search
Підписатися

logo

Огляд 5 кращих моделей роботів-пилососів

22 Січня, 2019, 01:51 9

Зміст:

 1. Принцип роботи та габарити робота-прибиральника
 2. Як машина дізнається, куди їй треба їхати
 3. Подолання перешкод
 4. База для заряджання та автономність
 5. Як вибрати робот-пилосос
 6. Площа прибирання
 7. Місткість касети, режими роботи та комплектація
 8. Догляд за інтелектуальним прибиральником
 9. Огляд роботів-пилососів. Найвдаліші моделі
 10. Відгуки власників роботів-пилососів

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Прибирання – невіддільна частина нашого життя. Частенько воно займає багато часу, який можна витратити на цікавіше зайняття. Технічний прогрес не стоїть на місці. Він пропонує домогосподаркам безліч помічників, серед яких окремо варто зазначити розумний пилосос. Якщо Ви жодного разу, не чули про це інтелектуальне пристосування для прибирання, наша стаття буде для Вас корисною. Роботи-прибиральники вчинили справжню революцію на ринку побутової техніки. Головна перевага цього девайса полягає в тому, що він працює самостійно без зусиль з боку користувача. Агрегат здатний робити прибирання навіть тоді, коли Вас немає вдома. Він може почати роботу по Вашій команді або без неї в заданий юзером час. Прилади поглинають пил і дрібне сміття, вони самостійно рухаються й обходять будь-які перешкоди. Ви можете бути впевнені, що домашній помічник не зупиниться, упершись об стіл або диван.

Огляди роботів-пилососів у блозі Comfy

Вважається, що винахідником першого пристрою для всмоктування пилу був американець Даніель Хес. Він отримав патент на виготовлення приладу з щітками та механізмом для втягування повітря.

Перші огляди роботів-пилососів можна зустріти в літературі середини XX століття. 1956 року вийшов роман “Двері в літо” (автор Р. Хайнлайн). Головний герой книги був винахідником роботів для прибирання у будинку. Через два роки радянські читачі познайомилися з Незнайком. У повісті Носова згадується прилад під назвою “Кібернетика”. Його сміливо можна назвати прототипом сучасного прибирального агрегату. Але до винаходу реального інтелектуального миючого робота-пилососа було дуже далеко. Уперше подібні пристрої з’явилися на початку XXI століття. Вони знайшли прихильників у всьому світі. Ноу-хау випускають такі всесвітньо відомі бренди, як Samsung, Sharp, Philips, Roomba, Electrolux та ін.

 Принцип роботи та габарити робота-прибиральника

Щоб почати прибирання, користувачеві треба тільки натиснути кнопку. Усе інше машина зробить сама. Вона колеситиме по будинку, збираючи пил і сміття на своєму шляху. У більшість моделей вбудована автоматика, за допомогою якої можна настроїти інтервал прибирання. Агрегат почне прибирати в заданий час. Юзерові не треба турбуватися і про заряд батареї. Інноваційний помічник контролює витрату акумулятора і повідомляє, коли треба зарядитися.

Гаджет сам розуміє, куди йому їхати, щоб виконати поставлене завдання. Він легко долає перешкоди. Деякі моделі не лише всмоктують сміття і пил. Вони також миють підлогу. Такі агрегати мають миючі фільтри, які затримують бактерії.

Пристрій має круглу форму. Чим менше розмір приладу, тим він більш моторний. Маса апарату складає близько 3 кг, діаметр – приблизно 9 см. Управління машиною здійснюється за допомогою наступних елементів:

 • пульт дистанційного управління;
 • LCD-дисплей;
 • кнопки.

Елементи управління розташовуються на верхній панелі пристрою. Інноваційні агрегати “розуміють” голосові команди та мають вбудовані програми для прибирання за графіком.

