search
Підписатися

logo

Запам’ятайте свою відпустку – фотоапарати, які можна взяти з собою для приголомшливих знімків

24 Липня, 2018, 09:44 9

Літо – пора відпусток. Відпустка може відрізнятися і за своєю тривалістю і за місцем проведення. Але, незважаючи на те, де вона проходила – в Кирилівці, Туреччині або на Сейшельських островах, нам дуже хочеться, щоб вона виявилася вражаючою і незабутньою. Як би воно не було, але відпустка у будь-якому випадку залишить враження, які з часом стануть слабшати, і ми їх просто почнемо забувати. Щоб цього не відбувалося, необхідно залишати про яскраві враження якусь пам’ять, найчастіше це звичайнісінькі фотографії, зроблені на різних пристроях. Іноді, навіть не важлива якість фотографій, нам достатньо лише деяких обрисів, щоб пробудити в своїй пам’яті потрібні емоції.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - отпуск

У масштабі переданих емоцій можна спростувати важливість фотографій і сказати, що відеоролики передають набагато більше емоцій і спогадів. Але чи зможемо ми сьогодні так просто взяти і відтворити відеоролик, тоді як фотографії доступні нам не тільки у цифровому вигляді, але й в більш звичному – у вигляді паперових фотокарток, які ще зовсім недавно вклеювалися в альбоми і зберігалися у вигляді сімейного архіву. Сьогодні сучасні фотоапарати передають нам максимально деталізовану картину того, що ми фотографували, таким чином, нам більше не потрібно сильно напружувати свою пам’ять або фантазію, щоб відтворити всі дрібниці, що відбуваються.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Який фотоапарат варто брати в подорож?

Збори у подорож завжди дуже відповідальний і копіткий  захід. Але в цей момент не варто забувати про звичайний фотоапарат. Лише уявіть, що під час відпустки ми переживаємо найбільш гострі і позитивні емоції, а відобразити їх немає можливості. Це прикро, але щоб такого не відбувалося, варто завчасно подбати про те, як ми будемо фіксувати свої враження та емоції. Що ж ми можемо взяти з собою у подорож далеку чи не дуже?

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - зеркальный фотоаппарат

Дзеркальний фотоапарат. Це найбільш великий за габаритами вид фотоапарата. Але при цьому варто розуміти, що це і найбільш якісний апарат не тільки для створення фотознімків, а й для зйомки відеороликів. Суть його полягає в тому, що ми зможемо змінювати об’єктив, якщо це необхідно, додавати якісний професійний спалах тощо. Але для повноти відчуттів, необхідні певні навички роботи з подібним видом пристроїв.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - цифровой фотоаппарат

Цифровий фотоапарат. Більш недорогим і компактним виглядає варіант звичайного цифрового фотоапарата. Цей варіант може бути як з об’єктивом (але не знімним), так і зовсім без висувного об’єктива. Саме дана категорія апаратів відноситься до «недорогих, але хороших фотоапаратів». Даний вид так само підійде для відеозйомки, але тільки для коротких роликів.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фото со смартфона

Смартфон. Сьогодні може виникнути резонне питання, а що краще використовувати для фотографій, смартфон  чи цифровий фотоапарат? Відповідь на це питання багато в чому залежить від того, володарем якого смартфона і якого фотоапарата ви є. Якщо у вас на озброєнні звичайнісінька «мильниця», а в кишені Galaxy S9 + або Huawei P20 Pro, то рішення однозначно на користь смартфона. Але якщо ж ви є власником дзеркального фотоапарата та володієте навичками професійного фотографування, то смартфон аж ніяк не стане для нього повноцінною заміною.

Ключові ТТХ: мобільність, довгий заряд, надійність …

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотограф

І якщо ми, все-таки, вирішили взяти у відпустку саме фотоапарат, а не його замінник у вигляді смартфона або планшета, то варто замислитися над тим, як нам найкраще підібрати даний пристрій, якщо ми плануємо вирушити в подорож.

  1. Для початку нам потрібно визначитися з типом фотоапарата. Це може бути дзеркальний фотоапарат, який надає нам масу можливостей, більшість з яких ми зможемо використовувати при певних навичках. Це може виявитися бездзеркальний фотоапарат, який володіє схожими характеристиками, але при цьому і більш компактними розмірами. Так само це може бути просто цифровий апарат, який в народі називають «мильницею». Він найбільш компактний і мобільний, але і якість зйомки тут найбільш проста.
  2. Необхідно звернути увагу на акумулятор пристрою. Це може бути батарея, яку ми будемо через певні проміжки часу заряджати від мережі або це можуть бути батарейки, які ми періодично повинні будемо міняти. Батарейки, звичайно ж, можуть бути і акумуляторними, тому навіть у такому вигляді ми зможемо їх заряджати.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотограф фокусируется

