search
Підписатися

logo

Дракони в Game of Thrones: факти, теорії та шанси на виживання. Що чекає драконів в останньому сезоні?

21 Квітня, 2019, 11:00 9

Комусь дракони в «Грі престолів» подобаються. Хтось вважає їх здичавілими тваринами, які практично не підкоряються своїй біловолосої господині. А хтось задається питанням виживання – чи залишаться живими дракони в Game of Thrones, або ж «розстрільний» список шоуранерів серіалу поповниться і цими крилатими істотами?

Так, сьогоднішня тема в нашому фан-клубі Game of Thrones – це саме дракони. Ми будемо розбиратися, чому дракони Дейнеріс стали саме такими, якими вони є, чим вони можуть допомогти в майбутній епічній битві, та хто з цих крилатих істот має більше шансів дожити до кінця сезону. А ще спробуємо прорахувати, чи є ризик, що драконів, які вижили, доведеться вбити – щоб зберегти магічний баланс в світі Семи Королівств.

Так, питання перемоги над армією нечисті може стояти навіть так. Ну що, готові до уроку цікавої драконологіі від Блогу Comfy?

А ще зазирни сюди: 10 подій, які мають відбутися до закінчення серіалу «Гра престолів»

Драконы над морем

Факти про драконів у «Грі престолів»

Увага! У тексті містяться теорії і факти про події та персонажів серіалу і книги, які можуть виявитися спойлерами. Якщо ви не хочете мати справу зі спойлерами до перегляду останнього сезону серіалу і вважаєте за краще зберегти інтригу до кінця, не рекомендуємо читати нашу статтю далі. Ну а якщо хочете, то ласкаво просимо до нашого фан-клубу GOT! 🙂

Будь-яка екранізація втрачає частину деталей, про які розповідає книга. «Престоли», на жаль, не стали винятком, хоча серіал явно зроблено на рівні. Не дарма ж багато фанатів дотримуються точки зору, що в цьому випадку книга, нехай не в усьому, але все ж поступається фільму. Багато моментів, на яких акцентував увагу читачів Джордж Мартін, в екранізації були змазаними або просто не підсвіченими так яскраво, як в оригіналі саги. Просто згадайте описання Тіріона Ланістера в «Пісні льоду і полум’я», а потім порівняйте з втіленням його образу на екрані: «світле майже до білизни» волосся, про яке розповідалося в книзі, перетворилося на відтінок темного кавового блонда. Ні, Пітер, звичайно, зіграв свою роль чудово, але ось ця маленька деталь, яка натякає читачеві на можливу таємницю походження персонажа, втратилася для глядачів.

Щось схоже вийшло і з драконами. Те, що в книжковій версії GOT було підкреслено, в екранізації якщо і не загубилося, то все ж стало менш помітним і зрозумілим, і ця недомовленість потягнула за собою цілий ланцюжок дивних речей і непорозумінь. Але сьогодні ми дещо все ж з’ясуємо. І спробуємо прорахувати, що трапиться з драконами у восьмому сезоні «Гри престолів».

Важлива деталь: розмір драконів

Для драконів в світі Семи Королівств розмір має серйозне значення. Чим більший звір, тим він сильніший, і тим більше у нього шансів вистояти в битві зі своїми родичами. А як ми пам’ятаємо, Дрогон – найбільший з драконів Дейнеріс, тоді як Візеріон, що перетворився у віхта, був найменшим. За приблизними підрахунками фанатів GOT дракон-віхт виявився приблизно втричі меншим, ніж Дрогон. Тож якщо вони зійдуться в сутичці, шанс на перемогу у найбільшого дракона Дейнеріс все ж є. Мабуть.

Дрогон

Дракони і свобода. Є кілька можливих причин, чому Дрогон став найбільшим серед своєї зграї. Одна з них – відсутність обмежень у його волі. Коли Рейгаль і Візеріон виявилися скутими ланцюгами в катакомбах під Міеріном, Дрогон втік, відвоювавши тим самим не тільки свою свободу, а й можливість від’їдатися, ні в чому себе не обмежуючи на просторах Старої Валірії, і продовжувати рости. А згідно з канонами «Пісні льоду і полум’я» дракони без зупинки ростуть протягом всього свого життя, і їх зростання може обмежити тільки одне – позбавлення волі. Це, до речі, і стало однією з причин виродження і загибелі літаючих ящерів, що належали роду Таргарієнів. Драконів тримали закутими в ланцюги всередині драконячого Лігва, і в результаті кожне нове покоління ящерів ставало все дрібнішим і слабкішим.

