search
Підписатися

logo

Як вибрати духову шафу

09 Червня, 2017, 04:30 10

Все частіше і частіше при виборі побутової техніки рядовий український споживач зупиняє свій вибір на вбудовуваній техніці. Це й не дивно, адже вбудована техніка ідеально гармонує з усім дизайном кухонних меблів. Одним з побутових приладів, який втратив свою популярність з огляду на появу на ринку його вбудованих аналогів, є традиційна плита.

духовой шкаф с микроволновкой

 

Більш привабливі і зручні в монтажі вбудовані варильні поверхні і духові шафи пересунули традиційну плиту на другий план при виборі кухонних побутових приладів. Відтепер поверхня для варки і духовка стали абсолютно незалежні одна від одної, що дозволяє встановлювати їх навіть далеко одну від одної. Це дуже зручно і раціонально, адже ту ж духову шафу часто незручно експлуатувати, коли вона знаходиться під варильною поверхнею, тому набагато практичніше її  розташування, наприклад, на рівні робочої поверхні.

Как выбрать духовой шкаф - духовка в колонне

Як правильно вибрати варильну поверхню ми вже розповідали, тепер же настав час розібратися, яка ж духова шафа найкраще впишеться в інтер’єр вашої кухні.

На відміну від традиційних плит, переважна більшість духових шаф електричні. Виробників такої техніки незліченна безліч, починаючи від всім знайомих Samsung, Gorenje або навіть Pyramida до маловідомих Le Chef, Freggia, Teka тощо. Але всі вони зійшлися на думці, що найкращим варіантом залишається електрична духова шафа, порівняно з газовим.

Проте, не звертати абсолютно ніякої уваги на газові духові шафи було б не правильно. Потрібно розглядати всі доступні варіанти і вибирати з них найоптимальніший.

Газова духова шафа
Папка «Фото», Как выбрать духовой шкаф – газовая духовка

Як вже було сказано вище, газові духові шафи поступаються в популярності своїм електричним аналогам. Однією з головних причин цього є менш точне управління температурним режимом всередині камери. Але у електричної духовки є свій невеликий мінус, який дозволяє підтримувати інтерес до газових шаф. Електрична духова шафа дає додаткове навантаження на електромережу і якщо вона у вас старенька, як це часто буває, то це може привести до її нестабільної роботи.

Как выбрать духовой шкаф - газовый гриль

При виборі газовогї духової шафи майте на увазі, що гриль в ній  може бути як газовим, так і електричним. Тому, якщо ви категорично не бажаєте зв’язувати свою духовку з електромережею, то варто переконатися в тому, що гриль в духовці саме такий, який Вам потрібен. Так само зустрічаються інфрачервоні грилі, але вкрай рідко.

Далі варто переконатися в такій важливій функції для газової духовки, як газ-контроль. Дана технологія дозволить перекрити подачу газу в тому випадку, якщо полум’я в духовці з якоїсь причини згасло. Газ-контроль забезпечує безпеку у вашому домі, тому його наявність в духовій шафі дуже бажана.

Как выбрать духовой шкаф - конвекция в газовой духовке

Далеко не кожна газовий шафа комплектується конвектором. Завдяки конвектору випічка виходить значно краще, тому у  випадку, якщо Ви плануєте випікати в духовці, потрібно переконатися і в наявність конвекції.

Варто пам’ятати, що повністю ізолювати духову шафу від електрики не вийде, адже для елементарного електрозапалювання  необхідне підключення до електромережі. Конвекція так само буде працювати від електрики.

Асортимент газових духових шаф приблизно в 15 разів поступається електричним, тому і вибір газової  шафи не стане таким трудомістким, як вибір електричної духовки.

Електрична духова шафа

Как выбрать духовой шкаф - электрическая духовка

При виборі вбудованої духової шафи велику роль буде грати її дизайн. Адже вбудована техніка тому і популярна, що дуже добре гармонує з навколишнім інтер’єром. Через це часто покупці ігнорують вибір духових шаф виходячи з його технічних характеристик, зупиняючи свій вибір суто на тій моделі, яка краще впишеться в інтер’єр кухні.

Проте, зараз ми розглянемо всі ті моменти, на які потрібно звертати увагу при виборі вбудованої духової шафи.

Об’єм

Папка «Фото», Как выбрать духовой шкаф - объём

Габарити більшості духових шаф стандартні (60х60 см.), Але це не заважає їм мати різний обсяг камери. Обсяг камери духової шафи може коливатися приблизно від 40 до 70 літрів. А в нестандартних варіантах (наприклад, при ширині шафи 90 см.) Ще більше.

Пам’ятайте, для того, щоб запекти, наприклад, ціле поросятко, 40 або навіть 50 літрів обсягу духовки точно не вистачить, таким чином, якщо Ви плануєте використовувати духовку для приготування габаритних страв, варто звертати увагу на духові шафи з великим об’ємом камери.

Кількість стекол в дверцятах

Папка «Фото», Как выбрать духовой шкаф - стёкла

Багато духових шаф мають всього два скла в дверцятах. І хоча практично всі з них мають додаткове охолодження, все одно цього, як правило, не достатньо для повноцінної якісної ізоляції від гарячого повітря. Іншими словами дверцята дуже гріються і можна обпектися. Особливо актуальною така проблема може стати, якщо в будинку є дитина.

Для того,  щоб вирішити питання з надмірним нагріванням дверцят духовки, сумлінні виробники стали додавати в свої вироби додаткові стекла, зменшуючи тим самим температуру нагрівання дверцят. Тому найбільш оптимальним варіантом при виборі духової шафи буде той, який має три скла на дверцятах.

