Як вибрати блок живлення для комп’ютера

28 Січня, 2019, 10:13 9

За статистикою основна причина несподіваного виключення комп’ютера під час нормальної його роботи – це неполадки з блоком живлення. Коли його потужності з якоїсь причини не вистачає для живлення всієї системи. Як же вибрати блок живлення, щоб він забезпечував стабільну роботу комп’ютера в незалежності від завантаженості? Для цього необхідно звернути увагу на якість технічних компонентів, вмонтованих в БП: радіатори та їх площа, система охолодження, потужність і ККД.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Потужність
 2. ККД
 3. Охолодження і шум
 4. Кращі блоки живлення 700+ Вт за версією COMFY

Потужність

Потужність – це один з основних показників, який необхідно враховувати при виборі блоку живлення. Недостатня технічна величина може призвести до швидкого виходу з ладу БЖ або постійних перебоїв роботи комп’ютерного пристрою. При цьому для ПК, що використовується, наприклад, для офісної роботи, тобто з малопотужною збіркою системи загалом, не варто вибирати потужні блоки живлення. Так як основну масу часу вони не будуть використовувати навіть 30-50% своїх можливостей, а енергоспоживання буде вище.

Вибір блоку живлення по потужності

Який блок живлення потрібен, щоб він максимально підходив під збірку комп’ютера? Розрахувати потужність для БЖ можна декількома способами:

 1. Скористатися онлайн калькуляторами для розрахунку. Не дуже надійний спосіб, тому що ви не знаєте алгоритм, за яким він розраховує. Деякі користувачі запевняють, що при розрахунку потужності блоку живлення, необхідно отримані дані додатково помножити на 1.5. Якщо вам необхідно приблизне число, то звичайно, можна скористатися і розрахунками онлайн.
 2. Розрахунок по-старому за допомогою підсумовування даних для кожної комплектуючої комп’ютера: материнка, вінчестер, процесор, відеокарта, оперативна пам’ять, CD-ROM. Знайти потужність для них можна на самих комплектуючих, на сайтах виробників або за допомогою спеціальних утиліт (наприклад, Everest). Після підсумовування, додатково потрібно додати 20% потужності для запасу. Це обумовлено забезпеченням стабільності роботи блоку живлення.
 3. Третій варіант розрахунку потужності БЖ грунтується на підсумовуванні TDP, в який входить потужність процесора і відеокарти. А суму, потрібно помножити на 1.5.

Вибираючи блок живлення для комп’ютера звертайте увагу не на максимальне значення потужності, яке видає пристрій на короткий час в пік роботи. Вибирайте БЖ тільки за номінальним значенням. Зараз продаються блоки живлення потужністю від 300 Вт і більше 1010 ВТ:

 • Блоки живлення до 400 Вт вистачає для багатьох комп’ютерів, що працюють на середньої потужності відеокартах і процесорах. Тобто для середньостатистичного використання комп’ютера.
 • Від 400 до 600 Вт блоки живлення вибирають для більш потужних систем, найчастіше воліють геймери.
 • БЖ від 600 до 1000 Вт вибирають для систем, що працюють на основі декількох потужних, флагманських відеокартах.
 • Блоки живлення від 1010 Вт вибираються для комп’ютерів, які працюють на основі потужних відеокарт, процесорів з максимальним розгоном, для роботи пристрою в умовах максимального навантаження.

Показник потужності впливає на вартість блоку живлення, чим вона вища, тим дорожче обійдеться комплектуюче.

ККД

Що таке ККД для блоку живлення? Це відношення корисної роботи до витраченої електроенергії. Чим вище ефективність, тим нижче споживання електроенергії, а зменшення втрат в свою чергу впливає на нагрів БЖ і роботу системи охолодження пристрою. У 2004 році був прийнятий новий стандарт енергоефективності – 80 Plus. Подібне маркування можна побачити на коробках, воно означає, що ККД блоку живлення не менше 80% при навантаженні від 10 до 100%. А також, що ККД потужності при 100% завантаженні не менше, ніж 0.9.