 Як машина дізнається, куди їй треба їхати

На перший погляд здається, що рухи прибиральника хаотичні. Насправді датчики машини збирають інформацію про кімнату і забруднення. І тільки потім гаджет вирішує, куди йому треба їхати. Він може рухатися по спіралі, уздовж стін, зигзагами та ін. Гаджет рухається паралельно стіні, коли йому треба прибрати сміття біля плінтусів і в кутах кімнати. Рух по спіралі та зигзагом забезпечує повне охоплення простору підлоги. Головне питання, яке виникає перед власниками: “Як же гаджет рухається й об’їжджає перешкоди”?. Все дуже просто – прилад оснащений сенсорами, які визначають напрям руху та задають об’їзд об’єкту, що встав на шляху у прибиральника. Дорожчі моделі також мають камеру. За її допомогою можна отримувати трансляцію прибирання на мобільний гаджет.

 Подолання перешкод

Як говорилося вище, за рух машини відповідають сенсори. Гаджети оснащуються декількома видами датчиків:

 • Сенсори зіткнення. Вони розташовуються під бамперами. Ці датчики відповідають за те, щоб девайс не стикався з диваном чи ліжком.
 • Інфрачервоні сенсори. Це складніші пристосування. Вони запобігають падінням і зіткненням.
 • Ультразвукові датчики. Ці сенсори визначають відстань до об’єкта і знижують швидкість руху машини при наближенні до меблів. Ультразвукові сенсори дозволяють прибиральникам почистити у важкодоступних місцях безпосередньо біля меблів і плінтусів.
 • Сенсори забруднення. Вони визначають потужність роботи гаджета. Якщо забруднення не сильні, сенсори знижують інтенсивність прибирання й економлять тим самим витрату енергії.
 • Лазерні далекоміри. Ці рішення складають маршрут пересування гаджета по кімнатах будинку або квартири.
 • Сенсори холостого ходу. Не дуже затребувані доповнення. Вони запобігають заплутуванню апарату в шнурках або дротах.

 База для заряджання та автономність

Девайси комплектуються спеціальними зарядними пристроями. Переважно вони підлогові. Ці прилади призначені для швидкого і безпечного заповнення енергії прибиральника. Вироби заряджаються від електромережі.

Як вибрати робот-пилосос

На поверхні бази для заряджання є штекери, на які наїжджає смарт-пилосос. Починається процес зарядки. Виробники врахували всі нюанси. Штекери не заряджають пристрій, якщо він не знаходиться на базі для зарядки. Таким чином, користувачеві не треба постійно висовувати вилку з розетки. База може бути постійно приєднана до електромережі. І вона буде заряджати тільки тоді, коли на її поверхні розташовуватиметься розумна машина. Використання електроприладу на 100% безпечне. У середньому тривалість роботи пристрою без заряджання складає 180-240 хвилин. Робот може прибрати весь будинок за один сеанс без заряджання.

Як вибрати робот-пилосос 

При виборі інтелектуального прибиральника треба враховувати наступні параметри:

 • Якість прибирання. Будь-який, навіть найдорожчий та інноваційний гаджет не може прибрати краще за людину. Проте йому під силу підтримувати у будинку чистоту. І він зможе робити це самостійно. Тому перед купівлею варто звернути увагу на здатність збирати сміття й об’їжджати перешкоди.
 • Шум, який супроводжує прибирання. Ретельний збір смітинок і порошинок може зайняти багато часу. При цьому рев моторчика може заглушити телевізор і радіо. Тому перед тим, як оформити купівлю, треба уточнити наявність безшумного режиму.
 • Вартість і характеристики. Розцінки на техніку дуже різні. Вони обумовлені параметрами агрегатів. Найдешевші девайси оснащені інфрачервоними датчиками для виявлення перешкод. Дорогі найкращі роботи-пилососи можуть мати вбудовану камеру, завдяки якій Ви отримаєте пряму трансляцію процесу прибирання на свій смартфон або планшет.
 • Екологічна складова. Важливо, щоб агрегат не завдавав шкоди довкіллю. Цей нюанс треба уточнити перед придбанням апарату.

