search
Підписатися

logo

Грай, будуй та керуй: ТОП-7 симуляторів містобудування

06 Липня, 2021, 03:40 2186 0

Симулятори містобудування цікаві тим, що дозволяють відчути себе трохи президентом, імператором і повелителем держав. Вони включають в себе механіки будівництва з нуля і управління адміністративним пунктом — це може бути місто, село, острів, які вам треба довести до процвітання. Майстерність полягає в тому, щоб розвиток відбувався рівномірно і без втрат. Розглянемо кілька ігор подібного жанру, механіка яких заслужила любов геймерів всього світу.

Civilization VI

Гра є скоріше покроковою стратегією, але не можемо не згадати її, оскільки тут дуже цікаве рішення розвитку міст. Ви можете вибрати, за яку народність грати і станете правителем примітивної держави, яку поступово належить розвинути за допомогою вивчення нових знань і технологій. Цікавий нюанс гри полягає в змішуванні культурних надбань і новітніх досягнень людства різних країн. При нерівномірності гри у вас армія може бути ще з арбалетами, а торговці вже пересуватися на вантажівках. Крім того, в Індії може стояти Ейфелева вежа, а Ейнштейн як вчений буде працювати в Македонії. Ці та інші особливості породжують кумедні ситуації.

Крім того, сама гра цікава як новачкам, так і досвідченим гравцям. Будучи легкою в управлінні, вона дозволяє вчитися на своїх помилках і з кожним разом вигадувати нові шляхи розвитку власної держави.

Civilization

Anno 1800

Економічний симулятор містобудування з елементами стратегії полюбився гравцям за приголомшливу атмосферу, створену розробниками. Гра дуже деталізована. Наближаючись до будівель, ви можете почути розмови городян, розглянути вивіски і найдрібніші деталі. Ви розвиваєте острівну державу в XIX столітті, якраз на світанку промислової революції. Епоха вибрана вдало — можна на власні очі побачити, як механізація і автоматизація вплинули на ефективність праці. З впровадженням новітніх розробок ваші території стають все більш могутніми і впливовими.

Вам належить битися з іншими правителями за місце під сонцем. Але також ви придбаєте союзників, які стануть партнерами в торгівлі і допоможуть вам на взаємовигідних умовах.

Якщо гра Anno 1800 вас зацікавить, зверніть увагу на всю серію Anno від Ubisoft. У лінійці є ігри для любителів сучасних футуристичних цивілізацій.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

Frostpunk

Симулятор містобудівництва з елементами виживання змусить понервувати гравця. За сюжетом ви стаєте керівником поселення в Арктиці, в центрі якого знаходиться генератор, який спалює вугілля для отримання тепла. Нью-Лондон — буквально останнє місто на землі і вам належить зробити все можливе, щоб його населення вижило та відродило цивілізацію. Але все виявляється не так просто. Через суворі умови вам доводиться економити місце, ретельно прораховувати розташування життєво важливих будівель, вирішувати долі жителів. Періодично виникають ситуації, які зводять нанівець ваші зусилля — наприклад, населення скорочується від невідомої хвороби, замерзає через нестачу тепла або гине від голоду.

Frostpunk отримав позитивні відгуки гравців і критиків, багато хто відзначає красу гри — вона створена в стилі стімпанк і ця особливість навіть відображена в назві проекту.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

Cities: Skylines

Гра в жанрі симулятора містобудування пропонує вам керувати власним містом. Але крім очевидного — планування і забудови мегаполісу, вам доведеться навчитися брати до уваги безліч інших факторів — наприклад, рівень забруднення навколишнього середовища, роботу транспорту, думку жителів. Вам треба враховувати збір податків, грамотно ділити бюджет і піклуватися про гідний рівень охорони здоров’я.

