search
Підписатися

logo

Як використовувати портретний режим і портретне освітлення в iPhone X

25 Січня, 2018, 11:17 9

Що ж насправді таке портретний режим в iPhone і як їм правильно користуватися? Ми розповімо все, що необхідно про це знати.

Ексклюзивно доступний в iPhone X, 8 Plus і 7 Plus, портретний режим використовує 56-міліметровий (52-міліметровий в iPhone X) набір «телефото» об’єктивів на вашому iPhone для зйомки зображень в портретної або альбомної орієнтації з використанням ефекту «Боке», який дозволяє розмивати задній чи передній фони.

8 Plus і iPhone X отримали портретне освітлення, яке є частиною цієї функції: воно використовує машинне навчання і глибину портретного режиму, щоб інтелектуально додати спеціальне освітлення до ваших фотографій в реальному часі. Ось як його використовувати!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Як працює портретний режим?
 2. Як працює портретне освітлення?
 3. Як сфотографувати людину в портретному режимі або режимі портретного освітлення
 4. Як зробити фотографії інших об’єктів або тварин в портретному режимі
 5. Як зробити відмінне портретне селфі з iPhone X
 6. Як видалити глибину або світлові ефекти на фотографії

Як працює портретний режим?

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-portretnyiy-rezhim

Коли в додатку «Камера» ви знімаєте в портретній орієнтації, то створюєте зображення, яке видно через подвійну камеру вашого iPhone. Таким чином, ширококутний об’єктив так само працює для вас: він автоматично вимірює різницю в відстані між тим, що він бачить і тим, що бачить телефото об’єктив, створюючи багатокрапкову карту глибини.

Ця карта глибини потім використовується для створення найцікавішої частини портретного режиму – штучної глибини різкості, яка розмиває фон і передній план різними ефектами «Боке» для створення зображення у вигляді DSLR-камери. На 8 Plus й X ви так само будете використовувати карту глибини для портретного освітлення (докладніше про це далі).

В портретному режимі ви можете працювати тільки з телеоб’єктивом (в ньому немає параметрів масштабування цифровим або іншим способом), але з iOS 11 користувачі отримали безліч інших функцій в додатку до камери. Це включає в себе спалах, а також на iPhone 8 Plus і iPhone X спалах Slow Sync, поряд з синхронізованими фотографіями, фільтрами і HDR. Поки ще ви не зможете отримати Живі фотографії, але ви завжди можете записувати те, що відбувається на екрані вашого iPhone, якщо вам дійсно потрібна псевдо-жива портретна фотографія.

Як працює портретне освітлення?

iPhone 8 Plus і iPhone X підтримують портретне освітлення, яке доповнює існуючі функції портретного режиму. Воно використовує карту глибини, щоб додати різні варіанти освітлення до вашого зображенню відразу ж або пізніше в подальшій обробці.

У професійній студії, фотографи використовують різні прилади для освітлення в той момент, коли що-небудь фотографують. Змінюючи це освітлення, досвідчений фотограф може використовувати світло на предмет або навколо нього, щоб підкреслити певні області фотографії. Портретне освітлення дозволяє користувачам робити те ж саме, але в цифровому вигляді: ви можете вибрати один з п’яти різних параметрів освітлення, щоб налаштувати «віртуальну» світлову установку вашого iPhone. Як і з іншими функціями редагування Apple, ви можете додати або видалити портретне освітлення в будь-який час.

Увага! Портретне освітлення в даний час знаходиться в стадії бета-тестування і може працювати правильно не на всі 100%. Але ви легко можете відключити його з екрану редагування.

В даний час існує п’ять різних типів портретного освітлення: натуральний, студійний, контурний, сценічне світло або монохромне сценічне світло.

Натуральне освітлення

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Naturalnoe-osveshhenie

Це основний режим освітлення, який завжди використовується в портретному режимі. Воно утримує обличчя об’єкта у фокусі і розмиває фон для контрасту.

Студійне освітлення

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Studiynoe-osveshhenie

Обличчя вашого об’єкта буде у фокусі і яскравому світлі, що дозволить вам бачити більше деталей на обличчі, в той час як фон буде розмиватися для контрасту.

Контурне освітлення

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Konturnoe-osveshhenie

Схилить тіні на обличчя і оточення вашого об’єкта, щоб показати велику відмінність між різними кутами освітлення.

Сценічне освітлення

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Monohromnoe-stsenicheskoe-osveshhenie

Вирізає фон фотографії в глибокий чорний колір, а світло на об’єкті яскравий і прозорий, що дає приголомшливу висококонтрастну фотографію.