  1. При покупці нового фотоапарата нам необхідно звертати увагу на його здатність фотозйомки та відеозйомки. Від цього залежить якість остаточної фотографії або відеоролика. Варто також мати на увазі максимальний зум, підтримуваний фотоапаратом. При цьому в першу чергу варто приділяти увагу оптичному зуму, а лише потім розглядати цифрове збільшення.
  2. Надійність фотоапарата багато в чому залежить від виробника. На сьогодні найбільш популярними і затребуваними є Nikon. Canon, Sony, Panasonic, Olympus і Fujifilm.

Топ простих і зрозумілих моделей для пересічного користувача

Nikon D5600 Kit AF-P 18-55mm VR

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - Nikon D5600 Kit AF-P 18-55mm VR

Це дзеркальна фотокамера зі зручним поворотним дисплеєм. Роздільна здатність камери становить 24,2 Мп, а відео ми зможемо знімати у форматі Full HD. Таким чином, зняті фотографії та відеоролики на дану фотокамеру, ми зможемо переглядати на великому екрані монітора або телевізора без втрати якості і деталізації.

Canon PowerShot SX530 IS HS

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - Canon PowerShot SX530 IS HS

Дана модель фотоапарата відноситься до категорії, так званих «мильниць». Але всупереч існуючим стереотипам, вона має гарну якістю зуму і власний об’єктив. Так, дана модель оснащена 50-кратним оптичним зумом, але при цьому її об’єктив заміні не піддається. Роздільна здатність матриці для фотографій становить 16 Мп, а відео доступно для запису у форматі Full HD.

Nikon D7500 + 18-140VR

Спочатку може здатися, що дана модель є істотно дорожчою, щодо інших фотоапаратів, необґрунтовано. Але якщо поглянути більш детально, то розуміємо,  якщо візьмемо такий пристрій з собою в подорож, точно не прогадаємо. При роздільній здатності матриці 20,9 Мп, її світлочутливість дозволить створити нам найкращі фотознімки. А ось для зйомки відеороликів нам будуть доступні всі формати, включаючи UltraHD.

Canon EOS M100 + 15-45 IS STM

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - Canon EOS M100 + 15-45 IS STM

Дана модель є найбільш сучасним втіленням побутового фотоапарата. Бездзеркальні моделі об’єднують в собі компактність звичайних «мильниць», але при цьому і якість зйомки дзеркальних фотоапаратів. Єдиним недоліком при цьому виявиться неможливість зміни об’єктиву або доповнення професійним спалахом.

Цифровик vs. Смартфон vs. Дзеркалка

Як ми встигли з’ясувати, найбільш популярними і затребуваними варіантами фотоапаратів для відпустки і подорожей стають традиційні цифровики-мильниці, смартфон з вбудованим фотоапаратом або ж практично професійна дзеркальна фотокамера.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотоаппарат мыльница

Цифровик. Зручність даного виду камери полягає в хорошій якості фотографій і компактності. Якщо порівнювати подібний апарат, наприклад, з фотографіями середньостатистичного смартфона до 8 000 – 9 000 грн, то цифровик, найчастіше виграє. Але варто розуміти, що смартфон, навіть якщо ми не плануємо на нього знімати що-небудь, знаходиться завжди з нами!

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотографируем на смартфон

Смартфон. Якість камери смартфона безпосередньо залежить від якості самого смартфона. Якщо ми розглядаємо недорогий смартфон вартістю так 2000-3000 грн, то і якісних фотографій очікувати не варто. Якщо ж ми говоримо про средньовартісні смартфони 8 000 – 10 000 грн, то такий агрегат цілком зможе замінити нам звичайний цифровий фотоапарат. При цьому смартфон зможе стати для нас ще й корисним накопичувачем фотографій і знятих відеороликів.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотоаппарат со сменный объективом

Дзеркалка. Даний вид фотоапаратів найбільш наближений до професійних. Тут ми зможемо не тільки робити якісне фото стандартних ситуацій, але і, наприклад, фотографувати у русі. У такій фотокамері ми зможемо змінювати об’єктив, в залежності від своїх уподобань або навіть доповнювати камеру фотоспалахом. Розміри подібних камер не компактні, тому для її транспортування найкраще скористатися спеціальними сумками і чохлами.

