search
Підписатися

logo

Коли Джон прокинувся: розбираємось, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі

19 Квітня, 2019, 11:03 10

Всі чекають розв’язки «Гри престолів», рахують дні до кожної нової серії, переживають з приводу долі улюблених і не дуже персонажів. А ми … А що ми? Ми шукаємо розгадку чергової інтриги «Гри престолів»! 🙂

Цього разу темою нашої біляпрестольної дискусії буде Джон Сноу – обраний Король Півночі, спадкоємець Залізного Трону по праву крові і просто хороший хлопець, який ніколи нічого не знає. А точніше інтрига навколо його воскресіння. Джон покинув лави Нічної варти, з якої живим ніхто не йшов, став Королем Півночі, приєднався до спадкоємиці Будинку Таргарієнів, переміг в одній битві і тепер готується до іншої. І все б добре, тільки ось про один з найнесподіваніших і найнеймовірніших подій серіалу, пов’язаних з Джоном Сноу, всі якось гуртом забули. Чому ніхто не ставить собі запитання про причини і наслідки його воскресіння?

Воскрешение Джона Сноу

Джон Сноу ожив, повернувшись з мертвих, і більшість фанатів GOT чомусь сприйняли цю подію просто як черговий поворот сюжету саги – як шаблонно-драматичну сцену для нагнітання стражданнячок та захоплення глядачів. А дарма. Насправді з цим воскресінням не все так просто, і ми даремно не приділили цій події належної уваги.

Для приємного перегляду Comfy рекомендує: Огляд кращих телевізорів для улюблених фільмів і серіалів – популярні моделі

Втрачене воскресіння Джона Сноу

Якщо не бути надто прискіпливим, воскресіння Джона Сноу мало чим виділяється на тлі інших подібних чудес світу льоду і полум’я. І позитивні, і негативні герої мруть у «престолах» з просто-таки рекордною швидкістю. У фанатів навіть іноді закрадаються думки, а чи немає якогось нормативу по смертям на кожну главу або серію? Погодься, це багато чого б пояснило 🙂

Кого убьют в Игре престолов

Та й воскресіння загиблих персонажів теж не є тут чимось позамежним. Торос з Світу, наприклад, шість разів воскрешав Беріка Дондарріона; Квіберн –  колишній мейстр Цитаделі – повернув якусь подобу життя Григору Клігану, а Білі ходоки так взагалі оживляють все, що рухається, на регулярній основі. У книжковій версії саги, до речі, є ще одне важливе воскресіння – Кейтлін Старк. Вбиту під час Червоного Весілля господиню Вінтерфела повернув до життя Берік Дондарріон, загинувши в результаті цього ритуалу сам. Але повернена до життя істота виявилась не зовсім тим, на кого чекали люди. У серіалі цієї сюжетної лінії немає, принаймні поки що, але сама подія в оригіналі книги мала місце.

Дізнайся більше про серіал: Вся правда про Короля Ночі, розказана шоуранером серіалу

Воскресіння Джона Сноу відмінно вписалось у ланцюжок подібних чудес. І хоча воно в якійсь мірі навіть загубилося в низці подій, наслідки його містичного повернення в світ живих виявилися дуже собі серйозними. По-перше, смерть зняла з Джона всі зобов’язання перед братерством Нічної варти – всі дані їм обітниці були виконані і завершені з його смертю. Тож цей борг залишився в його минулому житті, і він отримав право знову розпоряджатися собою. Часу Джон даремно не втрачав і, вирушивши на південь від Стіни, зміг відбити Вінтерфел, зібрати власне військо, стати Королем Півночі, отримати в союзники (і не тільки) Дейнеріс Таргарієн і навіть, як виявилося, претендувати на Залізний Трон.

Смерть Джона Сноу

Все чудово, все правильно, майже хепі енд, але залишається лише одне запитання: чому все ж у його оточенні так дружно забули про це чудо з чудес, про милість Владики Світу і долі, про богообраність Джона? Коли вся Північ, і не тільки вона, здавалося б, має радісно проголошувати обраність Короля та милість до нього богів, всі просто мовчать. Чому?

А ще заглянь сюди: 10 подій, які мають відбутися до закінчення серіалу «Гра престолів»

Секрет Джона Сноу. Хто знав про диво?

Давайте розберемося, кому відомо, що Джон відродився. Сир Давос, Мелісандра, брати Нічної варти, які вижили, і деякі здичавілі – ті, що були присутні в Чорному Замку під час зради Алісера Торна та його союзників, знали, що лорд-командувач Варти був убитий, але воскрес. Мелісандра назвала його «принцем, що був обіцяним», а Тормунд навіть говорив Джону, що здичавілі вважають його богом. Санса, яка прибула до Замку, теж мала зрозуміти, що сталося з її братом – у її присутності подію згадували в розмовах, а Тормунд прямо говорив, що Джон «помер за нас». Здавалося б, ну куди вже далі? Новина мала розлетітися зі швидкістю лісової пожежі, а мерзенний бастард перетворитися у легендарного героя для жителів усього відомого світу. Але ні.