Монохромне сценічне освітлення

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Monohromnoe-stsenicheskoe-osveshhenie-1

Так само як і сценічне освітлення, монохромне сценічне освітлення вирізає фон фотографії та яскраво висвітлює ваш об’єкт, проте він також застосує монохромний фільтр з чорно-білою фотографією.

Як сфотографувати людину в портретному режимі або режимі портретного освітлення

Хочете зробити фотографію з кимось в портретному режимі? Ось як це робиться.

 1. Відкрийте програму «Камера».
 2. Перейдіть до налаштувань портретного режиму.
 3. Об’єкт повинен розташовуватися приблизно в межах від півметра до двох метрів. Виявлення особи й телеоб’єктив повинні автоматично ідентифікувати ваш об’єкт.
 4. Зверніть увагу на підказки в додатку «Камера» (такі як «Потрібно більше світла», «Спалах може допомогти», «Розмістити об’єкт в межах 2-х метрів» або «Перемістіться далі»).
 5. Коли всі необхідні параметри камери будуть налаштовані, ви побачите, що банер внизу (iPhone 8 Plus, iPhone X) або зверху (iPhone 7 Plus) пожовтів (ви зможете знімати за допомогою телеоб’єктива в портретному режимі, навіть якщо банер не став жовтим – це просто означає, що ви не отримаєте глибину або світлові ефекти).
 6. Якщо у вас iPhone 8 Plus або Х, ви можете прокручувати або натискати на значок кубика над кнопкою затвора, щоб змінити ефекти освітлення.
 7. Натисніть на кнопку затвора, щоб зробити фотознімок.

Як зробити фотографії інших об’єктів або тварин в портретному режимі

Зйомка інших об’єктів, не людини, офіційно не підтримується в портретному режимі, але ви все одно можете зробити це, якщо захочете. Просто будьте готові до штучної глибині поля, яке не буде виглядати ідеально.

 1. Розташуйтеся на відстані близько 2-х метрів від об’єкта, який вирішили сфотографувати. Ваш iPhone спробує автоматично ідентифікувати об’єкт, але ви так само можете натиснути на екран, щоб встановити ручну координаційну точку.
 2. Зверніть увагу на підказки в додатку «Камера» (такі як «Потрібно більше світла», «Спалах може допомогти», «Розмістити об’єкт в межах 2-х метрів» або «Перемістіться далі»).

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Monohromnoe-stsenicheskoe-osveshhenie-1

 1. Коли всі необхідні параметри камери будуть налаштовані, ви побачите, що банер внизу (iPhone 8 Plus, iPhone X) або зверху (iPhone 7 Plus) пожовтів (ви зможете знімати за допомогою телеоб’єктива в портретному режимі, навіть якщо банер не став жовтим – це просто означає, що ви не отримаєте глибину або світлові ефекти).
 2. Якщо у вас iPhone 8 Plus або Х, ви можете прокручувати або натискати на значок кубика над кнопкою затвора, щоб змінити ефекти освітлення.
 3. Натисніть на кнопку затвора, щоб зробити фотознімок.

Як зробити відмінне портретне селфі з iPhone X

У мене є певна прихильність до селфі, я вважаю, що це відмінний спосіб швидко показати свої враження, якщо у вас немає для цього відповідного емоджі, або ви хочете показати щось дивовижне, що ви знайшли.

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-Portretnoe-selfi

iPhone X – кращий смартфон від Apple на сьогодні з найкращою фронтальною камерою, завдяки своїй системі TrueDepth, що дозволяє робити максимально реалістичні селфі, імітуючи ефект «Боке» DSLR-камери.

 1. Відкрийте програму «Камера».
 2. Перейдіть до налаштувань портретного режиму.
 3. Натисніть на кнопку розвороту камери для перемикання на фронтальну камеру.
 4. Виберіть ефект портретного освітлення: натуральний, студійний, контурний, сценічний або монохром-сценічний.
 5. Зверніть увагу на підказки в додатку «Камера» (такі як «Потрібно більше світла», «Спалах може допомогти», «Розмістити об’єкт в межах 2-х метрів» або «Перемістіться далі») і дотримуйтесь інструкцій, щоб правильно побудувати знімок. Коли ви все зробите, побачите, що банер внизу пожовтів (ви зможете знімати за допомогою телеоб’єктива в портретному режимі, навіть якщо банер не став жовтим – це просто означає, що ви не отримаєте глибину або світлові ефекти).
 6. Натисніть на кнопку затвора, щоб зробити фотознімок.

Як видалити глибину або світлові ефекти на фотографії

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-e`ffekt-glubinyi-i-osveshhenie

Якщо ви зробили знімок в портретному режимі і вирішили, що не хочете, щоб ефект «Боке» або сценічне освітлення прикрашали ваше зображення, видалення однієї з цих опцій відбувається досить просто. А оскільки операції Apple можуть бути відновлені, ви завжди зможете повернути попередній ефект, якщо захочете.

