search
Підписатися

logo

Що краще – смартфон або планшет? Відмінність, порівняння та опис. Різниця між ними і зручності в роботі.

30 Липня, 2018, 07:12 7

Часом перед нами може ставати питання про те, що ж все-таки краще вибрати планшет або смартфон.

Зміст:

Розмір екрану і загальні габарити: технічні характеристики

Операційна система

Стільниковий зв’язок

Апаратна потужність

Акумулятор

Можливості камери

Робота з програмами

Ігри

Ремонт

Акумулятор

Екран

Зручності у використанні

Переваги і недоліки

Висновки

Насправді обидва пристрої, як планшет, так і смартфон дуже схожі один на одного, але за початковим задумом виробників, вони призначені для  різних (хоч і дуже схожих) завдань. Зважаючи на цю схожість, ми нерідко ставимо питання про те, що краще купити смартфон або планшет? Для того щоб це зрозуміти, нам потрібно розібратися у відмінностях обох пристроїв. Найперша різниця, яку ми зможемо побачити – розміри, адже смартфон менше, а планшет більше, ці відмінності в розмірах так само стосуються і екранів обох гаджетів. Відмінності  є також і в параметрах, в смартфоні вони найчастіше вищі і продуктивніші, тоді як планшети мають більш прості характеристики.

Смартфон за своєю суттю – телефон для дзвінків і зв’язку, а планшет – пристрій для інтернету, перегляду відео тощо.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Розмір екрану і загальні габарити: технічні характеристики

Якщо розглядати розміри екранів двох девайсів, то варто розуміти, що планшет може мати екран аж до 10″, а в деяких випадках навіть 12″ і більше. Але, незважаючи на це, планшет залишається мобільним пристроєм, адже нам зручно брати його з собою в дорогу або подорожі. Зважаючи на це, розробники намагаються надати навіть найбільшим планшетам компактності. Безрамкових дисплеїв у даному виді пристроїв поки немає, але рамки навколо екранів стають все меншими.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - экран смартфона и планшета

Смартфон більш компактний, порівняно з планшетом, але і його дисплей істотно менше. Хоча тенденція сучасної моди диктує нові умови, і діагоналі сучасних смартфонів ростуть. Якщо ще недавно середня діагональ смартфона становила 4-4,5″, то вже сьогодні цей показник дорівнює 5,5″. При цьому завдяки новим технологіям розміри корпусу суттєво не збільшуються. Технології ж матриць екранів у планшетів і смартфонів не відрізняються.

Операційна система

Найголовнішим програмним інструментом для смартфонів і планшетів є операційна система. Для переважної більшості обох видів гаджетів використовується система Android. Зовні вона нічим не відрізняється ні на смартфоні, ні на планшеті. Але ось оптимізація, все-таки, на обох пристроях  трошки різна. Відрізнятися будуть так само і фірмові оболонки від різних виробників, але не значно.

Ще недавно конкуренцію ОС Android становила система Windows, але зараз буде складно знайти хоч якийсь смартфон на цій системі. А ось якщо розглядати планшети, то Windows для них іноді виявляється більш зручним рішенням. Найчастіше це відбувається тоді, коли ми використовуємо планшетний комп’ютер спільно з клавіатурою, роблячи його схожим на нетбук. Тому, відповідаючи на питання що краще смартфон або планшет, потрібно чітко розуміти мету, для якої ми здійснюємо покупку.

Стільниковий зв’язок

Навіть в тому випадку, коли ми вибираємо для себе гаджет, який може здійснювати дзвінки, все одно перед нами може постати питання про те, що вибрати планшет або смартфон. Звичайно ж, якщо торкатися смартфонів, то їх просто не буває без можливості зробити телефонний дзвінок або відправити смс. Але от якщо вибирати планшет, нам потрібно буде приділити даному питанню особливу увагу.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - звоним с пл

Справа в тому, що деякі редакції планшетних комп’ютерів можуть не підтримувати роботу з сім-картою з огляду на те, що у них просто відсутній слот під неї. Тоді покупка може виявитися величезним розчаруванням, адже такий пристрій не здатний дзвонити, відправляти смс-повідомлення та що найсумніше, нам не випаде можливість користуватися 3G або 4G інтернетом. І навіть якщо слот для сімки в планшеті передбачений, це не є гарантією того, що ми зможемо дзвонити за його допомогою, адже іноді сім-карта потрібна лише для мобільного інтернету.

Апаратна потужність

Швидкість роботи і продуктивність дуже важливі для нас при виборі сучасних гаджетів і девайсів. Тому дуже добре, якщо додатки смартфонів і планшетів запускаються без затримок, «лагів» та інших неприємностей. Чим же відрізняється смартфон від планшета, якщо розглядати їх апаратну потужність і продуктивність? Звичайно ж, якщо нам необхідний хороший гаджет для соцмереж, серфінгу в інтернеті, то високопродуктивний процесор і безкраї обсяги пам’яті нам можуть, не знадобиться.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - процессор у

Однак якщо нам необхідні високі характеристики і параметри, то в порівнянні смартфонів і планшетів, частіше виграють смартфони. Якщо звертати увагу на однакову ціну двох девайсів, то зазвичай більш продуктивним виявляється смартфон. Для них вже нормою стають бюджетні пристрої з 8-ядерними процесами, а обсяги оперативної пам’яті на рівні 4-6 Гб мало кого дивують. Планшетні комп’ютери з подібними параметрами стають, як правило, винятками.

