search
Підписатися

logo

Як заклеїти надувний матрац. 3 простих кроки

02 Серпня, 2019, 05:05 8

Літо в самому розпалі. Багато з нас вже готуються до відпочинку або навіть загоряють на пляжі. Звичайно ж, ми взяли з собою надувний матрац. Це універсальний виріб, який йде в хід не тільки влітку. Взимку на ньому можна спати. У здутому стані девайс не займає багато місця. Здавалося б, одні плюси. Але матрац складно назвати надійним виробом. Незважаючи на те, що його роблять з міцних штучних матеріалів, надувний плавзасіб легко продірявити і навіть не помітити цього. Якщо ви зіткнулися з таким прикрим непорозумінням, не поспішайте засмучуватися. Я поділюся з вами секретами, як заклеїти надувний матрац. Після цього ви зможете користуватися ним ще дуже довго.

Як заклеїти надувний матрац

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Крок №1: шукаємо дірку
 2. На слух
 3. Задіюємо дотик
 4. Вода – вірний помічник у пошуку пошкодження
 5. Разводимо мильний розчин і шукаємо піну для гоління
 6. Борошно, крохмаль і дитяча присипка
 7. Підбираємо клей і латочку
 8. Крок №2: готуємо поверхню
 9. Крок №3: заклеюємо матрац
 10. Якщо до виробу додається набір для ремонту
 11. Без клею
 12. Як уникнути проколів

Крок №1: шукаємо дірку

Перед тим, як склеїти надувний матрац, нам потрібно відшукати отвір, через який виходить повітря Він може бути дуже маленьким. Знайти його досить важко, особливо якщо наш плавзасіб здут. Тому надуваємо виріб. Далі оглядаємо місця, найбільш схильні до пошкоджень:

 • Дно. Найбільш вразлива частина плавзасобу. Дно може пробити галька, камінь, палиця, суха трава та будь-який інший предмет.
 • Шви. Вони розходяться з багатьох причин: сильно надули плавзасіб, діти влаштували на ньому ігри зі стрибками, на девайс занадто різко приземлилися і ін.
 • Верхня сторона. Її легко пошкодити шпилькою для волосся, кнопками і блискавками на одязі, сережкою і будь-яким іншим прикрасою.
 • Місця стикування перегородок. Вони можуть пошкодитися із за сильного і нерівномірного тиску, різких рухів і дитячих ігор.
 • Згини. Пошкодження в цих місцях з’являються через тривале зберігання. Матеріал втрачає еластичність.
 • Клапан. Його герметичність порушується із сміття, що  потрапило всередину.

Як склеїти надувний матрац

Великі отвори легко знайти, якщо уважно оглянути весь девайс. А ось з дрібними доведеться пофантазувати і залучити підручні засоби.

На слух

Надуваємо наш плавзасіб, створюємо в кімнаті тишу і прислухаємося. Вухо слід тримати якомога ближче до виробу. Легке шипіння вкаже на місце проколу.

Задіюємо дотик

У пошуку отвору нам допоможе не тільки зір і слух. Задіюйте інші почуття, наприклад, дотик. Ви можете відчути струмінь повітря щокою або рукою. Щоб підсилити ефект, намочіть шкіру.

Вода – вірний помічник у пошуку пошкодження

Цей спосіб підійде, якщо ви виявили прокол біля басейну або відкритого водоймища. Занурте виріб в воду. З місця проколу будуть підніматися бульбашки повітря. Якщо мова йде про дитячий плавзасіб, то його можна занурити в заповнену водою ванну. Вироби для дорослих, навіть односпальні, в ванну не помістяться.

 Як знайти дірку в надувному матраці

Разводимо мильний розчин і шукаємо піну для гоління

У воду слід додати крапельку рідкого мила, шампуню або засобу для миття посуду. Неприпустимо використовувати пральний порошок! У розчині можуть залишитися частинки порошку, які подряпають поверхню нашого плавзасобу і приведуть до нових проколів.

Намочити в розчині губку і вспінити її. Проведіть нею по поверхні матраца. Мильні бульбашки видадуть місця проколів.

Якщо ваше підозра впала на клапан, то його можна перевірити за допомогою піни для гоління. Її потрібно залити під клапан. З отворів будуть видувати мильні бульбашки.

Борошно, крохмаль і дитяча присипка

Біла суміш допоможе визначити місце проколу без води. Це скоротить нам час ремонту, адже виріб перед нанесенням клею повинен бути сухим.

Обробіть всю поверхню виробу борошном, крохмалем, дитячою присипкою або тальком. Підійде будь-яка світла суміш без грудочок і гострих частинок. У місцях проколу з’являться білі хмари. Позначте місце проколу маркером і пропилососьте виріб.

Як заклеїти надувний матрац - 2

Підбираємо клей і латочку

Нам знадобиться клей для гумових човнів. Він як не можна краще підходить для плавзасобів. Також можна скористатися клеєм для гуми і взуття. Як варіант, клей від бренду Intex. Ця компанія випускає плавзасоби (човни, матраци та ін.), Надувні басейни та меблі. В крайньому випадку можна взяти клей ПВА. Не варто використовувати суперклей. Він дозволяє моментально з’єднати частини пробоїни. Однак в результаті виходить ненадійне з’єднання.

Щоб заклеїти матрац, потрібна латочка. Її можна вирізати з наступних виробів:

 • непотрібний надувний круг або іграшка;
 • гумова шапочка;
 • стара шина.

Непоганий варіант – гума з набору для ремонту покришок. Вона є в арсеналі багатьох автолюбителів.

Потрібно вирізати латку круглої або овальної форми. Вона повинна бути більше пробоїни. Латка повинна повністю прикривати отвір і виходити за його межі на 2-3 см з кожного боку.