Джон и Тормунд

Коли Джон з Сансою відправляються шукати підтримки серед Лордів Півночі, вони використовують будь-які аргументи, але не викладають головний козир – обраність Джона. І навіть коли їм відмовляють у допомозі, все одно ніхто не згадує про це, хоча така подія цілком могла б залучити на бік спадкоємців Вінтерфела чимало союзників. Тиша.

Красная жрица

Коли в «Битві Бастардів» Рамсі називає Джона виродком і зрадником, який зруйнував і залишив Нічну варту, картина та сама. Хоча питання «зради» дуже цікаве – якщо ніхто не знає, як Джон зміг звільнитися від даних братерству Варти присягань, чому всі гуртом мовчать про це цікаве питання? Чому всі, крім Рамсі, не бачать в цій зради проти присягань нічого поганого? Колишній лорд-командувач склав повноваження, покинув орден, з якого брати виходять тільки одною дорогою – у багаття вперед ногами, відправився додому, наводити порядок на Півночі, і вже збирається воювати чи то з нечистю через стіни, чи то з Ланістерами (або навіть і з тими, і з іншими), але нікого це не хвилює.

Для шанувальників браузерних ігор: HBO запустив власну онлайн-гру за мотивами Game of Thrones. Все, що потрібно про неї знати

Битва бастардов

Далі веселіше. Обрання Короля Півночі. Коли північні лорди коронують Джона, озвучуються причини, з яких йому довірили такий значущий пост, і всі вони, м’яко кажучи, досить кумедні:

  1. У жилах Джона Сноу тече кров його чесного і мужнього батька – Неда Старка. І це брехня, оскільки Джон відноситься до роду Старків тільки по матері, і до мало не легендарного символу непохитної чесної Півночі Неду походження Джона має дуже опосередковане і далеке відношення.
  2. Джон переміг Рамсі Болтона і виграв битву. Ще одна брехня – Джон її фактично програв, причому програш був досить дурним і трагічним. Рікон Старк загинув, військо Джона було розбите, а за порятунок самого колишнього лорда-командувача і кількох його союзників варто дякувати Мізинцю, який на прохання Санси привів військо Долини Арен. Джон загубив практично всіх – від власного брата (хоч і двоюрідного) до велетня Вун-Вуна.
  3. Джон помстився за зраду і пролиту кров на Червоному Весіллі. І знову брехня. В організації екстремального весільного бенкету брав участь не Рамсі, а його батько – Русе Болтон. Та й Фреї з Ланістерами, хоч і стали дуже прорідженими, але явно не силами Джона. Крім того, представників цих Будинків залишилося не так вже й мало, щоб вважати помсту дійсно завершеною.

А аргумент щодо того, що Джон повернувся з мертвих, тобто він був осінений милістю і благодаттю бога, так і не пролунав. Втім, як і не прозвучали сумніви у його чесності – Північ свято шанує вірність, тому таке ненав’язливе ігнорування очевидного для непосвячених у зраду (так, дивний вихід з Нічної варти оточуючим ще ніхто не пояснив) виглядає дуже і дуже дивним.

Санса и Мизинец

Чому Джон приховує свою обраність?

Чому Джон приховує, що воскрес? Тут є кілька пояснень. По-перше, він сам по собі, як виявилося, досить скромна, якщо не сором’язлива людина. Практично все його життя пройшло в тіні – його вважали бастардом, прийомна мати відверто ненавиділа, та й «батько» ставився до нього хоч і тепло, але не так, як міг би. Тому хлопчик швидко знайшов просте вирішення всіх своїх проблем – сидіти тихо і не відсвічувати. Саме це він, в принципі, практично все своє життя і робить – намагається не афішувати свою «обраність», сприймаючи її більше покаранням, ніж нагородою.

Джон и жрица

Друга причина криється в обставинах його загибелі – нехай його і спонукали найгуманніші причини, але фактично він зрадив канони братерства, через що і виник бунт серед його підлеглих. Не дивно, що Джон не хоче, щоб про його невдачу лорда-командувача і повстання, яке він не помітив прямо у нього під боком, знали всі. А якщо люди почнуть говорити про його воскресіння, то і причини загибелі стануть відомими у всіх деталях. Для Джона це ганьба.

Третя причина – релігія. Джон, як і більшість мешканців Півночі, є прихильником Старих Богів, і милість, що надана непрозорим Владикою Світу, для нього зовсім не в радість. Джон до того ж прекрасно розуміє, як поставляться до «улюбленця» вогняного бога, який, як всім відомо, вельми поважає людські жертвоприношення. І особливо «радісно» ця слава буде сприйнята саме на Півночі, де досі свято шанують традиції Старих Богів, адже навіть клятву Нічній варті Джон приносив саме у чардерева за Стіною.