 Площа прибирання

Гаджет може прибрати кімнату будь-якої площі. Цей параметр задається у вбудовану програму апарату. Максимальна площа, яку здатний прибрати прилад, залежить від місткості акумулятора. Сучасні моделі забезпечуються літій-іонними батареями. Тривалість роботи окремих моделей досягає 240 хвилин. Таким чином, девайс за один сеанс може прибрати цілий будинок! Масштаб прибирання також залежить від насадки. Чим вона ширша, тим більше поверхні охоплює техніка за один сеанс. Електронний помічник легко справляється з будь-якими твердими покриттями. Він до блиску очищає лінолеум, ламінат, паркет, керамічну плитку та пробку. Також прибиральник відмінно чистить килими. Моделі з турбощітками збирають волосся, шерсть тварин, нитки та велике сміття. Щітка вимагає регулярного догляду. Проте якість прибирання виправдовує цей клопіт.

 Місткість касети, режими роботи та комплектація

Об’єм пилозбиральника – важливий параметр, який визначає площу прибирання. Для малогабаритних квартир підійдуть варіанти з мішком 0,3-0,4 л. Якщо Ви володієте будинком, то Вам варто придивитися до моделей з касетою 1 л.

Кращі роботи-пилососи

Машини можуть мати декілька режимів:

 • Вологе прибирання. Для нього призначені спеціальні насадки, які кріпляться в нижній частині корпусу.
 • Знезараження. Ця функція стає можливою завдяки ультрафіолетовим лампам, прикріпленим до днища.
 • Миття підлоги. Апарат не лише здійснюватиме сухе прибирання. Він також митиме підлогу.

Гаджет поставляється з базою для заряджання й аксесуарами. До нього можуть додаватися різні насадки та віртуальні стіни. Ці датчики відповідають за відгородження приміщень, які не треба прибирати.

Догляд за інтелектуальним прибиральником

Девайс прибирає у Вашому будинку, а Ви повинні підтримувати в чистоті його. Обслуговування приладу не викличе труднощів. Після кожного прибирання треба діставати пилозбиральник. Щоб його вийняти, треба натиснути кнопку. Слід витрусити пил і вставити пилозбиральник назад. Також догляду вимагають фільтри. Їх треба періодично мити. Назад фільтри вставляються після ретельного висушування. Ще треба чистити щітки. Періодично треба мити колесо, яке відповідає за рух машини, і протирати серветкою екран. Враховуючи невеликий розмір апарату, його чищення не займає багато часу.

Що стосується техобслуговування, то воно не потрібно. Техніка розрахована на багаторічну роботу. Як правило, на нові агрегати надається гарантія на безкоштовний ремонт у разі зламання в перші 1-2 роки.

Огляд роботів-пилососів. Найвдаліші моделі

 1. Ecovacs DEEBOT DM88. Гаджет працює на основі технології Smart Motion, завдяки якій стало можливим багаторазове проходження кожної ділянки території. Приладом можна управляти зі смартфона. Ecovacs DEEBOT DM88 проводить сухе і вологе прибирання. Робот має чотири режими видалення сміття – Auto, Spot, Edge-Mode та Intensive. Модель поставляється в двох кольорах – White та Silver.

Ecovacs DEEBOT DM88

 1. Philips FC8794/01. Підтримує сухий і вологий режим чищення. Агрегат комплектується насадкою з мікрофібри, бічними щітками та вихідним фільтром. До робота Philips FC8794/01 додається пульт дистанційного управління. Користувач може складати розклад прибирання на 24 години. Передбачено чотири режими видалення сміття і пилу. Поставляється в чорному кольорі. Philips FC8794/01 відрізняється скромними габаритами. Вага приладу складає всього 2 кг.

Philips FC8794/01

 1. Ecovacs DEEBOT SLIM DA 60 Lightning Green. Малогабаритний гаджет з інтелектуальними опціями. Модель поставляється з пультом ДУ. Передбачена можливість планування прибирання. Прибиральник забезпечений датчиками, які запобігають зіткненню з меблями та виявляють перешкоди. Висота машини всього 5,7 см. Це найтонший девайс у лінійці бренду. Завдяки малим габаритам робот може проникати у важкодоступні місця. Ecovacs DEEBOT SLIM DA 60 Lightning Green проводить прибирання в три етапи, що дозволяє досягти блискучого результату.