Але якщо ти зараз вже зрадів, що Дрогон і Рейгаль встигнуть ще трошки підрости і отримати перевагу перед побратимом, який перейшов на темну і холодну сторону, тут ми тебе розчаруємо. Не встигнуть. Дракони ростуть не так швидко, щоб серйозно вирости за тиждень-другий, тож, на жаль, але дива не станеться, і драконів-супергероїв ми не побачимо.

Розмір драконівського яйця. Ще одна версія пов’язана з розміром яйця, з якого вилуплюється дракон. З більшого яйця як раз і з’явився Дрогон, але переконатися, що ця закономірність існує, ми зможемо тільки коли (якщо) в майбутньому сезоні на світ з’являться інші крилаті ящери.

Яйцо дракона

Вплив вулканів. На територіях Валірії розташований ланцюг великих і маленьких вулканів – Чотирнадцять Вогнів. У далекому минулому на їх схилах жили дракони. На них, як вважали мейстри, позитивно впливала прихована в вулканах сила, тому популяція ящерів була численною, а їхня сила і розміри вражали. Якщо триматися цієї теорії, Дрогон, коли опинився на вільних хлібах, непогано підживився цією вулканічної силою, блукаючи по просторах Старої Валірії. Та й на Камені Дракона теж була своя порція корисних драконівських «вітамінчиків» – острів вулканічного походження напевно хоч трохи але додав міці драконам Дейнеріс.

Про дракона під Вінтерфелом. Існує трохи дивнувата, але цікава фанатська теорія про дракона, якого приховано під склепами Вінтерфела та який може зіграти свою роль у майбутньому бою. За переказами жителів півночі саме жаром драконівського дихання нібито і харчуються гарячі джерела, на яких побудовано родове гніздо Королів Півночі. Є навіть кілька різних версій – про вогняного, крижаного драконів і навіть про заховану у найгарячіших джерелах кладці драконівських яєць. На підтвердження цієї ідеї фанати приводять видіння Брана, який, дивлячись на пожежу в замку очима свого лютоволка, бачив вогняного дракона, який лютував у димі і полум’ї. Але варги, вселяючись у тіло звіра, не тільки бачать світ його очима, а й усвідомлюють його під час такого «сусідства» більше по-звірячому, аніж по-людськи. Так що дивне видіння Брана могло бути просто перекрученою вовчим розумом картинкою пожежі, що відбувається. Хоча, якщо теорія про слід дракона в Вінтерфелі все ж має під собою будь-які підстави, ми все одно дізнаємося правду вже у найближчі тижні.

Ще цікаві теорії тут: Лід, полум’я і слізки фанатів – що чекає нас у восьмому сезоні Game of Thrones?

Битва драконів у Game of Thrones – розклади і шанси

Імена своїм драконам Дейнеріс давала в пам’ять про важливих для неї людей. Дрогон був названий на честь дотракійского Кхала Дрого, який став її чоловіком, а два інших дракона отримали імена, які є похідними від імен її покійних братів – Рейгара (Рейгаль) і Візеріса (Візеріон). Тож не дивно, що фанати знайшли тут якийсь прихований сенс. Наприклад, існує теорія, що битва між живими драконами та їх зомбі-побратимом повинна буде в якійсь мірі повторити сцену з першого сезону, коли Дрого вбив Візеріса. Тобто Дрогон в майбутній сутичці повинен буде зійтися з крижаним драконом-віхтом Візеріоном і перемогти.

Король Ночи на драконе

З історії Семи Королівств також відомо, що на результат битви між драконами впливає вік суперників, причому солідний досвід і розміри не завжди являються перевагою. Наприклад, слабший, але спритний дракон цілком може перемогти великого і неповороткого противника. Але цей факт не допомагає у випадку трійці крилатих ящерів Дейнеріс, оскільки всі вони з’явилися у світ в один і той же час. Та й різниця в розмірах між ними хоча і є, але вона не настільки велика, щоб серйозно вплинути на результат битви. А от якщо до гри вступлять якісь інші дракони – хоч старші, хоч молодші, а це теж реально, розклад може змінитися. Причому серйозно.