Чардрево Винтерфелла

Воскресіння Джона – відкритий кінець сюжету в Game of Thrones

Складно сказати, яку роль зіграє обраність Джона у восьмому сезоні «Гри престолів», але те, що кола на воді від цього кругляка розбіжаться знатні, очевидно. Приховувати, що він повернувся з мертвих милістю бога, Король Півночі довго не зможе. Наприклад, про це вже знає Берик Дондарріон, якому про ті події розповів рудий Тормунд. Про це починають акуратно розпитувати Дейнеріс і Тіріон. І важко уявити, що таку інформацію получиться довго приховувати від всюдисущого павука Варріса з його пташками – майстер пошепків віртуозно вміє збирати і використовувати інформацію.

Брак родителей Джона Сноу

Розгадуємо загадки: У новому тізері Game of Thrones знайшли багато прихованих невеселих натяків. Все погано?

А ось що буде далі, коли світ дізнається про повернення з того світу, про «принца, що був обіцяний» (привіт, Мелісандрі та її бурхливій уяві) і головне про таємниці походження бастарда, який зовсім і не був бастардом? Ця інформація може перевернути все.

Але найцікавіше, що чекає на нас – це реакція Дейнеріс. З дитинства її готували до того, що саме вона допоможе повернути Залізний Трон і колишню велич роду Таргаріенів, і практично все життя вона смиренно приймала свою роль. Але ось після загибелі Вейзеріса Дейнеріс розправила крильця і ​​усвідомила, що Трон належить не просто майже згаслому Дому Таргарієнів, а саме їй – Дейнеріс Буренародженій, Неопалимій, Королеві Мієріна, Королеві Андаль, ройнарів і Перших Людей, Кхалісі великого трав’яного моря, Матері драконів, що розбиває Кайдани. Вона усвідомила свою владу й унікальність, звикла до них і вже не бачить життя без цієї слави.

Джон новый король

А тепер просто уяви, що відчує Королева драконів, яку зняли з п’єдесталу своєї надобраності буквально кількома словами? Вона вже не господиня Залізного Трону, а лише спадкоємиця при істинному королі, і то, її права на трон збережуться лише в тому випадку, якщо глава роду Таргарієнів, який раптово з’явився, не народить власних дітей. І драконами вона буде управляти не одноосібно – крилаті ящери вже самі розібралися, що цей невеликий двоногий – теж цілком собі непоганий господар. І навіть пророцтво про обіцяного принца, яке вона вже давно до себе намагалася прикладати з усіх боків, впевнена, що пророцтво на високій валірійскій мові, у якій і принци, і принцеси називаються однаково, та цілком могло мати на увазі не чоловіка, а жінку, з легкої руки червоною жриці вже спливло від Дейнеріс до Джона.

Джон или Дейнерис

Якби вона мала такий козир як воскресіння, то звістка про ще одну її суперобраність вже давно розлетілася б по всьому світу. Та вона особисто б відправила воронів до кожного лорду, у кожну країну, місто і поселення – аби всі дізналися, що вона взагалі особлива з усіх боків, тому любіть і кланяйтеся.

Кожен з ключових персонажів в Game of Thrones – від Дейнеріс і Тіріона до Серсеї і Ліан Мормонт – відреагує на цю новину по-своєму, і їх реакція викличе нові ланцюжки подій і змін. Але найголовніше в тому, що Джон більше не зможе відійти у тінь і дотримуватися своєї улюбленої тактики – бути непомітним. Події просто не дозволять йому залишитися в стороні або навіть вийти з цієї гонитви за владу – його вже ніхто не питатиме. І щоб зберегти не тільки своє життя, а й життя близьких йому людей, Джону доведеться змиритися зі своєю роллю і в повну силу боротися за трон, оскільки в цій грі ніхто і ніколи не повірить у добровільну здачу позицій, а противників, які склали прапори, краще приб’ють, а не залишать живими.

Приєднуйся до наших підписників Telegram-каналу Comfy, і на тебе чекають багато цікавих новин! Ми не спам – ми тішимо тебе цікавеньким! 😉

75778 0 cookie-check Коли Джон прокинувся: розбираємось, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі

Читайте також:

Реінкарнація Sega Mega Drive Mini – саме ту ретро-консоль з 90-х знову почнуть випускати!
Реінкарнація Sega Mega Drive Mini – саме ту ретро-консоль з 90-х знову почнуть випускати!
18 Квітня, 2019, 11:56 806 8
Як щодо легкої ностальгії? Тут днями в Sega знову заговорили про повернення легендарних ретро-приставок – Sega Mega Drive. Тож тих, хто хоче знову зануритися у...
Смотреть результаты
Висувна камера, що обертається і дисплей без вирізів – це новий Galaxy A80
Висувна камера, що обертається і дисплей без вирізів - це новий Galaxy A80
Здавалося б, всі останні новини, стосовно смартфонів Samsung, стосуються виключно нової лінійки Galaxy A, яка прийшла на зміну Galaxy J. І якщо розібратися – Samsung...
Смотреть результаты
Другий висувний екран в смартфоні – новий патент від Oppo
Другий висувний екран в смартфоні - новий патент від Oppo
Чого тільки виробники сучасних смартфонів не придумають в гонитві за передовими трендами. Так, гонка мінімізації впливу камери на екран спочатку створила «чубчик» або «брову», з...
Смотреть результаты