search
Підписатися

logo

Конвектор або масляний обігрівач? Рейтинг кращих моделей

04 Жовтня, 2018, 10:49 11

Зміст:

 1. Конвектор і масляний обігрівач – особливості, переваги і недоліки кожного з видів техніки
 2. Порівняння ТОП 5 моделей техніки кожного виду за параметрами: ціна, продуктивність, безпека, надійність
 3. Поради щодо вибору і експлуатації

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Конвектор і масляний обігрівач – особливості, переваги і недоліки кожного з видів техніки

Питання про те, що краще масляний обігрівач або конвектор схоже на запитання хто переможе в битві хижаків – лев або тигр. При цьому ніхто не утруднюється себе думкою про те, що ці звірі в природі ніколи не зустрічаються.  Так само як не зустріти одночасно в будинку наших опонентів. Доведеться вибирати. Обидва типи опалювальних приладів мають свої слабкі і сильні сторони, які ми повинні враховувати, продумуючи концепцію обігріву житлового простору.

(будова масляного обігрівача)

Різниця конвекторів і масляних радіаторів криється в конструкції і принцип роботи приладів.  Масляні обігрівачі, що зовні нагадують радіатори центрального опалення, заповнені всередині багатосекційного корпусу мінеральним маслом. При включенні приладу, розташований в нижній частині нагрівальний елемент нагріває масло, яке в свою чергу розігріває корпус пристрою. А тепло від корпусу потім починає гріти повітря в приміщенні. Як бачите процес цей неквапливий, але тут вже нічого не поробиш. Всі масляні радіатори виконуються тільки у вигляді переносного підлогового приладу зі зручними коліщатками для пересування в іншу частину приміщення.

 Ustr-Konv  (будова конвектора)

Конвектори роблять більш універсальними в застосуванні – вони можуть теж використовуватися як пересувні обігрівачі, а можуть і кріпитися без ніжок на стіну.  Це стало можливим завдяки їх невеликим розмірам і плоскої конструкції корпусу.  Усередині корпусу конвектора розташовується мікатерміческій або керамічний нагрівальний елемент. У нижній частині корпусу є повітрозабірні отвори, а в передній частині зверху – отвори для конвективного потоку.  Повітря, проходячи знизу вгору через нагрівальний елемент, швидко гріється і під дією конвекції проникає в приміщення, зігріваючи його. Обігрів кімнати при цьому відбувається швидше, ніж при використанні масляного нагрівача.

До речі, у електричних конвертерів є старші брати – водяні внутрішньопідлогові конвертери.  Їх підключають до центральної системи опалення, використовуючи для обігріву, як в звичайних радіаторах, тепло гарячої води.

K-Vod-VP  (водяний внутрішньопідлоговий конвектор)

Отже, щоб визначитися, що краще – масляний обігрівач або конвектор, давайте зупинимося на порівняльному аналізі переваг і вад цих типів опалювальних приладів.

Переваги і недоліки електричних конвекторів і масляних обігрівачів:

Плюс конвектора – швидкий прогрів.  У цьому йому масляний радіатор однозначно програє. Розглядаючи рівень безпеки пристроїв, слід сказати про температуру, до якої вони нагріваються під час роботи. На поверхні масляного радіатора вона може становити 100 градусів і більше, в той час як у конвекторів вона не перевищує 60 градусів. У цьому сенсі плюс більш безпечним конвекторам. За тривалістю експлуатації знову перевага у конвекторів. Вони без проблем працюють більше гарантійного терміну, а реальний термін служби приладів становить не менше 15-20 років. А ось масляний радіатор за цей час запросто може потекти. Це вже показники надійності. За економічністю експлуатації знову радіатор поступається конвектору, що споживає на 25-30% менше електроенергії. У безшумності роботи обидва типи приладів в однаковій мірі не доставлять вам дискомфорту. У екологічності вони теж не поступаються один одному.

Мінусами будь-якого масляного радіатора є його велика вага, а також можливість в будь-який момент перекинути на підлогу прилад. До недоліків електричного конвертера слід віднести проникнення пилу всередину корпусу приладу через конвекційні отвори.  Потрапляючи на нагрівач, цей пил може тліти, розносячи неприємний запах в приміщенні. Обидва типи приладів підсушують повітря в приміщенні, але не так критично, як це роблять спіральні тепловентилятори.

Як видно з порівняння з плюсів і мінусів масляні обігрівачі трохи програють електричним конвертерам по ряду важливих показників.

 Порівняння ТОП 5 моделей техніки кожного виду за параметрами: ціна, продуктивність, безпека, надійність

Рейтинг масляних обігрівачів

Всі представлені моделі електричних масляних обігрівачів виконані з коліщатками і ручками для зручного переміщення, а також мають і пристрій для намотування мережевого шнура.

