search
Підписатися

logo

Як перевірити телефон на віруси?

01 Лютого, 2020, 05:22 0

Віруси становлять небезпеку для сучасних смартфонів. Вони можуть викрадати особисті дані зі смартфона, приводити до збоїв у роботі телефону та багато іншого. Способів потрапляння вірусів на телефон – велика кількість, наприклад, при скачуванні додатків, при переході на заражені сайти, в SMS або електронних листах з проханням переходу по посиланнях і ін.

Наведемо деякі приклади, які можуть говорити вам про те, що в телефоні присутній вірус.

  1. Часто обривається зв’язок. Якщо це відбувається не занадто часто, то це можуть бути проблеми пов’язані з якістю самого зв’язку. Але у разі повторів багаторазових таких ситуацій, можна припустити наявність вірусу в телефоні.
  2. Телефон сам дзвонить або відправляє повідомлення, які можуть містити якісь посилання.
  3. Батарея стала розряджатися набагато швидше, ніж зазвичай. Це пояснюється тим, що віруси можуть працювати у фоновому режимі, не подаючи жодних ознак своєї присутності. Але при цьому неабияк “садити” акумулятор.
  4. Телефон став дуже нагріватися. Віруси дуже навантажують телефон, зменшуючи його продуктивність. Як підсумок – смартфон перегрівається навіть при невеликому користуванні.

Що ж робити, якщо ви запідозрили наявність вірусу?

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

  1. Спосіб 1: встановити на телефон антивірус
  2. Спосіб 2: Перевірка андроїда на віруси за допомогою ПК
  3. Спосіб 3: через онлайн-сервіси перевірки вірусів
  4. Як очистити телефон від вірусів?
  5. Як захистити смартфон від вірусів

Спосіб 1: встановити на телефон антивірус

Щоб перевірити телефон на віруси для android у Play Market існує багато антивірусів. Для вибору конкретного антивірусу, зайдіть у Play Market і введіть у пошуковий рядок, що цікавить вас додаток, або просто напишіть “антивірус” і програма сама висвітить програми, доступні для скачування. Антивіруси є платні і безкоштовні. Популярними антивірусами для андроїда є: Eset Mobile Security, Avast, Dr. Web, Kaspersky, Malwarebytes антивірус & захист та ін.

У разі установки на смартфон Dr. Web для початку роботи необхідно прийняти ліцензійну угоду.

Кращий безкоштовний антивірус для Android

Ухвалення ліцензійної угоди

Потім ви потрапляєте в меню антивірусника.

Меню Dr. Web

Щоб почати перевірку телефону на віруси, треба вибрати розділ Сканер, і тут визначитися, перевірку якого типу ви хочете запустити.

Якщо необхідно перевірити встановлені додатки, то треба вибрати Швидка перевірка. У разі необхідності перевірки всіх файлів, треба запустити Повну перевірку, на яку вже буде потрібно більше часу. Також у Dr. Web можна вибірково перевірити тільки ваші файли, натиснувши Вибіркова перевірка та вказавши конкретні файли.

Перелік можливих перевірок

Також сканувати телефон на вірус можна за допомогою програми Malwarebytes антивірус & захист, яка собі теж добре зарекомендувала. Вона є в Play Market, щоб її скачати необхідно ввести лише її назву.

Вид програми Malwarebytes

Для початку перевірки треба дозволити доступ додатка до файлів, після чого, програма автоматично почне сканувати телефон на віруси. У процесі сканування можна переглянути, скільки додатків і файлів перевірено, який файл сканується в даний момент, і скільки шкідливих ПО знайдено.

Перевагою цієї програми є можливість налаштування автоматичної перевірки. Наприклад, сканувати після перезавантаження смартфона, або після оновлення, або лише під час зарядки.

Налаштування функцій перевірки на віруси

Для кожного антивірусника свої особливості, але в цілому алгоритм схожий.

Спосіб 2: Перевірка андроїда на віруси за допомогою ПК

Одразу відзначимо, що цей спосіб підійде тільки для перевірки флешки, встановленої на смартфоні. Системні файли гаджета так просканувати не вийде.

Для того, щоб скористатися цим способом, на комп’ютері повинен бути встановлений антивірус. Як і у разі android-пристроїв, вибір тут великий. Антивіруси для ПК також є платні і безкоштовні, та у більшості є пробний безкоштовний період користування.

Щоб перевірити смартфон на наявність вірусів, треба його підключити до комп’ютера через USB-шнур. Після того, як система розпізнає телефон, натиснути правою кнопкою миші на пункт Сканувати. І запуститься перевірка смартфона.

Це може бути корисно: Кращі безкоштовні антивіруси для ПК – рейтинг COMFY

Спосіб 3: через онлайн-сервіси перевірки вірусів

Якщо на телефоні або комп’ютері не встановлено антивірус, то тоді можна скористатися допомогою онлайн-сервісів для перевірки файлів або додатків на віруси. Сервіс буде корисний, наприклад, при скачуванні додатків на телефон, щоб бути повністю впевненими в їх безпеці. Часто для перевірки файлу встановлюються обмеження за розміром. Також у цих сервісах можна перевірити будь-яке посилання.