Таблиця блоку живлення згідно типів сертифіката

Всі великі виробники блоків живлення швидко досягли вимог по ефективності, тому сертифікат 80 Plus ще раз розділили на підвиди: bronze, silver, gold, platinum, titanium. Тип сертифіката під маркуванням 80 Plus Titanium найкращий: показник ККД – 96% при 50% навантаженні і ККД потужності 0.95 при 50% навантаженні. Переваги покупки блоку живлення сертифіката 80 Plus:

 • Менше споживання електроенергії.
 • Зменшення нагріву блоку живлення через зменшення розсіювання тепла майже в 2 рази.
 • Виробники використовують якісні комплектуючі, що гарантує довгий термін служби і стабільну роботу.
 • Рівень шуму нижче через зменшення нагрівання і скорочення кількості обертання вентиляційної системи.

Логічно, що для енергоефективності та більшого терміну експлуатування, рекомендується вибирати блок живлення з маркуванням 80 Plus. Коштувати такий пристрій буде дорожче, ніж без маркування. Деякі невідомі виробники стали маркувати БЖ 85 Plus, такого сертифіката ефективності не існує.

Охолодження і шум

Від системи охолодження, яка продумана для блоку живлення залежить і рівень виділяємого шуму.

Система охолодження блоку живлення

Щоб зрозуміти, який блок живлення потрібен для вашого комп’ютера, розглянемо системи охолодження реалізовані в сучасних БЖ:

 • З одним вентилятором. Найчастіше зустрічається в блоках живлення малої потужності і вище середнього. Рівень шуму залежить від діаметру лопатей вентилятора. Моделі з лопатями розміром 60-80 мм будуть виділяти більше шуму, ніж 120 мм.
 • З двома вентиляторами. Використовуються в пристроях великої потужності, шум залежить також від розміру лопатей, але все одно він буде вище, ніж в системі охолодження з одним вентилятором, ціна на нього також вище.
 • З пасивною системою охолодження. Це означає, що температура підтримується тільки за рахунок радіаторів. Відсутність вентиляторів благотворно впливає на відсутність шуму і споживання електроенергії. Недолік пасивного охолодження – ціна такого пристрою і обмежена кількість блоків живлення по потужності з охолодженням за допомогою радіаторів.
 • Пасивна система охолодження з наявністю контролера. Тут також є вентилятор або вентилятори, але вмонтований контролер, який визначає поточне навантаження на систему і автоматично відключає систему охолодження.

Якщо ви вибираєте блок живлення з класичною системою охолодження, то рекомендується брати пристрої з лопатями вентилятора від 120 мм, найтихішими вважаються вентилятори з лопатями 140 мм.

Кращі блоки живлення 700+ Вт за версією COMFY

Допомогти вибрати кращий блок живлення потужністю 700+ Вт допоможе рейтинг, який складений за співвідношенням всіх важливих технічних характеристик. Топ-5 блоків живлення:

 1. Блок живлення Chieftec Force CPS-750S. Бюджетне пристрій середньої потужності. Заявлена ​​потужність на шину + 12VDC – 675 Вт, максимальне значення домогтися складно. Система охолодження представлена ​​одним вентилятором з розміром лопатей в 120 мм і 2400 об./сек. Рівень шуму при мінімальному навантаженні 29-30 дБ. При навантаженні в 50-60% рівень шуму 35 дБ. Блок живлення цієї моделі виготовляється з якісних комплектуючих, включаючи двох конденсаторів.

Блок живлення Chieftec Force CPS-750S

У пристрої є кілька етапів захисту:

 • Захист від к/з.
 • Захист від короткострокового зниження/підвищення рівня напруги.
 • Захист від перевантаження.
 • Контроль швидкості обертання вентилятора.
 1. Блок живлення Chieftec BDF-1000C. Високо енергоефективний блок живлення з ККД не менше 85%, сертифіката типу 80 Plus Bronze. Номінальна потужність пристрою 1000 Вт, із значенням потужності на шину + 12V в 996 Вт, що всього лише на 4 Вт менше. Блок живлення оснащений вентилятором з 11-ма лопатями розміром в 140 мм. Швидкість обертання 1800 об./cек. + – 10%. Рівень шуму 27 дБ при мінімальному навантаженні. Як і попередня модель БЖ, ця технічно повністю захищена від перепадів напруги, струму, короткого замикання, перегріву, знижених показників напруги і струму.