Акумулятор

Нескладно припустити, що зазвичай витрата батареї пристроєм з великим екраном буде відбуватися інтенсивніше. Таким чином, недосвідчена іншими технічними премудростями людина, може припустити, що планшет просто зобов’язаний мати акумулятор з істотно більшим об’ємом, ніж смартфон. Насправді це так, але тільки якщо ми розглядаємо планшети з великою діагоналлю, наприклад, не менше 9,6″. У такому випадку найбільш оптимальною і поширеною є ємність не менше 7 000 мАг. Смартфонів з такою батареєю просто не існує сьогодні.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - батарея сма

Але от якщо розглядати планшети 7-8″, то різниця в акумуляторі буде або не суттєва, або і зовсім на користь смартфона, бо крім екрану на витрату заряду дуже сильно впливає потужний процесор. В даному питанні, процесори більш затратні, як правило, у смартфонів. Тому як у них, так і у планшетів з невеликими діагоналями екрана середня ємність батареї становить 3 500-4 000 мАг.

Можливості камери

Недорогі фотокамери перестали користуватися популярністю, адже сучасні гаджети можуть повністю замінити нам їх. Ну а так як ми любимо робити фото та знімати відео, камери на сучасних смартфонах і планшетах стають все краще і краще. Якщо розглядати камеру із середніми можливостями на смартфоні, то вона буде мати здатність 13 Мп, при цьому фронтальна камера буде мати 8 Мп. З огляду на високу популярність селфі, якість і роздільна здатність фронтальних камер росте дуже швидко, а в деяких смартфонах фронтальна камера навіть перевершує основну.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - фотографиру

Якщо ж торкатися питання планшетних комп’ютерів, то основна камера середньої якості в даному гаджеті буде мати роздільну здатність 5 Мп, а фронтальна – 2 Мп. Тому, якщо вибір полягає між пристроями з умовою необхідності робити якісне фото або селфі, то краще зупинитися на смартфоні. Варто зауважити, що фронтальна камера планшета, подібно ноутбуку, призначена саме для відеозв’язку в месенджерах, але ніяк не для селфі. Однак переглядати відео зі смартфона або планшета більш зручно саме на планшеті.

Робота з програмами

На своїх гаджетах, будь то смартфон або планшетний комп’ютер, ми використовуємо безліч різноманітних програм. Кожна з них має свої нюанси, які роблять даний софт зручним або не зручним для нас. Але якщо говорити про зручності використання електронних додатків на смартфоні або планшеті, то тут потрібно враховувати масу чинників. Більшість девайсів працюють під управлінням Android, тому використання багатьох додатків дуже схоже як на смартфоні, так і на планшеті. Але якщо ми користуємося ресурсоємними програмами, то якісніше вони, швидше за все, будуть працювати на смартфоні, адже цей пристрій продуктивніший.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - рабочий сто

Що ж стосується, наприклад, офісних програм – електронних таблиць і текстових редакторів, то зручніше використовувати планшет, особливо спільно з клавіатурою. В такому випадку, робота буде куди зручніше і продуктивніше. Так само за допомогою планшета зручніше читати, наприклад книги або веб-сторінки.

Ігри

Ми любимо грати! Абсолютно кожна людина любить ігри в різних їх проявах, і сперечатися з цим просто безглуздо. Сучасні пристосування, у вигляді смартфонів, ноутбуків, планшетів і так далі сприяють даному захопленню, особливо якщо торкатися теми ігор для мобільних пристроїв. Саме дана сфера найбільш популярна сьогодні і затребувана. При цьому всі ми розуміємо, що кожна гра, для своєї повноцінної роботи, висуває якісь вимоги до гаджету, якими той повинен володіти.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - игра на сма

Якщо ми розглядаємо гру-вбивцю часу, то особливо високих вимог до пристрою вона не висуватиме, тому для неї підійде як планшет, так і смартфон. Це зазвичай головоломки, пасьянси або 3 в ряд. А ось якщо ми розглядаємо високопродуктивні ігри з реалістичною графікою і так далі, то з ними найчастіше впоратися зможе тільки смартфон, а планшет або зовсім не запустить її, або запустить, але на параметрах нижче.

Ремонт

Акумулятор. Ступінь поломки або зносу акумулятора в обох пристроях мало чим відрізняється. Як відомо сучасні батареї володіють певним ресурсом заряду і розряду, таким чином, з часом вони втрачають свою ємність, і автономність гаджета стає меншою. У такому випадку нам необхідно або купувати новий пристрій, або проводити заміну акумулятора.