Ще один важливий момент – наявність особливого зв’язку між драконом і наїзником. Добре спрацьована пара може багато чого. І якщо ти вже радісно потираєш лапки, смакуючи, як Матір, яка виростила своїх крилатих дітей, легко і просто підсмажить всіх ворогів, не поспішай радіти. Так, її зв’язок з драконами, і особливо з Дрогоном, дійсно дуже сильний, і Джон Сноу, що осідлав Рейгаля, не зможе керувати своїм крилатим союзником так віртуозно, як Дейнеріс. Але у Короля Ночі тут є явна перевага – зв’язок між ним і Візеріоном має зовсім інший характер, і головний лиходій Вестероса фактично напряму керує розумом свого дракона. Так, для Дейнеріс та її союзників такий тандем стане дуже неприємною проблемою…

Глаз Визериона

Що таке крижані дракони і на що перетворився Візеріон?

У попередніх сезонах ми бачили, як зв’язок між Дейнеріс та її драконами ставав все більш міцним, і їм навіть стало доступним деяке уявне спілкування. Круто, правда? Але ось Король Ночі в цьому плані ще більш крутий. Всіляка нежить, якою він керує, підпорядковується йому не за власним бажанням, як у випадку з Дейнеріс та її лускатими дітьми, а в результаті чітко відданих наказів. Як слухняні керовані маріонетки. І, як би сумно це не звучало, але Візеріон приєднався до числа таких бойових мертвих ляльок, забувши, судячи з усього, і себе, і Мати, і своїх побратимів, а його зв’язок з Дейнеріс розірвався.

Очі дракона, що світяться синім світлом, як і у решті керованої Королем нечисті, воскресіння мертвого тіла, а не трансформація живого, як було у випадку з синами Крастера – все це вказує на безрадісні висновки. І ні, не потрібно порівнювати перетворення Візеріона і Бенджена Старка – ще живій людині зберегти розум, свободу волі й щось на кшталт життя допомогли Діти Лісу, тоді як дракону таку допомогу надати не було кому.

Ледяное копье

Візеріон – крижаний дракон чи мертвий? У книгах «Пісня льоду і полум’я» згадуються крижані дракони – чарівні істоти, які в кілька разів перевищують своїми розмірами вогнедишних валірійскіх драконів. У легендах і казках Вестероса йдеться, що ці дракони живуть за Стіною і на льодовиках у холодного моря, та й дихають вони льодом, а не полум’ям. Тіла справжніх крижаних драконів схожі на непрозорий лід, очі виглядають блакитними кристалами, а їх розмір і сила безпосередньо залежать від холоду навколо – чим холодніше, тим більшим і потужнішим стає такий дракон. У випадку з Візеріоном, швидше за все, ми отримали саме віхта – живого мерця, а не легендарного крижаного дракона, оскільки він виглядає, скоріше, як пошарпаний життям вогняний дракон, аніж як іскристе льодове створіння, так й дихає він як і раніше полум’ям. Тільки синім. Тож якщо трансформація продовжиться, і дракон не почне рости і змінюватися, то це стовідсоткова нечисть.

Визерион

Звідки може з’явитися ще один дракон?

Дракони жили всюди і були різних «порід», тож валірійскі дракони, які опинилися у Дейнеріс – не єдиний у своєму роді вид крилатих ящерів. Наприклад, в похмурій долині Краї Тіней, що за Асшаєм, за чутками, досі живуть дракони, що відносяться до іншого різновиду цих крилатих ящерів. Та й кістки драконів, великі і маленькі, знаходили у різних куточках світу, тобто жили ці істоти в далекому минулому практично всюди. А ще в роботах деяких мейстрів згадується, що валірійці в гонитві за силою і кривавою міццю нібито вивели окремий вид – гібридів справжніх драконів і кровожерливих вівернів, посиливши одержаних чудовиськ магією крові, і саме цих створінь згодом привіз рід Таргарієнів у Вестерос.