Лайфхаки по використанню

Далеко не завжди ефекти, які вбудовані в налаштування фотокамери, достатні для створення необхідних фотознімків. Давайте розглянемо найбільш цікаві та затребувані лайфхаки для створення незвичайних фотознімків.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - лайфхак фотографа

Створюємо ефект туману. В налаштуваннях звичайної фотокамери подібний ефект знайти не так вже й просто. Тому ми можемо створити його самостійно. Для цього достатньо взяти звичайний целофан і обернути ним об’єктив фотокамери. Для більшого заломлення світла можна пом’яти його. Отримати більше досвіду у подібному ефекті можна при експериментах з різною відстанню між целофаном і об’єктивом.

Вінтажні знімки. Новим трендом сучасної моди стають вінтажні та старовинні фотографії. Але не завжди за допомогою спеціальних цифрових програм нам вдається відтворити дух тих самих часів, які намагаємося відновити в своїх фотографіях. Щоб створити подібні фотографії спочатку, необхідно рясно змастити по краях об’єктив фотоапарата вазеліном або жирним кремом.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фильтр для вспышки

Кольоровий фільтр. Володіючи професійним спалахом, можна поекспериментувати з фільтрами для неї. Виготовляються вони дуже просто навіть самостійно. Для цього ми можемо взяти будь-який кольоровий напівпрозорий пластик або навіть кольорові обкладинки для зошитів. Нам потрібно вирізати відрізок потрібних розмірів і прикріпити до спалаху, наприклад, гумкою для грошей. Кольори на фотографіях будуть кардинально відрізнятися під час використання таких фільтрів.

ТОП-5 порад для створення класних знімків

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - правило золотого сечения

Правило «Золотого перетину». Як ми створюємо наші знімки? Найчастіше ми маємо в своєму розпорядженні головний об’єкт в центрі, фокусуємося на ньому і створюємо знімок. Але для створення найкращого ефекту знімка, необхідно сфокусуватися на об’єкті в центрі, а потім зрушити його в сторону. Для подібного ефекту в деяких фотоапаратах передбачена спеціальна сітка з чотирьох ліній для подібної зйомки.

Рухомі об’єкти. Давайте уявимо, що ми фотографуємо або знімаємо об’єкт, що рухається. Як це зробити найбільш якісно? Щоб ефект зйомки був найбільш якісним, варто знати головне правило – об’єкт під час зйомки повинен входити в центр кадру. Це стосується абсолютно всіх рухомих об’єктів, які ви вирішили сфотографувати.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - фотограф со штативом

Фотографія декількох об’єктів. Буває так, що ми фотографуємо відразу кілька об’єктів, наприклад, якщо відпочиваємо на пікніку в компанії. Щоб сфотографувати двоє людей або більше, не фокусуючись на певному об’єкті, ми можемо використовувати правило «Золотого перетину» тобто під час фотографії розташувати об’єкти згідно ліній на фотоапараті.

Експерименти з ракурсом. Під час зйомки можна змінювати ракурс фотографії, змінюючи поворот фотокамери. Найчастіше ми фотографуємо однаково, розміщуючи фотоапарат на рівні своїх очей. Але якщо ми змінюємо ракурс, то суть фотографії істотно змінюється. Наприклад, якщо ми знімаємо людину знизу, то це робить її більш важливою, а якщо робимо знімок зверху, то, навпаки, робимо її менш значущою.

Запомните свой отпуск_фотоаппараты, которые можно взять с собой для потрясающих фотоснимков - макросъемка

Макрозйомка. Для любителів фотографії малогабаритних об’єктів важливим буде наявність функції макрозйомки. Завдяки їй, ми зможемо легко сфокусувати свій фотоапарат на невеликих об’єктах і сфотографувати їх такими, якими вони виглядають у природному середовищі.

 

Підписуйся на наш Telegram-канал

55385 0 cookie-check Запам’ятайте свою відпустку – фотоапарати, які можна взяти з собою для приголомшливих знімків

Читайте також:

Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!
Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!
23 Липня, 2018, 09:44 1117 8
Багатьом з нас знайома проблема занадто жорсткої води. Зрозуміти, що вода у ваших кранах занадто жорстка, легко – вона всюди залишає «докази». Її легко визначити...
Смотреть результаты
Шнекова або відцентрова соковижималка – що вибрати?
Шнекова або відцентрова соковижималка - що вибрати?
Що може бути смачніше і корисніше у зимові місяці, ніж власноруч приготована домашня консервація – варення, джеми, соки та всяка смакота? Натуральні, приготовані з дотриманням...
Смотреть результаты
Цікаве в Instagram — 7 крутих функцій, про які ви могли не знати
Цікаве в Instagram — 7 крутих функцій, про які ви могли не знати
Сьогодні у нас є дещо цікаве для шанувальників Instagram — ми розповімо про нвйціківіші можливості додатку, приховані фішки та просто дуже зручні функції, що дозволять...
Смотреть результаты