search
Підписатися

logo

Гаряча вода в радість не тільки взимку – правила вибору водонагрівача

18 Липня, 2018, 09:20 6

Вже давно минули ті часи, коли комунальні служби беззастережно забезпечували нас гарячою водою.

Літо досить спекотна пора в нашій країні. Стовпчик термометра дуже часто перевалює за + 30 ° С і, в такому випадку, ми вже зовсім на думаємо про теплий душ або гарячу ванну, а мріємо зануритися в злегка прохолодне море, і після нього обмитися ледве теплою прісною водою. Погодьтеся, ідеальне поєднання для спекотної літньої погоди. Однак нашим планам весь час щось заважає! Якщо погода на вулиці спекотна, то потрібно йти на роботу замість крутого відпочинку на пляжі, а якщо видаються якісь вільні дні або відпустка, то нерідко погода псується і зовсім не хочеться занурюватися у цю саму прохолодну морську воду, а хочеться знайти більш-менш теплий душ.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - под душем

На жаль, так склалося, що гаряча або навіть тепла вода в наших кранах з’являється не так вже й часто. А якщо говорити про літній період часу, то і зовсім ніколи. Тому ми змушені брати все в свої руки і створювати комфорт у своєму будинку самостійно. Добре, що не все так складно, як може здатися на перший погляд, адже нам потрібно просто встановити електричний водонагрівач і ми зможемо цілий рік користуватися теплою або гарячою водою без обмежень. Але підходити до вибору водонагрівача потрібно з великою відповідальністю, адже даний прилад обігріває воду на весь наш будинок або всю квартиру довгі роки, а міняти його часто не доводиться.

Підписуйся на наш Telegram-канал

Які бувають водонагрівачі?

Вибір водонагрівача справляє враження досить простого заходу, адже, здавалося б, що може бути складного у виборі пристрою, який буде всього-на-всього гріти для нас воду? Але, насправді, є кілька видів або типів водонагрівачів, в яких ми повинні належним чином розібратися і вникнути в переваги і недоліки кожного, перед тим, як зробити свій остаточний вибір.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - накопительный водонагреватель

Накопичувальний водонагрівач – це найбільш поширений вид водонагрівача. В даному випадку ми отримуємо бак певного обсягу, який розташований у корпусі водонагрівача. Між корпусом пристрою і самим баком, де знаходиться вода, є спеціальний прошарок, який сприяє більш довгому збереженню високої температури води. Суть роботи такого типу водонагрівача полягає в тому, що холодна вода надходить в бак, нагрівається там і витрачається в міру необхідності. Потужність ТЕНа таких водонагрівачів не перевищує 1,5 – 2 кВт / год.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - проточный водонагреватель

Проточний водонагрівач – менш затребуваний, але так само популярний тип водонагрівачів. Він максимально компактний, особливо, якщо порівнювати його з накопичувальним водонагрівачем. Часом, його можна навіть не помітити під час використання. Його суть полягає в тому, що проточний водонагрівач нагріває ту воду, яка проходить через нього практично моментально. З одного боку, це дуже зручно, адже ми не розміщуємо в своїй ванній кімнаті або туалеті величезний бак, наповнений водою. Але для того, щоб так швидко нагрівати воду, проточному нагрівачу потрібна і велика потужність. Для мінімальних потреб ця потужність складає в середньому 3,5 кВт / г, але якщо водонагрівач розраховується на душ або ванну, то потрібна потужність не менше 7 кВт / год. Далеко не кожна проводка витримає таке навантаження в наших квартирах або будинках.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - газовый котел

Газовий котел – подібний вид водонагрівача, на відміну від попередніх, для нагріву води зовсім не використовує електрику. Основним джерелом нагрівання є газ, але, на жаль, в сучасних реаліях він досить дорогий, і нагрів води за допомогою газового котла на сьогодні вже точно не на часі. До слова, ще недавно газовий котел використовувався не тільки для нагрівання води для ванни або кухні, але і для опалення приміщень.