Є різні теорії, звідки в останньому сезоні можуть з’явитися нові крилаті ящери. Наприклад, версія, що хтось із драконів довгі роки ховався у склепах Вінтерфела, і тепер явить себе світу. Або нові дракончики вилупляться з кладки яєць, захованої там ще багато століть тому. Або десь в іншому місці. Або один зі старих драконів, який тихенько жив десь біля вулканів, насолоджуючись свободою і набираючись сил, вирішить приєднатися до молодших побратимів, щоб навести порядок серед дивних двоногих. Або та ж Мелісандра, повернувшись звідкись із Асшая, привезе ще одного дракона – таке теж може бути.

Пограй: HBO запустив власну онлайн-гру по Game of Thrones. Все, що потрібно про неї знати

Драконий камень

У фанатів є і теорії про виклик нового дракона двома молодими Таргарієнами – Ейгоном, він же Джон, і Дейнеріс. У цю версію, до речі, добре вписуються видіння Мелісандри, в яких їй показувався дракон, який піднімається з каменю. Ось тільки способів втілення цього варіанту багато. Наприклад, передбачення могли описувати як пробудження дракона з кам’яної статуї на Камені дракона, так і виклик справжнього крижаного дракона через стіни.

Або навіть трішечки шалена версія про народження нового дракона самою Дейнеріс. Якщо вона дійсно вагітна, то цілком може народити, і не звичайне людське немовля, а нового дракона. Особливо якщо враховувати, що випадки народження дивних істот, частково або навіть повністю схожих на драконів, у роді Таргарієнів були не такими вже й рідкими. Не дарма ж існували легенди, що валірійці – це нащадки чи то таємничого народу, що мав особливу владу над драконами і навіть наділеного можливістю перетворюватися в цих ящерів, чи то самих вогняних драконів. До речі, є ще більш трешова теорія про смерть Дейнеріс – Матір драконів може померти і після смерті стати новим драконом.

Зазирни сюди: В новому тізері Game of Thrones знайшли багато прихованих невеселих натяків. Все погано?

Дракони в «Грі престолів» мають померти?

А ось тут ми перейшли до найсумнішого, хоча куди вже далі. Дракони – магічні істоти, і їхнє існування впливає на баланс магії в світі Семи Королівств. У далекому минулому, коли дракони були великими і жили на всіх континентах, в Вестеросі відбувалися чудеса. Були і маги, і дивовижні чарівні створення, і неймовірні події, які можна пояснити тільки чаклунством. Тоді ж і вийшли на полювання за людською плоттю Білі ходоки – створені магічними істотами за допомогою чаклунства.

Дейнерис на пепелище

Теорія 1: Дракони створюють магію

Найбільш нищівного удару повелителям неба завдав Рок Валірії – природний катаклізм, який знищив не тільки одну з найпотужніших і процвітаючих держав в історії Вестероса, але і драконів, які полюбили схили вулканів, що виявилися такими підступними. Добив вцілилих крилатих ящерів Танок Драконів – громадянська війна, що поглинула Будинок Таргарієнів. Та зі зникненням драконів звичний світ похитнувся. Практично зникли наділені силою люди, пішли магічні створення, чардерева, що лишилися, заснули в богорощах. Але ось у випадку з нечистю за стіною загибель драконів, схоже, виявилася порятунком для людей – мертві тварини, існування яких залежить від магічної сили, судячи з усього, ослабли і практично не висовувалися. Те, що магія пішла, багато мейстрів в «Престолах» називали благом, і як доказ згаслого чарівництва наводили приклад зникнення ходоків і драконів.

І коли Дейнеріс допомогла з’явитися на світ трьом маленьким дракончикам, вона повернула в світ не тільки повелителів неба, а й потужні магічні потоки, які знову почали наділяти силою чарівників, містичних істот і … тих самих Білих ходоків. Якщо проаналізувати історію відомого світу і простежити зв’язок між існуванням або відсутністю драконів та основними історичними подіями, перспективи вийдуть не дуже веселими – поки живуть і ростуть дракони Дейнеріс, магія в світі, а з нею і сила війська Короля Ночі, теж збільшується. Тобто, щоб Король Ночі і його моторошне військо зникли, дракони мають померти, оскільки вони порушують звичний баланс світу і відкривають всім доступ до магії.