 Заклеїти матрац

Крок №2: готуємо поверхню

Якщо ви мочили виріб, то його потрібно ретельно висушити. Далі необхідно підготувати поверхню. Якщо це гладка сторона, її потрібно протерти бензином, спиртом, ацетоном або рідиною для зняття лаку. Потім зачищаємо наждачним папером латочку і місце, куди її будемо клеїти. Це необхідно для кращого зчеплення елементів.

Для підготовки ворсистої поверхні знадобиться більше часу і зусиль. Нам потрібно видалити весь ворс. Для цього необхідно протерти потрібну ділянку спиртом або ацетоном. Дочекатися висихання рідини. Далі нам знадобиться ніж або викрутка. Тупим боком ножа видаляємо ворс. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не проколоти виріб. Знову протираємо спиртом (ацетоном) поверхню нашого плавзасобу і заплатки, а потім обробляємо їх нульовий наждачним папером.

Крок №3: заклеюємо матрац

Спочатку наносимо клей на поверхню плавзасобу і чекаємо, коли він злегка підсохне. Потім намагаємося по максимуму втиснути його в отвір. Залишки розмазуємо по ділянці, на якій буде надіта латочка. Після цього змащуємо клеєм латку і притискаємо її до пробоїни. Беремо фен і висушуємо латочку, щоб вона краще приклеїлася. Ми залишаємо плавзасіб висихати. Для кращого зчеплення на латочку можна встановити вантаж.

Якщо виріб порвався по шву, то латочка зовні може бути неефективною. В такому випадку можна заклеїти матрац зсередини. Для цього максимально наблизьте пошкоджену ділянку до отвору клапана і через нього наклейте латку за вищеописаною схемою. Склеювання зсередини має один великий плюс – в надутому стані повітря ще сильніше притискає латочку до місця проколу.

Заклеїти матрац - 2

Якщо до виробу додається набір для ремонту

Відповідальні виробники комплектують свої вироби набором для ремонту. У нього входить:

 • матеріал для латок;
 • клей;
 • інструкція із застосування.

Матеріалу вистачить на 3-4 заплатки. Якщо ви витратили матеріал, а клей залишився, то не поспішайте його викидати. Він стане в нагоді для майбутніх ремонтів з іншим матеріалом для заплатки.

Дії з набором для ремонту мало відрізняються від склеювання підручними засобами. Вам також треба підготувати поверхні, нанести на них клей тонким шаром, потім поєднати елементи і сильно затиснути на півхвилини. Поставте на латку вантаж і залиште на кілька годин.

Як заклеїти надувний матрац - 3

Без клею

Плавзасіб можна відремонтувати без клею і латки. Ми будемо впливати на місце розриву термічно. Для цього нам потрібні три складові:

 • праска для термічного впливу;
 • аркуш паперу – ми будемо через нього гладити наш плавзасіб, щоб на прасці не залишилися сліди від гуми;
 • рівна дерев’яна поверхня для роботи з праскою.

Через отвір клапана витягуємо місце проколу. Очищаємо його від пилу і бруду. Можна протерти вологою губкою і висушити. Потім поєднуємо краї розриву, накриваємо їх папером і пропрасовуємо гарячою праскою. Не забирайте папір. Дочекайтеся повного висихання виробу і приведіть його в початковий вигляд.

Як заклеїти надувний матрац - 4

У даного способу є як перевага, так і недолік. Головний плюс – швидкий ремонт. Виріб буде готов до використання через декілька хвилин. Мінус – потрібно діяти дуже акуратно, так як гарячою праскою ви можете наробити нових дірок.

Як уникнути проколів

При використанні плавзасобу потрібно дотримуватися запобіжних заходів. Завжди оглядайте місце, на яке хочете покласти виріб. У деяких випадках під нього варто покласти відріз тканини або плед. Не потрібно надувати плавзасіб занадто сильно. В надутому стані він повинен пружинити. Не робіть на виробі різких рухів. Не стрибайте на ньому! Не грайте з тваринами сидячи на плавзасобі. Не рухайте його в надутому стані по землі, особливо якщо на ньому сидять люди.

Заклеїти матрац - 4

Виріб потрібно спускати поступово. Найкраще, якщо він здується без ваших зусиль. Перед тим, як здути, плавзасіб потрібно помити мильним розчином і висушити.

Читайте блог Comfy, і ви дізнаєтеся багато інших Лайфхаків.

85189 0 cookie-check Як заклеїти надувний матрац. 3 простих кроки

Читайте також:

Арепа, бокадільо і кацу-сандо: ТОП-5 гарячих сендвічів з різних куточків світу
Арепа, бокадільо і кацу-сандо: ТОП-5 гарячих сендвічів з різних куточків світу
02 Серпня, 2019, 12:45 1486 10
Сендвічі бувають холодними і гарячими, солоними і солодкими, корисними і не дуже, вегетаріанськими і м’ясними, халяльними і кошерними. Суть незмінна: два «хлібних» шари, а між...
Смотреть результаты
Червоне і чорне: два суперлимонади для спекотного літа
Червоне і чорне: два суперлимонади для спекотного літа
Лимонади влітку – штука класна. Це смачна вітамінка, яка втамовує спрагу і змушує повірити в те, що і в спеку життя є. Лимонад (фр. Limonade,...
Смотреть результаты
Кінотріо цього серпня: комедія, романтика і фільм жахів
Кінотріо цього серпня: комедія, романтика і фільм жахів
Любителям кіно приготуватися! Відмінна новина для тих, хто любить ходити в кінотеатри разом з друзями або зі своєю другою половинкою – серпень приготував для нас...
Смотреть результаты