Delonghi TRD40820E

Delonghi TRD40820E (масляний обігрівач Delonghi TRD40820E)

На нашу думку це найкращий масляний обігрівач, який продається на українському ринку.  Хоча у нього всього 9 секцій і середня потужність 2кВт, що дозволяє обігріти приміщення площею до 60м2, даний опалювальний прилад має безліч функцій. Перш за все, це масляний обігрівач з камінним ефектом , який вдвічі збільшує швидкість обігріву за рахунок запатентованої конструкції корпусу радіатора  і технології Real Energy.  Три режиму обігріву, вбудований таймер, кімнатний термостат з автоматичним режимом комфортної температури ComforТemp, електронна індикація температури, функція захисту від замерзання.  Єдиний мінус даної моделі обігрівача Делонги – досить висока ціна – 4999грн.

Ballu BOH / CM-09WDN

Ballu BOH-CM-09 (масляний обігрівач Ballu BOH/CM-09WDN)

Ще один масляний радіатор виконаний з 9 секціями та потужністю 2 кВт.  Модель має два режими нагріву (1кВт/ 2кВт) і призначена для приміщень площею до 25 м2. Автоматична підтримка температури за допомогою термостата нового покоління Opti-Heat. Ніжки High Stability з підвищеною надійністю виключають можливість перекидання приладу.  Загалом, з огляду на ціну приблизно 1400грн.  цілком гідне пристрій.

Термия Н0920

Термия Н0920 (масляний обігрівач Термія Н0920)

Український конкурент попередньої моделі.  У масляного обігрівача Термия Н0920 ті ж 9 секцій і потужність 2кВт.  Він може похвалитися вбудованим термостатом і можливістю регулювання температури обігріву, а також додатковими функціями – захистом від перегріву і замерзання, захистом від перекидання.

Element OR 1125-6

Element OR 1125-6 (масляний обігрівач Element OR 1125-6)

Неслабкий китайський «елемент» з 11-ю секціями та загальною потужністю 2,5 кВт.  Пристрій може обігрівати приміщення 25м2 в 3-х режимах. Регулятор потужності і термостат.  Все, ніяких надмірностей, просто і аскетично.  Оскільки головний акцент зроблено на продуктивність обігріву, то з огляду на ціну в 1000 грн., сюди більше нічого не додати.

Saturn ST-OH0431

Папка «Фотографии», фото Saturn ST-OH0431 (масляний обігрівач Saturn ST-OH0431)

Недорогий опалювальний прилад із середньою потужністю обігріву 1,5 кВт (площа обігріву – 15м2), який може працювати в 3-х опалювальних режимах – 0,6/ 0,9/1,5 кВт.  Корпус приладу складається з 7 секцій.  В обігрівачі є термодатчик захисту від перегріву і функція відключення при перекиданні.  І це все за ціною приблизно 1000 грн.

Рейтинг кращих конвекторів

В даному рейтингу переносних і настінних електричних конвекторів ми розглядаємо кращі споживчі моделі, що заслужили увагу і схвалення покупців.

Noirot SPOT E5 1500W

Noirot SPOT E5 1500W (конвектор Noirot SPOT E5 1500W)

Цей французький опалювальний прилад є розвитком вдалої моделі конвекторів Noirot серії Е3. При середніх показниках потужності і площі обігріву (1,5 кВт / 15м2), він обладнаний електронним управлінням нагріванням, вбудованим термостатом, інформативним дисплеєм і влагозахищеним корпусом. Конвектор можна використовувати як в підлоговому варіанті (є колеса), так і в настінному.  Але найбільше вражає навіть не його ціна, яка становить приблизно 3800 грн., а 10-річна гарантія виробника, яка говорить про високий ступінь надійності приладу.

Electrolux ECH / T 2000 Е

Electrolux ECH-T 2000 Е (конвектор Electrolux ECH/T 2000 Е)

Ще один конвектор з електронним управлінням .  Два режиму обігріву 1кВт/2кВт для опалення приміщення площею 20м2. Функції – захист від замерзання і захист від перегріву.  Оснащення – терморегулятор, цифровий датчик температури, таймер, РК-дисплей.  Прилад виготовлений у влагозахищеному виконанні і може використовуватися у ванних кімнатах. Вартість – всього 1600грн.

Ballu BEC / HME-2000

Ballu BEC-HME-2000 (конвектор Ballu BEC/HME-2000)

Непогана модель з електронним управлінням.  Конвектор оснащений закритим монолітним нагрівачем Double G Force потужністю 2кВт, ресурс роботи якого не менше 25 років.!  2-х ступінчасте регулювання потужності.  Прилад отримав вологозахисний корпус, термостат, таймер, цифровий дисплей. Є захист від перегріву, замерзання, перекидання і блокування управління від дітей. Можлива експлуатація в настінному або пересувному варіанті (є коліщатка).  Дуже непогано, особливо з огляду на ціну 1600грн.