Что лучше смартфон или планшет_Отличие, сравнение и описание. Разница между ними и удобства в работе - ремонт планшета

Екран. Найвразливіше місце, як в смартфоні, так і в планшеті. Саме екран піддається найбільш частим пошкодженням, а відповідно і ремонту. Найбільш сумним варіантом поломки є пошкодження матриці, адже в такому випадку, сенсор перестає відповідати на команди, а вартість ремонту може навіть перевищувати вартість самого пристрою.

Зручності у використанні (для дзвінків, для використання інтернету)

Переглядаючи каталоги смартфонів і планшетів, ми нерідко шукаємо найкомфортнішу і зручну модель для якихось своїх власних цілей. При цьому цілі можуть бути різні, а іноді ми об’єднуємо декілька вимог до одного і того ж гаджету. Давайте ж розберемося, який пристрій буде більш прийнятним для дзвінків, адже, як ми з’ясували, дзвонити можна як зі смартфона, так і з планшета. У цьому питанні вкрай важливі габарити пристрою, адже нам необхідно тримати його біля свого вуха однією рукою, тому найчастіше компактні смартфони виявляються комфортніше. Однак планшет в такому випадку можна використовувати за допомогою гарнітури.

Свої гаджети ми так само використовуємо для мережі Інтернет. Ми читаємо інформацію на сайтах, дивимося відео онлайн тощо. В такому випадку, нам здається найбільш цікавими великі розміри екрану, якими володіє саме планшетний комп’ютер. Таким чином, обидва пристрої смартфон і планшет, є більш зручними для тих чи інших цілей.

Переваги і недоліки

Ідеал існує лише в нашій уяві і може бути в деяких казках. Тому ми повинні розуміти, що як смартфон, так і планшет можуть мати свої переваги і недоліки, особливо, якщо ми порівнюємо їх один з одним. Явною перевагою смартфона виглядає його продуктивність і можливість високоякісної фотографії. У той час як планшетний комп’ютер куди зручніший для перегляду цих самих фотографій завдяки своєму великому екрану, так само планшетом куди зручніше користуватися, якщо ми працюємо в офісних додатках.

Якщо подумати про недоліки смартфона, то перше, що спадає на думку, це розміри його екрану. Зовсім не випадково, що модними стають великі розміри дисплеїв, адже куди зручніше користуватися екраном 6-6,5″ або навіть більшими, але так само важлива і компактність, в цьому випадку нам приходить на допомогу технологія безрамкових дисплеїв. Явним ж недоліком планшета перед смартфоном може виявитися його невисока продуктивність, яка в першу чергу розрахована на потреби серфінгу в інтернеті, і слабкі камери.

Висновки

Так що ж все-таки вибрати смартфон або планшет? У тому випадку, якщо нам в першу чергу необхідний засіб зв’язку, то, безумовно, краще вибрати смартфон, так як він більш комфортний для дзвінків. Але якщо нам необхідний гаджет для серфінгу в мережі Інтернет, перегляду відео, фотографій, для месенджерів, то краще пристрою, ніж планшет, знайти сьогодні складно. Цікавіше виглядає вибір смартфона і в тому випадку, якщо ви плануєте робити фотознімки або модні селфі, адже, як правило, фотокамери смартфона куди якісніші, ніж на планшетах. Але якщо ви вибираєте робочий пристрій для офісних додатків, то в такому випадку планшет в пріоритеті, адже додавши до нього клавіатуру, ви зможете перетворити його в нетбук або ноутбук і працювати з текстом або електронними таблицями.

 

Підписуйся на наш Telegram-канал

Рекомендуємо:

Кращі смартфони в компактному корпусі!

Ідеальний планшет – який він? Вибираємо гаджет під різні завдання!

Топ-9 додатків на смартфон, які стануть в нагоді в побуті

55683 0 cookie-check Що краще – смартфон або планшет? Відмінність, порівняння та опис. Різниця між ними і зручності в роботі.

Читайте також:

ТОП компактних кондиціонерів для невеликої кімнати
ТОП компактних кондиціонерів для невеликої кімнати
24 Липня, 2018, 10:36 1556 11
Без кондиціонера влітку життя немає – виснажлива спека однаково важко переноситься і дорослими, і дітьми. Кліматична техніка піклується про наш комфорті і створює цілющу прохолоду...
Смотреть результаты
Запам’ятайте свою відпустку – фотоапарати, які можна взяти з собою для приголомшливих знімків
Запам'ятайте свою відпустку - фотоапарати, які можна взяти з собою для приголомшливих знімків
Літо – пора відпусток. Відпустка може відрізнятися і за своєю тривалістю і за місцем проведення. Але, незважаючи на те, де вона проходила – в Кирилівці,...
Смотреть результаты
Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!
Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!
Багатьом з нас знайома проблема занадто жорсткої води. Зрозуміти, що вода у ваших кранах занадто жорстка, легко – вона всюди залишає «докази». Її легко визначити...
Смотреть результаты