search
Підписатися

logo

Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!

23 Липня, 2018, 09:44 8

Багатьом з нас знайома проблема занадто жорсткої води. Зрозуміти, що вода у ваших кранах занадто жорстка, легко – вона всюди залишає «докази». Її легко визначити за накипом на чайниках і каструлях, який з’являється після кип’ятіння неякісної води, по нальоту на пароварці, мультиварці та іншій кухонній техніці, робота якої пов’язана з нагріванням води, по білястим плям, що залишаються на скляному посуді після миття. У ванній жорстка вода відразу проявляється неохайними каламутними патьоками на кахлі і хромованих поверхнях, забитими дірочками в душовій насадці і каламутними розводами на дзеркалах та склі душової кабінки.

Известковый налет на зеркале в ванной

Але крім таких ось очевидних наслідків використання занадто жорсткої води у побуті є й інші. Вони не помітні відразу, тому ми можемо навіть не підозрювати про проблеми, що наближаються. А проблеми ці дійсно значні, і однією лише неестетичною стороною питання, на жаль, тут не обходиться.

Наприклад, всередині водопровідних труб нашаровуються вапняні відкладення, які не тільки звужують внутрішній діаметр, але і самі по собі є ідеальним середовищем для розвитку колоній хвороботворних мікроорганізмів. І всі ці грибки і бактерії потім розносяться постійним потоком далі – до підключеної побутової техніки та кранів, якими ми користуємося.

Наслоение осадка в трубах

Що таке жорстка вода? Жорсткою називають воду з високою концентрацією солей різних металів, особливо кальцію і магнію. Свою назву цей тип води отримав через характерні зміни в текстилі – після прання такою водою тканини стають більш грубими, а самі речі швидше зношуються через підвищену ламкість жорстких волокон. Особливо це помітно на махрових виробах.

Ну а якщо пити воду поганої якості і готувати на ній їжу, то через деякий час можна чекати і проблем зі здоров’ям. Камені в нирках – річ дуже неприємна, а вода з високим вмістом солей жорсткості саме до них і призводить. Та й в гігієнічних цілях використовувати її теж не рекомендується, оскільки від такої води швидко тьмяніє і стає ламким волосся, а шкіра починає пересушуватися, на ній можуть навіть з’являтися роздратування. Ще від постійного купання в жорсткій воді порушується секреція сальних залоз шкіри – вони починають працювати дуже інтенсивно, через що швидко забиваються пори і з’являється висип.

Це цікаво: Звичайне чудо – п’ять міфів про зволожувачі повітря

Чистая вода для здоровья и красоты

Не менш небезпечна жорстка вода і для побутової техніки, у роботі якої вона використовується. Пральні та посудомийні машини, бойлери та газові водонагрівачі, кавоварки і холодильники з вбудованими генераторами льоду – всі пристрої, що передбачають пряме підключення до водопровідної системи, залежать від якості води, яку вони використовують.

Вапняний наліт, який утворюється всередині побутових приладів, покриває нагрівальні елементи, погіршуючи теплопровідність. Кожен міліметр такого шару накипу знижує енергоефективність приладу приблизно на 10%, і в результаті витрачається більше електроенергії, техніка працює на нагрів довше і інтенсивніше, зношуючись і перегріваючись. Впливає жорстка вода і на результативність роботи таких побутових приладів, наприклад, чим більше в ній міститься солей жорсткості, тим більше потрібно миючих засобів для ретельного прання білизни. Ви помічали, що витрата прального порошку або миючого засобу для посуду стала занадто більше? Перевірте рівень жорсткості води або хоча б просто засічіть, як швидко утворюється накип, наприклад, у тому ж чайнику, адже чим жорсткіша вода, тим більше їх потрібно для ефективного миття та прання.

Рекомендуємо почитати: Неприємний запах у пральній машині – кращі способи позбавлення

Чистим чайник лимончиком

Як жорстку воду зробити м’якою?

Якщо вам не пощастило з якістю водопровідної води, і вона має не найкращий склад, можна спробувати впоратися з проблемою своїми силами. Способи для цього можуть бути різними. Наприклад, можна купувати очищену або мінеральну воду для пиття і приготування їжі, а купатися тільки в кип’яченій або навіть джерельній воді. Можна запастися спеціальними миючими засобами, милом і шампунями, призначеними саме для використання у жорсткій воді, а для побутової техніки використовувати спеціальні пом’якшувальні таблетки для води. Але всі ці «танці з бубном» не дають позитивного результату, та й метушні з ними багато. І, звичайно ж, подібні маніпуляції не врятують вашу техніку від підвищеного ризику поломки, адже вода, з якої вони працюють, як і раніше буде містити велику кількість солей, так що вапняний наліт все одно буде утворювати кірку на поверхні їх нагрівальних елементів і внутрішніх стінок.

Накипь на нагревательных элементах

Набагато більш простим і ефективним рішенням стане фільтр для пом’якшення і очищення води, який прибере всі небажані домішки – від тих же солей жорсткості до хлору і бактерій. Такі пристосування бувають різних видів, вони можуть підключатися для всієї квартири або встановлюватися для певного побутового приладу, очищаючи тільки ту воду, що він використовує. Водний фільтр для побутової техніки підключається до водопровідної труби перед пристроєм, який потрібно захистити від впливу низькоякісної води, наприклад, перед посудомийною або пральною машинкою, водонагрівачем, холодильником з льодогенератором, кавоваркою або іншими пристроями, з’єднаними з водопроводом. Це дозволить зробити їх роботу максимально ефективною і при цьому безпечною, забезпечить нормальний рівень енергоспоживання і продовжить термін служби побутової техніки.

