search
Підписатися

logo

Як позбутися від хропіння: 12 способів

01 Лютого, 2020, 11:30 0

Хропіння – поширена проблема серед чоловіків і жінок. За статистикою, 26% людей страждають від хропіння постійно, а 44% скаржаться на недугу час від часу. Потрібно розуміти, що хропіння – це не норма, яка без належної уваги може призвести до виникнення хвороб, небезпечних для здоров’я. Саме хропіння відповідає за підвищений ризик виникнення інфарктів і інсультів. Крім зневаги власним здоров’ям, що хропе доставляє дискомфорт оточуючим: сторонні гучні звуки заважають повноцінному відпочинку, що призводить до появи дратівливості, агресії і стресу.

Причина хропіння криється в поганому проходженні повітря через носоглотку і ротоглотку. У цій частині розташовуються м’які тканини, такі як язичок, піднебіння та язик. Під дією повітря, вони змикаються, що і є причиною появи звуків різного рівня гучності.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Чому людина хропе
 2. Як позбутися від хропіння
 3. Чому хропіння потрібно лікувати
 4. Як лікувати хропіння у чоловіків і жінок
 5. Вправи для боротьби з хропінням

Чому люди хропуть

Все залежить від стану тіла, коли людина в бадьорому, піднебіння і м’язи язика перебувають у тонусі, але варто прилягти і розслабитися, як відбувається звуження дихальних шляхів.

як позбутися від хропіння

Другою поширеною причиною виникнення хропіння є зайва вага. Жир відкладається в області шиї та впливає на дихальний процес, сповільнюючи проходження повітря.

На третьому місці – вживання алкоголю, однак цей ефект проходить відразу після того, як людина перестає вживати алкоголь і вся речовина виходить з організму. М’язи повертаються в правильній тонус.

Існують спеціальні вправи, методики і ЛОР-процедури, що дозволяють вплинути на хропіння людини. Однак, багато хто навіть не здогадуються про причини появи цієї звукової недуги. Існує безліч додаткових причин, які побічно або безпосередньо впливають на появу цієї хвороби.

По темі:Як можна швидко заснути

Як позбутися від хропіння

Для початку необхідно розібратися, що стало причиною. Можливо, вона криється в забитому носі, вживання ліків і інших процесах. Можливо, хропіння – це тимчасові незручності, яке досить просто усунути власними силами.

Нежить

Забиті дихальні шляхи призводять до появи хропіння, тому під час нежиті або алергії, виникнення сторонніх звуків – стандартний процес. У разі закладеності, необхідно вдаватися до медикаментозного лікування. В аптеці представлені різні препарати від нежитю, підібрати правильний можна за допомогою лікаря. Не варто забувати, що подібні препарати не можна використовувати довше 5 днів, оскільки постійний вплив на судини матиме свої наслідки. Коли навіть після звільнення дихальних шляхів хропіння залишається, необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

Проблеми з носовою перегородкою

Багато хто чув про викривлену носову перегородку. Ця перегородка знаходиться між двома ніздрями та при неправильному формуванні або пошкодженні, одна ніздря опускається, а друга піднімається, що є причиною утрудненого дихання. Боротися з цією недугою непросто, доведеться звернутися до хірурга та провести ринопластику. На жаль, не існує лікарських препаратів, які могли б виправити ситуацію.

причина хропіння

Запалення мигдалин

З тонзилітом і запаленими аденоїдами багато хто стикався в дитячому віці, але навіть давно закінчивши школу та університет багато дорослих страждають від прояву хронічних захворювань. Можливо, поява хропіння пов’язано саме з запальними процесами в мигдалинах. З цією проблемою допоможе фахівець – лор. При захворюванні мигдалин хропіти може навіть маленька дитина, не кажучи вже про жінок і чоловіків.

Залежно від ситуації підбирається спеціалізоване лікування, так сьогодні актуальна кріодеструкція мигдалин, яка допомагає позбутися від хропіння та вирішити проблему з запаленими мигдалинами, та нежитю, що не проходить та іншими захворюваннями ротоглотки.

Неправильна поза для сну

Навіть якщо ви ніколи не страждали від хропіння, це може статися раптово, досить прийняти позу неправильну, а саме сон на спині. Існує кілька способів, як позбутися від цієї звички.

Перший спосіб відучити себе спати на спині – це вибрати зручні матраци і подушки, або до спальної білизни пришити невелику кнопку або будь-який предмет, який буде заважати, коли під час сну ви віддасте перевагу лягти на спину. Згодом організм звикне та зрозуміє, що в цьому положенні знаходитися не варто, а ви не будете турбувати своїх близьких хропінням, яке не проходить.

Читай: Як вибрати подушку для сну: 5 порад

Побічний ефект лікування

Прийом деяких лікарських препаратів може впливати на появу хропіння, найчастіше за це відповідають антидепресанти, седативні препарати і снодійні, а також будь-які ліки, що впливають на розслаблення глотки і м’язи язика. Якщо ви помітили таку закономірність, слід звернутися до лікаря за консультаціями.

Недостатній рівень м’язового тонусу

Тонус м’язів залежить від генетичних особливостей, також на нього впливає прийом наркотичних речовин і алкоголю. При сильному розслабленні, мова може трохи провалюватися в горло, що і буде заважати здоровому проходженню повітря.

Анатомічні особливості

До анатомічних особливостей відносять неправильну форму піднебіння і довгий язичок. Це з’являється з народження, або приходить вже з віком із за набирання зайвої ваги.

чому хропе людина

Чому хропіння потрібно лікувати?