Блок живлення Chieftec BDF-1000C

Переваги моделі Chieftec BDF-1000C:

 • Хороша система захисту.
 • Тиха система охолодження.
 • Висока енергоефективність.
 • Достатня кількість роз’ємів.
 1. Блок живлення Chieftec BDF-850C. Бюджетна модель потужного блоку живлення з показником по шині + 12V в 846 Вт, що становить по різниці з номінальним значенням 4 Вт, що вважається відмінним показником. БЖ оснащений 21 роз’ємом для підключення. Всі дроти до пристрою модульні і можуть бути відключені при необхідності. Система охолодження представлена ​​1 кулером з розміром лопатей 135 мм. Вентилятор працює на змінному підшипнику, який забезпечує максимальну швидкість обертання 1800 об./cек. ККД блоку живлення при потужності від 300 до 750 Вт в межах 84-85%. Рівень виділяємого шуму при мінімальному навантаженні 27 дБ, при максимальній близько 47 дБ. Споживчі якості досить високі по співвідношенню ефективності, потужності і рівню шуму.

Блок живлення Chieftec BDF-850C

Додатковий захист БЖ:

 • Від зниження/підвищення напруги в мережі (UVP).
 • Від короткого замикання (SCP).
 • Від перевантаження (OPP).
 • Від перевантаження виходів блоку (OCP).
 • Від перегріву БЖ (OTP).
 • Автоконтроль швидкості кулера (AFC).
 1. Блок живлення Chieftec Navitas GPM-1000C. Пристрій великої потужності в 1000 Вт. Виготовляється з якісних комплектуючих і має сертифікат ефективності 85 PLUS Gold. ККД блоку живлення більше 90%.

Блок живлення Chieftec Navitas GPM-1000C

Система охолодження представлена ​​потужним вентилятором виробництва Yate Loon D14BH-12. Розмір лопатей у нього 140 см, а тип підшипника – кочення. Особливості моделі – модульні з відстібаючимися проводами кабелю. Блок живлення тягне за своїми технічними характеристиками 4 потужні відеокарти з розгоном. Пристрій має всі рівні технічного захисту від коротких замикань і нестабільності подачі напруги/струму.

 1. Рейтинг блоків живлення для комп’ютерів закінчує Chieftec GPS-1250C. Блок живлення відноситься до серії Power Smart і відповідає сертифікату 85 PLUS Gold з ефективністю >90%. Оснащений вентилятором з розміром лопатей 140 мм, що забезпечує ефективне охолодження і низький рівень шуму. Також вмонтований контролер для автоматичного відключення охолодження при мінімальному навантаженні, що дозволяє економити на електроенергії. Швидкість обертання кулера при навантаженні 1400 об./сек.

 Блок живлення Chieftec GPS-1250C

Показник потужності по шині + 12V значно нижче від номінальної – 1248 Вт. Гідний представник потужних блоків живлення з доступною ціною.

Це кращі блоки живлення, які пропонують за нормальною вартістю, і можуть задовольнити потреби, як офісних комп’ютерів, так і пристроїв геймерской спрямованості використання.

68530 0 cookie-check Як вибрати блок живлення для комп’ютера

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Топ-20 найбільш очікуваних фільмів з Голлівуду
24 Січня, 2019, 11:10 584 10
Голлівуд для нас – це справжнісінький світ мрій. Чи варто згадувати про ті шедеври світового кіно, які подарував нам Голлівуд – «Хрещений батько», «Зоряні війни»...
Смотреть результаты
Як вибрати зволожувач повітря для квартири: поради від COMFY
Зміст: Зволожувач повітря – для чого він потрібен Маст хев функції будь-якого зволожувача повітря Типи зволожувачів повітря Традиційні зволожувачі повітря Паровий зволожувач Ультразвукові установки Прилади...
Смотреть результаты
Відновлення видалених файлів, фото, відео на комп'ютері
Зміст: Засоби Winows Як відновити файли з резервної копії Windows Програми для повернення інформації на жорсткий диск Повернення даних у спеціальній лабораторії Підписуйтеся на наш...
Смотреть результаты