search
Підписатися

logo

Як налаштувати VPN на смартфоні?

04 Жовтня, 2018, 04:23 8

Зміст:

 1. Навіщо може знадобитися VPN на смартфоні
 2. Поради з налаштування VPN
 3. Різниця налаштування VPN на андроїд і IOS

Підписуйтесь на наш telegram-канал

В епоху інформаційних технологій ми щодня стикаємося з різними проблемами, які виникають в кібер-просторі. Це і недостатня захищеність наших особистих даних: починаючи від історії відвідин сайтів до номерів кредитних карток. Сюди ж можна віднести цензуру, гео-блокінг і багато іншого. Але завдяки vpn, розправитися з цими неприємностями стає набагато простіше. І якщо раніше воно використовувалося тільки на комп’ютері, то зараз vpn і проксі можна спокійно встановити на будь-який смартфон.2 телефона

Навіщо може знадобитися VPN на смартфоні

Причин, чому вам може знадобитися vpn або проксі на телефоні – безліч. Наприклад:

 1. У громадських місцях. Кожен раз, коли ви підключаєтеся до Wi-Fi в кафе, на вокзалі або аеропорту, ви дуже ризикуєте. Все тому, що саме через ці незахищені wi-fi з’єднання зловмисники можуть запросто отримати доступ до всіх даних, які ви так ретельно приховуєте від сторонніх очей. І настройка vpn на смартфоні в цьому випадку – відмінна можливість захистити себе від розкрадання конфіденційних даних.
 1. Коли доступ до сайтів або файлів обмежений. VPN або проксіприйдуть вам на допомогу, якщо потрібно обійти гео-блокінг. Наприклад, якщо доступ до сайту в вашій країні обмежений, то з vpn ви зможете обійти блокування.
 1. На роботі. Якщо вам потрібно віддалено об’єднати співробітників з усього світу в єдину мережу і захистити свої дані – vpn виконає це завдання на 100%.
 1. Для захисту. VPN на смартфоні допоможе вам захистити себе від шкідливих програм і хакерських атак.
 1. Для конфіденційності. За допомогою vpn ви можете приховати свою реальну IP-адресу з метою анонімності. Наприклад, якщо вам раптом захотілося залишити негативний коментар на сайті або роздати іншим якийсь матеріал: з vpn ніхто не дізнається, що це були ви.
 1. Для дешевого шопінгу. Іноді інтернет-магазини показують різні ціни для різних країн. Завдяки vpn ви зможете зайти на австралійський сайт з австралійського IP-адреси і подивитися реальний прайс.

геоданные

Важливий момент: VPN і проксі – не одне й те саме. Проксі – це теж сервер, своєрідний міст між користувачем і інтернетом. Весь ваш трафік, який ви направите через проксі, буде під його IP-адресою, а не під вашою. Але, настройка проксі в айфоні допомагає лише обійти гео-блокінг, так як проксі-сервер не використовує шифрування, щоб захистити трафік, що проходить через нього.

Головна відмінність проксі від vpn в тому, що з проксі ваш трафік украй уразливий до будь-яких хакерських атак. З vpn ваші дані зашифровані і знаходяться в безпеці. Тому ми вважаємо, що корисніше і надійніше знати як налаштувати ВПН, ніж як включити проксі в айфоні і підготували для вас кілька порад.

Поради з налаштування VPN:

 1. Засобами системи

Щоб налаштувати ВПН на смартфоні засобами системи або без використання програм, дотримуйтесь наступних порад.

 1. Заходьте в «Налаштування» → «Бездротові мережі». Вибираєте «Ще», а далі натискаєте на «VPN».
 2. Вводите PIN-код для розблокування. Цей крок пропустити не можна: просто придумайте будь чотиризначний число. Обов’язково його запам’ятайте.
 3. Далі натискаєте на «+» у верхній правій частині екрана. Або ж на кнопку «Додати мережу VPN».
 4. Як з’явиться пункт «Назва мережі» – придумайте назву для своєї VPN-мережі.
 5. Далі – в поле «Тип» вам потрібно вибрати з’єднання по протоколу PPTP.
 6. У полі «Адреса» потрібно ввести адресу вашого VPN-сервера (IP-адреса). Його можна взяти у вашого інтернет-провайдера.
 7. Після введення всіх даних, натискайте кнопку «Зберегти» або «Зберегти нове підключення».

Після того, як ви виконаєте всіналаштування, в вашому списку VPN-з’єднань з’явиться нове підключення. Щоб підключитися в перший раз, вам треба буде ввести логін і пароль.

 1. За допомогою програм

Щоб налаштувати VPN на смартфоні і уникнути «танців з бубном», можна скористатися сторонніми програмами з магазинів додатків GooglePlay і AppStore. Їх відмінна риса в простоті: вам не потрібно «копатися» в системі, а просто надати їм доступ на підміну трафіку.

Крім того, VPN-програми є як платні, так і безкоштовні. Якщо ви хочете максимально захистити свої дані – купуйте підписку на платний vpn-сервіс. Безкоштовні програми в цьому плані небезпечні можливістю розкриття призначених для користувача даних. Та й без реклами вам вже точно не обійтися.

Подібних програм в магазинах додатків величезна кількість. Зверніть увагу на надійні і найпопулярніші:

AvastSecureLine VPN. Ця програма доступна як для ios, так і для android пристроїв. Її особливості полягають в простоті і зрозумілому інтерфейсі. Вона змінить реальну IP-адресу, шифрує дані, підтримує протокол P2P, захищає інформацію в загальнодоступних Wi-Fi мережах.

Безкоштовна версія доступна тільки протягом тижня.