Щоб перевірити додаток можна скористатися наступними сервісами: Kaspersky VirusDesk, Virustotal, VirSCAN та ін. Зручні ці сервіси тим, що не вимагають установки антивірусу на комп’ютер, але з їх допомогою неможливо провести повну перевірку телефону.

Як очистити телефон від вірусів?

1 варіант – за допомогою антивірусу. Всі антивіруси призначені і для пошуку вірусів на гаджетах, і для їх видалення. Зробити це можна і скачавши антивірус на телефон, і через ПК, як і в разі перевірки телефону на віруси.

Для того, щоб видалити віруси з телефону, треба спочатку запустити сканування смартфона, і потім, якщо віруси будуть знайдені – їх видалити. Також слід пам’ятати, що видаляючи вірус через ПК, антивірус не має доступу до операційної системи телефону та не перевіряє її.

2 варіант – скинути налаштування до заводських. Будьте готові, що багато даних з вашого смартфона теж зітруться, але в цьому випадку шанс на видалення вірусу теж високий. Тому, краще створити резервну копію.

Щоб скинути налаштування до заводських, перейдіть у налаштування вашого смартфона, і в розділі Додатково виберіть Відновлення та скидання.

Меню для скидання налаштувань

Оскільки після скидання система запросить вхід в акаунт, то обов’язково пам’ятати свій логін і пароль. Якщо логін можна подивитися в Play Market, то дізнатися пароль такої можливості немає. Тому, якщо пароль ви забули, то такий спосіб краще не використовувати.

3 варіант – очистити кеш в телефоні.

У випадках, якщо ви запідозрили проблеми в роботі певних програм, то в android-пристроях є варіант очищення кешу встановлених програм. Також можна очистити відразу весь кеш від всіх додатків або включити автоматичне очищення кешу.

Для очищення кешу необхідно зайти в Налаштування телефону → Програми.

Перехід у розділ Додатки

Потім вибираємо потрібну програму → розділ Сховище → Очистити кеш. Після очищення смартфон необхідно перезавантажити.

Очищення кешу в додатку

Як захистити смартфон від вірусів

Для захисту телефону від атаки вірусів, ми рекомендуємо виконати наступні кроки:

Встановити антивірус на телефон – це самий перевірений спосіб захисту від вірусів. У деяких антивірусних передбачена функція для безпеки перебування в інтернеті. Наприклад, у програмі Malwarebytes антивірус & захист дозволивши доступ до SMS, вона буде шукати фішингові посилання в повідомленнях.

Дозвіл на доступ до повідомлень

Також у цій програмі можна активувати сканер безпечної роботи в мережі, що дозволяє перевіряти URL-сторінки.

Функція сканера безпечної роботи в мережі

Ці функції є і в інших антивірусах.

Завантажувати додатки тільки з Play Market. В цьому випадку, ваш телефон буде в більшій безпеці.

Не переходити по посиланнях, вказаних в SMS-повідомленнях, електронних листах. Для більшої впевненості в безпеці відвідувачів сайту можна використовувати запропоновані вище онлайн-сервіси для перевірки надійності URL-сторінок.

Запрограмувати телефон захист від неперевірених додатків. Якщо телефон почав підвисати при роботі додатків, можна також включити безпечний режим, який активується натисканням кнопки відключення телефону, і затиснути Завершення роботи. Безпечний режим запускає тільки системні програми та є шанс оцінити загальну роботу телефону без сторонніх додатків.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть зберегти ваш телефон у безпеці та не піддавати вірусним атакам.

97236 0 cookie-check Як перевірити телефон на віруси?

Читайте також:

Що подарувати бабусі на День народження: 30 ідей
Що подарувати бабусі на День народження: 30 ідей
01 Лютого, 2020, 02:53 12579
Так хочеться порадувати улюблену бабусю, а оригінальних ідей для подарунка зовсім немає … Знайоме? Тоді ця стаття допоможе вам звузити коло пошуку ідеального подарунка, а...
Смотреть результаты
Як нагострити ножі в домашніх умовах: 7 способів
Як нагострити ножі в домашніх умовах: 7 способів
Не знаєте, як правильно гострити ножі в домашніх умовах, коли під рукою немає точила або інших необхідних пристосувань? Існує чимало способів, що дозволяють знову зробити...
Смотреть результаты
Як позбутися від хропіння: 12 способів
Як позбутися від хропіння: 12 способів
Хропіння – поширена проблема серед чоловіків і жінок. За статистикою, 26% людей страждають від хропіння постійно, а 44% скаржаться на недугу час від часу. Потрібно...
Смотреть результаты