехтують цим показником. І даремно! Він має величезне значення для нормального функціонування дихальної системи. У період опалювального сезону батареї та нагрівальні прилади висушують повітря. У теплу пору року вологість знижується із-за літньої спеки. Увімкнення кондиціонерів і кліматичних систем тільки посилює ситуацію. Виникає необхідність додаткового зволоження. Для цього призначена спеціальна техніка.

Зволожувач повітря – для чого він потрібен?

Дитячий організм недостатньо міцний. Імунітету складно справлятися з негативним впливом довкілля. Малий показник вологи в приміщенні призводить до пересихання слизової оболонки, яка виконує захисну функцію. Як наслідок – у кілька разів зростає ризик простудних захворювань і загострення алергії. Крім того, сухість несприятливо позначається на шкірі та волоссі. Виникає свербіж, який призводить до дискомфорту.

Існують дідівські методи підвищення вологи. Наші бабусі й дідусі взимку клали вологий рушник на батарею, а влітку ставили перед вентилятором таз з водою. Але чи можна вважати ці методи ефективними? Навряд чи! Ці способи не підвищать показник вологи до 50-60%. Щоб досягти такого параметра, треба скористатися спеціальним приладом.

Зволожувач повітря - навіщо він потрібен?

Маст хев функції будь-якого зволожувача повітря

Цей пристрій, як зрозуміло з назви, призначений для зволоження повітря. Апарат підтримує в приміщенні сприятливий мікроклімат. Просунуті моделі не лише вносять вологу, але й підтримують рівень вологості на заданому рівні.

Агрегати для зволоження приміщень виконують наступні функції:

 • внесення вологи;
 • підтримка мікроклімату на заданому рівні;
 • очищення простору від порошинок;
 • усунення електростатичних зарядів.

Просунуті девайси можуть мати додаткові можливості. Їх набір залежить від моделі та типу апарату.

Для більш ефективної роботи установки приміщення треба замикати. Прилади легко увімкнути, вони прості у використанні та не вимагають техобслуговування. У пристрій треба залити воду, після чого приєднати його до електромережі, вставивши вилку в розетку. Агрегати не шумлять і не виділяють шкідливі речовини. Їх використання абсолютно безпечне! Установка може бути ввімкнена цілодобово.

Типи зволожувачів повітря

Перед кожною сім’єю, яка турбується за здоров’я свого чада, виникає резонне питання: “Як вибрати зволожувач повітря для дитини?”. Спробуємо розібратися.

 Як вибрати зволожувач повітря для дитини?

Передусім, треба визначитися з типом апарату. Виробники пропонують наступні види агрегатів:

 • традиційні моделі з холодною парою;
 • парові прилади;
 • ультразвукові агрегати;
 • побутова техніка з іонізатором;
 • очищувач.

Ці установки розрізняються за принципом дії. Кожен варіант має свої переваги. Усі апарати об’єднує один недолік – невеликий радіус дії. Тому рекомендується встановлювати девайс в узголів’ї ліжка. Щоб розподілити вологу по периметру кімнати, перед приладом слід поставити вентилятор.

Традиційні зволожувачі повітря

Традиційні агрегати працюють за принципом “холодного випару”. У резервуар заливається вода. З нього вона поступає на випарні елементи. Вбудований вентилятор розподіляє вологу в кімнаті. Крім того, очищається простір по периметру установки. Процес випарювання максимально наближений до природного. Чим ближче апарат до дитячого ліжечка, тим ефективніше його робота.

 Традиційний зволожувач повітря

Пристрій оснащений фільтрами, які можна використати з водопровідною водою. Таким чином, не треба купувати дистильовану H2O. Фільтри можуть бути постійними та змінними. Постійні – треба періодично виймати й промивати. Змінні фільтри необхідно замінювати раз в кілька місяців. Таким чином, використання моделі з постійними фільтрами більш економні з фінансової точки зору.

Переваги традиційних установок:

 • просте використання;
 • безпека;
 • безшумність;
 • невелика вартість;
 • економне споживання електроенергії.

Традиційні пристрої абсолютно безпечні для дітей. У їх конструкції відсутні деталі, які чадо може відкрутити та зламати. Ця лінійка може підтримувати вологість на рівні 60%. Для посилення ефекту можна поставити апарат біля батареї або обігрівача. Крім того, агрегат можна застосовувати для ароматерапії. Для цього треба додати в резервуар ароматичну олію.

Паровий зволожувач

Ця лінійка характеризується високою інтенсивністю випарювання. У зв’язку з цим прилади часто застосовується в оранжереях і теплицях. Головна відмінність від інших моделей полягає в тому, що вода в ємності доводиться до кипіння, і в приміщення поступає нагріта пара. За її поширення відповідає вентилятор. Установку можна використати не лише для зволоження. Вона також підходить для ароматизації та інгаляцій. У деяких девайсів передбачена окрема ємність для аромамасла.

Паровий зволожувач повітря

Переваги парового пристрою:

 • стерилізація пари та знищення мікробів;
 • безшумність;
 • швидкий ефект;
 • автоматичне вимкнення за відсутності води в резервуарі (не в усіх моделей).

Прилад безцінний у холодну пору року, коли “буйствують” респіраторні захворювання, оскільки знищує шкідливі мікроорганізми та знижує ризик підхопити застуду.

