search
Підписатися

logo

Як правильно заряджати ваш смартфон? – Повсякденні і екстремальні способи

06 Жовтня, 2018, 06:55 6

Зміст:

 1. Правила коректної зарядки смартфона
 2. Як правильно заряджати смартфон одразу після покупки?
 3. Способи зарядки смартфона будинку і в машині
 4. Лайфаки із зарядки смартфона в екстримальних умовах

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Правила коректної зарядки смартфона

У виробництві мобільних пристроїв використовують кілька типів батарей:

 • Ni-Cd (нікель-кадмієві)
 • Ni-MH (нікель-металогідридні)
 • Li-ion (літій-іонні)
 • Li-Pol (літій-полімерні)

Перші два типи, а саме нікель-кадмієві та нікель-металогідридні акумулятори, використовувалися на старих кнопкових телефонах, які, на відміну від сучасних смартфонів, були в першу чергу засобом для зв’язку. Ці батареї відрізнялися надійністю, але мали недолік, так званий “ефект пам’яті” – втрата ємності, яка може бути викликана порушенням режиму зарядки. В процесі роботи такі акумулятори вимагали “прокачування”.

Технології вдосконалюються. В даний час в смартфонах використовуються літій-іонні і літій-полімерні акумулятори. Вони відрізняються безпекою, потужністю, невеликими розмірами і вагою. У них відсутній “ефект пам’яті”, тому і “прокачування” такі батареї не потребують.

Джерело живлення сучасного смартфона вимагає до себе правильного ставлення, щоб працездатність телефону було на високому рівні, як найдовше. Ми підібрали кілька важливи рекомендацій на тему як правильно заряджати смартфон:

 1. Використовувати оригінальні зарядні.

Через різницю характеристик чужий або підроблений зарядний пристрій може зіпсувати смартфон.

 1. Не залишати зарядку підключеною до розетки, щоб продовжити термін її експлуатації.
 2. Потрібно заряджати смартфон до оптимального значення, не допускаючи повного розряду акумулятора.

Для смартфона ксяомі з ємністю акумулятора 3000 мАг досить 2,5-3 години , щоб зарядитися, після цього йде підживлення і підтримка 100% заряду, приводячи батарею в “стресовий” стан. Щоб наслідки такого стану не псували акумулятор, не треба залишати смартфон на всю ніч заряджатися. Варто знімати його з зарядки коли згасне індикатор.

 1. При можливості протягом дня підзаряджати пристрій.

Швидка зарядка протягом 15-20 хвилин продовжить роботу пристрою на пару годин. Щоб зберегти акумулятор на довгий термін, краще утримувати заряд в межах 30-70%.

Маючи при собі зарядний пристрій, USB-кабель або повербанк, постарайтеся “підгодувати” смартфон. Такий режим експлуатації довше збереже ємність батареї.

Щоб швидко зарядити батарею, потрібно підключити зарядний пристрій і відключити телефон. Вже через 5 хвилин ви зможете зробити терміновий дзвінок.

 1. Контроль температури смартфона.

Як високі, так і низькі температури при експлуатації девайса призводять до його нестабільної роботи, знижують ємність батареї. Не рекомендується залишати смартфон на підвіконні під прямими променями сонця, а також в автомобілі. Взимку краще носити телефон у внутрішніх кишенях одягу.

 1. Один раз на місяць проводити тренування акумулятора, тобто повну розрядку і зарядка до 100%, в результаті чого смартфон буде показувати реальний рівень заряду.

Як правильно заряджати смартфон одразу після покупки?

У перший раз повний цикл або тривалий заряд для Li-Ion і Li-Polymer батарей не потрібні – вони готові до експлуатації з заводу.

Рекомендується відключати всі непотрібні програми на час підзарядки. Наприклад, перевести в режим енергозбереження, щоб уникнути паразитних навантажень і неправильного визначення рівня «100%».

І все ж, виробники дають свої рекомендації про першу зарядку акумулятора після покупки нового смартфона.