аваст

Tunnelbear VPN. Досить легка у використанні програма. Ви створюєте обліковий запис, а після отримуєте 500 МБ на місяць безкоштовно. А якщо ви зробите твіт з інформацією про цей сервіс – він подарує вам додатковий 1 ГБ трафіку. Таким чином ви отримуєте 1,5 ГБ щомісяця просто так.

Hideman VPN. Також приємна програма зі зручним інтерфейсом. У безкоштовної версії є обмежена кількість країн і міст, при покупці підписки – список значно збільшується. До того ж пропадає і ліміт на час (у безкоштовній версії вам доступні 7 годин використання).

SuperVPNFree VPN Client. З мінусів цієї програми – безкоштовна версія сповнена рекламних оголошень. Управління досить просте: ви можете вибрати країну і натиснути кнопку включення / вимкненняvpn. На цьому, власне, і все.

3.В браузері

Самий елементарний і зручний за часом настройки спосіб, як налаштувати ВПН на телефоні – встановити розширення в браузері. Такий варіант ідеальний, якщо вам досить пропускати через vpn тільки трафік з браузера. Наприклад, дивитися відео або читати статті на заборонених в вашому регіоні веб-ресурсах, писати анонімно коментарі на форумах. Якщо ж ви хочете використовувати з vpn інші програми (крім браузера), розширення явно не для вас.

З безкоштовних розширень для браузерів Яндекс, Chrome, Опера і Mozilla, найбільш поширені:

 1. ZenMate
 2. Frigate

Обидва з них відмінно підходять для мобільних пристроїв.

трио

До речі, Opera – браузер з vpn, що робить його зручним і не вимагає завантажувати додаткові розширення. Щоб активувати VPN в Опері, просто зайдіть в настройки браузера і натисніть на кнопку активації. Після цього, питання як включити ВПН на смартфоні повністю відпаде.

Різниця налаштування VPN на андроїд і IOS

Як ми вже згадували, vpn можна активувати на будь-якому смартфоні: будь то iphone 7 або android. За складністю – приблизно однаково, але є свої нюанси. Тому ми склали невеликий гайд по установці vpn на ці девайси.

VPN на айфоне як налаштувати?

айфон

У ios є два варіанти настройки vpn.

Перший і простий: vpnайфон настройка за допомогою сторонніх додатків. Що потрібно зробити:

 1. Вибрати додаток для активації vpn, можна з нашого списку і завантажити його з AppStore.
 2. Зайти в «Налаштування» на iphone.
 3. Вибрати вкладку «VPN» і активувати її за допомогою повзунка.
 4. Після – вибрати встановлений сервіс. Як бачите, це легко.

Другий і більш заморочений варіант має наступний алгоритм дій:

1) Увійдіть в розділ «Налаштування»

2) Активуйте VPN

3) Клацніть по значку «Додати конфігурацію».

4) Після – виберіть тип захисту L2TP, IPSec або IKEv2 і активуйте необхідну конфігурацію.

5) Далі визначитеся з типом захисту. Після цього заповніть відомості про налаштування приватної мережі: опис віддаленого ідентифікатора, сервера.

7) Заповніть відомості, які потрібні для реєстрації – логін і пароль.

8) Якщо є проксі-сервер, потрібно вибрати його використання (в залежності від уподобань): авто або в ручному режимі.

9) Натисніть «Готово» і переведіть повзунок до потрібного стану.

Ручна настройка довше, але якщо вам нікуди поспішати – сміливо пробуйте!

Як налаштувати ВПН в налаштуваннях андроїд?

андроид

Досвідчені користувачі говорять, що налаштувати vpn на андроїд не важко. Vpnandroid ручна настройка вимагає:

 1. У розділі «Налаштування», в рядку «Бездротові мережі» клікнути на «Додатково».
 2. Після – відкрити підрозділ «Vpn», клікнути по «+» і отримати дані про доступні протоколи підключення таких послуг.
 3. Вибрати і зберегти необхідне підключення.
 4. Після створити і ввести необхідні для роботи облікові дані: логін і пароль.

Звичайно, на різних смартфонах meizu, huawei, samsung, iphone x , xiaomi або на будь-якому іншому китайському смартфоні настройки можуть відрізнятися, але основні дії скрізь однакові.

Як бачите, настройка vpn на смартфоні часом просто необхідна. І завдяки доступності багатьох способів його настройки, всі ваші дані будуть захищені, а потрібна інформація із закритих веб-ресурсів – отримана. Спробуйте!

61002 0 cookie-check Як налаштувати VPN на смартфоні?

Читайте також:

Конвектор або масляний обігрівач? Рейтинг кращих моделей
Конвектор або масляний обігрівач? Рейтинг кращих моделей
04 Жовтня, 2018, 10:49 1914 11
Зміст: Конвектор і масляний обігрівач – особливості, переваги і недоліки кожного з видів техніки Порівняння ТОП 5 моделей техніки кожного виду за параметрами: ціна, продуктивність,...
Смотреть результаты
Як сфотографувати екран? – Просте керівництво для різних типів пристроїв
Як сфотографувати екран? - Просте керівництво для різних типів пристроїв
Ситуації, коли терміново потрібно зберегти інформацію з екрану, виникають дуже часто: під час ігор, перегляду відеороликів, роботи з документами або при спілкуванні через інтернет. Сучасні...
Смотреть результаты
Як завантажити фото з Instagram? – Прості поради для будь-яких пристроїв
Як завантажити фото з Instagram? - Прості поради для будь-яких пристроїв
У нинішній час соціальна мережа Instagram займає одну з лідируючих позицій серед безліч інших соцмереж, які використовуються для завантаження і зберігання фотографій. Інтернет-користувачі щодня завантажують...
Смотреть результаты