Гра в деякому роді є демонстрацією класичних принципів роботи економічних стратегій. Тут багато видів доріг, враховані найдрібніші деталі — вам, як меру, треба буде думати і про глобальні проблеми на зразок роботи комунальних служб, і звертати увагу на реакцію громадян — наприклад, якщо вони масово виїжджають з міста, значить, щось йде не так.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

SimCity 2013

Гра після виходу стала бестселером, не дивлячись на проблеми з серверами видавця, через які гравці не могли повноцінно користуватися грою. EA Games швидко виправила помилки, після чого користувачі гідно змогли оцінити захопливий проект. Гра пропонує будувати власне місто, яке поділено на зони — промислову, житлову, комерційну. Вам потрібно піклуватися про добробут громадян, забезпечувати нагальні потреби на кшталт електрики і каналізації, і відбудовувати населений пункт, який починається з невеликої вулиці.

Розробники зробили акцент на візуальній складовій. Тому, крім ігрового процесу, який постійно буде утримувати вашу увагу, ви потрапите в полон докладного інтерфейсу, з яким приємно взаємодіяти на всіх етапах гри.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

Surviving Mars

Гра дозволить відчути себе колонізатором і освоїти планету Марс. Завдання гравця в економічній стратегії — організувати життя колонії без забезпечення ресурсами і харчуванням з Землі. Ідеальний результат — експорт здобутих на Марсі ресурсів на рідну Землю, допомога співгромадянам. Вам необхідно берегти кожного поселенця, боротися з перешкодами навколишнього середовища і грамотно розпоряджатися обмеженими ресурсами.

Розробники надихалися творами класичних фантастів — наприклад, Айзека Азімова. Всі дії відбуваються на поверхні планети. На Марсі ви зможете побудувати куполи, всередині яких земляни зможуть працювати без скафандрів. Решта будівель розташовується вже всередині цих куполів. Крім споруд, які забезпечують життєдіяльність — наприклад, водоочисні станції та електростанції будуть будуватися поза куполом, з’єднуючись з ним.

Також вам належить стежити за поселенцями, щоб вони приносили користь колонії, вивчати Марс і його таємниці, будувати все нові куполи і насолоджуватися грою.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

Tropico

Серія економічних і політичних симуляторів містобудівництва на даний момент завершується шостою частиною. Поки чутки про сьому частини тільки гуляють в мережі, ви можете насолодитися управлінням невеличкого острова в Карибському басейні. За сюжетом гра починається в 1950 році і вам необхідно не тільки підвищувати рівень життя населення, а й стежити за своїм становищем на політичній арені, а також забезпечувати свій добробут, відкладаючи гроші на рахунок в Швейцарії.

Ель Президент, яким ви граєте, може впливати на настрої громадян — якщо їм не подобається стиль управління глави держави, буде повстання. Вам необхідно утриматися при владі, тому проблеми країни можуть вирішуватися за допомогою указів, розвитку, отримання допомоги від інших країн.

В останній частині з’явилася можливість управляти архіпелагом островів. Стиль гри дозволяє бути або диктатором, або чемним правителем.

Крім Anno 1800, в лінійці є ігри для любителів сучасних епох

Кожну з базових ігор можна збагатити доповненнями, щоб сюжет став ще більш насиченим. Вибір будь-якої із запропонованих ігор подарує вам кілька десятків годин захоплюючого процесу зведення власної цивілізації.

116518 0 cookie-check Грай, будуй та керуй: ТОП-7 симуляторів містобудування

Читайте також:

Ручний пилосос. Топ-6 найкращих варіантів
Ручний пилосос. Топ-6 найкращих варіантів
05 Липня, 2021, 10:33 4286
Вибір побутової техніки не є легким заходом, адже спочатку необхідно ознайомитися з теоретичною інформацією, з тими параметрами і характеристиками, які властиві даній техніці, а потім...
Смотреть результаты
6 секретів ручних пилососів
6 секретів ручних пилососів
Часом ми не замислюємося над тим, що будь-яка побутова техніка має свої власні особливості, які не завжди відразу відкриваються нашому оку і далеко не завжди...
Смотреть результаты
Домашня кав’ярня. Кращі кавомашини для дому
Домашня кав'ярня. Кращі кавомашини для дому
Будучи справжнім поціновувачем кавового напою, розумієш, як складно домогтися ідеального смаку і аромату цього напою. Особливо це очевидно тоді, коли не просто вирушаєш в найближчу...
Смотреть результаты