Значно рідше зустрічаються духовки, чиї дверцята оснащені чотирма стеклами. Відповідно, це додаткова безпека, а значить, нехтувати такими духовками так само не слід.

Управління

Как выбрать духовой шкаф - управление духовкой

Як це зазвичай буває, управління духової шафи може бути виконано в механіці або в електроніці.

Механічне управління, як правило, представлено трьома поворотними ручками на фасадній частині духової шафи. Одна з цих ручок відповідатиме за регулювання температурного режиму, друга служить програматором, а третя – таймер. До речі, таймера іноді може не бути, таким чином, все управління духовкою буде зосереджено в двох ручках, а не в трьох.

Папка «Фото», Как выбрать духовой шкаф – электронное управление духовкой

Електронне управління  представлено дисплеєм, на якому будуть відображатися робочі процеси духової шафи, такі як температура, програми і таймер. Електроніка може бути частково поєднана з механікою, коли налаштування програм і вибір температурного режиму здійснюється механічними ручками, а таймер електронний.

При виборі духовки не забудьте звернути увагу, скількома програмами володіє прилад. Оптимальна їх кількість буде 7 чи 8. Суть програм буде полягати в тому, що ви зможете включати нагрівальні елементи духовки, такі як конвекція, гриль і нижній нагрівач  окремо, разом або ж комбінувати їх

Папка «Фото», Как выбрать духовой шкаф – электронный таймер

Таймер в деяких духових шафах має властивість відключати роботу приладу, після того, як закінчується встановлений час, а в деяких він всього лише подає сигнал, але робота духовки триває. Тому, якщо вам важливо, щоб таймер спрацьовував на відключення, обов’язково уточнюйте про таку функції у продавця.

Напрямні

обычные направляющие

У стандартну комплектацію духової шафи входить деко і решітка. Іноді стандартна комплектація доповнюється другим листом, один з яких глибокий, а інший неглибокий. Встановлювати листи і решітки в духовку на потрібному рівні дозволяють напрямні.

У  недорогих варіантах духових шаф ці напрямні рельєфні. Іншими словами це звичайні виїмки у внутрішньому корпусі духовки. Це найнезручніший вид напрямних, які не оберігають камеру духової шафи від подряпин і потертостей, що  утворюються від переміщення листів.

направляющие

Конвекція

конвекция

Конвекція дозволить зробити вашу випічку більш пишною і рум’яною. Конвектор встановлюється практично в кожну сучасну духовку, але, все-таки, залишилися ще виробники, які намагаються здешевити виріб відсутністю цього корисного доповнення. Тому, якщо ви плануєте готувати випічку в вашій  духовій шафі, то обов’язково переконайтеся в його наявності.

выпечка

 

Деякі виробники встановлюють в свої духові шафи по два конвектори. Це дозволяє повноцінно готувати дві страви на двох рівнях, а запахи між ними не перемішуються. Першопрохідцем в цій технології стала компанія Samsung, але зараз в асортименті духових шаф є й інші виробники, які додають додатковий конвектор.

Вертел

вертел

Вертел має вигляд потужного шампура, на який можна кріпити великі шматки м’яса і риби. Він автоматично обертається під грилем і рівномірно запікає продукт.

Найчастіше необізнані покупці плутають вертел з грилем. Але варто пам’ятати, що гриль – це верхній нагрівальний елемент, який надає продукту хрустку соковиту скоринку , а вертел – це пристрій, який обертає усередині камери духової шафи великі шматки м’яса або риби.

У всіх сучасних вбудованих духових шафах є гриль, але далеко не у всіх є вертел.

Висновок

Как выбрать духовой шкаф - термощуп

Ми розглянули найважливіші і популярні серед покупців функції і технології, які застосовуються у вбудованих духових шафах. Але, є ще деякі доповнення, на які часто не звертають уваги.

Наприклад, вбудована духовка може повністю замінити НВЧ-піч. Звичайно ж, вона зможе зробити це, якщо в ній буде присутня функція НВЧ.

Практично ніколи покупці не звертають уваги на можливі способи очищення духової шафи. Будь-яку шафу можна очистити паром. Наприклад, налити води в деко і на півгодини залишити його в камері духової шафи при температурі 90ºС. Однак деякі духові шафи мають більш ефективну систему очищення, таку як каталітична або піролітична.

очистка

Каталітична система очистки духової шафи дозволяє очищати камеру безпосередньо під час готування завдяки спеціальним каталізаторам, що дуже зручно. Піролітичне в свою чергу очищає духовку при температурі 500 º С, спалюючи тим самим всі жири.

Так само цікавим доповненням в духовій шафі може стати термощуп, який дозволить визначити ступінь прожарювання всередині продукту. Таким чином, мінімізується ризик приготувати що-небудь не до кінця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

35687 0 cookie-check Як вибрати духову шафу

Читайте також:

Як вибрати варильну панель
Як вибрати варильну панель
09 Червня, 2017, 04:22 1087 10
Вбудована техніка заслужено отримала величезну популярність у всьому світі. На сьогодні існує маса кухонних приладів, які можуть бути вбудованими в меблі, завдяки чому ви економите...
Смотреть результаты
Чим замінити заборонені на Україні сайти?
Чим замінити заборонені на Україні сайти?
Закон про заборону ряду інтернет-ресурсів на території України багатьох схвилював. Звичні сервіси виявилися недоступними. Пропонуємо альтернативні сайти, які дозволені в країні і можуть претендувати на...
Смотреть результаты
Смартфони Samsung серії J 2017 року
Смартфони Samsung серії J 2017 року
Безумовно, найбільш затребуваними і популярними смартфонами є бюджетні і недорогі лінійки. Їх купують частіше, адже далеко не кожен споживач може дозволити собі хоч і продуктивний,...
Смотреть результаты