До недоліків можна віднести енергомісткість і перезволоження, якщо пристрій не має елементу контролю – гігрометра (пристрою для виміру вологості в кімнаті) або гігростата (пристосування для автоматичного припинення роботи при досягненні певного рівня вологи в приміщенні).

Як і в традиційних девайсів, в парових агрегатах використовуються постійні та змінні фільтри. Для збільшення експлуатаційного терміну приладу рекомендується використовувати очищену воду.

При виборі парового апарату слід звернути увагу на наявність гігрометра і гігростата. За відсутності цих опцій Ваша квартира швидко перетвориться на теплицю.

Ще один недолік парового пристрою – певний ризик для дітей. Вода, яка випаровується, може викликати інтерес у малюків. Гаряча пара може призвести до опіків. Щоб убезпечити малюків, рекомендується ставити апарат якомога вище. Крім того, установка видає шум, тому на ніч варто її вимкнути. У деяких одиниць техніки є нічний режим роботи.

Ультразвукові установки

Найпопулярніший тип техніки для підтримки вологості. За принципом роботи прилади кардинально відрізняються від вищеописаних моделей. Замість випарника в ультразвуковий девайс вбудована мембрана, яка утворює високочастотну вібрацію. Вона призводить до розпаду води на найдрібніші частки. Отриманий туман поширюється по кімнаті вентилятором.

Ультразвуковий зволожувач

Ультразвукові прилади не забезпечуються фільтрами, що підвищує вимоги до якості використовуваної води. Застосування неочищеної рідини може призвести до утворення вапняного нальоту на стінах, підлозі та меблях. Крім того, забруднена вода може стати причиною ушкодження установки. Навіть при використанні очищеної води періодично треба проводити чищення приладу. Також можна замість води використати змінні фільтри-картріджи з іонообмінною смолою.

Переваги ультразвукових пристроїв:

 • швидке зволоження;
 • низький рівень шуму;
 • невелике споживання електроенергії;
 • оснащення додатковими функціями такими, як таймер, гігрометр, дисплей, гігростат, пульт дистанційного управління, автоматичне вимкнення за відсутності рідини та ін.

Швидкий ефект і безшумність роблять ультразвуковий апарат відмінним рішенням для дитячої кімнати. Його можна залишати ввімкненим навіть під час сну. Ви можете бути впевнені, що пристрій не порушить спокій Вашого малюка. До недоліків ультразвукових установок відноситься висока вартість і відсутність функції ароматерапії.

Прилади з іонізатором і очищувач повітря

Просунуті девайси забезпечуються іонізатором. Він призначений для очищення повітряного середовища в квартирі. Приміщення насичується іонами – негативно зарядженими частками. Завдяки цьому відбувається очищення від бактерій і пилу. Також іонізатор усуває неприємні запахи. Цей прилад – чудовий варіант для людей, схильних до алергії. Прилади з іонізатором знижують ризик ГРВІ.

Очищувач повітряного простору – ще один корисний прилад. Він працює за іншим принципом. Пристрій буквально очищає простір від найдрібніших частинок пилу і мікробів. Він втягує його всередину. Вбудовані в агрегат диски усувають смітинки і мікроби. Їх нижня частина знаходиться у воді. Пил осідає у воду, а очищене та зволожене повітря повертається в приміщення. Таким чином, Ви отримуєте сприятливий мікроклімат.

Очищувач повітря

Як висновок: Складно точно сказати, який зволожувач повітря кращий. Як бачите, у кожного пристрою є свої переваги та недоліки. Найбільш ефективний девайс – очищувач. Найбезпечнішим вважається традиційний агрегат. Для цілорічного використання краще вибрати ультразвукову техніку. Найкращий варіант для теплиці – паровий агрегат.

При виборі техніки варто звернути увагу на функціонал, об’єм резервуару і витрату електроенергії. Важливе значення має дизайн. Адже девайс – частина інтер’єру. Виробники потурбувалися про естетичність. Пристрої мають приємний вигляд. Окремі моделі можуть бути виконані в специфічному дизайні, наприклад, мати форму тварини. Такі варіанти чудово підходять для дитячих кімнат.

68396 0 cookie-check Як вибрати зволожувач повітря для квартири: поради від COMFY

Читайте також:

Відновлення видалених файлів, фото, відео на комп’ютері
Відновлення видалених файлів, фото, відео на комп'ютері
22 Січня, 2019, 05:17 2944 6
Зміст: Засоби Winows Як відновити файли з резервної копії Windows Програми для повернення інформації на жорсткий диск Повернення даних у спеціальній лабораторії Підписуйтеся на наш...
Смотреть результаты
Захисне скло або плівка – що краще: поради від COMFY
Захисне скло або плівка - що краще: поради від COMFY
Зміст: Плюси скла Міцність і товщина скла Інші види скляних покриттів Яка плівка краща – матова або глянцева Плюси плівки Гідрогелева плівка – новинка захисного...
Смотреть результаты
Гарячі клавіші Windows 10 – підбірка найкорисніших
Гарячі клавіші Windows 10 - підбірка найкорисніших
Зміст: Перемикання завдань в командному рядку Поєднання клавіш Windows 10 для перемикання діалогових вікон Робота в провіднику і віртуальних робочих столах Як за допомогою клавіатури...
Смотреть результаты