Компанія Xiaomi пропонує наступну інструкцію, як вперше заряджати смартфон:

 • Апарат заряджається у вимкненому стані відразу ж після придбання, при цьому він повинен бути підключений до мережі не менше 12 годин. У цьому випадку допускається повне заповнення індикатора;
 • Включити пристрій і потім ще протягом однієї години протримати його на зарядці;
 • Після закінчення даного часу телефон відключається, а через 5-10 хвилин потрібно його знову поставити на підзарядку. Тривалість останнього циклу також становить одну годину.
 • Після цього можна запускати апарат і починати ним повноцінно користуватися. Експерти компанії стверджують, що якщо так зарядити Сяомі, то батарея прослужить набагато довше, а розрядка буде проходити повільніше.

Як правильно заряджати новий смартфон після покупки, наприклад модель Samsung Galaxy A7 , знає кожен:

– Використовувати смартфон, поки він сам не розрядиться і не вимкнеться.

– Встановити апарат на зарядку до максимального значення.

– Провести таку дію кілька разів.

А ось деякі рекомендації від Apple – як правильно заряджати iPhone і зберігати продуктивність батареї:

 1. Розробники рекомендують знімати чохол під час зарядки, так як він провокує нагрів, а це негативно впливає на ємність акумулятора.
 2. Не варто використовувати пристрій на морозі.
 3. Якщо бажаєте покласти айфон на тимчасове зберігання, то краще зарядити його на половину, вимкнути і потім вже сміливо прибирати з очей геть.
 4. Тільки оригінальні аксесуари. Так це важливо. Не обов’язково використовувати кабелі та блоки живлення саме від Apple, досить того, щоб вони були сертифікованими. Визначити це можна по напису MFI (Made For iPhone) на коробці.

айфон на зарядке

 

Однозначної відповіді на те, як заряджати смартфон перший раз немає. Якщо в інструкції до телефону, виробник не дає ніяких рекомендацій, то все просто – купили і насолоджуйтеся роботою девайса, дотримуючись порад вище.

Сучасні літій-іонні або літій-полімерні акумулятори мають ресурс 500 повних циклів, а це приблизно 2 роки роботи. Після закінчення цього часу вони почнуть серйозно втрачати в ємності і буде потрібна заміна акумулятора або смартфона.

Виробники таких брендів, як Huawei, Xiaomi, Samsung, Meizu, Honor і інші роблять розрахунок на те, що користувач замінить апарат через 2-3 роки.

Сучасні смартфони – це не тільки засоби зв’язку, а міні-комп’ютери з безліччю корисних функцій, завдяки яким і страждають терміни автономної роботи девайсів.

Способи зарядки смартфона будинку і в машині

Розглянемо як можна зарядити телефон без розетки або стандартного зарядного пристрою.

До повсякденних способів зарядки смартфона можна віднести:

 1. Зарядка за допомогою зовнішнього акумулятора – від  powerbank . Такі акумулятори   продаються в магазинах COMFY і їх ємності вистачає на декілька циклів заряду мобільного телефону.
 2. За допомогою додатків можна перетворити смартфон в повноцінний бортовий комп’ютер для автомобіля. Водії оцінили ці переваги. Щоб не залишитися без зарядки в дорозі, залишилося дізнатися, як правильно заряджати смартфон в машині.

 регистратор

Зарядка в машині здійснюється за допомогою автомобільного зарядного адаптера з виходом USB. Якщо є джерело енергії 12 Вольт, то за допомогою шнура можна “підгодувати” смартфон від прикурювача. Краще не економити і використовувати оригінальні якісні адаптери відомих брендів з підтримкою потрібної версії Quick Charge .

Телефон краще заряджати вимкненим, щоб прискорити процес.

 1. Зарядка від ноутбука, комп’ютера, планшета, смартфона, колонки JBL . Практично всі сучасні електронні девайси підтримують технологію OTG – підключення зовнішніх пристроїв через USB-порт.

Заряджати смартфон можна навіть від вимкненого лептопу, вірніше від батареї ноутбука, необхідно лише змінити деякі налаштування.

смартфон и ноутбук

 1. Варіант використання запасного акумулятора підійде до таких моделей смартфонів, де батарея знімна.
 2. Ви можете заряджати смартфон від рюкзака шляхом на роботу або навчання. Це дуже зручно. Тому сумки і рюкзаки, з вбудованою переносний USB-батареєю, завойовують велику популярність серед молоді.
 3. На українському ринку з’явилися універсальні зарядні пристрої “жаби”. За допомогою такої жабки можна зарядити батарею будь-якого формату.
 4. Використання бездротової зарядки. Такі девайси універсальні і підійдуть для будь-якого смартфона. Навіть зламане гніздо не стане перешкодою для зарядки.
 5. Не так давно з’явилася можливість заряджати мобільні телефони через Wi-Fi. Технологія вдосконалюється і масово це ще не доступна.