Увага! Хоча ви знімаєте ефекти глибини і ефекти освітлення в портретному режимі, вони існують незалежно один від одного. Таким чином, ви можете видалити глибину, не знімаючи ефекти освітлення або навпаки.

Як видалити ефект глибини у фотографії на вашому iPhone:

 1. Відкрийте програму «Фотографії» на вашому iPhone або iPad.
 2. Знайдіть фотографію в портретному режимі, яку хочете відредагувати.
 3. Натисніть «Редагувати».

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-udalenie-e`ffekta-glubinyi

 1. Натисніть на жовту кнопку «Портрет», коли вона з’явиться у верхній частині екрану (користувачі можуть видаляти тільки ефект глибини на зображенні, яке зроблено на iOS 11 або новіше; в портретному режимі знімки, зроблені на iOS 10, не будуть завантажувати кнопку «Видалення портрета »).
 2. Натисніть «Закінчити».

Як видалити або змінити на фотографії ефект освітлення на вашому iPhone:

Увага! Ця функція доступна тільки на iPhone 8 Plus або на iPhone X.

 1. Відкрийте програму «Фотографії» на вашому iPhone або iPad.
 2. Знайдіть фотографію в портретному режимі, яку хочете відредагувати.
 3. Натисніть «Редагувати».
 4. Натисніть на кубик в нижній частині екрана, щоб відкрити меню освітлення.
 5. Проведіть пальцем по кубиках, щоб повернути натуральне освітлення або вибрати альтернативний варіант.
 6. Натисніть «Закінчити».

Як видалити на фотографії глибину або ефект освітлення на macOS High Sierra:

 1. Відкрийте «Фотографії» з папки «Документи» або «Додатки».
 2. Двічі натисніть на фотографію, яку хочете відредагувати.

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-kak-otredaktirovat-na-macOS

 1. Натисніть «Редагувати».
 2. Натисніть кнопку «Портрет» в нижньому лівому кутку екрана редагування, щоб відключити його. Ви так само можете клікнути на кубики (якщо вони є), щоб відрегулювати ефекти освітлення.
 3. Натисніть «Закінчити».

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-e`ffektyi-osveshheniya-na-macOS

Так само як і на iOS 11, ви можете повернутися і знову натиснути кнопку «Портрет», щоб відновити всі ефекти.

Як видалити ефект глибини з портретного режиму в iOS 11:

Не знаєте як видалити ефект глибини у фотографії на вашому iPhone? Ось як це робиться!

 1. Відкрийте програму «Фотографії».
 2. Натисніть на портретний режим зображення, з якого ви хочете видалити ефект глибини.

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-kak-otredaktirovat-na-iOS-11

 1. Натисніть «Редагувати» у верхньому правому кутку.
 2. Натисніть «Портрет» зверху на екрані. Це дозволить видалити ефект глибини. Ви можете натиснути на цю кнопку повторно, щоб повернути все назад.

Kak-ispolzovat-portretnyiy-rezhim-i-portretnoe-osveshhenie-v-iPhone-X-kak-otklyuchit-portretnyiy-rezhim-na-iOS-11

Якщо ви не хочете переходити в «Фотографії», щоб видалити ефект глибини, або, може бути, ви хочете зробити якесь інше редагування, поки будите возитися з цією функцією, тоді вам слід подумати про використання стороннього додатка.

73174 0 cookie-check Як використовувати портретний режим і портретне освітлення в iPhone X

Читайте також:

Порівняння характеристик актуальних моделей iPhone
Порівняння характеристик актуальних моделей iPhone
09 Січня, 2018, 11:03 1368 9
Близько двох місяців тому компанія Apple представила три нових смартфона: iPhone 8, iPhone 8 Plus, а також iPhone X. Тепер лінійка «яблучних» смартфонів складається з...
Смотреть результаты
Неприємний запах у пральній машині: кращі способи позбавлення
Неприємний запах у пральній машині: кращі способи позбавлення
Пральна машина автомат практично всі заходи, які стосуються прання наших речей, бере на себе. Але варто пам’ятати про правильний догляд за нею. Здавалося б, звичайна...
Смотреть результаты
Декілька простих способів, як підключити смартфон до телевізора
Декілька простих способів, як підключити смартфон до телевізора
Спочатку підключення смартфона до телевізора може здатися непростим заходом, але, якщо слідувати кільком простим правилам, то це зробити зможе кожен. Підключити смартфон до телевізора може...
Смотреть результаты