Форма водонагрівача

Найбільш популярним типом водонагрівача в наших умовах є накопичувальні типи. Ми маємо у своєму розпорядженні їх в наших ванних кімнатах або туалетах, залежно від планування, і більше не сподіваємося на прихильність комунальних служб, адже наявність гарячої води в крані відтепер залежить лише від працездатності нашого приладу. Але перед вибором потрібної моделі, варто чітко визначитися з тією, яка гармонійно впишеться у той інтер’єр, який встановився у вашій квартирі.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - цилиндрический водонагреватель

Циліндрична форма бака є найбільш поширеною і найбільш недорогою. Найчастіше водонагрівачі саме з такою формою бака знаходяться в наших оселях. Багато місця на стіні такі пристрої не займають, але далеко видаються від стіни, що може доставляти незручності.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - прямоугольный водонагреватель

Прямокутна форма бака не надає до функціоналу водонагрівача нічого нового, але помітно змінює його візуальні обриси. Площа стіни, на яку встановлюється і навішується водонагрівач, дещо збільшується, але від стіни він сильно не видається. Таким чином, якщо площа ванної або туалетної кімнати, де планується установка водонагрівача, невелика, але ми маємо хорошу стіну для монтажу, то прямокутна форма водонагрівача найбільш комфортна для таких випадків.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - водонагреватель slim

Форма накопичувального водонагрівача Slim, або як її ще називають «Тонка», використовується в тих випадках, коли по своїй ширині звичайний водонагрівач ну ніяк не поміщається в отвір, а по висоті наші можливості не обмежені. Накопичувальні водонагрівачі Slim мають ширину не більше 35 см, але їх висота обмежується обсягом накопичувального бака.

Бак водонагрівача

Один з найважливіших елементів водонагрівача – це його бак (звичайно ж, якщо ми розглядаємо накопичувальний тип). Саме в ньому накопичується основний обсяг води і зберігається до тих пір, поки ми не використовуємо його. Таким чином, якість бака безпосередньо впливає на якість самого водонагрівача і на його працездатність.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - водонагреватель в ванной

Для початку, при виборі нового водонагрівача, нам потрібно звернути увагу на обсяг цього самого бака. Найбільш поширені варіанти такого обсягу становлять 50 літрів, 80 або 100 літрів. Але, в деяких випадках, цей обсяг може становити 10 літрів, 15 або 30 літрів, якщо ми використовуємо водонагрівач, наприклад для мийки в кухні. Він може становити і понад 100 літрів, якщо водонагрівач обслуговує велику площу і не тільки одну мийку на кухні, але й ванну кімнату.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - водонагреватель на кухне

Варто також звернути увагу на внутрішнє покриття бака. Найчастіше виробники використовують звичайну сталь з емаллю. Це найбільш поширений варіант, але існують і більш цікаві рішення. Як правило, все залежить від бренду, наприклад, сталь з напиленням срібла зазвичай використовується в преміальних моделях водонагрівачів Ariston, покриття зі склокераміки найчастіше використовується в баках водонагрівачів Atlantic, а чиста нержавійка зазвичай використовується у водонагрівачах Термекс або Roda.

Нагрівальний елемент водонагрівача і його потужність

При виборі нового водонагрівача, велику увагу необхідно приділити його нагрівальному елементу, адже саме він буде виконувати основну роботу, для якої, власне, ми і купуємо даний пристрій. Для початку нам потрібно з’ясувати, який тип ТЕНа для нас буде найбільш оптимальним.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - сухой тэн водонагревателя

Перший тип – звичайний, він найбільш доступний за вартістю і його потужність, як правило, не перевищує 1,5 кВт, в деяких випадках досягає 2 кВт. Другий тип – закритий або, як його ще називають, «Сухий ТЕН». Він знаходиться в спеціальній колбі, яка перешкоджає контакту з водою. Накип не з’являється на нагрівальному елементі, від чого той служить істотно більший термін. Але в такому випадку, через відсутність прямого контакту нагрівального елементу з водою, для схожого ефекту, необхідна і велика потужність самого нагрівача – 2 кВт мінімум, а часом навіть 2,5 кВт.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - проточный мининагреватель

І якщо з типом ТЕНа ми розібралися, то варто звернути увагу на цю саму потужність нагрівача. Якщо гарячою водою ми користуємося не часто, то варто зупинити свій вибір на водонагрівачах з потужністю не більше 1,5 кВт, але якщо сім’я велика і обсяги водонагрівача не менше 80 літрів, то є резон розглядати пристрої з потужністю ТЕНа 2 кВт і більше. Ну а якщо ми вирішили придбати потужний водонагрівач, то нам може підійти і пристрій відразу з двома ТЕНами, один з яких буде слабопотужний, наприклад 1 кВт, і буде служити допоміжним, а другий основним – на 1,5 кВт.