Крім того, якісна очистка води для пральних машин, бойлерів та інших агрегатів від агресивних речовин і мікроорганізмів корисна не тільки гаджетам, але і їх власникам. Завдяки такому попередньому очищенню нам не доводиться контактувати з текстилем, просоченим в процесі прання всією цією «радістю», їсти з вимитого забрудненою водою посуду, купатися у «супі» з хлору, солей металів, заліза у різних станах та інших домішок, не менш шкідливих для здоров’я.

Загляньте сюди: Правила зливу води з бойлера

Красивая кожа

Які види фільтрів для води бувають?

Оптимально підходящі фільтри для очищення води підібрати можна практично під будь-які потреби, умови використання і фінансові можливості – виробники пропонують як універсальні, так і цілеспрямовані очищаючі пристрої в різних цінових категоріях. Існує кілька різновидів очисних фільтрів для побутової техніки – вони відрізняються за ціною, функціоналом, складності установки і частоти технічного обслуговування. Розповімо про три  найпопулярніші побутові фільтри, які використовуються в Україні для захисту побутової техніки від впливу низькоякісної води.

Фільтри для пральних машин – допомагають захистити пристрій від утворення накипу і передчасного виходу з ладу, покращують якість прання, скорочують витрати миючих засобів. Фільтр для пральної машинки зазвичай невеликого розміру, він встановлюється безпосередньо на трубу, що живить водою прилад. Такі очисні пристосування можуть бути сольовими і магнітними – перші коштують близько декількох сотень гривень, а вартість пристроїв другого різновиду може досягати тисячі гривень. Поліфосфатні моделі прості і досить ефективні у використанні – ця речовина пом’якшує воду, запобігаючи утворенню вапняного нальоту усередині пристрою і забезпечуючи більш ефективне прання. При середньому рівні жорсткості наповнювача вистачає приблизно на 300 прань, але якщо вода дуже поганої якості, то він використовується за коротший час. Магнітні фільтри в цьому плані більш багатофункціональні – крім пом’якшення води вони ефективно очищають воду від домішок заліза, при цьому в своїй роботі вони не використовують реагенти, адже принцип дії таких систем заснований на впливі постійного магнітного поля на структуру води.

Корисні поради тут: Як доглядати за пральною машиною?

Накипь в стиральной машинке

Важливо! Фільтри для водонагрівачів, пральних і посудомийних машин не можна використовувати для обробки води, яка призначена в їжу.

Фільтри для водонагрівачів – пристрої, що працюють за схожим принципом, але розроблені саме для підготовки якісної води для купання. Фільтри проти накипу для бойлерів і газових колонок також встановлюються перед водонагрівачем і очищають воду, яка надходить в нього з-під крана. Очищаюча система в таких пристроях зазвичай включає три етапи. Грубе очищення від великих сторонніх часток, тонка – від хімічних сполук і хлору, біологічна – від бактерій, залізовмісних сполук та інших небажаних домішок. У якості наповнювача для систем цього типу можуть використовуватися іонообмінна смола або поліфосфатні солі. Також деякі виробники пропонують відмінні моделі магнітних очищувачів води для ванних кімнат.

Це цікаво: Правила вибору водонагрівача

Слой накипи в бойлере

Магістральні фільтри для будинку – системи, які очищають всю воду у будинку від небажаних домішок, іржі, солей жорсткості. При наявності такого водного очисника не потрібна установка додаткових окремих фільтрів перед кожним побутовим приладом або перед душем – чиста і безпечна вода надходить до кожного крана і побутового приладу. Купувати такий фільтр варто, виходячи з результатів аналізу води у вашому будинку, оскільки так ви зможете підібрати відповідні її хімічному складу очищаючі картриджі для пом’якшення, очищення від хлору, фенолу, заліза та інших небажаних і навіть небезпечних речовин. Магістральний фільтр може мати різні параметри потужності і пропускної здатності, тому при виборі пристрою обов’язково потрібно враховувати кількість людей, які проживають у квартирі, бажану якість очищення води та інші фактори.

Магистральные фильтры для очистки воды

А щоб першими дізнаватися про найцікавіші акції від Comfy, читати корисні статті, поради та лайфхаки, підписуйтесь на наш Telegram-канал! Тут завжди є щось свіженьке для вас! 🙂

55291 0 cookie-check Як водопровідна вода впливає на техніку? Дбаємо про наших кібер-помічників!

Читайте також:

Шнекова або відцентрова соковижималка – що вибрати?
Шнекова або відцентрова соковижималка - що вибрати?
23 Липня, 2018, 06:47 1468 12
Що може бути смачніше і корисніше у зимові місяці, ніж власноруч приготована домашня консервація – варення, джеми, соки та всяка смакота? Натуральні, приготовані з дотриманням...
Смотреть результаты
Цікаве в Instagram — 7 крутих функцій, про які ви могли не знати
Цікаве в Instagram — 7 крутих функцій, про які ви могли не знати
Сьогодні у нас є дещо цікаве для шанувальників Instagram — ми розповімо про нвйціківіші можливості додатку, приховані фішки та просто дуже зручні функції, що дозволять...
Смотреть результаты
Гаряча вода в радість не тільки взимку – правила вибору водонагрівача
Гаряча вода в радість не тільки взимку - правила вибору водонагрівача
Вже давно минули ті часи, коли комунальні служби беззастережно забезпечували нас гарячою водою. Літо досить спекотна пора в нашій країні. Стовпчик термометра дуже часто перевалює...
Смотреть результаты