Життю тих, що хропуть не позаздриш: через постійний дискомфорт їм доводиться спати в іншій кімнаті, але є і серйозніші наслідки, коли хропіння призводить до затримок дихання уві сні. Таке захворювання називається апное. При виникненні недуги, сплячий перестає дихати протягом 10 секунд. Мозок не залишає брак кисню без уваги та сигналізує людині про пробудження. Люди, які страждають таким розладом, можуть прокидатися необмежену кількість разів за ніч, що негативно позначається на загальному стані та не є здоровою нормою. Перші ознаки появи недуги, це біль у голові та сухість у роті. Крім цього, апное підвищує ризик виникнення інсультів та інфарктів.

Апное дуже небезпечний стан, який може призвести до задухи. Існують спеціальні прилади, що дозволяють правильно встановити діагноз і вирішити проблему з хропінням.

Якщо ви помічаєте, що часто стали прокидатися ночами, відчуваєте себе млявим, а близькі скаржаться на постійне хропіння – це привід звернутися до фахівця.

Як лікувати хропіння у чоловіків і жінок

На першому етапі необхідно позбутися згубних звичок, приміром, таких як вживання алкоголю. Якщо ви не вживаєте алкоголь і наркотики, тоді один із способів позбавитися від неприємних звуків – це займатися співом або спеціальними дихальними вправами. У таких методів немає протипоказань та їх можна виконувати без припису лікаря.

Щоб правильно визначитися з методом, необхідно встановити причину хропіння. Наприклад, западаючий язичок. У цьому випадку допоможуть ортодонтичні апарати. Це спеціалізовані протези, які вставляються в ротоглотку перед сном. Вони сприяють нормальному проходженню повітря.

Також зустрічаються спеціалізовані ортопедичні подушки, вони заважають перевертатися на спину, а це одне з положень, коли звукові вібрації можуть досягти свого максимуму.

Один з найбільш кардинальних і серйозних методів – це операція на піднебінні. До таких рішень слід вдаватися, якщо всі інші способи виявилися не дієвими. Важливо розуміти, що таке втручання несе певні ризики та може призвести до незворотних наслідків.

як перестати хропіти

Якщо ви серйозно зацікавлені та хочете позбутися від недуги, тоді почніть з самого елементарного:

 1. Відвідайте ЛОР-спеціаліста, стоматолога, терапевта та розкажіть про свій стан. Кожен з лікарів запропонує свою методику і порадить, що використовувати і чого краще уникати при лікуванні хропіння. Тільки фахівець може виносити рішення про необхідність операції.
 2. Не перевертайтеся на спину, примушуйте себе спати на боці або використовуйте методи, які не дадуть вам приймати неправильну позу.
 3. Не дратуйте перед сном носоглотку алкоголем і сигаретами.
 4. Займіться своїм здоров’ям і позбудьтеся від зайвих кілограмів, які не тільки змушують хропіти, а й негативно впливають на всі внутрішні органи, приводячи до розвитку хронічних захворювань.
 5. Не хворійте «на ходу», застуда в цьому випадку сильніше послаблює організм і переростає у хронічні захворювання дихальної системи. Якщо кашель і нежить турбує більше двох тижнів, це привід звернутися до фахівця.
 6. Познайомтеся з дихальними вправами. Ці методи можуть принести свої плоди та не завдадуть ще більшої шкоди.

Вправи для боротьби з хропінням

Виконувати вправи необхідно постійно перед сном, тоді вже через місяць будуть помітні перші результати. Згодом це увійде у звичку та стане обов’язковим ритуалом, який допоможе позбутися від хропіння та захистити сон близьких людей.

 1. Відкрийте рот, висуньте язик і постарайтеся дістати до підборіддя в такому положенні затримайтеся на пару секунд і потрібно видати звук «и». Повторюйте вправу не менше 20 разів.
 2. Язиком натисніть на піднебіння та затриматися в такому положенні на 20 секунд. Повторіть процедуру ще 10 раз.
 3. Рухайте нижньою щелепою назад і вперед, не відкриваючи рот. Виконайте 20 повторень.
 4. Утримуйте зубами пластикову або дерев’яну паличку, можна використовувати ручку чи олівець. Затриматися в такому положенні на 3-5 хвилин.
 5. Злегка відкрийте рот і нижньою щелепою описувати кругові рухи за годинниковою і проти годинникової стрілки. У кожну сторону зробіть по 10 повторень.

Хропіння не завжди є причиною серйозних захворювань, достатньо виконувати вправи і вести здоровий спосіб життя, щоб позбутися від цієї проблеми назавжди.

96893 1 cookie-check Як позбутися від хропіння: 12 способів

Читайте також:

Яка кава для еспресо-машини найсмачніша? Розповідаємо про тонкощі і секрети доброї кави!
Яка кава для еспресо-машини найсмачніша? Розповідаємо про тонкощі і секрети доброї кави!
29 Січня, 2020, 11:40 2394 4
Еспресо-кавоварки, які готують дуже міцну, ароматну каву, в останні роки стають все популярнішими, тому ними користуються повсюдно – не тільки в кав’ярнях, а й в...
Смотреть результаты
Що подарувати друзям на новосілля? 10 відмінних ідей корисних подарунків
Що подарувати друзям на новосілля? 10 відмінних ідей корисних подарунків
Отже, твої друзі благополучно переїхали в новий будинок або квартиру, і тепер звуть тебе відзначати новосілля? А ти вже придумав, що подарувати щасливим новоселам? Адже...
Смотреть результаты
Це зручно: 5 корисних гаджетів, які варто завести на своїй кухні
Це зручно: 5 корисних гаджетів, які варто завести на своїй кухні
Ви любите готувати і з задоволенням створюєте смачні шедеври для своїх близьких? Тоді наша сьогоднішня стаття вам точно стане в нагоді, адже ми будемо розповідати...
Смотреть результаты