Теорія 2: Магія породжує драконів

Ще одна версія повертає зв’язок між драконами і магічними силами в зворотному напрямку. Джордж Мартін натякав в одному з інтерв’ю на зв’язок сезонності у відомому світі не з науковими, а з магічними процесами. Тобто, якщо розглянути появу і зникнення драконів з цього боку, ми отримаємо зовсім іншу причину – магія, яка змінює сезони і приносить багато як бід, так і радостей мешканцям світу, приходить циклічно, а дракони, чаклуни, пробудження чардерев і поява інших істот є не причиною, а наслідком цієї сезонності. Якщо дотримуватися цієї теорії, то ми отримаємо вже інший розклад, і драконів, можливо, не доведеться вбивати заради відновлення миру. Але вони можуть зникнути самі, коли магічні сили знову почнуть танути.

Теорія 3: Причина появи драконів – повернення Білих ходоків

Якщо зіставити хронологію подій, то перші віхти у «Грі престолів» з’явилися раніше драконів. Ну, звичайно, якщо крім драконів Дейнеріс не було інших захованих десь крилатих ящерів, про яких нам поки що нічого не було відомо. Тобто, за цією теорією можна припустити, що поверненню в відомий світ драконів посприяли саме Білі ходоки і Король Ночі – набираючи силу, вони все сильніше порушували чарівну гармонію в світі, і поява нових володарів неба стала такою собі противагою, спробою світу, магії , богів або ще яких-небудь вищих сил відновити і зберегти баланс.

І ця теорія теж не обіцяє нічого хорошого для драконів. Якщо героям вдасться перемогти або хоча б просто сильно попсувати військо нечисті, загнавши його назад до крижаної землі, рівновага порушиться знову, оскільки тепер уже дракони будуть причиною дисбалансу магічних сил, і можливо, їх доведеться знищити вже з цієї причини.

Теорія 4: Магія в Семи Королівствах має зникнути

Насправді у драконів і Білих ходоків чимало спільного. Вони неймовірно живучі і володіють руйнівною силою просто жахливої потужності, а їхній розум далекий від людського сприйняття світу. Але найголовніше що їх об’єднує криється в самій суті цих істот. І перші, і другі є чужими для цього світу. Ходоків створили Діти Лісу, порушивши цим гармонію світу, а цей різновид драконів багато століть назад з’явився у результаті не надто етичних експериментів у Старій Валірії.

Дракони і нечисть за стіною не є якимось втіленням або символом «добра» і «зла». Хоча Білі ходоки несуть з собою Зиму буквально, являючись втіленням холоду і смерті, а вогняні дракони, які тісно пов’язані з вулканічною силою, є самою суттю полум’я, але насправді їх не мало існувати. І одних, і інших створили штучно, порушивши цим баланс магії, життя і смерті. Тому найправильнішим, швидше за все, буде саме повне знищення того, що порушує правильні порядки в світі, тобто і крижаної нечисті, і драконів.

Мартін обіцяв, що до кінця серіалу ми дізнаємося, що саме впливає на зміну сезонів в Вестеросі, тож ця таємниця у будь-якому випадку розкриється. Ну а нам залишається тільки сподіватися і вірити, що розгадка виявиться не дуже сумною.

Хочеш більше цікавих публікацій? Підписуйся на Telegram-канал Comfy, і тебе чекає багато корисних постів!

75791 0 cookie-check Дракони в Game of Thrones: факти, теорії та шанси на виживання. Що чекає драконів в останньому сезоні?

Читайте також:

У відновленні собору Паризької Богоматері допоможе гра
У відновленні собору Паризької Богоматері допоможе гра
19 Квітня, 2019, 11:20 751 10
Трагедія з Нотр-Дам де Парі, що сталася днями та про яку невпинно повідомляли всі ЗМІ, не пройшла непоміченою і серед компаній, що випускають ігри. Так,...
Смотреть результаты
Коли Джон прокинувся: розбираємось, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі
Коли Джон прокинувся: розбираємось, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі
Всі чекають розв’язки «Гри престолів», рахують дні до кожної нової серії, переживають з приводу долі улюблених і не дуже персонажів. А ми … А що...
Смотреть результаты
Реінкарнація Sega Mega Drive Mini – саме ту ретро-консоль з 90-х знову почнуть випускати!
Реінкарнація Sega Mega Drive Mini – саме ту ретро-консоль з 90-х знову почнуть випускати!
Як щодо легкої ностальгії? Тут днями в Sega знову заговорили про повернення легендарних ретро-приставок – Sega Mega Drive. Тож тих, хто хоче знову зануритися у...
Смотреть результаты