Ecovacs DEEBOT SLIM DA 60 Lightning Green

 1. Philips FC8822/01. Ефективний домашній помічник. У ньому передбачено тільки сухе чищення. Управління здійснюється за допомогою ПДУ. Робот долає пороги заввишки 15 мм. Philips FC8822/01 оснащений програмою, в яку можна задати розклад на тиждень. Машина очищає тверді підлогові покриття і килим. Вага апарату всього 1,95 кг.

Philips FC8822/01

 1. Samsung VR10M7030WW/EV. Багатофункціональний девайс з управлінням зі смартфона. Модель підтримує Wi-Fi та має інтелектуальну систему енергоощадження. Передбачена можливість складання розкладу. Samsung VR10M7030WW/EV оснащений LED-дисплеєм, що полегшує управління апаратом.

Samsung VR10M7030WW/EV

Відгуки власників роботів-пилососів

Роман

Придбав пилосос Ecovacs DEEBOT DM88. Передусім, варто зазначити співвідношення ціни та якості. Він проводить хороше прибирання, я задоволений результатом. Є точковий режим і таймер. Дуже подобається, що пилососом можна управляти зі смартфона. Передбачена індикація для відстеження рівня заряду. Дуже задоволений купівлею. Прибирання тепер проходить без зусиль.

Олена

Чудовий друг і помічник. Не розумію, як я раніше без нього жила. Включила, і прибирання зроблене. Відмінно чистить килими від шерсті котів. Дуже шкодую, що купила бюджетну модель з режимом сухого прибирання. Вологого немає. Подумую купити робота дорожче, щоб він ще мив підлогу.

Олег

Нещодавно купив пилосос Philips FC8794. Відмінна річ для людей, у яких абсолютно немає часу на прибирання. Робот тихий і швидкий. Добре чистить ламінат. Мікрофібра волога, не сильно мокра, що якраз до речі за наявності ламінату, якому протипоказана вода. Також добре чистить плитку і пробку. Вважаю, що гроші витрачені не даремно.

Катерина

Три роки мріяла про робота-пилососа. Нарешті моя мрія збулася. Усю роботу по чищенню підлоги за мене робить маленький шустренький друг. Свій вибір я зупинила на моделі Philips FC8822. Якісний і багатофункціональний пилосос. Недоліків в ньому я взагалі не знайшла.

Тетяна

Чоловік подарував на день народження робот-пилосос. Спочатку не дуже зраділа подарунку. Через час оцінила його належним чином. Малюк сам робить прибирання. Просто треба задати графік. І заряджається він сам. Єдиний вантаж, який лягає на мої плечі, – це витрушення пилу з контейнера. Чудовий помічник кожної хазяйки!

68277 0 cookie-check Огляд 5 кращих моделей роботів-пилососів

Читайте також:

Х’юстон, у нас проблема. Жорсткий диск і флешка – як відновити видалені файли?
Х'юстон, у нас проблема. Жорсткий диск і флешка - як відновити видалені файли?
21 Січня, 2019, 11:47 1365 10
Будь-хто з нас хоча б раз стикався з проблемою, коли помилково потрібні файли зникли з комп’ютера. Що робити в такій ситуації і як відновити втрачені...
Смотреть результаты
ТОП додатків для СМАРТ-ТВ
ТОП додатків для СМАРТ-ТВ
Прогрес поступово, а іноді навіть непомітно, просуває нас вперед. Часом це відбувається несподівано і, хіба що не семимильними кроками, а часом все трапляється не швидко...
Смотреть результаты
5 корисних порад щодо вибору пароварки для шанувальників здорового харчування. Худнемо до літа
5 корисних порад щодо вибору пароварки для шанувальників здорового харчування. Худнемо до літа
Ну що, зимові свята закінчилися, і разом з сірими робочими буднями прийшло усвідомлення, що в улюблені джинси влазити стало якось важкувато? Тоді можна починати …...
Смотреть результаты