Тип установки водонагрівача

Якщо ми вибрали проточний водонагрівач, то варіантів з його монтажем у нас не багато, адже ми просто монтуємо його на кран з водою. Але от якщо ми вибрали для свого житла накопичувальний водонагрівач, то у нас можуть виникнути додаткові варіанти і питання. Варіанти з різною формою бака ми вже розібрали вище, але є ще додаткові варіанти монтажу такого водонагрівача. Це багато в чому залежить від планування тієї кімнати, де буде встановлений водонагрівач і від наявності вільного місця під його монтаж.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - вертикальная установка водонагревателя

Вертикальна установка – це найбільш поширений вид монтажу. Найчастіше водонагрівач встановлюється у ванній кімнаті або туалеті, рідше ми можемо зустріти пристрої окремо для кухні над або під мийкою. Водонагрівачі з можливістю вертикального монтажу є найбільш недорогими.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - горизонтальная установка водонагревателя

Горизонтальний монтаж здійснюється в тих випадках, коли для вертикальної установки просто немає місця і, наприклад, 80-літровий бак просто нікуди повісити. Якщо водонагрівач має можливість горизонтальної установки, то монтувати його можна практично скрізь, але вартість таких водонагрівачів відразу ж зростає. Варто так само звертати увагу на технічні характеристики, адже деякі водонагрівачі монтуються строго горизонтально або вертикально. А деякі більш універсальні і мають можливість установки як горизонтальної, так і вертикальної.

Панель управління водонагрівача

Комфортно використовувати водонагрівач дозволяє його панель управління. Адже далеко не завжди нам потрібно нагрівати воду до гарячого стану, особливо якщо на вулиці спекотне літо. В такому випадку, нам досить виставити температуру на середнє положення і цього буде більш ніж достатньо. Залежно від типу управління, водонагрівачі можна розділити на три умовні типи.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - скрытое управление водонагревателем

Без відкритого управління – термостат в таких водонагрівачах є, але відкритого регулювання температури у подібних моделях немає. Найчастіше температура нагріву виставлена ​​на максимум, яка і підтримується протягом усього циклу роботи водонагрівача. Якщо ж ми хочемо змінити температуру нагрівання, то потрібно зняти нижню панель і підкрутити термостат. І так щоразу , коли ми змінюємо температуру нагрівання. Це не завжди зручно.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - механическое управление водонагревателем

Механічне управління представлено спеціальним поворотником, який, найчастіше, розташований на нижній частині корпусу водонагрівача. Завдяки такому поворотнику ми зможемо встановити бажану температуру нагрівання води в баку водонагрівача, яку він і буде підтримувати. Для цього нам уже не потрібно буде розкручувати якісь панелі.

Горячая вода в радость не только зимой_правила выбора водонагревателя - электронное управление водонагревателем

Електронне управління  це дисплей, де наочно представлена ​​інформація про ту температуру, до якої водонагрівач нагріває воду в баку, і ми так само легко зможемо змінити цей показник за допомогою електронних або сенсорних клавіш. Завдяки електронному управлінню, ми зможемо поставити більш точні параметри нагріву води, тоді як за допомогою механіки ми задаємо лише приблизну температуру.

 

Підписуйся на наш Telegram-канал

55160 0 cookie-check Гаряча вода в радість не тільки взимку – правила вибору водонагрівача

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Запасайся смаколиками на цілий рік – вибираємо морозилку для фруктів
Запасайся смаколиками на цілий рік - вибираємо морозилку для фруктів
17 Липня, 2018, 08:02 801 11
Раніше морозильна камера була лише атрибутом холодильника, але зараз це повноцінний окремий побутовий прилад. Давайте спробуємо пригадати, що ж ми зберігаємо в морозильній камері свого...
Смотреть результаты
Топ-9 додатків на смартфон, які стануть в нагоді у побуті
Топ-9 додатків на смартфон, які стануть в нагоді у побуті
Смартфон для нас вже давно перестав бути лише «дзвонилкою», адже ми використовуємо його повсякденно абсолютно в різних цілях. У своєму повсякденному житті ми вітаємо універсалізм,...
Смотреть результаты
Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери
Розвіюємо поширені міфи про кондиціонери
Влаштовуйтеся зручніше та беріть велику чашку смачного чаю або освіжаючого лимонаду — у нас сьогодні час захоплюючих історій та лякалок. Так, ми будемо розповідати страшні...
Смотреть результаты