Лайфаки із зарядки смартфона в екстримальних умовах

Що робити, якщо зарядка зламалася, а вам необхідно терміново зробити дзвінок? Як зарядити смартфон напряму? В екстреному випадку пропонуємо вельми незвичайний спосіб зарядки:

 • Беремо батарейку і стару непотрібну зарядку, від будь-якого телефону. Відрізаємо роз’єм і оголюємо дроти.
 • Виймаємо батарейку з телефону і акуратно підключаємо дроти. З’єднуємо плюс з плюсом і відповідно мінус з мінусом. Для надійної фіксації можна використовувати скоч або ізоляційну стрічку.
 • Включаємо в розетку.

Увага! Заряджаючи акумулятор телефон напряму, будьте обережні і не чіпайте шнур, коли почалася зарядка – можна відхопити удар струмом.

Існують ще пару екстремальних способів, як зарядити батарею смартфона без розетки. Інформація може стати в нагоді любителям активного відпочинку на природі і подорожей.

смартфон у окна

Вирушаючи в подорож необхідно знати, як зарядити смартфон в поїзді. У нових сучасних вагонах розетки знаходяться в кожному купе, і проблем з зарядкою не виникне, також як і в поїздах інтерсіті. У старих плацкартних вагонах розетки знаходяться біля туалету, в другому і восьмому купе, а також у провідника. Майте на увазі, що в старих вагонах розетки часто не працюють. Підключивши смартфон, поспостерігайте за тим, як йде зарядка. Щоб не втратити гаджет, краще не залишайте його без нагляду.

смартфон поезд

Чим далі людина знаходиться від цивілізації, тим швидше розряджається телефон. Відстань до базових станцій збільшується і передавачу смартфона доводитися витрачати більше енергії для підтримки зв’язку. А як зарядити смартфон в лісі, де немає розеток?

смартфон в лесу

Перед поїздкою треба повністю зарядити акумулятор і постаратися зберегти заряд максимально довго. Для цього можна зробити деякі маніпуляції:

– закрити непотрібні додатки,

– яскравість екрану поставити на мінімум,

– відключити GPS (на час, поки він не потрібен),

– включити режим “польоту” тимчасово, поки не чекаєте дзвінків і не збираєтеся дзвонити.

Після цих дій в режимі очікування заряду батареї вистачить на кілька діб, а може і тижнів, якщо акумулятор має велику ємність.

У лісі можна використовувати і повсякденні мобільні способи зарядки, описані вище. А також зарядку від сонячних батарей, портативних вітрогенераторів, динамо-машин та інше. У продажу можна знайти всілякі екзотичні пристрої, придатні для зарядки батареї. І вони цілком працездатні.

Через сівшу батарею можна залишитися без зв’язку в самий невідповідний момент. Способів не допустити такої ситуації багато, просто варто подбати про це заздалегідь.

61405 0 cookie-check Як правильно заряджати ваш смартфон? – Повсякденні і екстремальні способи

Читайте також:

Apple техніка та аксесуари: як відрізнити оригінал при покупці?
Apple техніка та аксесуари: як відрізнити оригінал при покупці?
06 Жовтня, 2018, 01:26 1446 8
Зміст: Як відрізнити оригінальну техніку Apple від підробки На що звернути увагу при купівлі техніки Apple Підписуйтесь на наш Telegram-канал Як відрізнити оригінальну техніку Apple...
Смотреть результаты
Захист смаку і свіжості – огляд популярних вакууматора побутового призначення
Захист смаку і свіжості - огляд популярних вакууматора побутового призначення
Кожна господиня хоче, щоб продукти на її кухні якомога довше залишалися свіжими, зберігали аромат і смак. Тут на допомогу приходять вакууматори. Це відносно новий вид...
Смотреть результаты
Просто і швидко – варимо яйця з кращими яйцеварками за відгуками покупців
Просто і швидко - варимо яйця з кращими яйцеварками за відгуками покупців
Електричні яйцеварки належать до тієї побутової техніки, про необхідність якої мало хто здогадується. Але після першого знайомства власники просто не розуміють, як обходилися без неї...
Смотреть результаты