Термия ЕВНА-1,5 / 230Н2

Термия ЭВНА-1,5  (конвектор Термія ЭВНА-1,5/230Н2)

Недорога модель від національного виробника. Потужність закритого нагрівального елементу – 1,5 кВт.  Рекомендована площа обігріву – 15м2.  Вбудований термостат і механічне управління нагрівом – ось і все, що тут є. Надійність техніки прямо пропорційна її простоті. Тут навіть нема чому ламатися.  Тому виробник дає 5 років гарантії на даний опалювальний прилад.  Це коштує витрачених вами грошей в сумі 1245грн.?

Saturn ST-HT3004K

Saturn ST-HT3004K (конвектор Saturn ST-HT3004K)

Безумовний переможець в нашому рейтингу конвекторів в номінації «Народний вибір».  Це модель що найбільш розкуповується  та має багато позитивних відгуків від споживачів.  Цим вона зобов’язана низькою ціною і її пристойними характеристиками. Конвектор Saturn володіє базовим набором необхідного обладнання, достатньої для бюджетника функціональністю і високою потужністю (2кВт).  Наявність вбудованого регулятора температури плюс 3 режими потужності обігріву – 0,75/ 1,25/2кВт – дуже добре для такої недорогої моделі.  Єдиний мінус приладу – нагрівальний елемент з відкритою спіраллю.  Але якщо подивитися на цінник в 650грн., то це сущі дрібниці.

 Поради щодо вибору та експлуатації

При покупці звертайте увагу на такі моменти, які допоможуть вам в правильному підборі масляного обігрівача:

 • потужність пристрою, від якої залежить максимальна площа обігріву.  Необхідна потужність розраховується з такого співвідношення, коли на 1м2 опалювальної площі буде потрібно 100Вт теплової потужності.  Але невеликий запас в 0,5 кВт на прилад зайвим не буде
 • кількість секцій і ширина обігрівача визначають швидкість його нагрівання і охолодження.  Прилади з близько розташованими і тонкими секціями набирають температуру швидше і довше тримають, але прогрівають приміщення повільніше.  І навпаки.  Широкі секції дозволять швидше впустити теплоту в квартиру, але будуть швидко остигати
 • коліщатка і ручки полегшують транспортування досить важких приладів
 • функція захисту від перегріву – ще один плюс в карму приладу
 • додаткові функції можуть стати вирішальним фактором при покупці. Це можуть бути пристрої з терморегулятором, з таймером, з датчиком температури, з датчиком перекидання, із зволожувачем повітря, з іонізатором, з сушаркою для речей, з вентилятором для рівномірного розподілу теплого повітря

Купуючи конвектор, звертайте увагу на такі характеристики і особливості опалювального приладу:

 • потужність – визначається площею опалювального приміщення
 • тепловіддача – характеристика ефективності обігріву, яка визначає хороший розподіл нагрітого повітряного потоку в кімнаті
 • тип нагрівального елементу – їх безліч, але найкращий варіант – монолітний нагрівач
 • наявність термостата – Буває механічним і електронним. Перевагу віддаємо більше точному електронному приладу

І на завершення слід сказати про ціни на прилади, які будуть не в останню чергу визначати ваш вибір.  Ціни на масляні радіатори і на електричні конвектори знаходяться в приблизному паритеті для пристроїв однакової потужності. Вони цілком доступні для споживача, а вперед вириваються лише просунуті моделі з додатковими функціями.

Serie8_mann (конвектор – кращий вибір для теплового комфорту в будинку)

60940 0 cookie-check Конвектор або масляний обігрівач? Рейтинг кращих моделей

Читайте також:

Як сфотографувати екран? – Просте керівництво для різних типів пристроїв
Як сфотографувати екран? - Просте керівництво для різних типів пристроїв
03 Жовтня, 2018, 10:31 1838 9
Ситуації, коли терміново потрібно зберегти інформацію з екрану, виникають дуже часто: під час ігор, перегляду відеороликів, роботи з документами або при спілкуванні через інтернет. Сучасні...
Смотреть результаты
Як завантажити фото з Instagram? – Прості поради для будь-яких пристроїв
Як завантажити фото з Instagram? - Прості поради для будь-яких пристроїв
У нинішній час соціальна мережа Instagram займає одну з лідируючих позицій серед безліч інших соцмереж, які використовуються для завантаження і зберігання фотографій. Інтернет-користувачі щодня завантажують...
Смотреть результаты
Пральні машини з функцією пари. Подбайте про своє здоров’я
Пральні машини з функцією пари. Подбайте про своє здоров'я
Пральні машини з функцією прання парою з кожним днем ​​все більше і більше завойовують ринок України. Переваги парових пральних машин над звичайними ми і розберемо...
Смотреть результаты